Új hozzászólás Aktív témák

  • hawrlantb

    tag

    Sziasztok!

    A segítségeteket szeretném kérni WebDAV létrehozásában.

    Leírom, hogy mit csináltam hátha már itt kiderül a hiba:

    Vettem egy Synology DS218play készüléket és hozzá 2x4Tb WD RED vinyót. Ezután jött az első kérdőjel, ugyanis digis netünk van a hozzá járó modemmel és ehhez van kötve egy Tplink Archer C1200 router. Melyikbe kössem? Én belekötöttem a routerbe ugyanis annak a saját felülete sokkal átláthatóbb és kezelhetőbb mint a digis ZTE készülék. Egyébként a modem 192.168.1.1. a router pedig 192.168.0.1. IP-n fut.
    Ezzel túl is lettem az összeszerelésen.

    Következett a konfigurálás: a find.synology.com oldalon megtaláltam a készüléket, és mindent alapértelmezetten hagyva telepítettem a DSM-et.
    Letöltöttem a DSM-ben a WebDAV alkalmazást, majd engedélyeztem a http kapcsolatot az 5005 porton.
    Ugyanitt a DSM-ben a vezérlőpultban létrehoztam egy DDNS-t amihez szépen ki is írta a választott gazdanevet a synology.me utótaggal. Eddig úgy voltam vele, hogy minden megy a legnagyobb rendben nem is lesz ez olyan nehzéz :C

    Ezt követően beléptem a routerbe és megpróbáltam fix IP-t adni a NAS készüléknek:
    Advanced<Security<IP & MAC Binding (lehet már itt hülyeséget csináltam)

    Ezt követően megprobáltam a portot a NAShez rendelni:
    Advanced<NET Forwardind<Virtual servers (Itt már eléggé el voltam veszve)

    És végső lépésként pedig a Netdrive segítségével csatoltam egy meghajtót.

    Na ez már nem jött össze, jött a hibaüzenet. (Érdekességképpen a NAS-hez rendelt IP-vel csatlakoztatva és 5005 porttal ment, csak a DDNS-es hozzáféréssel nem)

    Ezután jöttem rá, hogy a DDNS gazdanév nem is a routerre mutat, hanem a digis modemre.

    Ezen a ponton döntöttem úgy, hogy segítséget kérek.

    Szóval kérlek titeket, hogy írjátok meg mit rontottam el!!! :R :R :R

    Előre is köszönöm! :C

Új hozzászólás Aktív témák