Új hozzászólás Aktív témák

  • jaktib

    tag

    Ha már itt szóba kerültek a tv-k én is had mondjak egy gondolatot ez ügyben. A plazma tv-k fogyasztása mindig sokszor téma. Sokan azért vesznek LCD tv-t mert az kevesebbet fogyaszt, többen itt kiszámolták, hogy ez kb havi 300 ft-al kevesebb. Ez igaz is lehet, de van amit azért nem értek. Ember vesz egy 40-s LCD pl 250 ért ami már azért nem egy alap tv.(Ez nem egy olcsó dolog és akkor ez nem számít, a +300ft meg igen, nem is értem) De a képminősége még azért nincsen ott mint egy plazma tv-nek Ebből a pénzből vehetett volna 50-s plazmát, ami jobb képminőséget nyújt és nagyobb méretet is kap havi +300 ft-al többért. Vagy 200e -ért is vehetett volna még mondjuk egy olcsóbb 50-es plazmát ami szintén nagyobb és még a képe sem az utolsó (de a méret a lényeg) :) . Ha már a spórolás ennyire fontos a havi kb +300ft az ötvenezerből amivel olcsóbb volt a tv 16 év mire elkölti a fogyasztásban azt a plusz ötvenezret ami a különbség :) Nekem az ismeretségi körömből ketten is is vettek tv-t, és kérdezték, hogy én milyet ajánlok, mindkettőnek LCD ajánlottam. Mert a felhasználási szokásukat ismerem. Az egyik hazamegy bekapcsolja az RTL-t és este kikapcsolja, a másik meg számítógépet is ráköt. Ezekben az esetekben, mivel sokáig statikus tartalom van a tv-n eleve kizárt a plazma. Ebben az esetben persze jó az LCD. Egyébként meg természetesebb a képi világa van egy plazmának. Ez meg sokunknak egy hobby az meg megér egy kicsit több pénzt. Ez a műfaj amúgy sem arról híres, hogy olcsó és az örökkévalóságnak veszünk tv-t azok az idők már elmúltak.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák