Új hozzászólás Aktív témák

  • Boond

    addikt

    válasz #29810560 #47755 üzenetére

    Nem digi... vagyis nem közvetlenül... (i-tv)

    Amúgy van padlás mivel családi ház...

    Padláson fel lett szerelve egy erősítő, mert a korábbi, mint sejtettem meghibásodott, a tv/box közötti kábelezés, mivel vagy 10 éves volt ki lett cserélve + egy elosztóval a ketté osztva... ennél a tv-nél.

    A szerelő szerintem kell lennie elég jelnek... de én úgy látom még a box feléről nem tökéletes... majd januárban ha lesz időm kipróbálom elosztó nélkül úgy milyen, illetve, ha megmozgatom a kábelt...

    De lehet vmi jel erősítő, vagy szabályzó cucc kell a box ágához még. Nem tudom...

    Ezért kérdeztem mik a tapasztalatok.

    "jelerősítő nélkül - minimum 3 végpontot (TV, SetTopBox), mint a vöcsök."
    Igen, ezt mondták. fent, ha jól emlékszem 7 felé van osztva, vagyis ennyi csatlakozó pont lehet a lakásban, de jelenleg csak 3 tv (ebből kettő használva kb), és 2 box van, egyik a tv okosításra, másik, általános feladatokra, célokra, itt van elosztva a tv/box-ra a kábel. hogy míg pl felvesz tudjak mást nézni...

    A jelerősítő után, a tv-n, (2-őn) működnek a csatornák kb. A boxnál még hiányos, ahol az elosztás van, de a tv az megy.

    Van olyan csatorna, ahol azt írja nincs jel, vagy hasonló.Vagy épp szétesik, kockásodik. - de csak boxon.

    De korábban pl tudtam nézni... igaz asszem akkor sem volt tökéletes minden frekvencia. Ezért lett cserélve kábel, illetve a fenti erősítő, mivel kábel csere után javult, de még nem volt jó.

    Jó, és akkor mit javasolsz szerinted mi lehet a gond?

    pjen - nem írtad el a "ruterünk" -nem ezt akartad írni?
    Mert az érdekes lenne, ha pont a cégnél nem tudnák kiszolgálni...

    Amúgy nálam is ez van, még 54 mb/s-es a ruter, és most már dupla akkora a net.. cserélni tervezem gb-esre.

Új hozzászólás Aktív témák