Új hozzászólás Aktív témák

  • ati3x

    Topikgazda

    Akkor még két képet hozok, ugyanazon az estén készültek, mint a leo triplet galaxisok:
    Orion köd:

    Csak 6db 300s-es képből.. Igazából csak addig löttem, amig a meridián forduló jött. Utána lusta volta visszaállni
    Rosetta:

    Ez is csak összesen egy óra, 6 db 10 perces képből.

    No akkor kicsit hoszabban. Elég sokat szívtam a Makszutov Newton kollimációval, meg a szenzor merőlegességgel. Vettem egy fókuszsík döntöt, és amint látszik a rozettánál, ha az ember eltalálja akkor elég jó képe van, faltol falig kerek csillagokkal. Viszont a szívás, hogy a fókuszírozon a 2" es toldat kétcsavaros szoritással rendelkezik, ami ugye olcsó de szar megoldás. (Plusz 8-10mm megeszik a fényutból..)Amint forgatni kell a kamerát, a kompozícióhoz megette a fene az egészet, mert ugye emel, nem is kicsit.... Az adapterezóesem most így néz ki: 2"/t2 átalakító van a képsikdöntő elött, amibe ráadásul egy 1,25" okulár adapter is bele van integrálva, ami megint legalább egy 10-est beletesz a fényutba, sőt apsc emmiat már vignettál is. Plusz még egy 20mm-es t2 toldot is kell használnom, mert a fókuszsíkdöntő állitócavarjai nem férnek el a kamerátol.. Syóval szívás.. Viszont rendeltem egy M54/T2 adaptert, amir direkt rátudok szerelni afókuszírozora. Ez után jön majd a Képsikdöntő, ráadásul állító csavarok el fognak férni a tácső oldalon.. Rendeltem egy alacsonyprofilú rotatort is, majd egyből jöhet a kamera. Syóval így kb 30mm-el kevesebb lesz a fényút, mert most a fókuszírozó kicsit belelóg a fényutba, és ez az oka a fényesbb csollagok fura alakjának.. Szóval nem egyszerű műsor ez az asztrofotózás... :)

Új hozzászólás Aktív témák