Új hozzászólás Aktív témák

  • dchard

    veterán

    válasz Tin #47109 üzenetére

    "Megvédtem" én a telekomot is, amikor valaki túllépett a realitás határán, és hozzád hasonlóan megállás és alap nélkül ekézett. De ami a legfontosabb: nem vetítettem ki a saját problémáimat (pedig volt nekem is gondom a telekommal) az egész országra, meg a teljes előfizetői bázisra. Viszont amikor olyasmit rontottak el ami nyilvánvalóan súlyos hiba, akkor megkapták a magukét. Én nem mérek kettős mércével sem a telekom, sem a digi felé, de a memóriám sem szelektív, és a hazai telekommunikációs realitásokat is meglehetősen jól ismerem. Ha elég hozzászólásomat visszaolvasod, majd rájössz.

    A technikai részről annyit, hogy a GPON többes hozzáféréses technológia, 2,4Gbit le, 1,24gbit fel a teljes kapacitás, ezen osztoznak legfeljebb 32-en, jellemzően ennél kevesebben (a 20 közelebb áll a realitáshoz, telekomnál is pont ugyanígy van). Tehát könnyű kiszámolni, hogy 20 előfizető esetén 120mega le, 60mega fel jut minden végpontra, természetesen ha valaki nem használja a kapcsolatát, akkor a szabad kapacitást a többi előfizető megkapja.

    Saját cikkemet ajánlom a témában további technikai részletért:

    [link]

    Dchard

    [ Szerkesztve ]

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

Új hozzászólás Aktív témák