Új hozzászólás Aktív témák

  • pacuha69

    csendes tag

    Sikerült véghezvinnem egy régi tervemet, ami eddig alkatrész hiány miatt állt. Szóval kicseréltem a Roburban a 71-es kést 83-as késre. A felső kés leszorítóra vártam ennyit. Eddigi tapasztalatok: Gyorsabb a darálás kicsivel, ami nyílván otthon nem érdekes, de talán kevésbé melegszik fel az őrlemény a rövidebb ideig tartó „súrlódástól”. Bár csak egy féle kávéval próbáltam, de az eddig megszokotthoz képest jelentősen a durvább irányba kellett állítanom a jó lefolyáshoz. Tárcsán nézve kb. 8-as helyett most 9 körül van a jó lefolyás ennél a konkrét kávénál ugyan azzal a profillal. Kicsit mélyebb lett a darálás hangja, amitől szerintem kicsit csendesebb is lett. Ez megint csak kevésbé jelentős tulajdonság változás . Egyenlőre ennyi, még hosszú az út a kiismeréshez, illetve az esetleges A-B teszthez (már ha lehet ezt hitelesen elvégezni…). Egyenlőre az a tervem, hogy huzamosabb ideig használom a nagy kést (nyílván be is kell koptatni kicsit), majd visszatérek a kisebbre és próbálok mindent jegyzetelni és megjegyezni az élményeket, hogy melyikkel vannak jobb emlékeim. Akár a Kruve szitasort is be lehet vetni majd valami szisztéma szerint. Nem volt bajom a 71-es késsel sem, de izgatta a fantáziámat, hogy vajon milyen lehet, és ha még az jön ki, hogy jobb is akkor az már grátisz. A Combatról nagyon jó emlékek maradtak meg bennem.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák