Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • updog

    senior tag

    válasz codec #6910 üzenetére

    Az hogy milyen szerződést ír, független attól, hogy mi a biznisz végkimenetele (értsd: valamelyik fél sumákol, nem kap hitelt, vis major, stb).

    Nyilván arról gondoskodik, hogy ha gembasz van akkor a vétlen felet védje a szerződés.

    Őszintén, eggyel volt eddig tapasztalatom, lehet hogy tévedek :) De a péket is kifizetik, ha a boltban rohad meg a zsömle, akkor is, nem? :) Szerintem belekevered a sikerdíjazást, ilyen ügyeknél szerintem nem ez a jellemző. De javítsatok ha tévedek.

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz dj79 #6973 üzenetére

    "A CSOK legnagyobb baja az, hogy igazából az emberek nagy részének teljes homály," Te legalább kérdezel, az emberek nagy részénél meg leszáll a rózsaszín köd hogy 10millió :)

    "a 10 év elidegenítési tilalom az vonatkozik a használt ingatlanra is, vagy csak újépítésűre?"

    Igen, vonatkozik. Kicsit nehéz még rátalálni mert a jogtár még nem frissült, a régit már levették onnan, de a közlönyben már fent van neten. 16. § (1).

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz dj79 #6975 üzenetére

    "én pl nem vállalnék be 10 év röghöz kötöttséget" a megfelelő feltételek teljesítésével áttehető másik ingatlanra.

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz realist #7104 üzenetére

    1. (napot írnak, ha munkanap lenne, azt kiemelik)

    2. 10 nap a max. ügyintézési idő soron kívüli eljárásban, +előtte 2 munkanapjuk van elbírálni a soron kívüli eljárás jogosságát, tehát el is utasíthatják

    3. szerintem az érintett pénzintézet tud erről többet mondani (ha te vagy a bejegyzett tulajdonos és tiszta a tul. lap, mire kéne még várni? :) )

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    Sziasztok,

    Félig off, de jobb helyet nem találtam.

    Albérletből kell kiköltöznünk, de nem nagyon találok olyan okiratmintát, ami erre az alkalomra alkalmas lenne.

    Tudtok hasonlóról, vagy fogalmazzak valami cifrát? (ügyvédnek pl. azért nem fizetnék) (elég sok bajunk volt az utóbbi időben a bérbeadóval, így szeretnénk bebiztosítani magunkat pl. hogy indokolatlanul ne vonjon le a kaucióból (már pedzegette hogy "nem szokta" visszaadni az egészet) felőlem leltárba is veheti amit szerinte rosszabb állapotban adunk vissza mint volt, nem lesz hosszú a lista, mi hoztunk helyre egy csomó mindent a lakásban kb....), meg úgy általában, ne lehessen semmibe belekötni utólag)

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz pomk #7362 üzenetére

    "Hétfőre már van egy időpontunk BB bankhoz" - azért arra készülj fel, hogy nyilván kihozza, hogy az ő saját hitelük a legjobb neked, ráadásul sohavisszanemtérő kedvezménnyel, csak azonnal írj alá valamit (#7364) Kukipapa_rr így:) Mindenképp tájékozódj, több helyről gyűjts be 10 évre havi bontásban végigszámolt kalkulációkat, kérdezd meg mi történik (mennyibe kerül) ha beletörleszted a hitelbe a fundamentát / ha megszűnik a jövedelem / ha elköltöznél az adott ingatlanból 10 éven belül stb.

    "fizetjük a főbérlő lakáshitelét ahelyett hogy a sajátunkat fizetnénk..." - ne dőlj be ennek, és semmire ne ez legyen az indok :) Mai napig visszasírom, hogy nem maradtunk a saját lakásunk előtti albérletben.

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz Kobe #7400 üzenetére

    "illetve igazából az ingatlanpiaccal van kifogásolnivalóm." Kinek nincs :DDD

    "Az, hogy a törlesztő simán beleférne, nem jelenti azt, hogy pl 18M-et szeretnék adni egy pesti panelért, ami egy éve csak 12M-et ért." Az a baj, ezt nem mi döntjük el :)

    2,5 évig követtem a piacot, végigéltem, és nekem is fájt, hogy egy év gyűjtögetés után arányaiban rosszabbul álltunk... aztán meglett a lakás, és így lassan egy év elteltével megint +15-20% ráment az árakra. A felújítósok mind 2-3 hónapra(!) tudnak jönni, csak a házunkban csak a nyáron 4-5 felújítás megy, új lakók, fiatalok. Sajnos nagyon is valós a Bp.-vidék különbség, amit írsz.

    Kb. mint a Mo.-> külföld: aki csak tud,most jön fel Bp.-re.

    megj: nyilván a szutyok városszéli lepukkant házakra igaz amit írsz, a túlárazásról, de se te, se azok akik a kereslet/kínálatot formálják, nem azokat keresik.

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz Egon #7597 üzenetére

    "Lassan írhatnék egy önálló blogot a lakásvásárlás viszontagságairól."
    Én is ezt terveztem (van egy doksim amit havonta előveszek és bővitem, még a cím is hasonló, csak nem "viszontagságok", hanem "kálvária" :D), de nincs időm a lakás mellett :DDD

    Tavaly decemberben vettük meg, öt hónap tulajdonjogi vita után áprilisban(!) átvettük a kulcsot, azóta felújítjuk, még nincs kész, aki épp ráért szaki, az több kárt csinált, mint hasznot, ráadásul négy hónapja benne lakunk párhuzamosan, mert közben kiraktak az albérletből...

    Hidd el, ez még csak a kezdet :)

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz darksamu #7602 üzenetére

    "Nem volt a szerződésben letisztázva minden részlet?" Nem.. Bár, elvileg az eladó számára is később derült ki, hogy az ingatlant terhelő jelzálogon késedelmi kamat is volt, viszont a jelzálog nem az ő nevén volt, így vonakodott rendezni a tartozást.
    Cserébe mi, mint vevők nem kaphattunk hitelt, és úgy általában nem haladtunk egyről a kettőre, amíg a jelzálog rendezése nem kezdődött meg.

    "de amikor a neten visszanézve látom hogy már év/évek óta hirdeti és mindig az aktuális piaci ár felett X millióval, akkor azért elgondolkodik az ember, hogy mit is szeretne a tulaj igazából." Ne is mondd, három éve nézegetjük/tük a lakáspiacot, van olyan lakás, amivel a mai napig összefutok, szépen lekövette az árváltozásokat, nyilván mindig amikorra odaért a piac, hogy véletlenül reális lett volna az ára, rátettek +10%-ot :D

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz Land #7640 üzenetére

    "A terv: ingatlan fedezet nélküli szabad felhasználású kölcsönt vennénk fel .... (kb 15 millió Ft-os lakás a terv Pesten, 1 szoba+2 fél szoba, 50-70 nm)" Szerencsére ha tényleg ilyen paraméterekkel keresgéltek, nem fenyeget, hogy beleugorjatok a "felveszünk hitelt, hogy kapjunk hitelt" spirálba :U
    Ahogy írták előttem is, szigorodtak a feltételek, nekem mikor meghallották a diákhitelemet, rendesen hátrahőkölt az ügyintéző, inkább összeszorított foggal végtörlesztettem azt, mint hogy rosszabb feltételeket kapjunk a lakáshitelre.

    Szerintem éldegéljetek nyugodtan az albérletben még, és gyűjtögessetek.

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz Zeki #7921 üzenetére

    Ilyenkor elég egy Eladói Nyilatkozat arról, hogy az eladási szándékát továbbra is fenntartja és elfogadja a későbbi utalást is"
    Csak remélni merem, hogy működhet.
    Nekünk működött így, a bank (KH) is elfogadta. Az eladó töketlenkedett, és a második szerződéshosszabbításból is kicsúsztunk. Annyi, hogy mi kölcsönös szándéknyilatkozatnak írtuk meg (eladó az eladási, vevő a vételi szándékot fenntartja). Fontos, hogy ebben is legyenek határidők.

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz Land #8029 üzenetére

    Én is sokat törtem a fejem a környék problémáján, amikor lakást (sőt már amikor albérletet) kerestünk. Aztán arra jutottam, hogy semmi sem helyettesíti a személyes utánajárást (reggel-délben-este, hétköznap, hétvégén odamész, sétálsz, leülsz egy padra, nézegeted, hogy ki jár arra, kik tobzódnak reggeltől-estig az éjjelnappali vegyesbolt előtt, felszállsz az oda járó buszokra, stb.). Így leszűkíted a 3 kerületből álló keresési kört 3 utcányira, és repeat.

    Ha lenne is ilyen környék-értékelős adatbázis - ha hiteles lenne, azonnal ráröpülnének az ingatlanosok, és máris nem lenne hiteles :) A polkorrektségről nem is beszélve.

    Aztán ha megvan a tökéletes környék, úgyis egy olyan lakást veszel meg, ahol a járókeretes felső szomszéd dübörgésétől fogtok megőrülni. True story :(

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    Gyönyörűen kibontott téglaboltívek egy lipótvárosi lakásban - magyarra fordítva: egymilliós négyzetméterár egy sötét, ikeából és lomiból berendezett, igénytelenül felújított lyukért. ;]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz AMD Power #8789 üzenetére

    Tudom hogy nem szimpatikus a véleményem, de mi nagyon megbántuk (még tavaly, nem tudom, változott-e valami) hogy a "szerencsétlen" 600.000-ért mennyit kellett járkálnunk, adminisztrálnunk, és most ott ketyeg 10 évig a jelzálog, ott a korlátozás hogy életvitelszerűen ott kell tartózkdnunk stb. Amire ki akarok lyukadni, ezzel a legkisebb összeggel szerintem nem érdemes szórakozni. De ez csak szvsz :)

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz AMD Power #8791 üzenetére

    Mondom, nekem ez 2016. eleji infó, de feltételezem, elég sarkalatos pont azóta is: "A Támogatott vállalja, hogy a Kedvezmény folyósítását követően 10 évig terjedően a lakásban életvitelszerűen lakik"

    (#8792) magnerss Igen, átvihető. De attól 10 év az 10 év, és a korlátozások, +a jelzálog a köv. ingatlanra is vonatkoznak :)

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz magnerss #8794 üzenetére

    Pont amit írtam: 10 év jelzálog és a sok korlátozás :) Amik 600k-t nem érnek meg szerintem.

    Hogy ON is legyen: hétfőn mindenképp megyek a bankba, de hátha előre valaki eloszlatja a kételyeimet: mi egy gyereket vállaltunk be a CSOK-hoz használt lakásra, tavaly kiutalták, beszámolták önerőbe, mindenki happy..

    Utólag most mondhatom-e hogy legyen mégis kettő gyerek, (ez még csak a vállalás, nincs meg)?

    Google nem jóbarát: CSOK bővítés, CSOK utólag, CSOK kétszer, CSOK ismét stb... :N

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz magnerss #8799 üzenetére

    Akkor legyen kevés korlátozás :P Csak azt mondom, én három komplett munkanapom csesztem a plusz ügyintézéssel, papírozással, aztán pont akkor (2016 eleje) függesztették fel a CSOK-ot a megváltozott szabályozás miatt, amiatt (is) csúsztunk a hitellel, és az egész tranzakcióval.
    Cserébe 10 évre "feltétel nélkül és visszavonhatatlanul" bejegyzik a jelzálogot a lakásra, és köteles vagyok életvitelszerűen itt tartózkodni (ahogy lentebb konkludáltuk, nem lehet kiadni pl.). Mindezt 600.000-ért. Csak azt mondom, utólag így nekem ez baromi rossz biznisz volt, rosszul csináltuk. De nem szándékozom tovább magyarázni :)

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    Sziasztok!

    K&H kivezeti a régi számlacsomagjait, és kaptam egy levelet, hogy megszűnik a régi számlám, illetve ha van róla hiteltörlesztés (van), technikai számlává minősítik át, és ha van munkabérátutalási kamatkedvezményem (van, -0,5%), az elveszik(!).

    Ez azt jelenti, hogy ha most ~4.5% a kamat, az így 5%-ra változik, így a most kb 55.000-es havi törlesztőmből lesz ~58.000? Lehet ennek valami egyéb költsége, hátránya (leszámítva hogy sikeresen keresnek rajtam ~300.000-t egy tollvonással)? (a hitelszerződés - feltételezem - nem változik, de nyilván újraszámolják az egészet)

    Lehet/érdemes harcolni valami kedvezményért? Hiszen egy egyoldalú dologgal kényszerítenek bele egy számomra kedvezőtlenebb helyzetbe... Természetesen pénteken megyek be a bankba személyesen, pont azért kérdem, hogy fellépjek-e egy kicsit erélyesebben, vagy esélytelen a dolog.

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz axioma #8837 üzenetére

    Hogy ne maradjon nyitva a sztori: voltam ma bent a bankban. Amit a számlacsomag-megszűnős tájékoztatóban küldtek, az vagy totál hülyeség, vagy átsiklottam valamin, ami rám pont nem igaz, és emiatt nem kell szórakoznom semmivel (pedig kb. háromszor olvastam át).

    Csak a jelenleg meglévő számlacsomag típusa változik** (ahogy az logikusan elvárható), a hitel minden kondíciója/kedvezménye változatlan marad, és a bankszámlaszám is megmarad. Csak akkor tényleg nem értem, miért taglalták egy oldalon keresztül a sok szívatást, ami következhetne (de nem fog).

    **1-2 új tranzakciós illetéket behoznak, csuhajj.

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz Zeki #8985 üzenetére

    Vagy nem ugyanarra gondolunk, vagy a szó amit keresel, "vagyonszerzési" illeték :) (amit ingatlanvásárláskor a vevő fizet a NAV felé). Ennek mértéke tudtommal még mindig fix 4%-a az ingatlan értékének, és automatikusan kiszabják, nem kell értékbecslés (nekünk az ügyvéd intézte az adásvétel lejelentést, ezután postázta a NAV, hogy leszünkszívesekugyebárbefizetni).

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz #41635072 #9034 üzenetére

    "Honnan kerültek elő tízezrével BP-re költözni vágyók...?"

    Ha abból indulok ki, amit a környéken látok (Zugló), akkor Kínából, Oroszországból, és a Közel-Keletről :U

    Amúgy Füredi utcai lakótelep (panel)lakásai tavalyhoz képest +6M... gondolkoztam, hogy eladom, amit másfél éve vettünk, kár hogy benne lakunk, és megfogadtam, hogy legközelebb akkor költözök, ha megengedhetem magamnak, hogy egy teljesen felújított lakásba mindent átcuccoltatok valakivel az utolsó gatyáig, és csak be kell nyitnom az ajtón, hogy "itthon vagyok", majd megröccintek egy sört, hogy nem kell semmit csinálnom már.

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    Sziasztok!

    A társasház szeretne szigetelni, ehhez hitelt vesz fel, és lehetőség (vagyis kb. kötelezettség) van LTP kötésre, ekkor a ránk eső havi költség 30%-al kevesebb (vagy ahogy nézzük, ha nem kötünk LTP-t, 30%-al többet fizetünk havonta).

    Két kérdés: én és feleségem lakunk itt jelenleg, mindkettőnknek van élő LTP-je. Ilyenkor is megköthetjük, ha úgyis a lakásszövetkezetre engedményezzük? ("LTP-t megkötő magánszemély a megtakarítását a Lakószövetkezetre, és ezt követően a Szövetkezet által kötött LTP-k megtakarításaival együtt az OTP Bank NYrt-re engedményezik")

    A másik kérdés, hogy már nagyon szeretnénk a szigetelést, de nekem nem igazán szimpatikus a hitelkonstrukció (OTP Thermo/Stílus), aminek a fő problémája (szerintem) hogy havi kamatperiódusú, "prime rate (jelenleg 7,9%, alapkamattal megegyező mértékben változik) + 2,50 %", tehát > 10% a THM (most!). Lehet ennél jobb konstrukció a piacon kb. 10%-os önerőre társasházi felújításra? Közben próbálom értelmezni: "a futamidő első 5 évében 70%-os, a második 5 évben 35%-os az állami kamattámogatás"-t. Na ezt pont nem találom a hirdetményben, hogy mit akar jelenteni :)

    Persze mivel 5 évre tervezik felvenni, ezzel ~10000 ft/lakás havi plusz terhet rakva a lakókra (LTP-vel, anélkül ~14000, és sokan félnek az LTP-től mint a tűztől, a lakógyűlések tapasztalatai alapján), úgyse szavazzák majd meg... :(

    Sőt, lehet egy összegben is befizetni a ránk eső teljes részt, ami azt jelenti hogy felszorozták az LTP nélküli, havi kamatos törlesztőt 60-nal(!!).. hát LOL.

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz axioma #9131 üzenetére

    Köszi a kimerítő választ!

    Van a szövetkezetnek is a házra saját, futó LTP-je, amiket a hitel miatt most meg is hosszabbítanak.

    A meglévőből az enyémnek tegnap vonták a 48. - utolsó - részletét (de így pont nem használható még fel, az újat még ebben a hónapban meg kellene kötni), a feleségem most egy éve fizeti a másikat.

    Az enyémet a lakáshitelembe akartam beletörleszteni, és valószínűleg ez is marad, mert így havi 15-tel csökken a törlesztő majd, jobban megéri, mint a havi ~10.000-es kiadást megúszni. Persze ha nem köthetek új LTP-t akkor a havi 14.000-et rámlőcsölik, ami meg kb. ugyanott van.... De igazából hót bizonytalannak látom az egészet... kössünk LTP-t előre, mielőtt lemegy a szavazás, amit sokan elutasítottak az előző lakógyűlésen, amikor 10 éves futamidőről volt szó, és a kisebb havi törlesztő miatt is ment a hiszti, hogy ők ezt nem bírják/hajlandóak fizetni? Aztán a lakók akkori hülyesége miatt most megy a kapkodás hogy még idén elkezdjék/befejezzék a kivitelezést (amivel kapcsolatban megint vannak kétségeim, hogy 10-15 fok alatt jó lesz-e, hogy napközben körbe van napozva, éjszaka meg a félkész szigetelés fagyközelbe hűl)

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz axioma #9136 üzenetére

    Hogy meglegyen a megoldás is (és köszi a segítséget!):

    Működni fog az 1. verzió (legalábbis a bankban ezt mondták nekem ma): mivel az utolsó (48.) részletet már vonták a régi saját LTP-re, a kiutalási időszak alatt pedig nem járna az állami támogatás, így (nyilván a régi LTP-re nézve) mindenféle adminisztráció nélkül november 4.-től kezdve bármikor megköthetem az új LTP-t a felújításra vonatkozóan.

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    Sziasztok!

    Újra lakástakarék: testvérem lakástakarékja szintén lejárt. Ők most vannak lakásvásárlás előtt, és önerőként szeretnék ezt felhasználni, de az a félelmük, hogy ha most találnak egy lakást, semelyik eladó nem fog várni a kiutalási időszak végéig, amíg megkapják ezt a pénzt (ezen felül most nincs akkor a kp állományuk, hogy azzal foglalózzanak).

    Egy olyan ötletünk támadt, hogy ő elindítja a kiutalást nekem, én beletolom majd a lakáshitelembe, és az összeget mi meg most átutaljuk nekik, így win-win. Van ennek "hatékony" módja? (félreértés ne essék, teljesen szabályosan szeretnénk ezt véghezvinni, csak ha lehet, minél kevesebb adminisztrációval és költséggel).

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    Sziasztok!

    Lehet / kellhet-e belekötnöm, ha a korábban említett, nevünkre kötött de társasházra engedményezett LTP szerződés ÁSZF-jében a következő szerepel (2017.07.01-től hatályos, tehát nem egy régi valamit adtak ide):

    "Állami támogatásra az a lakás-előtakarékoskodó jogosult, aki a Magyar Köztársaság területén lakóhellyel rendelkező..."

    "(8) Az állami támogatás igénybevételére/kifizetésére való jogosultságát elveszti a lakáselőtakarékoskodó/kedvezményezett, ha
    ...
    d) a lakás-előtakarékoskodó/kedvezményezett javára történő lakáscélú felhasználás helye
    nem a Magyar Köztársaság területén valósul meg..."

    Ugye:
    "Az ország hivatalos megnevezését a 2012. január 1-jén hatályba lépő új alaptörvény a korábbi Magyar Köztársaságról Magyarországra változtatta"

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz Tombi #9626 üzenetére

    "Én inkább utaznék a boltig, fizetek az időmmel is a bejárás miatt."

    És van, aki pedig mást talál fontosabbnak, és másban köt kompromisszumot, ez van :) Szerintem senkit nem kell meggyőzni arról, hogy csendes kertvárosi családi házban home officeolva jobb lenne az élet.

    Bp. XIV. panel, egyébként.

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz proof88 #10150 üzenetére

    Laktam albérletben a Szikszó parkban 3 évig, a négyemeletes csúszózsalusok nagyon jó konstrukciók. Hiába ott az M3 bevezető, egy jó ablakkal szinte semmi nem hallatszik be (viszont azért azt vedd figyelembe, hogy iszonyatos szálló por és korom van emiatt, az ablak külseje kb. egy hónap alatt fekete lesz, ha van/terveztek gyereket, nem biztos hogy ajánlanám, szintén - gyerek esetén - elég zavaró tud lenni a lift hiánya is), illetve a túloldalt meg zöld van, és csendes, jó környék, lehet jókat sétálni, futni, közel a városliget is.

    Gyanús alakokkal nem nagyon találkoztam, se éjjel, se nappal, a kaszinónak a közönsége hiába néz ki úgy ahogy, ők magasabb szinten foglalkoznak nem szimpatikus dolgokkal. :DDD A közlekedése is szuper.

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz kicsi83 #10826 üzenetére

    Én ebben is a pozitívumot látom, ma például jogosan összeveszhetek az asszonnyal, mert hetek óta mondom, hogy nyissunk a gyerek nevére is egyet, amíg meg nem szüntetik.

    ;]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz RexpecT #10953 üzenetére

    "Biztos nem mertem volna erre pénzt adni."

    Én sem, sőt, szerintem nemhogy Magyarországon de bármilyen fejlett demokráciában sem, egy értelmes ember nem ad ki élete munkájának egy jelentős részével összemérhető összeget, plusz még hitelt úgy, hogy előtte nem járt utána maximálisan a cégnek (lassan egy évtizede mennek a fiaskók náluk), nem nézeti át jogi szakemberrel a szerződést (ugye önkényes vis maior definíció, de biztos van ott más is), és úgy általában időt, és energiát nem sajnál felgöngyölíteni mindent, mielőtt belemegy egy ilyenbe.

    És máris ott tartunk, amit párral előbb írtak, hogy a vevő (is) a hibás? Esetleg meg is érdemli aki ebbe belement, akár türelmetlenségből (ugye most mindenkinek saját lakás kell, kínálat meg nincs), vagy épp naivságból? Nehéz kérdések ezek.

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz vg #11009 üzenetére

    Minden megoldható, csak kérdés, hogy nem érdemesebb-e kiutat keresni a helyzetből, mint egy évtizedig vergődni.

    Én is tudom milyen ez, pont emiatt fogadtam meg, hogy soha többé nem kerülök ilyen helyzetbe. Szüleimen is a mai napig látom. Segítséget (sem támogatást, sem tanácsot) nem fogadnak el. Még be is ismerik, hogy lenne jobb megoldás, mint kínlódni, de túl makacsok. Pedig még "fiatalok" (5x mindkettő), és rövid úton tönkreteszik magukat ha így folytatják. Az emberek többsége sajnos ilyen.

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    Amit én és hugom is mondtunk nekik: eladni a házat falun, frankhitel maradékát visszafizetni belőle (lehet hogy még így se tudnák lerendezni teljesen), albérletet keresni bent a városban, esetleg meghúzni magukat húgoméknál addig, amíg nem megy, fizetésemelést kérni, munkahelyet váltani, stb. stb.

    Akár Bp.-re is feljöhetnének, nálunk is elférnének egy ideig (az unoka miatt még jó is lenne), itt meg aztán a dupláját keresnék mint itthon. Nyilván mindent elutasítanak (főleg fater, ő aztán "falun született, ott is hal meg" típus).

    De hiába beszélek nekik, most sikerült eladni egy örökölt házat, ahelyett hogy betolták volna azt a nem túl sok pénzt a hitelbe, elkezdtek hülyeségeket venni (nem úgy hülyeséget, csak pl. tök fölösleges szerintem most az udvart lebetonozni, és emiatt venni betonkeverőt, meg anyagot, stb.), illetve hiába mondtam, hogy amit meg tényleg muszáj lenne megcsinálni tél előtt (ablakcsere), azt normális, megbízható helyen csináltassák... Most egyre gyanúsabb, hogy az ablakos Mekkelek (ismerős ismerőse) lelépett a pénzzel (mert ugye előre kellett fizetni... hiába mondtam azt is).

    Amin meg nem kéne, azon bezzeg megy a fillérszekszualizálás: direkt megvettem saját pénzből újonnan a gázkonvektorokat, kértem hogy FÉG-hitelesített szakival köttessék be, nyilván a szomszéd Józsi olcsóbban megcsinálta, gari ugrott is.

    Dehát nem éri meg velük összeveszni sem, mert "ők már ilyenek maradnak". Mint ahogy sokan mások is, inkább nyomorognak, (rosszabb esetben panaszkodnak is) mint hogy változtassnak. No offense, a te helyzeted sem ismerem. De elég általános tapasztalat.

    Bocsánat, ez már nagyon off lesz, részemről ennyi. :R

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz albiosz #11073 üzenetére

    Valóban nem csak a CSOK miatt volt emelkedés, a régióban is akkoriban indult el (válság kiheverése, olcsó hitelek mindenfelé), (KSH), de nem lehet nem észrevenni, hogy a CSOK is erősen hozzáadott nálunk ehhez (google CSOK lakásár).

    Ez a vevőknek 0 segítség volt (támogatás mínusz lakásár növekedés jó esetben közel 0), az eladók (ha új ingatlant is vettek) 0 hasznot láttak az emelt áron, mert az új ingatlanjukra el is ment az extraprofit (©). Cserébe sokan megszívták akiknek nem jár támogatás...

    Most a vicc kedvéért megnéztem, a 2015 végén vett lakásunkhoz (már akkor is milliókkal túlárazottnak tartottam) hasonló, ugyanott lévő (Füredi ltp) 68 m2-es panelek 30-35M (!!!!!!!!!!!!) áron vannak fent ingatlan.com-on. Tehát kb. nekünk is dupla áron megy (alku után).

    El is kezdett viszketni a tenyerem :U ;]

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz Oppenheimer #11098 üzenetére

    Nem teljesen értem a kérdést.... igazából ugyanannyi hátrányt bármikor felsorolok a téglalakásokról, ez egy tök fölösleges vagdalkozás hogy panel vs. polgári lakás :) Nem az általános (kb. rendszerváltás előtti :U ) megítélésre kell hagyatkozni. Meg kell nézni, ha nem tetszik valami, nem kell odaköltözni, ha meg tetszik, tenni kell más véleményére (lutri meg úgyis van mindig).

    Szerintem a lakóközösségen múlik sokminden, az meg talán az elhelyezkedéstől függ leginkább. Itt a zuglói Füredi utcai ltp.-n kifejezetten sok a gyermekes család, és a haladó szellemű idős akik a kezdetek óta itt laknak, úgyhogy van gazdája az épületeknek, a legtöbb már átesett a szigetelésen errefelé. Amúgy nyáron klíma nélkül kb. 0 hatása volt a szigetelésnek és a műanyag ablaknak. Télen majd kiderül (nekünk idén csinálták).

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz Predator2 #11134 üzenetére

    Én is hasonló dilemmában voltam nagyapám házával, sőt, szüleim is filóztak hogy ők megcsinálják vendégháznak, vagy saját maguknak, de végül csak eladták.

    Engem nagyon eltántorított hogy a bontás, tereprendezés kapásból +1-1.5M (csak amit előre láttunk) és a végén még csak ott tartasz, hogy van egy üres telked (mondjuk nekünk komolyabb beépítés volt).

    Amúgy nem is az anyagiak, hanem a belefeccölendő idő és energia, valamint stressz volt a fő gát (két éve újítottuk fel a lakást, azóta semmi nem lett olcsóbb, és szakemberből se lett több).

    Pedig nagy kaland lett volna, gyönyörű helyen, egy patakparti telek volt, egy csendes kis hegyvidéki faluban. De gyerek és munka mellett, 120 km-re ezt nem tudtuk volna menedzselni.

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz Csabroncka #11139 üzenetére

    M3-ason valóban kicsit több mint egy óra (lett volna) az út oda. Viszont ott volt a tapasztalat a saját lakásunk felújításáról, ami 15 percre volt az akkori albérletünktől, majd fél évig még a felújítás alatt lévő lakásban laktunk, ennél közelebb nem nagyon lehetett volna :)

    Na, erre a telekre háromszoros szorzót tippeltem az felmerülhető (szép szó) problémákra, és mivel az előző ilyen körünket sem volt már túl felemelő átélni, nem mentünk bele.

    Pedig kb. egy teljesen új életet is elképzeltünk már, hogy lesz egy saját vendégházunk (nagyon népszerű, és egyre fejlődő környék), amit majd a szomszédban lévő saját házunkból menedzselünk, a gyerekek szaladgálhatnak a patakparton, ahol én is felnőttem stb... majd kihúztam a biliből a kezem :)

    (#11141) Csabroncka anyáméknak nagyon jól jött az a kp. most. Ha nem is optimálisan használták (f)el, azért most már látszik, hogy valamennyit segített a jelenlegi helyzetükön (van, amikor sajnos nem opció a jövőbeni lehetőségeken filózni).

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz golfvariant #11151 üzenetére

    "- Csak fizetés kb 30%-ig adósodhatnak el..."

    Szerintem ha vonatkozik is ez a szabályozás pl. a tv-ben hirdetett személyi hitelekre, valószínűleg nagyvonalúan kezelik. (legújabb agyf*sz a black friday hitel WTF).
    Hogy jön ez az ingatlanhoz? Sajnos tapasztalat hogy sokan önerőnek, vagy elutasított jelzáloghitel helyett személyi hitelt vesznek fel, mert ugye ingatlant kötelező venni.

    És akkor még nem beszéltünk a f***ságokra elköltött magas THM-ű személyi hitelekről, de ez tényleg nem ennek a topicnak a témája.

    (#11150) Oppenheimer utánanéztem, igazatok van. Számszerűen egyre jobbak vagyunk ilyen téren. Mondjuk ilyen bérek mellett nem is meglepő, hogy már lassan tényleg nincs mire eladósodni. Viszont amit látok (erre nem tudok statisztikát, szubjektív): sok ismerős vágott most új lakás vásárlásba, vagy építkezésbe. Úgy veszik fel a 30-50 milliókat, mintha nem lenne holnap. OK, ismerettségi körömben a legtöbben jobban keresnek mint az átlag, de akkor is, úgy ez elég kemény.

    (#11152) -=Libria=- megelőztél :)

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz RexpecT #11160 üzenetére

    Csomó ismerős kötött, és irgalmatlan sorokról számoltak be minden helyen.

    És ott vannak még akiknél esetleg protekció van az ügyintézőnél, és sorbaállás nélkül, okosban sikerült intézni, vagy simán online.

    Még ha a döntéssel egyet is tudok érteni, a módjával nem, az meg egészen bicskanyitogató, hogy Varga kijelentette, még ez a két napos határidő sem volt elég gyors a megszüntetésre....

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz vg #11189 üzenetére

    szerk.

    Áh, nem akarok flamet indítani. Majd ha lesz, beszállok ;]

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz attiati #11286 üzenetére

    A 2014-es cikkből, amikor a lakásállomány fele volt már meg: "Nagyjából a bérlőinknek az egynegyede késik a fizetéssel, ebben benne van a 10 napos késedelem, meg az öthavi is."

    Itt a 8-10.000 forintos lakbérekről beszélnek... Én nem félek, hogy a "károsultak" majd tömegesen veszik vissza a nyomott árú ingatlanjaikat, aki ide került, azt nem valószínű hogy felveti a pénz azóta.

    Na és ha mégis? Én pont letojnám, örüljenek hogy visszakapták a lakásukat, nagy részük kínlódott eleget, aki meg csak simán jól jár majd, az örüljön (és amúgy maradjon a fenekén).

    A baj az, hogy a fejekben viszont nem fog változni semmi, az idáig vezető problémákat nem hogy nem oldották meg, de pénzügyileg műveletlenebb az ország mint valaha, a szociális szakadék csak nő és nő, mindeközben nulláról lakáshoz jutni egyre nehezebb...

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz Mercutio_ #11293 üzenetére

    Sőt, nem is a 2013-as teljes áron veheti meg, ha jól értem, mert az Eszközkezelő annak x%-át adta csak érte, és ugyanezért az összegért + alapkamat veheti vissza, és ugye eddigre a hitelét is elengedték.

    Mondjátok, ha valamit rosszul értettem, ez alapján.

    Mondjuk én még mindig azt mondanám, hogy egészségükre - ha ezt a rengeteg-rengeteg veszteséget a bankok nyelnék be, nem az adófizetők, és bármi is változna ezeknek az embereknek a pénzügyi tudatosságában.

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz concret_hp #11529 üzenetére

    Vízműnél nekünk sz**oztak a két tulajdonoson, azóta is két név van a vízszámlán, ki se fér rá :D De valószínűleg csak az ügyintéző volt túlbuzgó.

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz Tombi #11561 üzenetére

    "magyar statisztika házasságok 70%-a válással végződik, és pont. "

    Értem én, te már átestél rajta, rossz volt, de azért utánanézhetnél mielőtt ilyeneket állítasz :) Amúgy még így is megdöbbentő adatok.

    KSH És pont. :P

    ÉV Házasság Válás % (x100)
    2000 48 110 23 987 0,498586572
    2001 43 583 24 391 0,559644816
    2002 46 008 25 506 0,554381847
    2003 45 398 25 046 0,551698313
    2004 43 791 24 638 0,562627024
    2005 44 234 24 804 0,560745128
    2006 44 528 24 869 0,558502515
    2007 40 842 25 160 0,616032516
    2008 40 105 25 155 0,627228525
    2009 36 730 23 820 0,648516199
    2010 35 520 23 873 0,672100225
    2011 35 812 23 335 0,65159723
    2012 36 161 21 830 0,603689057
    2013 36 986 20 209 0,546395934
    2014 38 780 19 576 0,504796287
    2015 46 137 20 315 0,44031905
    2016 51 805 19 552 0,377415307
    2017 50 572 18 495 0,365716207

    Azt azért hozzátenném, (nem is neked, inkább a többieknek reagálom) azzal egyetértek, hogy szerintem egy jól működő, egészséges kapcsolatba pont ugyanúgy bele kellene férjen a házassági szerződés. Mert ha tökéletesen bízunk a másikban, akkor ez csak egy papír, amin majd 50 év múlva közösen röhögünk egyet.

    Mondjuk nálunk fel se merült még gondolat szintjén se, de nem vagyunk egyformák :)

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz Oppenheimer #11738 üzenetére

    Váci úton dolgozom, a Dózsa felőli részen, itt (is) épül rengeteg új irodaház. Én is egy nemrég épültben vagyok, az fullon van (brutális árakkal), azt tudom hogy két szomszédos most épülőben már előre el vannak adva a mélygarázs helyek, és reggelente amikor végigjövök erre, nem nagyon látom sehol kitéve, hogy "irodák kiadók".

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    Sziasztok!

    LTP kérdés: 2017 novemberében rendkívüli felmondással megszüntettem egy Erste LTP-t, hogy kössek egy OTP-set, mert a társasház szigeteléséhez összehoztak egy olyan konstrukciót, hogy a lakók a szövetkezetre engedményezik a megtakarítást, így a 30%-os állami támogatással csökkentett összeget fizetjük csak be, annyival olcsóbban jön ki a szigetelés lakásonként.

    Az Erstesre épp akkor telt le a 4 év, így már pont megkaptam maradéktalanul az áll.tám.ot is. És amúgy ~60.000-mbe került, illetve következő év májusára zárult le a process, és kb. hatszor jártam az Ersteben :o .

    A csavar: nemrég jött egy levél az OTP-től, hogy az első évben állami támogatásra nem vagyok jogosult, mert 2017.11.01-11.30 között átfedés volt a szerződések között.

    Ez a probléma felmerült már az elején is, az Erstes és OTP-s tanácsadó is - egyrészt szabadkozott, hogy nem biztos benne, másrészt arra jutottak, hogy legfeljebb 1-2 hónapra nem adnak áll.tám-ot majd az új szerződésre, de működhet a dolog, másrészt ha nem fizetem már novemberre a régire, akkor nem fog járni az áll.tám. se arra a hónapra, tehát nincs gond.

    Ehhez képest most konkrétan felszólítottak hogy fáradjak be egy közeli hozzáatartozó adószámával az OTP-be, mert ez így nem fog működni.

    A kérdésem: egy hónap ütközés miatt kötelező vagyok-e tényleg átíratni a szerződést, vagy lemondhatok-e pl. az egy havi áll.tám.ról, cserébe ha nem kell módosítanom a kedvezményezettet (magamat)?

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz Stanlee #11951 üzenetére

    Mondjuk az itthon is évtizedes probléma, hogy a csemeték nem világvége-alsón képzelik el az életüket, és elköltöznek a szülőktől, ők meg csakazértis fenntartják a nyolc főnek épített, kétszintes, hatszobás, 180m2-es életükmunkáját, ha félévente egyszer hazamennek az unokák, akkor legyen hol aludni. Ahelyett hogy beköltöznének egy 40 m2-es panelba....

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz amargo #11966 üzenetére

    Ki kell számolni, de valószínűleg még akkor is jobban megéri végtörleszteni, mint még x évig fizetni a kamatokat. Én is kaptam kb. 200e kedvezményt a hitel felvételekor, de nem kérdés hogy ha kifut feleségem LTP-je, akkor hozzácsapjuk a fennmaradó összeget, és végtörlesztünk.

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz golfvariant #11986 üzenetére

    Az átlag munkavállaló sincs közel a közepeshez sem...

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz vg #12230 üzenetére

    Szegényes ismereteim és a józan paraszti ész alapján, ha az ember felvett 20 milliót a házra, de akármi miatt mondjuk leesik az ingatlan értéke 15M-ra, akkor sem (meg egyébként sem) értelmezhető a " Ki akarna fizetni egy kb fele annyiba kerülő lakást mint a hitel?" mert a visszafizetés nem tetszés alapján működik, illetve gondolom ha bedőlne, és nem fedezné az ingatlan a fennálló tartozást, akkor valószínűleg azt mondaná a bank, "oldd meg". De ez csak az én véleményem (gyanítom erre is van szerződési feltétel)
    Aztán persze úgyis meg lennének mentve a szemétbankoktól.

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

Új hozzászólás Aktív témák