Új hozzászólás Aktív témák

  • TeeJay

    félisten

    válasz DonMaster #21236 üzenetére

    5évig maradhat simán a mostani sebesség hiszen FTTB+LAN-on tudják adni az 1000megabitet
    és hidd el FTTH-n sem fog 5éven belül 2-3-5-10 gigabitre emelkedni ez az érték

    valszeg 5év múlva lesz még egy sebesség emelés amikor az akkori hálózatuk elbírja
    és ugyanaz lesz mint a románoknál
    100/100, 200/100, 500/100 és 1000/100 esetleg a nagyobb csomagokban nagyobb feltöltést is tudnak egészen értelem szerűen 1000megabitig bár nem fognak annyit adni max 200megabit szerintem

    szóval úgy 10évig még nem kell a LAN-os részt optikáztatni mert elég lesz ez a sebesség
    FTTH is marad ennyin, a 10GPON drága lesz na meg ugye hány éve létezik gigabit LAN és mai napig vannak még zsír új laptopok amiben csak 10/100-as van...
    a 10/100 után az 1000 megabit egy elég nagy ugrás de 1000után 10G az még nagyon sokáig nem fog lakossági szintre bejutni szerintem.
    én nem parázok bőven jó lesz ez az FTTB+LAN 10évig :R

    UPC részéről sincs rákényszerítve mert még 2-3év biztos lesz mire a hálózatukat átalakítják ED3.1-re és ott is max 1gigabitig jutnak az is csak a legnagyobb csomagban és elképzelhető hogy nem 100megabites feltöltéssel ám. szóval a konkurencia max utól érheti a DIGI-t pár év múlva megelőzni nem igen fogja ;)

    [ Szerkesztve ]

    Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

Új hozzászólás Aktív témák