Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • xavix13

    senior tag

    válasz chubii #2258 üzenetére

    Szerintem nincs, nem hiszem, hogy érdemi előre lépést hoz.

    Mai gyors mortadellás:
    Caputo Pizzeria, 60as hidró kb., 6h 30+ fok :DDD

    Sajna a nagy pára és a hőság miatt nehezen akart kimászni a dobozból, sajnos eléggé meg is cibáltam, el is ment a cornicione egy részen. Azért így is lecsúszott. :)

    One thing I've learned: if you don't draw first, you don't get to draw at all.

  • Triathlete

    senior tag

    válasz chubii #2258 üzenetére

    Hagyd a francba szerintem. Az alsónál nem lesz akkor a hő, nem fognak ugyanolyan arányban sülni.

    KovacsK85 / Kovács Krisztián

  • xavix13

    senior tag

    válasz chubii #2271 üzenetére

    Nem tudom mennyire tartottad a leírt receptet, de nekem több szempontból is hibásnak tűnik.
    70-es hidro szerintem nem éppen ideális a piros 5st napoletánának, főleg nyári nagy melegekbe, pláne ha kézzel dagasztasz.
    Kiló liszthez én már inkább 3% körüli sót tennék mint 2-t, van aki még egy picit fölé megy nyáron, segít stabilizálni a tésztád, és lassítja az élesztő munkáját.
    2g instant élesztő tuti sok ebbe a tésztába, 1g/kg szokott lenni az ajánlás, 3g ha friss egy standard hűtős kelesztéshez.
    Ahogy olvasom a recept ráadásul azt írja hagyjuk kint szobahőn 6-10 órát :F (kérdés mi a szobahő az ideális 22 fok vagy inkább 30 körül) majd még ez után hűtőzzük 24-48 órát? :N Vagy hűtős vagy szobahős a kelesztés, felesleges kombinálgatni őket.

    PizzaApp (hellyel-közzel pontos iránymutatás) 0,48g élesztőt javasol a leírt recepthez, 10 órás 24 fokos szobahővel, ha 28 fok van akkor 0,21g! szintén 10 órához, csak, hogy érzékeld. És itt még hűtő szóba se jött, csak szobahővel számolva.
    Ilyen pici élesztő mennyiségeket baromi nehéz egyébként is mérni, ékszermérleg nélkül ne is próbáld. Szerintem használj frisset, jobban kalkulálható, bár ilyen körülmények között, kis mennyiségnél abból is szó szerint hangyafasznyi elég, ha szobahőn hagyod 6-10 órákat. (1g körül)
    Ha hűtőzől végig, akkor lehet mondjuk 2-3g friss/kg liszt.
    A leírt recept, helyesen, mondjuk véget ért volna 8 óra szobahő után kibucizva készen, 0,4g instant élesztővel, és lehet sütni. Bár én a hidrót még ott is visszavettem volna egy pöppet.
    Ennyi idő alatt, ilyen hőmérsékleten, ennyi élesztővel, és hidróval a fotózott szinten szétkelnek/folynak a bucik.
    Figyeld a tésztát és a kövi jobb lesz, hajrá! :K

    One thing I've learned: if you don't draw first, you don't get to draw at all.

Új hozzászólás Aktív témák