Új hozzászólás Aktív témák

  • And

    veterán

    válasz cigam #22438 üzenetére

    Én szintén kerestem, de gondolom te is megtaláltad volna, ha lenne konkrét adatlap :B. Egyéb apró részinformációkból, illetve a korábban látott pendrive-ok belsejéből meg más USB2 kontrollerekből kiindulva én első körben 12 MHz-es kvarccal próbálkoznék. Előfordul még ennek a többszöröse is, pl. 48 MHz, de az előbbi - ahogy az ilyen flash-vezérlőknél látni lehet - sokkal gyakoribb. Az általad említett típussal kompatibilis AU6990-es vezérlőnél például integrált kristályoszcillátort emlegetnek, de a rövid leírásában persze nem említik, hogy az milyen frekvencián működik.
    Mod. #22440-re: "elgondolásom szerint alacsonyabb frekvencián tud üzemelni, legfeljebb lassabban."
    Ennyire szerintem nem ilyen egyszerű: a magának a kontrollernek talán mindegy volna, de az USB-kommunikáció miatt igen nagy valószínűséggel kötött az órajel. Ha egy hétköznapi mikrokontroller például hagyományos soros kommunikációt valósít meg, akkor sem lehet 'csak úgy' módosítgatni az órajelet, mivel akkor a bitráta elmászik a szabványos értékéről, az adatátvitel nem fog működni. Ha a baudrate generátor az órajelhez kötött, akkor az órajel-frekvencia módosítása kötelezően szoftvermódosítást igényel, ha egyáltalán lehetséges megoldani, mivel nem lehet bármilyen órajelből kihozni (az adott hibán belül) a megkívánt adatsebességet.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák