Új hozzászólás Aktív témák

  • szabjan

    tag

    Meg kell védjem a DIGI-t mert nálam amit műveltünk Százhalombattán az nem volt semmi.
    A Fibernettől megmaradt TP 642 es routeren kezdtem neki a 80/25 ös netnek, ami hamar kiderült, hogy gagyi. Olyan 60 at átvitt kábelen, de torrentére kiakadt. Jött az új beszerzés a 1043 -as kütyü. Az első héten ment rendesen, de valamit cseréltek a dobozukban és onnantól kezdve az én router-em kifagyasztotta a házban az egész netet-telefont mindent. Ez úgy nézett ki, hogy lement a sebesség 1-2 megára és csak nálam volt egyedül ez a lassú net, telefon meg sehol a házban. Először én hívogattam őket és megpróbáltam meggyőzni őket, hogy eleinte nem volt gond, de amióta cseréltek valami, azóta van ez a hiba. Ez nem sikerült sajnos, mert azt mondták, hogy azt építik be, ami elő van írva nekik. 2 hétig 2 naponta játszottuk ezt, már kezdtem attól félni, hogy engem találnak meg egy idő után a lakók. A vége felé már ők hívtak engem, hogy nem jó a routerem, csináljak már valamit. Egyszer ki is húztak mert mondtam, hogy csak másnap reggelre érek haza. Kérdezték hányra, mondtam 7 óra, 7 óra ötkor ott voltak és visszadugták a netemet. Itt véget vetettem a dolognak mert nem jutottam dűlőre a routerrel. Cseréltem firmware-t oda vissza, semmi. Visszaraktam pár hétre a 642-est, erre a fiúk is megnyugodtak. Majd jött az utolsó szalmaszál a DD-WRT, azzal beállítottam a hálózatba megint és felhívtam a srácokat, már közvetlen számuk volt nálam.. :) Mondták figyelik a házat de múltak a napok és semmi gond nem volt. Felhívtak utólag, hogy mi volt a megoldás, őket is érdekli. Elmeséltem, és azóta remekül megy a 1043. 4 gépet lát el a családban. Mindenki nyugodt és nem is emlékszem net kimaradásra ami hosszabb idő lett volna, mondjuk 1-2 óránál. De talán egy volt, amikor szétcsapták a Szerémi úton Pesten a főkábelt. Bocs ha hosszú volt. ;)

    a vizesember

Új hozzászólás Aktív témák