Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jaktib

    tag

    Sziasztok tisztelt fórumlakók.
    Kb egy hónapja tulajdonosa lettem egy Onkyo 609-nek. Sony DBR-S 830-ast váltott le. nekem nagyon tetszik. A régihez képest sokkal több szolgáltatást tud. Annyi fajta hangzásbeállítási lehetőség van rajta, hogy nem is tudom melyik lenne a legjobb. Ugyanaz a jelenet teljesen máshogy szól DTS ill THX profilon. ezzel kapcsolatban akinek van ilyen mi a véleménye, kinek melyik hangzás a legjobb? Én a 2"plusz" hangfalat előre fentre raktam, igaz csak Videoton 2050-es. A szoba pont így ideális, mert hátulra középre nem tudnám rakni. A használatiban az van, hogy a térérzet szempontjából a kiterjesztett front hasznosabb mint a hátsó közép, valóban így van? Van olyan mód is rajta, hogy minden hangszóró sztereóban szóljon, szerintem tv adáshoz nagyon jó, olyan mintha fülhallgató lenne a fejemen :) A másik kérdésem lenne, hogy nekem mindegyik hangfal nagyméretű de a bemérőmikrofon 40Hz-et állít be a mélyre pedig 120-at. A használatiban pedig az van, hogy amennyiben nagyméretű a hangfal állítsuk full band állásba az erősítő menüjében a beállítást. A mélynyomót ( Dali Basys 100) 120 HZ -re állítottam, a hangszórókat pedig full band-ra az így jó? És valaki elmondaná, hogy a THX ajánlás a bűvös 80Hz az miért jó? És miért csak a THX minősítésű hangfalakat kell így beállítani, ha így állítom be akkor az miért nem jó, mivel nekem nem THX a hangfalam? Az utolsó kérdésem pedig az, hogy a most egy Pioneer CS-3030 van front hangsugárzónak amivel eddig megvoltam elégedve, komolyzenét nem hallgatok filmeket nézek és elektronikus zenét részesítem előnyben. Ezt figyelembe véve milyen hangsugárzót kellene hozzá vennem kb max 120 ezer forint lenne a keret. ezek nagyon tetszenek: JBL Studio 180, vagy ES 80 ? Melyik a jobb? És nagyon nagy lenne a különbség pozitív irányban a mostanihoz képest, érdemes lenne beruházni az új hangfalakra? A korner audio honlapján láttam ebben az árban mást is, de azokról még itt sem szoktak írni,
    JBL, Dali, Polk audio van itt többségben. Ott még van Boston Acoustics, Heco, Infínyti, Yamaha,Koda,Mission stb ezek közt is van ami ebben az árban van olyan mint a nevesebb gyártók termékei, csak nem kel megfizetni annyira a Brand-et és olcsóbban hasonlót produkálnak? A Jamo hangfalak sem szoktak itt felmerülni, pedig az is híres nagy gyártó ebben a kategóriában van esetleg valami ajánlható modelljük?

  • jaktib

    tag

    Köszönöm a válaszokat.
    JBL Stúdió 80 és az ES 80 között árban nincsen nagy különbség melyik a jobb választás. A stúdió kinézete nekem nagyon tetszik , és már hallottam is, de ha jobb a másik inkább azt venném. Nem biztos, hogy egymás után valahol megtudom hallgatni. Volt már aki hallotta egymás után mindkettőt?
    Nagyon kíváncsi vagyok milyenek lesznek, ha a mostanihoz képest sokkal jobbak. Nekem ezekkel sincsen nagy bajom itthon, de hallottam már szólni komolyabb rendszert is, és most az új AV miatt gondoltam kellene valami ami jobban hozza az a hangzást amit az erősítő tud. Mert sejtettem, hogy ez így nem az igazi :)
    Azt a THx beállítást a használatiból vettem, mert az igaz, hogy a 80Hz van aláhúzva minden hangsugárzónál, de azt írja "80 Hz(THX) értéket válasszon, ha THX minősítésű hangsugárzókat használ" meg van ilyen is: "Full Band (teljes sávú) A hangszorómebrán mérete alapján adja meg." meg van ilyen is "80Hz(THX) keresztváltási értéket adjon meg a THX hangsugárzók esetében" Ebből gondoltam, ha nem THX minősítésű akkor nem azt kell megadni. Átállítom ahogy tanácsoltátok. De van még nekem más kérdésem is. A mélynyomón van egy kapcsoló ami Phare 0 vagy 180 fok nekem 0-n van az mennyire számít?

  • jaktib

    tag

    Szeretném megkérdezni a véleményeteket.
    -Van egy Onkyo TX-NR609 erősítőm amihez szeretnék venni hozzáillő hangfalakat.
    Van egy Wharfedale Vardus VR-C1 centerem. Két lehetőség van. Megvegyem-e a Vardus VR 400 hangfalat hozzá. Vagy inkább JBL ES 180 , kontra JBL Studio 180. Ha a JBL mellet döntök akkor az ugye az drágább is, meg el is kellene adni a régi centert is. Szóval hol van tudásban a Vardus 400 a JBL-hez képest? A Polus MM-ban meghallgattam mind a hármat, de nem azonos teremben voltak. A mozi teremben csönd volt és ott sztereó erősítőn meghallgattam a a két JBL-t ,ott nekem az ES hangja jobban (nagyon :) ) tetszett. (Ez volt a legdrágább is) De a Vardus a nagy eladótérben volt, nem volt rossz a hangja de így nem tudtam megállapítani, hogy ár/érték arányban megéri-e JBL.
    Az ES80-ról nem találtam semmilyen tesztet.
    http://www.netdepo.hu/wharfedale-vardus-vr-400-83.html/tesztek/hun/
    Itt találtam leírást a Vardus-ról, és itt végül is jót írtak róla.
    http://proteusaudio.hu/index.php?/Tesztek-bemutatok/tartos-teszt-jbl-studio-1-szeria-51-es-kiadasban-eisa-dij-2011-2012
    Ez igaz, hogy a 190-s de nekem elég lenne a 180-s is. Gondolom a a JBL jobb de az a kérdés, hogy amennyivel drágább is azt a pénzt megéri-e? 90-(Vardus) - 110-( Studio180)-120(ES80) (ezer forintok ott a Pólusban) Mert akkor meg kellene vennem a hozzá illő centert is ami megint nem olcsó. Nem nagyon hallgatok komolyzenét, tehát az nem szempont, filmek, és mai zenék lennének terítéken. Használtan nem igazán látok ezekből a hirdetések közt ennek mi lehet az oka... pedig használtan is megvenném...
    Szóval most ezen gondolkodom.... :(((
    Köszönöm a válaszokat.

  • jaktib

    tag

    Általában szinte minden nap, de egy a héten egyszer itt mindig valaki megállapítja, hogy egy sztereó erősítő még ha sokkal olcsóbb is mint egy av receiver sokkal jobb zenét hallgatni. Ezt tehát tényként tudja mindenki. De ennek ellenére állandóan azzal van tele a fórum, hogy ez meg az av receiver mennyire jó vagy rossz zenével. Az adott készülék sokszor ezen tulajdonsága alapján van megítélve.
    Ráadásul ez egy házimozi fórum ahol szerintem a házimozi teljesítményt kellene megítélni.
    Az viszont lehet, hogy ami sztereóban jól szól az jó házimozin is, de ez nem biztos, hogy mindig így van. Szerintem ez olyan mintha egy terepjáró autót a gyorsulása alapján akarnánk megítélni.

  • jaktib

    tag

    válasz BBéci #6516 üzenetére

    Nem szeretnék vitatkozni. Csak azt akartam mondani, hogy a készüléket gyártó cégek ezeket az un. AV erősítőket elsősorban a házimozi céljaira alakították ki, amivel valóban lehet cd-t is hallgatni, és van benne rádió, meg net elérés stb meg sok más egyéb ami a sztereó erősítőből hiányzik. De olyanokat elvárni amikre külön van gyártva (akár márkán belül is) egy készülék, ami mondjuk kifejezetten zenehallgatásra lett kifejlesztve, és ezt fő szempontnak kiválasztani szerintem nem helyes. És fikázni a készüléket, mert egy "30 éves" sztereó erősítő jobban szól sztereó módban. Ez talán olyan szerintem, hogy legyen itt egy másik példa is. Mint a számítógép és a konzol. Az egyikben direkt célhardver van játékra kifejlesztve, a másiknak meg sok minden egyebet is kell tudni, tehát nem várom el feltétlen, hogy hozza azt a játék sebességet, mint a konzol A konzol mert le tud játszani cd-t nem várom el, hogy úgy szóljon, mint egy cd játszó. Persze nincsen mindenkinek két rendszere, külön egy a zenére, és egy a filmekre, tehát elismerem, hogy fontos, hogy jól szóljon így is, úgy is, ebben egyetértek, csak ne ez legyen a a készülék értékelésekor a 90%-ban a véleményformálás alapja, mert ezek nem csak zenehallgatásra vannak kitalálva.
    Tudom a legfontosabb a hangja egy erősítőnek, de érdekes, hogy nem szokott felmerülni pl videó jel átalakítás minősége. Mert csak átmegy rajta a kép is, sőt még bele is lehet nyúlni a beállításaiba (bár én nem tettem).
    Vagy a kezelhetősége egy készüléknek, a menürendszer kinézete, konfigurálhatóságuk stb. Pl engem érdekelne az is mert pl. az enyémhez is nem kis leírás volt, és azért nekem nem minden volt egyértelmű. De lehet, hogy itt sokaknak sokszor cserélődik a gépük, és nekik egyértelmű sok minden ami nekem nem, akkor ez csak az én bajom :B A zenei filmek is több csatornásak ma már (ott dolgozik a mélynyomó is), ami nem sztereó, tehát ott is a házimozissága jön elő a sztereó erősítővel szemben ha jól gondolom, de lehet, hogy ebben tévedek.
    Ez csak az én véleményem amivel nem kell egyetérteni, csak gondoltam megosztom az észrevételem.

    "Tévedés, ez nem házimozi fórum."
    Ez az első hozzászólásban van
    "Ebben a topicban az erősítők közül házimozisokról van szó, hifire ajánlom a Hi-fi topicot. Árban 30 ezer Ft-tól a csillagos egekig mehetünk el."
    Ebből gondoltam.

    [ Szerkesztve ]

  • jaktib

    tag

    válasz Leo66 #6520 üzenetére

    Pont ez a lényeg. Meg kell találni a megfelelő kompromisszumokat. Mert mindkettőt nagyon jó minőségben( mozi és zene) elvárni, főleg egy bizonyos árcédula (Megnéztem a fenti típusokat ezek nem kispályások, bár lehet, hogy kideríti majd itt valaki, hogy a 20 e forintos sztereó erősítő jobb mint ezek.. :)) ) mellett nem biztos hogy jó gondolat. De tény, hogy törekedni lehet rá, amiben segítenek az itt olvasottak.
    Na ezzel a témát lezártam :)

    [ Szerkesztve ]

  • jaktib

    tag

    Sziasztok. Szeretnék tanácsot kérni.
    Onkyo 609 erősítőm van.
    Szeretnék hangfalszettet venni.
    Mivel a Jamo-t itt mindenki lehúzta nem is nagyon nézegettem.
    De tegnap sikerült meghallgatnom egy sc606-ot, pont egy Okyo 609-el. Akárki akármit mond nekem nagyon tetszett, eddig csak a JBL S80 tetszett ennyire mint ez (Ja és árban nem egy kategória.) , de az meg azt mondják H/K-al szól igazán jól. A Jamo pedig az Onkyoval jobb. Használtan viszont lenne egy Wharfedale Obsidian 600 5.0 az állítólag a Jamo "silány koppintása" Az új ára magasabb mint a 606-nak, de így használtan egy árban lennének még a Wharfedale olcsóbb is volna. És ezekhez képest a Wardus 400 hol helyezkedik el(mert még ő a harmadik esélyes)? 25 nm2, 4 m magas szoba, házimozi hangzás volna a fontosabb, zenében meg a dinamikus mai zene. Olvasgattam teszteket is igazán egyikről sem írtak rosszat de a neten is a Jamo-t dicsérték a legtöbbet, a nagyon kedvező ár/értéke miatt, a kidolgozás minősége, külalakja( ami nekem is nagyon tetszik) és hát nem utolsó sorban a hangja miatt:) Csak nem lehet akkor olyan rossz:) Szóval nem tudom.... mit gondoljak Wharfedale Obsidian 600 5.0 vs.Jamo S606 esetleg Wardus 400??? Kinek van esetleg idevágó tapasztalata? Köszönöm

  • jaktib

    tag

    Szeretném megosztani veletek, hogy a hosszú tipródás után végül megvettem a front és a center hangfalat. Dali Concept 6 lett a saturnban le volt akciózva. Rákötötték az eladók egy 609-re ami nekem van és ott a boltban nagyon tetszett, pont olyan volt amilyet szerettem volna. Hazahoztam, összedugtam és most fülig ér a szám. Meghallgattam pár hangfalat mostanság de ez szerintem az Onkyo-val igen jó páros. Kifutó széria vagy nem, ez így már valóban "mozis" Mivel hosszabb távra tervezem, hogy megtartom, remélem az én igényeimnek jó lesz :)

  • jaktib

    tag

    válasz Valkűr #8393 üzenetére

    Köszi:)
    Az az érdekes, hogy egészen meg voltam elégedve az előző rendszeremmel (Sony str 850-es pionneer 3030 vardus c1..) Teljesen azt gondoltam, hogy ez mennyire jó, bár hiányoltam azt a "mozisabb" hangot. De csak ezt hallgattam, nem volt összehasonlítási alap. Aztán vettem a 609-t jobban szólt, de nem volt akkora fejlődés mint amit vártam, a már meglévő hangfalakkal. Ezért vettem a Concept6-ot. És most végre, nagyon jó így együtt a kettő. A lélegzetem is eláll, néha olyan erő van benne. :C A magas hangok is nagyon a helyükön vannak.BBéci egyszer írta a régi hangfalakra, hogy házibulis tucc-tucc-on kívül nem jó semmire. Az akkor nem esett jól, de nem sértődtem meg, gondoltam ő a szakember. :R Most már értem miről beszélt Az ő véleménye alapján hanyagoltam a jamo 606-ot, most már nem tudom meg, hogy milyen lenne ha azt vettem volna, de nem bánom:) Nekem zenén is nagyon tetszik. Azért valószínű nincsen az a nagyon jó "audiofill" hallásom de most biztosan eggyel magasabbra raktam az elvárásaimat egy rendszerrel szemben. Kipróbáltam a régit ugyanazzal a zenével, és a Dalihoz képest csak csörömpölt. Most megint azt gondolom hogy ez így nagyon jó nekem :K "Nekem a 609 kevéske volt, ezért lett a nagyobb 809" ,nem akarom tudni mennyivel jobb, mert erre az isten pénze nem elég, mert mindig van jobb és jobb, és soha nincsen vége. Azért érdekel, hogy a 609 miért volt"kevéske"?

  • jaktib

    tag

    válasz Valkűr #8542 üzenetére

    Te jó ég!
    "A 609 nálam a 24 négyzetméteren azon a hangerőn ahol én hallgatok mozit, kiabálóssá, tolakodóvá vált." :D Az vajon milyen lehet, én társasházban kb. ugyanakkora szobában hallgatom mint te, de nekem bőven elég :) 60-65 között nekem már hozza azt amit elvárok. Tegnap volt, hogy 75-ig feltekertem na az nekem már durva volt. Régebben volt itt szó, hogy :"nagy intenzitású hangok hosszabb időn keresztül hatva tönkreteszik a frekvenciájuknak megfelelő külső szőrsejteket, ezen a frekvencián romlik a hallás" Csak nehogy úgy járj, hogy egy idő után elég lesz neked is a 609-es :D Persze nyilván komolyabb alkatrészek vannak benne+ több szolgáltatás+ drágább, ha nem pénz kérdése lenne én is a nagyobbat venném.

  • jaktib

    tag

    Banándugót nagyon fontos beszerezni? Van olcsón is, drágán is. Melyik a jó?
    http://hardverapro.hu/apro/nakamichi_banandugok_eladok_2/hsz_1-50.html. Ez jó? Mi a szerepe, miért jó, ha jó?

  • jaktib

    tag

    Csak szeretném megosztani a tapasztalataimat a Dali6 - Onkyo 609-es párossal. Moziban 25 nm-en MI4 csillagos ötös volt, nekem tiszta mozis hang utóbbi idők legjobb itthoni moziélménye. Tudom mindenki azt mondja zenére nem a legjobb. Ha jó minőségű a forrás szerintem azért nem rossz. Szépek a mélyek, és igazi tere van a zenének. De most viszont remekül meghallom ezzel a rendszerrel, hogy némelyik mp3 felvételem törlésre érett :W. Nagyon kihallani, ha nem jó a felvétel, főleg, ha előtte meg pont olyan szólt amitől leesik az áll.
    Az a baj, hogy az "egyszeri" ember nem tudja lecserélni a rendszerét,minden héten, és nehéz döntés után megveszi csak remélni tudja, hogy tetszik amit hall a választott rendszeren. Ha nem nem tetszik akkor meg bukik az eladáson. Én szerintem pont mázlista vagyok. Igényeimnek megfelel. Meg az a jó, hogy itt nincsen mondjuk mellette egy Sensor 7 :)

  • jaktib

    tag

    Egyszer feltettem egy kérdést a banándugókról, de választ nem kaptam. Gondoltam megpróbálom újra. Miért is jó, mire kell figyelni a vásárlásnál, melyik a jó, van használtan 300 forintos, és van 5000-től a csillagos ég. Szóval érdemes venni?

  • jaktib

    tag

    válasz andras511 #9940 üzenetére

    Azt nem tudom, hogy tudásban milyen kategória a Dali Basis 100 Én nekem ez van a Concept 6-al 25 nm szoba 4 m magas tégla társasház egy picit van a hangerő feltekerve mélynyomón, a felénél magasabbra, és így is nagyon ütősek a mélyek. Ha feljebb tekerném akkor már nagyon sok lenne, ami már zavaró. Ezt a mélynyomót ajánlják a Dali honlapján a kisebb Conceptekhez is, de szerintem jó a 6-os hoz is :) . Igaz én nagyon akciósan vettem, (25-ért plusz az inakustik kábel volt hozzá 6ezer) bemutatódarab volt Egy MM-ban de volt rá két év garancia. A két év eltelt de baja nem volt. Ki kell fogni, mostanában is voltak nagyon olcsón akciós hangfalak pl a Saturnban mélynyomók+hangfalak. A Concept mélynyomó 119 volt de volt ott másfajta is nem is egy, de már nem emlékszem. Folyamatosan nézegetni kell. Mert ezeket nem hirdetik meg, csak gondolom az üzlet ki akarja szórni néha a raktárkészletét, és ha pont akkor mész be akkor mázlid van. Mert nagyon jó áron tudják adni néha.A Concepteket is így vettem.

    [ Szerkesztve ]

  • jaktib

    tag

    válasz #75912448 #10194 üzenetére

    +1
    Szerintem is. Én pl olvastam valahol hogy az Okyo 600-s sorozata a legnépszerűbb, legtöbbet eladott terméke a cégnek vagy az összes erősítő eladásnak, már nem emlékszem, tudom nem mindegy de tény, elég népszerű. A 608-s ha jól tudom AISA díjat is kapott, azért azt sem szokták csak úgy osztogatni. (Tudom azt is megvásárolják a cégek pénzen meg merketing....) (Én jól be is dőltem neki) De talán azért nem. Jók a Denon-ok. Szerintem túlárazott a többiekhez képest Volt már itt nem egy olyan felhasználó aki pl a kezelés nehézségeivel találta szembe magát, beállítás, átgondolt kezelhetőség is lehet egy kis szempont.

  • jaktib

    tag

    válasz Ed Parker #10197 üzenetére

    Ez nekem is feltűnt. De nálam nem olyan drámai a helyzet. Ez akkor volt amikor a mérőmikrofonnal beállítottam, hallgattam, de nem volt az igazi olyan volt mintha beszorult volna a hang. Aztán a hangfalak hangerejét úgy állítottam be ahogy nekem tetszett pl a center +2 és a hatás számomra drámai volt, nem volt torz ahogy te írod, hanem igazi "mozis" lett jobban nem tudom leírni. Nekem az a mikrofon nem jött be. Szinte minden értéket át kellett állítanom, a távolság az viszont jó volt. Mozira az biztos, hogy igen csak adja... :) Zenére meg annak való aki szereti az olyan zenét amiben van basszus :)

  • jaktib

    tag

    válasz Tamoo #10355 üzenetére

    Azt nem tudom miért, de nekem is jobbosnak és balosnak vannak jelölve. De szerintem sem lehet nagy jelentősége.

  • jaktib

    tag

    válasz rigo88 #10658 üzenetére

    Pl: internet rádiókat lehet halgatni,frissíteni a szoftvert, számítógépen tárolt zenéket lejátszani. Szerintem jó dolog. Bár típus függő, hogy éppen az adott készülék ezekből mit támogat.

    [ Szerkesztve ]

  • jaktib

    tag

    Ha már itt szóba kerültek a tv-k én is had mondjak egy gondolatot ez ügyben. A plazma tv-k fogyasztása mindig sokszor téma. Sokan azért vesznek LCD tv-t mert az kevesebbet fogyaszt, többen itt kiszámolták, hogy ez kb havi 300 ft-al kevesebb. Ez igaz is lehet, de van amit azért nem értek. Ember vesz egy 40-s LCD pl 250 ért ami már azért nem egy alap tv.(Ez nem egy olcsó dolog és akkor ez nem számít, a +300ft meg igen, nem is értem) De a képminősége még azért nincsen ott mint egy plazma tv-nek Ebből a pénzből vehetett volna 50-s plazmát, ami jobb képminőséget nyújt és nagyobb méretet is kap havi +300 ft-al többért. Vagy 200e -ért is vehetett volna még mondjuk egy olcsóbb 50-es plazmát ami szintén nagyobb és még a képe sem az utolsó (de a méret a lényeg) :) . Ha már a spórolás ennyire fontos a havi kb +300ft az ötvenezerből amivel olcsóbb volt a tv 16 év mire elkölti a fogyasztásban azt a plusz ötvenezret ami a különbség :) Nekem az ismeretségi körömből ketten is is vettek tv-t, és kérdezték, hogy én milyet ajánlok, mindkettőnek LCD ajánlottam. Mert a felhasználási szokásukat ismerem. Az egyik hazamegy bekapcsolja az RTL-t és este kikapcsolja, a másik meg számítógépet is ráköt. Ezekben az esetekben, mivel sokáig statikus tartalom van a tv-n eleve kizárt a plazma. Ebben az esetben persze jó az LCD. Egyébként meg természetesebb a képi világa van egy plazmának. Ez meg sokunknak egy hobby az meg megér egy kicsit több pénzt. Ez a műfaj amúgy sem arról híres, hogy olcsó és az örökkévalóságnak veszünk tv-t azok az idők már elmúltak.

    [ Szerkesztve ]

  • jaktib

    tag

    válasz Deadzone41 #10968 üzenetére

    Néha áldom a sorsom, hogy nem vagyok egy emberi denevér. Tiszta rossz lehet ilyen hallással élni mint ami itt egyeseknek van. :DD

  • jaktib

    tag

    válasz Deadzone41 #10973 üzenetére

    Nem csak úgy általában gondolom.Az számomra hihetetlen, hogy van olyan ember akinek olyan jó hallása van, hogy pár centis különbséget meghall.Vagy emlékszik pl egy több éve halott szett hangjára, és azt is megmondja, hogy az éppen hogyan szól az épp az utóbbihoz képest amit hallott. Vagy meg hallja, hogy a hangszóró selyem éppen a hangfalon van-e vagy sem. Hogy ötezer forintos a HDMI vagy tízensokezer. És ha ilyen hallása van az embernek és szereti ezt a történetet mint egyfajta hobby-t, és még szegény is az illető....kész szívás lehet az egész. :D

  • jaktib

    tag

    Ha valaki erősítőt szeretne venni nagyon nehéz helyzetben van. Több okból is. Egyrészt nagy a választék. Másrészt nagyon nehéz mindet meghallgatni. Ha teszem azt sikerül akkor meg valószínű, hogy teljesen más hangfal van rákötve mint ami otthon lesz, persze más kábel, és a terem is más. Ezért fontos az olyan emberek tapasztalata aki már hallott otthoni körülmények közt azonos hangfalon, kábelen szólni két különböző erősítőt.
    És ott lehet, hogy megállapítja, hogy az egyik bizony zenére jobb a másik meg filmre. Én is megfogalmaztam az elvárásaimat, elkezdtem olvasgatni teszteket, néztem a fórumot, és megvettem az Onkyot.A vélemények és tesztek alapján rájöttem, hogy nekem az a megfelelő választás. Meghallgatni nem igazán volt lehetőség. Bementem áruházakba, és ott kész rendszerek összekötve óriási térben. Megállapíthatatlan, hogy most a hangfal szól rosszul az erősítő miatt, vagy épp az ottani hangfal pont jó hozzá, de ami otthon van azzal rossz lesz. Egymás után meghallgatva is nehéz néha dönteni melyik tetszik jobban, nemhogy pl átmenve egy másik áruházba, és ott hallgatózni, és emlékezni, hogy az egy órával azelőtt hallott Denon JBL hangfallal jobb -e mint az épp hallott Onkyo Dali hangfallal. De azt azért nehezen tudom elképzelni ha a forrás jó, akármelyikkel kínszenvedés lenne zenét hallgatni. Gondolom így azért segítség az olyan emberek tanácsa aki már hallotta őket, és így egyszrübb megfogalmazni. Én pl szeretem, ha van erőteljes mély hang, az Onkyo ezt tudja, de nem tudom, hogy egy Denon mennyivel lenne lágyabb, De ha azt írják többen is hát én hallgatok rájuk és nem bántam meg :)

    [ Szerkesztve ]

  • jaktib

    tag

    Tegnap voltam a Soroksári MM-ban és igen jó áron vannak most ott hangfalak Dali-k(pl Concept 6 -129 K) Szettek 100-150 K 129 K JBL-ek (Northridge E80 szett 130K) De meghallgatni nem tudom ott hogyan lehet, mert egybe vannak pakolva és a házimozi szoba is ki van iktatva, lehet, hogy csak átrendezik. Van Concept 8 és 10-es is, hogy a 10-es mekkora :Y (329 K)Én most láttam először élőben, kíváncsi lettem volna hogyan szól. :)
    Az árak nem biztos, hogy pontosak de ott jó áraknak tűntek

  • jaktib

    tag

    válasz Dorian #13891 üzenetére

    Nekem is C6 van. Tehát ismerem a hangját.
    Több kérdésem is lenne. Ha "tuningolni" Szeretném azt pl hol lehet megcsináltatni? Ki foglalkozik ilyennel. Most ahogy láttam az utóbbi időben 139 K az ára a nagyobb áruházakban a két front hangfalpárnak. Akkor most elvileg nincsen "túl" árazva vagyis jó vételnek tűnik. Én ES 80 -at szerettem volna, az most drágább. Szerintetek milyen különbség van a két hangfal közt. Az ES 80 sokkal nagyobb is, én mikor hallgattam nekem nagyon sok volt a magas hangja de a tér érzet amit nyújtott nagyon tetszett. Itthon a C6-nak is bőven elég a magas hangja de azért a kisördög ott van, hogy milyen lehet a JBL. No meg láttam C10-et is hát az nem kicsi...az vajon milyen, az nagyon kevés embernek lehet szinte senki nem ír olyat, hogy az van neki.
    És mivel a hangzás megítélése eléggé ízlés kérdése is. Az lehetetlen, hogy a "tuning" előtti hangja tetszik jobban valakinek? Tehát annyira egyértelmű a fejlődés, ahogy itt többen írtátok.
    Pl A "tuningal" mondjuk olyan hangzást lehet eléri mint a gyártó más egy két kategóriával feljebb pozicionált ( Lektor, Zensor) termékei? Valaki már így hasonlított össze hangfalat? Tuning C6 vs ... drágább valami ...
    Én nem kételkedem, mert lehet, hogy tényleg jobb lenne. Egy picit elgondolkoztam a dolgon, bár nekem most is megfelelő a hangja, nyilván én nem vagyok olyan audiofil hallású. Azért ha van különbség remélem meghallanám. De akkor viszont ugrik az öt év garancia..

  • jaktib

    tag

    Olvastam az eddigieket értem én mindkét oldalt, de az igazság valahol középen van :)

    Szerintem mindenkinek megvan az a pénzösszeg amit el tud költeni, attól még az igényei lehetnek jóval magasabban. De mint az életben oly sokszor komprumisszumot kell kötni. Aztán meg kell nézni, hogy abból a pénzből ami rendelkezésre áll, a lehető legjobban mit lehet venni, és itt jön be az ár/érték arány. Olyat kell venni amivel megelégszik az ember, és örömét leli benne Valószínű, hogy egy szegényebb ember ha lecserél pl. egy 50 cm kis képcsöves tévét egy 42 tévére az nagyon elégedett lesz. Csak ott az a kérdés, hogy megnézi-e hogy abban az árkategóriában mi a választék és onnan megveszi a legjobbat vagy csak meglátja a boltban és megveszi. Vagy esetleg megveszi a nagyobb de egyszerűbb 50-t, mert tudja mi a nézési távja. És még így is olyan tévéje lesz amivel itt egy két ember le sem ülne egy szobába, de neki az igenis sok örömöt fog okozni, főleg ha azt tudatosan sok utánajárással és nézelődéssel vette meg. Attól még tudja, hogy van jobb tévé a világon,mert mindennél van jobb, de most ne legyen tévéje? Ha mindenki úgy gondolná hogy csak akkor vesz autót amikor mindenben a legjobbat tudja venni mindenki csak prémium márkával járna. Ja és egy másik gondolat akik megtehetik, hogy drága dolgokat vegyenek azoknak máshol vannak az igényszintjeik. De nem feltétlenül azért mert valóban azt igényli, csak szimplán mindenből megtudja venni a drágábbat, de nem biztos, hogy ki is használja a tudását a dolognak. Vagy nincs is tisztában vele, hogy miért is jó az amit vesz. Olvastam olyat is a másik fórumon hogy tavalyi 1 éves VT 65 tévéjét cseréli az idei modellre. Az vajon miért, ha nem rongyrázásból? Nem hiszem hogy az asztal körül kergetnék ha még egy évig a régit nézné sanyarú sorsában. És itt van az igényszint ha nekem pl ,és még sok embernek évekig ott virítana egy ilyen tv sőt még büszke is lennék rá. De van akinek jön - megy egy ilyen készülék, mert megteheti, hogy mindenből a legújabbat, jobbat vegyen.

    Mivel nekem nincsen hátul hely ezért én előre raktam a plusz két hangfalat. 25 nm szoba 4 m magasan van. Avatar: helikopter leszállás az elején, elég meggyőző volt számomra. Azt szoktam mutatni ha meg akarom mutatni valakinek milyen is a mozi nálam. Eddig nem volt olyan akinek ne tetszett volna :D

    [ Szerkesztve ]

  • jaktib

    tag

    válasz Ed Parker #17241 üzenetére

    Elírtam a típust mert igazán nem ismerem a nagy kategóriás panákat, de a lényeg nem is ez volt. Hanem , hogy a sok ezer forintos tévét valaki egy év alatt lecseréli. És számára megéri az a költség amin a rég tévé eladásával éri plusz az új tévé megjelenésekor mindig horror áron van. Nem hiszem, hogy ha szegényebb lenne nem tudna megalkudni a régi tv esetleges hátrányával az újjal szemben, de mivel megteheti... De értem én ez egy szakmai fórum itt a rögtön büntetnek az ilyenért :DD

  • jaktib

    tag

    válasz tdd587 #17247 üzenetére

    Szerintem ebből is egy kicsit meg abból is egy kicsit :D Egy kis rövid életünk van ha nincs pénzünk mindenkinek el kell dönteni mi a fontos. Ez behatárolja az igényeinket.Sokan mennek Horvátországba nyaralni és szerintem ők is jól érzik magukat nem kell feltétlen a Balira menni. De azért tudjuk, hogy az egy szebb hely de ezzel is meg kell elégedni. Vagy nem veszek valamit és megyek Balira mert az a fontos.

Új hozzászólás Aktív témák