Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz keIdor #25418 üzenetére

    Én erre csak annyit mondok, már ez a két kártya is nyitogatta a bicskát a zsebemben:
    (GK104) GeForce GTX 670 - $399
    (GK104) GeForce GTX 680 - $499
    256 bites, szög egyszerű gazdaságos kártyáért ennyit elkérni? No, akkor mit mondjak a 1070-1080-ra? :N

    Pedig mennyivel komolyabb kártya volt a konkurens 7970... +1GB ram, modernebb, biztosabb architektúra, kb azonos áron. No, ott lehetett azért tartalmat is látni az árcetli mögött.

    (#25419) schawo: Azta... :Y Ez iszonyat durva!

    (#25420) Ren Hoek:"Egy szóval nem mondtam, hogy örülök ennek, de minden dollárt profit jogosan az övéké."
    Ezzel azért lehetne vitatkozni, alaposabban megvizsgálva a stratégiájukat.

    (#25421) schawo: Az AMD-re nem érdemes, szvsz. Ők kitaláltak egy remek koncepciót (DX12), amivel biztosítható lett volna már akkor a játékok fejlődése (még mielőtt beállt volna az évekig tartó DX11+stagnálás, amit eddig láthattunk), és letettek egy ahhoz remekül passzoló CPU-t (FX) és GPU-t (GCN) az asztalra, és a M$-nál is kopogtattak a DX12 prototípusával, durván 4 évvel ezelőtt!
    Inkább azon kéne elgondolkozni, hogyan történhetett meg, hogy a technológiát ennyi ideig sikerült valakiknek visszatartani, kinyírva ezzel az FX-ek, és súlyosan rontva a GCN-ek piaci helyzetét éveken keresztül, kishíján kinyírva ezzel a komplett piros céget.... :U

    [ Szerkesztve ]

  • HSM

    félisten

    válasz TTomax #25424 üzenetére

    Csupán arra céloztam, hogyha 4 éve piacon lenne, akkor 4 évvel ezelőtt is elkezdhettek volna már fejleszteni rá, valamint a konzoloknál sem kellett volna +1 év, mire alacsony szinten is programozhatóvá válnak...

    Csak úgy repülnek itt az évek.... :U

    (#25425) schawo: Nem fogom én a nyuszira. Csupán ez a véleményem. Az AMD amit lehetett megtett azzal, hogy megalkotta a Vulcan API-ját, amivel kikényszerítették a DX12-t. Csak közben eltelt egyszer egy másfél év, mire kijött válaszul a DX12 mégegyszer ennyi....
    Persze, volt töketlenkedés is, de nyilván a szűkös anyagi helyzetük révén, ami részben emiatt is kialakult, még kész csoda, hogy így sikerültek a dolgaik... Gondold végig, nekik ez iszonyat fájt, amikor kb. erre tettek fel mindent...

  • HSM

    félisten

    válasz keIdor #25427 üzenetére

    Ismerem a kapitalizmust és eszméit, de ez azért mégiscsak sok... Sajnos ennek mi, játékosok is érintettjei vagyunk, és egyáltalán nem lenne szabad ennek örülnünk, hogy ennyire le próbálnak minket kopasztani. :(

    Én nem a vezetésben látom a gondot a pirosaknál. Nekik volt egy remek tervük, csak rajtuk kívülálló okok miatt ez elbukott. Sajnos ilyen technológiai piacokon ha nincs B-terv, akkor ez években mérhető gubanc. Mostanra másztak ki belőle, úgy tűnik.

    (#25429) TTomax: Miért ne lett volna más választásuk? A GCN helyett tervezhettek volna ők is egy Keplert/Maxwell-t, nem sügérek dolgoznak ott sem, mégsem tették. Annak dacára, hogy a Fermi-t éppen egy egyszerűbb, de hatékonyabb architektúrával verték meg 1-2 generációval korábban. :U

    (#25430) Keldor papa: Egyébként ezt a Hawaii-os hűtős dolgot nem egészen értem. Részben ezért is tudtak árban a 780-ak alá menni árban. De ha halk GPU kellett, vehettél jópárféle halk verziót. De tény, hogy elég béna hűtések is voltak sajnos, és inkább azok voltak az elterjedt típusok. :(

    (#25431) wjbhbdux: Amiről beszélsz 2000 Steam játék, azok nagy részének szvsz egy 5 évvel ezelőtti középkategóriás GPU is elég. :DDD
    Ne már ezekhez hasonlítsuk a technológiai fejlődést. :N

    Mindenképpen rázósabb terep egy új API, de azért azt látni kell, hogy nem véletlen lett megtartva a DX11 a kevésbé tech vonalú fejlesztőknek. A DX12-ről korábban is tudvalevő volt, hogy csak a nagyobb, pénzesebb fejlesztőcsapatoknak lesz elég szellemi és anyagi tőkéjük ebbe az irányba elindulni, és értékelhetőt alkotni.

    [ Szerkesztve ]

  • HSM

    félisten

    válasz TTomax #25433 üzenetére

    A 480-ra gondoltam. Ár/értékben is elég gyengus lett, kihozatali gondjai voltak, és ha valami, akkor az aztán grillsütő volt PCI slotba. ;)

  • HSM

    félisten

    válasz keIdor #25435 üzenetére

    Ez látod igaz. :R

    (#25436) FLATRONW: Pedig ha más miatt nem is, a 680 már évek óta bukdácsol a kevéske ramja miatt.... Az a +1GB igencsak sokat jelent, főleg mivel az AMD architektúrája jobban is gazdálkodik a hellyel.

    Igen, ők szavaztak a fejlődésre a GCN-el, az Nv meg arra szavazott, hogy kigyúrja a cuccait DX11-re, amennyire lehet. Mindkét tervben benne volt, hogy nem úgy alakul, és jön a szívás, hát most az Nv kapott jelentős hátszelet, az AMD meg hátrányba került.

    (#25437) Ren Hoek: Na, jó, egy vicc amit leírsz. Nem jó a vízhűtő, nem jó a HBM, kapkodnak, amikor nem kapkodnak, mivan? :C

    De komolyra fordítva a szót, szvsz semmi értelme nem lett volna egy Fiji shrinknek. :N Már csak azért sem, mert az új gyártástechnológiához amúgyis elég komoly tőkét kellett volna beleinvesztálni, és a végeredmény se lett volna egy nagy durranás. Szerintem pont, hogy jól teszik, hogy kicsit kivárnak, és ha eljött az idő dobbantanak majd a Vegával. Addig pedig a Polaris tartja a frontot a legfontosabb területeken.

    A 8GB-os Fijinek sincs semmi értelme így, technikailag 4GB-ost lehetett csinálni. Pont. Erre volt adott a memória-technológia. Nyilván az AMD is 8GB-osat csinált volna ha lehet, hiszen a 390-esekre is már annyit rakott.

    Jössz mindig ezzel az űrtechnika dumával... Pedig pont, hogy igencsak ígéretes fejlesztéseket lehetett látni eddig a Vegáról, pont olyanokat, amik ahhoz kellenek, hogy hatékonyabb, és energiatakarékosabb, valamint gyorsabb lehessen az architektúra. Pont a szükséges összetevők, hogy akár DX11-ben, akár DX12-ben végre versenybe kerüljenek az Nv nagyobb kártyáival is. :K Önmagában ehhez egy magasabb órajelű Fiji-shrink marha kevés lett volna. Megnézheted a Polarist, az se megy sokkal nagyobb órajelet, mint az elődei. 1Ghz-es Fiji-t meg ma is vehet, aki akar, nem sok változott volna egy kicsit kevesebbet fogyasztó és mondjuk 1,2Ghz-es Fiji-vel. :N

    (#25441) Malibutomi: Szerintem a Fiji-t nagyon visszafogja a gyenge setup, ami kb. semmit nem fejlődött a Hawaii óta. Nem véletlen tervezték totál újra a Vega-ban. :K
    A Hawaii-ba éppen elég volt, egy másfélszer erősebb GPU-ba viszont elég kevéske. Viszont úgy tűnik, ehhez azért masszívabban bele kellett túrni az architektúrába.

    [ Szerkesztve ]

  • HSM

    félisten

    válasz Ren Hoek #25443 üzenetére

    Pont ez a lényeg. Bár nem sokkal több, de a Pascal sem csak egy Die-shrink.

    A 480 pedig igencsak korrekt cumó, tudásban messze az összes többi piacon lévő cucc felett áll. Sanszosan viszont a régóta csak pofozgatott frontend nem bírt volna el egy lényegesen erősebb verziót.

    "A következő fél évben még az is Pascalt fog venni, aki gyűlöli az NV-t, mint a sz.rt."
    Senki nem szorít pisztolyt a homlokuknak, hogy váltsanak. Én piszok jól elvagyok a 290X "őskártyámmal". Kiegyensúlyozott, bika erős cucc, és minden lényeges technológiát tökéletesen támogat.

    Én semmi mantrát nem mondtam, se azt, hogy direkt "kivár". Egyszerűen csak azt mondtam, hogy nem dob piacra mégegy Fury-t, ami skálázódási gondokkkal küszködne. Szó se róla, jó kártya volt az, csak nem nyújtott annyit, mint amire a 4096 shader és piszokgyors memória alapján az ember számított volna.

    A legfontosabb két területre hoztak most GPU-t. A P11-et belépő játékos gépekbe, illetve notebookokba, a P10-et pedig asztali ár/érték sweet spotnak. Egyikre se lehet panasz, szvsz. ;)

    (#25454) Pepeeeee: No, és ha már megemlítetted a shader modellt, azért azt is látni érdemes, hogy egyetlen shader model 6-ra felkészített kártyacsalád van legjobb tudomásom szerint, ami ma kapható a piacon, és az pedig a Polarisok.

    [ Szerkesztve ]

  • HSM

    félisten

    válasz Ren Hoek #25450 üzenetére

    Szép és jó az a történeted a cégedről, de azt is számold bele, hogy egy GPU tervezés elkezdése és a késztermék között kb. 4 év eltelik. :U Márpedig ez óriási idő az informatikában.

    Azért írtam a legutóbbi hosszú posztomban, hogy vakon kellett mindkét gyártónak tippelnie, és a zöldek tippelték meg jobban a piac alakulását. Ugyanúgy megégethették volna magukat ők is a taktikájukkal csúnyán. :U

    [ Szerkesztve ]

  • HSM

    félisten

    válasz ->Raizen<- #25457 üzenetére

    Aham... [link]
    Az emulált képességekről nekem nem a gyorsaság és hatékonyság jut eszembe...

  • HSM

    félisten

    válasz schawo #25464 üzenetére

    Dehogynem. Nekem teljesen bejön a 8GB-os RX480, csak még sokallom az árát. Illetve feleslegesnek is érzem, mivel a 290x igazából tökéletesen kiszolgál. :B Mininmális beáldozott órajellel (50Mhz) a fogyasztását is leszorítottam az RX480 szintjére. :DD Így a gépet se fűti fel, viszonylag halk, és hűvös, és a nyers erő így is viszi előre.
    Ugyanakkor nézheted ezt a dolgot úgy is, hogy eddig elég sok VGA-t vettem tőlük. HD3870 vatta újat, HD4850-eket vatta újat, HD4890 vatta újat, HD5850 majdnem újat, jópár 280X-et vatta újat, 7970-et vatta újat, 290-et vatta újat. Ehhez képest Nv-ből mit vettem? Volt egy használt ref 8800GTS 320MB-om (az frankó cucc volt, szerettem) meg egy vatta új GTX260-am, ami driveresen akkora pofon volt, hogy inkább vacakoltam a porszívó HD4890 alulfeszelésével, az legalább úgy működött szoftveresen, ahogy elvártam. Szóval míg AMD-ből vettem VGA-kat, és a jövőben is szívesen vennék, a zöldek egy darabot se adtak el nekem, és nem is fognak, amíg drasztikusan meg nem változik a komplett hozzáállásuk a piachoz. (A GTX260-nál még nem láttam olyan jól rá a dolgokra, mint ma.) De ilyen előzményekkel még akkor is 10X meggondolnám.

    Megnézheted a 480 topikot is, él is virul, sokan vesznek ilyen kártyát, akár régebbi Nv, akár régebbi vagy gyengébb AMD kártyákról fejlesztve. Nem mindenkinek figyel a gépében jóféle 290X. ;) De sokan még ezekről is elgondolkoznak a kedvezőbb fogyasztás és fejlettebb szolgáltatások okán. Szóval szerintem a legfontosabb 200-300 dolláros szegmenst becsülettel kiszolgálták. :K
    Tény, a "nyugati" gamer rétegen most jól keres az Nv. Bár mindenképpen erősen elgondolkodtatóak azok a DX12 tesztek, ahol a 290X-ek konkrétan ott szaladnak a 1070-ek körül, mikor 3 éves, manapság fele árban osztogatott VGA-król beszélünk.... [link]
    És ott van persze az RX480 is. Szóval szvsz még kaphat egy komoly löketet az AMD a DX12 felfutásával is. Sokan vannak még Maxwell-eken is, márpedig az elég durva, hogy egy 380X szintjére süllyedjen egy GTX980.
    De egy 980 Ti-től sem az a szokásos, hogy a sima X-nélküli 390-el vívjon fej-fej mellett....

    [ Szerkesztve ]

  • HSM

    félisten

    válasz schawo #25468 üzenetére

    Abban a régi vásárlási gyakoriságban az is benne volt, hogy jóval olcsóbbak voltak a kártyák. 40K körül könnyebben ugrál az ember a 4850-ek között, mint 80-100K-ért, amiért ma megy mondjuk egy RX480. A vatta új 4890-em került 60K-ba a megjelenés napján, az egyhónaposan használtan vett 5850-em még ennyibe se.

    Ehhez képest mikor számomra szimpi váltás jött, 65K-ért vettem egy 7870-et, ami olyan "jó minőségű" MSI TF volt, hogy 3 napon belül cseréltem egy Sapphire 7870XT-re ugyanennyiért. Aztán mikor olcsósodtak a 7950-ek, olyat is vettem újat, jóféle PowerColor-t, 75K-ért, bár az kicsit fogszívós volt már. :DDD Jól ment szerettem, megérte, aztán ebből lett 7970 meg 280X, még kis fogszívással. :B A 290-nél már oda se néztem a számlára, 94K volt... Na, annyiért se szeretnék többet VGA-t venni. :N Dacára, hogy azzal ma is ellennék, tehát jó befektetésnek bizonyult volna, ha nem kellett volna időközben eladnom a gépet. :B Szóval az én részemről ez a drágulás, ami meggátol a váltásban. Nem játszom annyit, nem éri meg nekem, szívesebben költöm másra.

    (#25469) Keldor papa: A jelenlegi 950Mhz-es beállításon hoz 11500 FS graphics pontot a 290X-em [link], kicsit bütykölnék még a memóriával, meglenne a 12 000 is, csendben, hűvösen, nekem jó ez. Nem akarok 20 ezret rádobni azért, hogy egy fél hajszállal jobb legyen. :B Ha +5-10 000-ért lehetne belőle egy jóféle 480, az tetszene, ennyiért nem. Még gari is van rá több, mint egy év. Nem sietek. :D

    [ Szerkesztve ]

  • HSM

    félisten

    válasz Zeratul #25472 üzenetére

    Nézd, az erre fordítható anyagi lehetőségeim nem nőttek lényegesen, míg a VGA-k árai igen. Nekem mindegy, hogy a forint lett gyengébb, vagy a VGA drágább, végeredményben számomra ugyanaz.
    És amíg itt a többség forintban keresi a pénzét, és alig nőtt a reálbére az elmúlt mondjuk 5-10 évben, addig ez az állításom helytálló. Mert ugyanúgy 260 dollár környéke egy RX480, mint annak idején egy 5850 volt, egy 5850-et mégis ki lehetett fogni újat 60K körül, míg az RX480-ból (8GB-os verzió, ami egy árban van az 5850-el) jó, ha 85-90K-ért ki lehet ma fogni. Ahogy annak idején a HD4890 is ezen 250 dolláron nyitott és vígan be tudtad szerezni itthon 60K HUF-ért.

    [ Szerkesztve ]

  • HSM

    félisten

    válasz Ren Hoek #25474 üzenetére

    "és állandóan validáljuk piaci szempontból az igényeket"
    Na, ezaz amit egy GPU architektúránál NEM tudsz megtenni. :N Ugyanis a GPU fejlesztés elején már a fő dolgok, mint pl. leginkább az architektúra kvázi kőbe vésődnek, és a piaci szempontból követés itt gyakorlatilag azt jelenti, hogy mindig csak újratervezik a GPU-t, ami azt jelenti, hogy sosem lenne belőle termék. Finomítani persze tudsz megjelenés előtt, mondjuk legyen benne 3072 shader (ami eredetileg a Hawaii-ba került), vagy elég lesz az magasabb órajellel és kihozatallal 2816-nak. De olyat már nem tudsz, hogy hoppá, nem úgy jön a DX12, ahogy kéne, akkor gyorsan csináljunk valami egyszerűbb DX11 optimized dizájnt. :N

    Ami a Fiji shrinket illeti, akkor kérlek vess erre ismét egy pillantást: [link]
    Jó, ha 10%-al elmegy a Fiji a 390X-től. Így mi értelme ebbe locsolni a pénzt? :U Lenne egy atomdrága nagy GPU, ami nem úgy teljesítene, mint amennyibe kerülne. Na, azt nyírná ki a legkönnyebben a GTX1070 minden szempontból. Legjobb esetben lenne 30%-al gyorsabb az ősöreg 390X-nél 14nm-en. Ez iszonyat kevés lenne.
    Ami jó lehetne 1070 verőnek, az egy 384bites, 3000 shader körüli Polaris, 64 ROP-al. :K Ezt reális költségen lehetne gyártani is. Fölötte meg ismét befigyelnének a skálázódási gondok. Szóval nem biztos, hogy baj, hogy ezt kihagyták, ha fél éven belül jön a Vega.

    (#25475) Zeratul: Nem is vettem meg őket, míg ilyen áraik voltak. :N 65K-ért már kis keserű szájízzel megfelelt a 7870, bár nem bántam meg, hogy cseréltem a butított Tahitire. :)

    (#25476) schawo: Az AMD nem. Viszont nekem mint itt élőnek igencsak korlátozza a mozgásterem VGA cserélgetés terén. Ez van.

    [ Szerkesztve ]

  • HSM

    félisten

    válasz schawo #25481 üzenetére

    Ezzel nem értek egyet. Itt van pl. ez a teszt: [link]
    Ha olyan súlyos TDP limitje lenne, akkor nem 10FPS (bő 10%) lenne a Fury X és a TDP-ben erősen megvágott verziója, a Nano között.

  • HSM

    félisten

    válasz schawo #25483 üzenetére

    Szerintem éppen a kihasznált DX12 képességek hatása ez. Mert ha megnézed, nemcsak ez, hanem a 390X, és az összes Radeon nagyon megindult. Viszont a kevéssé TDP limites 390X-hez képpest itt is a szokásos kb. +10-20%-ot hozza.
    Más tesztben is szépen skálázódott: [link] [link]
    Ehhez képest a Nano egyértelműen lassul a TDP korlátja révén: [link]
    Főleg ha ezeket megnézem: [link] [link].
    Ezekből az értékekből pont, hogy nekem az jön le, hogy míg a Nano iszonyat be van korlátozva TDP terén, addig a Fury-X majdnemhogy annyit vehet fel, amennyit nem szégyell....

  • HSM

    félisten

    válasz Ren Hoek #25492 üzenetére

    Mi a gamer igény? Minél szebb játék + minél több FPS, +igényeseknek minél kisebb input lag. Namost, ezek sokszor nehezen férnek meg egymás mellett. Az AMD a low-level API-kban látta, hogyan lehet a játékosoknak szebb, gyorsabb, és kisebb input lagú játékokat és ehhez hardvert adni.

    Ehhez képest az Nv gondolt egy nagyot, és inkább apait-anyait beleadott, hogy a DX11-ben, akár nagyobb input laggal, de a lehető legtöbb FPS-t kipréseljék.

    Mint írtam, mindkét elképzelés kockázatos volt, nem tudom, ezen mit nem lehet érteni. Az AMD nagyobb reformot tervezett, és rajtuk kívülálló okokból nem jött be. A vicc, hogy éppen az Nv, aki inkább kicsit félretette a játékosok igényeit a sajátjaival szemben. Érdekes aspektus, nem? :U

    Igen, hiba a fél piacot termék nélkül hagyni. (Kevesebb mint a fele, jóval, de mind1 most.) Ugyanakkor ha nem tudnak most oda terméket hozni gazdaságosan, akkor nem tudnak. Nyilván az erőforrásaik is komolyan megsínylették az elmúlt éveket. Ők nem dobálhatnak égbe világba csipeket, mint a zöldek, rengeteg pénz csak egy lapkát is elstartolni.... Nyilván a P10, P11-el is azt a réteget célozták meg, ahol a legjobbnak ítélték az esélyeiket jó terméket letenni az asztalra.

  • HSM

    félisten

    válasz Ren Hoek #25502 üzenetére

    Nem arattak volna. Egyszerűen oda kevés, amit hozni tudtak volna. A rossz, már megjeelnés előtt elbukott alternatívát meg mindek piacra dobni? :U Ezért is kell a Vega az áttervezett frontendjével, és hatékonyabb CU-jaival. Azzal versenybe kerülnek majd ismét. :K Addig meg azzal kell beérni, ami van. Ez teljesen korrekt stratégia. Nem húznak le egy rakás pénzzel egy félkész motyóért, hogy egy év múlva újra lehúzhassanak.

    (#25504) Ren Hoek: Ja, tényleg nem gáz, hogy a különböző 115x foglalatokba már lassan a 7. generációban adják el ugyanazt átcímkézve. :W Kicsit se. A 7 éves húzott hatmagos HEDT procim éppen beéri egy friss Skylake i7, de azt is meg kell tuningolni, hogy lehagyja egy picit. Vicc. De már tovább mentek, mert a friss Kaby Lake már Skylake magokat használ, tehát még annyit se léptek előre, mint eddig. :D

    Egy 390X Polaris-osításnak lett volna értelme, de nem számítod bele sehol, hogy sok pénzt és humán erőfforrást vont volna el a Vega elől, ami hosszabb tvon lehet rosszabb verzió lett volna.

    [ Szerkesztve ]

  • HSM

    félisten

    válasz Ren Hoek #25510 üzenetére

    Igazából az egész érvelésed erről szól. A keserűségedről, hogy drágán kellett 1070-et venned, amit a konkurencia hiányára fogsz. Magadat győzködöd, hogy jó ötlet volt abba tenni ennyi lóvét. Így viszont semmi értelme veled erről beszélni, mert úgyis erről fog szólni minden. :U Te és a 1070. Akkor miért nem örülsz, hogy tartani fogja az árát? ......

  • HSM

    félisten

    válasz Ren Hoek #25513 üzenetére

    Ha a gyártói fanatizmus téma esetleg célzás lett volna nekem, arra csupán annyit tudok mondani, hogy részemről csupán a számítógépes játékok jövője, ami révén ezt vagy azt gondolom a cégekről. És ez sem fanatizmuson, hanem tényeken alapul.

    Ha neked olyan speciális igényeid vannak, amikhez most ez volt a jó kártya az príma, nekem semmi bajom a racionális döntésekkel. Nem emiatt néz úgy ki ma a piac, ahogy. ;)

    (#25515) Zsébernardo: Nekem nem a tulajokkal van bajom, hanem hogyha valótlanságok vannak leírva. Valamiért engem zavar. Ilyen vagyok. Írja bárki is.

    "Szerintem igy kellett volna egyből kiadni az RX 400 szériás videókártyákat"
    Az a gond, hogy azért lehetséges a kiadás után fél, egy évvel jobb verziót kihozni, mert addig összegyűlik elég tapasztalat finomítani a gyártást, és egy új revízióval magasabb órajeleket elérni. Ezt nem tudták volna a startkor megtenni sajnos.
    Egyébként a Polaris Refresh-ről is inkább lebeszélnélek, hacsak nem valami GDDR5X-es vadállat lesz óriási (~1500Mhz) körüli órajelekkel, amit kétlek, akkor csak ablakon kidobott pénz lenne ismét részedről. Ha jól tudom, a jelenlegi MSI 470-ed egy elég jó 470, amin normális TDP keret is van beállítva, és emiatt elég jól tartja az órajeleit. Többre mennél egy kis processzor tuninggal, ami ráadásul ingyen is van, csak idő, és utánaolvasás, vagy ha tuningolni nem akarnál, akkor egy i7 4790K-ra váltással, esetleg ha félrerakod a pénzt a Vega megjelenésére. :U Ezek előrelépések lehetnének...

  • HSM

    félisten

    válasz #00137984 #25531 üzenetére

    User error user error hátán. A képhibázó 7850-et nem egy másik kb. 7870-re keleltt volna cserélni, hanem garanciáztatni. Nem csoda, hogy alig léptél előre. :W

    A Crimson drivereket nem szerette? :DDD Ez is csak nem user error lenne ismét? Ha nekem kedveli az ezer éves 290X-em, akkor az annál újabb 380-al is mennie kellene....

    Amúgy nem tudom, mitől vártad, hogy akkora lendületet kapjon a gép. A 470 egy modern, felújított 380X, nincs benne lényegesen több nyers erő. Lehet, a Polaris refresh lesz a Te kártyád, de erősen pesszimista vagyok ezzel kapcsolatban. Szerintem ha igazi előrelépést szeretnél a 470-hez képest ahhoz majd egy erősebb VEGA fog kelleni. Egy combosabb processzorral, természetesen.

    [ Szerkesztve ]

  • HSM

    félisten

    válasz #00137984 #25537 üzenetére

    Fagyás? Kilépés? Pfff... Ez vagy alaplap, vagy szoftver, vagy VGA hiba. Ebből ugye kettő garanciális jellegű is lehetett. Nyilván a másikat okolta, amikor az egyikkel a boltban kopogtattál, és nem akart vele foglalkozni...

    Én nem tartom ezért felelősnek a driveres csoportot, mert látom a saját szememmel, hogy legalábbis nálam jól működnek a driverek évek óta. Ez a rendszeres fagyás/kilépés pedig ha általános lett volna driverveziókon keresztül biztos lehetsz benne, hogy a fél netes sajtó ezen rágódott volna, akkora botrány lett volna. :U

    "de még évek telnek el majd mire ezt a 4 magot játékra alkalmatlannak minősithetem. :)"
    A magam részéről a tuningmentes i5 4690K-m már két évvel ezelőtt a 290-esem mellett is játékra alkalmatlannak minősítettem. :C Persze, leginkább BF4 multi, és Crysis 3 alatt. Nem minden program kért persze ennyit. Tuningolva mondjuk szódával elment ezekben is. Pedig nekem nincsenek ilyen szélsőséges igényeim, mint neked. :C

    [ Szerkesztve ]

  • HSM

    félisten

    válasz #00137984 #25543 üzenetére

    Attól, hogy egy helyen vetted, még lehet, hogy nincs "kedvük" foglalkozni vele... :U
    Általában amúgy elég 4Ghz-en egyszemélyes játékra, de pl. a Crysis 3 ott van jó ellenpéldának.

  • HSM

    félisten

    válasz #00137984 #25557 üzenetére

    "Polaris Refresh, ha úgy tetszik most 15% teljesitménynövekedést jelent és közben a fogyasztása is javul."
    Ugyan miért csökkenne a fogyasztása? Amivel többet fog tudni a csi, az el lesz hasznlva magasabb órajelekre. Pláne nem fog kevesebbet enni a 470-nél....
    Ne légy balek megint....

  • HSM

    félisten

    válasz _drk #25561 üzenetére

    Elvileg a 1070 ellen küldik majd harcba a hamarosan érkező DX12 címek alatt. De az lesz kb. amit írsz... Kicsit magasabb órajel és TDP keret. Nyilván jó gyors lesz, de nem számítok jelentős előrelépésre a mai elérhető jobbféle, húzott 480-akhoz képest. :N

  • HSM

    félisten

    válasz guftabi96 #25618 üzenetére

    El lett hintve, hogy tervben van egy magasabb órajelű 480 verzió, ami DX12 címek alatt megkergetheti a GTX1070-et. :K Aztán persze, vagy lesz végül, vagy nem.... ;)

    [ Szerkesztve ]

  • HSM

    félisten

    válasz daveoff #25620 üzenetére

    Pedig már a sima 480 is ott van a nyakán DX12-ben...

    [ Szerkesztve ]

  • HSM

    félisten

    válasz #Morcosmedve #25622 üzenetére

    Nem tudom, nekem a Guru3d jóval hitelesebb forrás, mint a legtöbb videós guru... :N
    Aztán majd úgyis kiderül....

    [ Szerkesztve ]

  • HSM

    félisten

    válasz daveoff #25625 üzenetére

    Nézd, én leírtam, mi a pletyka. Te idejöttél, belekötöttél, hogy túl optmista, amikor nem is én gondolom így, hanem a pletyka. Hoztam rá egy tesztet, ami alátámasztja. Erre az sem jó neked. Mire jó ez az egész? :U

    (#25625) daveoff: "Biztos fake, ha ennyi időt, és energiát áldoz rá a srác, hogy elkészítsen egy ilyen részletes tesztet, videóanyaggal együtt......nope..."
    Nekem éppen ez a gyanús benne... Ennyi kártyát ennyi tesztben összehasonlítani egy videó kedvéért? Lol... :C

  • HSM

    félisten

    válasz FLATRONW #25627 üzenetére

    Meglátjuk. Ami tény, hogy a megfelelő DX12 használat Nv-n sebesség hátrányt, míg AMD-n alapos sebességelőnyt hoz a DX11-hez képest, ami technikai felépítés következménye. Ez egyáltalán nem volt így a DX11 éra elején. Sőt, akkoriban éppen, hogy az Nv architektúrája volt komplexebb és torkosabb. :U

    (#25628) daveoff: Még megnézik ugyanennyien, aztán a kutyát nem fogja érdekelni....

    [ Szerkesztve ]

  • HSM

    félisten

    válasz FLATRONW #25632 üzenetére

    Mint írtam, itt technikai okai vannak. A GCN kártyák csomót nyernek a különböző DX11 alatt kihasználhatatlan képességeik bevetésével (csak az Async compute akár 20-25%-ot hozhat rajtuk), míg az Nv sebességet veszít a kedvezőtlen bekötési modellen, és a hardveres fast path-ok elvesztésével.
    Mint írtam, ez elég új helyzet, ilyen egyáltalán nem volt korábban.

  • HSM

    félisten

    válasz FLATRONW #25634 üzenetére

    És az be is ütött... Mikor megjelent a GTX680 a 7970-ek előtt volt. Manapság meg jócskán mögötte...

  • HSM

    félisten

    válasz Puma K #25638 üzenetére

    Ezt már egyszer eljátszottad.... [link]
    A válaszom is pontosan ugyanaz. [link]
    A kulcsszavak ott vannak a posztban. (Gyengébbek kedvéért odaírtam.) Értem, hogy egyszerűbb, ha én keresem meg neked a releváns infókat, de nem fogom. :N Hiába tálalod úgy, hogy kétségbe vonod az állításom. Ez a taktika velem nem fog működni. Nem lesz nyugtalan az álmom, mert Puma K számára nem hihetőbb, mint a mesélés, amit írtam. :C

    [ Szerkesztve ]

  • HSM

    félisten

    válasz Puma K #25642 üzenetére

    Tényleg nem fogom megkeresni helyetted! :C Azért örülök, hogy jól szórakozol! ;]

  • HSM

    félisten

    válasz Puma K #25655 üzenetére

    Hát jó, legyen. :R

    Legyen néhány forrás. Mostanában volt téma egy másik topikban, szép összefoglaló, linkelem. [link] [link]
    Hogy legyen némi async compute is: [link]
    Konyhanyelven a lényeg: [link]. Az Nv hardveren az a gond, hogy az nem tud ilyet, csak a hagyományos, a vidóban "lámpás" multithread megoldást, mivel nem stateless architektúra, időbe telik, míg a compute és grafikai feladatok között vált, amíg a GPU nagy része pihenésre kényszerül. DX11 alatt az AMD-nek is így kellett működnie, így elég sok teljesítmény benne maradt. Gyakorlatban 20-30%-ról beszélünk egy R9 290X esetén.

    GTX680 vs 7970 friss teszteket hirtelen nem tudok, de ha mást nem, olvass bele itt PH-n a 680 topikba, hogy a 2GB memória miatti mikrolagg-tengertől már évekkel ezelőtt kivoltak a tulajok.... Megfelelő keresőszóval pillanatok alatt találni fogsz nem kevés esetet. A 7970 topikban nem igazán fogsz hasonlót találni. :N

    A harmadik pontod... Ami a 290X-em illeti sebességben: [link]
    És fogyasztásban, BF4 Mantle, max grafika, v-sync nélkül, FHD, 2X-es MSAA:

    Crysis3 max grafikán kicsit jobban megizzasztja, de ott is igazából a házhűtésem a szűk keresztmetszet:

    Nem vettem személyes sértésnek, legfeljebb amikor sértegettél. :P Ugye, vicces mesélő vagyok.... A többi dolognál azért válaszoltam úgy, ahogy, mert úgy gondoltam, hogy ha érdekel a téma, viszonylag hamar találhatnál forrásokat, és így nem igazán tetszett, hogy velem akarod elvégeztetni az információkeresési munkát. De oké, egyszer belefér. Így is több, mint 20 perc volt összelapátolni, szval remélem, ha valaki vitába szállna ezekkel, az szintén veszi a fáradtságot legalább ennyire elmélyedni a témában, forrásokkal, stb....

    (#25656) ->Raizen<: Kb. fél napnyi időm ment el a BIOS írogatással, teszteléssel, mire jó lett a kártyám. Nekem megérte, hogy így szűk 60K-ért van olyan erős kártyám, amiért egy "gyárilag jó" hasonló teljesítményűért fizethettem volna legalább 20 000-el többet....

    [ Szerkesztve ]

  • HSM

    félisten

    válasz HSM #25659 üzenetére

    Hopsz, a Crysis3 képet rosszul linkeltem, ez a jó, beállítások ott szintén max, FHD, SMAA 2TX élsimítás:

    [ Szerkesztve ]

  • HSM

    félisten

    válasz Ritka #25665 üzenetére

    Te vajon kinek az újraregje vagy? Ismerjük már egymást? ;]

    Igen, bármilyen meglepő, de AMD-s technológiáról az AMD fog előadást tartani, miért jó, nem a konkurens vállalatok. :C Gondolhatod, hogy nem véletlenül alakította ki a Microsoft sem ehhez passzolóra a DX12-t, ha nem lenne ez egy jó megközelítés, akkor a DX12 sem így nézne ki.

  • HSM

    félisten

    válasz Ritka #25669 üzenetére

    Aham... Senkié... ;] 9 napos újoncok nem ekkora arccal szoktak itt nyitni. :U

    (#25673) Abu85: Nyilván újrareg, csak gondoltam, hátha bemutatkozik, ha már így letámadott a véleményével... :C Ez így méltatlan helyzeti előny, hogy ő tudja, én ki vagyok, de én meg nem, hogy ő ki...

    (#25674) Puma K: A szokásos körök... <sóhaj>
    Amit nem vettél számításba, hogy az Rx elvileg shader model 6-os, míg a 1060 nem, valamint hogy az RX jóval gazdaságosabban bánik amemóriával, mint a GTX. Ezek is architektúrális előnyök, amik annyira nem látványosak elsőre.
    Ami a piaci startégiákat illeti, itt a lényege a véleményemnek, nemrég kifejtettem: utolsó bekezdés innen [link], [link] és végül, a lényeg, leginkább a harmadik bekezdés: [link]

    Ami a 4GB-os 680-at illeti, igen, volt a piacon, csak olyan horror felárral, hogy épeszű ember nem vett olyat. :C

    Köszi a szép szavakat a kártyámra. :R Jó GPU nagyon a 290X, remélem sokáig kiszolgál még. :R

    [ Szerkesztve ]

  • HSM

    félisten

    válasz tom_tol #25683 üzenetére

    Én is 7970-ről léptem tovább... Mi baj van a 290-esekkel és a 480-akkal? Szerintem elég jó GPU-k lettek. Igen, a 290-nél nagyon meg kell nézni a hűtést, de ha jót veszel tök oké. Vagy a 390 utódja, azok is szépen mennek. Most meg jön még a Vega is a felsőbb házba. :)

    Igazából a mondanivalóm lényege az akart lenni, hogy ha az AMD fejlesztéseit nem késleltették volna más piaci érdekek ennyi sok évvel, akkor sanszosan sokminden máshogy alakult volna, és a PC-s játékosok számára nyilvánvalóan jobban, mert két monopóliummal kevesebb lett volna évekig. Az "ígérgetések" mögött is sok esetben ez állt, hogy a piac másképp akarta, és emiatt nem pont úgy valósultak meg a dolgok, ahogy megvalósulhattak volna.

    Szerintem igencsak nagyon jó és szükséges, hogy legyen egy szereplő, aki fejleszt és innovatív, de tény, hogy ez mindig kockázatokkal jár. :K De meg lehet nézni a két cég piaci stratégiáját onnan is, hogy az AMD variálható képfrissítési szabadalmát pl. az Nv piacra dobta kb. 200 dollár/db áron G-sync névvel zárt megoldásként egy évvel a konkurens, ingyenes és szabványos megoldás megjelenése előtt. Szerintem ehhez nem kell kommentár...

    [ Szerkesztve ]

  • HSM

    félisten

    válasz keIdor #25689 üzenetére

    Ezek tények. :K Illetve, ha valamivel erősebbre tervezik a nyitott hűtős verziókat belőlük.
    Igen, az Overclocker's dream az gáz volt, de nyilván (vagy inkább remélhetőleg) senki nem vette komolyan. :B
    Nálam amúgy ugyanakkora ballövés volt, hogy pl. a Maxwell whitepaperen ez figyel a fedlapon: "Featuring Maxwell, The Most Advanced GPU Ever Made." [link]
    Nyilván ugyanolyan cáfolhatatlan/alátámaszthatatlan marketing humbuk, mint az OC dream, de érdekes, hogy ezen senki sem háborodott fel. Vagy hogy pl. hogyan úszhattak meg egy akkora disznóságot, mint a GTX970 memóriás ügye. Mert utóbbi mellett szerintem eltörpül egy gyenge refhűtő, vagy ilyen elejtett marhaságok, mint hogy OC dream, egy nem annyira OC barát kártyán...

    (#25690) tom_tol: Természetesen értem a szempontodat is, és meg is értem, hogy voltak akik inkább az azonnali kapható termékért mentek. :R Ugyanakkor erősen elgondolkodtató, hogy ma is a zárt rendszerük van erőltetve, amikor már rég van szabvány is...
    Szerencsére én is jól elvagyok a 80Hz-re tuningolt Dell IPS-emmel, V-sync nélkül. :D

    [ Szerkesztve ]

  • HSM

    félisten

    válasz Milka 78 #25693 üzenetére

    Azért elég sokkal meg lehetett csípni az 1100-1150Mhz-et, az 100-150Mhz. ;) De tény, nem is vita tárgya, hogy nem volt egy különösképpen OC barát kártya. :N

  • HSM

    félisten

    válasz keIdor #25695 üzenetére

    Igen, 2014 szeptember 18 a dátum. A probléma, hogy van egy AMD GPU, nevezetesen a Tonga, ami két héttel korábban jelent meg, amiben azért vannak súlyos érvek a fejlettségre vonatkozóan, pl. a preempció képessége elég durva. Ezen kívül a 16 bites pontosság támogatása is itt került be a képességek közé. [link]
    Szóval, ha a jóval korábbi Hawaii GPU esetén még lett is volna helye némi vitának, a Tonga már szvsz egy lényegesen fejlettebb hardver volt. Lassabb, de fejlettebb.

  • HSM

    félisten

    válasz Petykemano #25697 üzenetére

    Pedig a helyzet az, hogy túl sok vizet nem zavartak. A Tonga összes újításával 4,3M tranzisztotú Tahiti-hez képest lett 5M. És ebben benne van a TrueAudio blokk, a fejlesztett tesszelátor és minden egyéb is, összesen 16% plusszban. Ez megérhette ezen képességek beépítését.

    A "középkategóriába adjunk butább GPU-t" koncepcióval amúgy egy óriási gond van, mégpedig hogy működésképtelen. Olyan GPU kell, ami kompatibilis a nagytestvérével, így akár a driver fejlesztő, akár a program készítői számára egy fejlesztési irányként kezelhetőek, kiszolgálhatóak. Ha a kistesót leegyszerűsíted, ezt elbukod.

    Ami a Vega "túlbonyolítottságát" illeti, nekem tetszik, amit eddig láttam. Pont ott fejlesztettek, ahol a legnagyobb szükség volt rá. A setupon, és a számolók kihasználhatóságán. Plusz némi finomítás, hogy a csipen belül tarthassanak több adatot. Szerintem jó lesz. Majd kiderül.

    (#25698) Attix82: Nem jó példa, az RX460 csak 8X-os PCI-E-t tud, ami miatt ha kifogy a ramja sokkal nagyobbat lassulhat, mint a 16X-os 1050.

    [ Szerkesztve ]

  • HSM

    félisten

    válasz Attix82 #25702 üzenetére

    Pedig biztosíthatlak róla, hogy memóriahiányos helyzetben pont feleakkora sebességgel tölti fel/cseréli a VRAM tartalmát, mint a másik kártya 16X-os foglalata.

    Az a teszt, amit linkeltél pedig csakis azt mutatja, hogy ha nem fogy ki a VRAM, akkor nem számít a csatoló. Minő meglepő. :U

  • HSM

    félisten

    válasz Attix82 #25705 üzenetére

    Nem, nem tartja a 8X-os port. Azt mondom, hogy egy 20FPS-es tesztnél igencsak számít, hogy a VRAM-ból hiányzó mondjuk 500MB adatot 16GB/s-el azaz 31ms alatt tudja a kártyának odaadni, vagy csak 8GB/s-el, azaz 62ms alatt. Az első mellett akár 32FPS-el is futhatna a játék, a második mellett ez lecsökken maximum 16-ra....
    Ahol elég a VRAM, ott semmi jelentősége nincs a port sebességnek, mert egyszer bemásolja a töltőképrenyő alatt a játék a cuccokat, és utána csak vezérelni kell a kártyát, semmi durvább adatfolyamra nincs szükség....

    [ Szerkesztve ]

  • HSM

    félisten

    válasz Loha #25708 üzenetére

    Talán Abu nem hangsúlyozta ki, ami szerintem a lényeg, hogy a kapacitásoknak egyensúlyban érdemes lenniük. A Fury-ban egyértelműen sok esetben kevéske a setup az óriási számolókapacitáshoz képest, ugyanakkor az Nv esetében pedig a szintetikus háromszögfeldolgozás irreálisan sok a számolókapacitásukhoz képest.
    A végeredményben egyik sem úgy fog menni, ahogy a szintetikus mérésekből az ember gondolná.
    Az is említendő, hogy a Fury-ban számtalan képesség segíthet kompenzálni a gyenge setupot, pl. az async compute, vagy a preempció. Nv ezek mind büntetéssel járnak, mert állapotot kell váltania a hardvernek, preempciót meg nem is tud úgy egyáltalán.

    [ Szerkesztve ]

  • HSM

    félisten

    válasz Petykemano #25710 üzenetére

    Nem volt magasabb a GDDR5 órajel, sőt. A Tahiti 1500Mhz-essel is elbánt (280X), míg a Tongán a 380X volt a csúcs, 1425Mhz-el.
    Azt azért tegyük hozzá, hogy a Tonga kisebb lapka lett volna, ha nem rakják bele ugyanúgy a 384bites vezérlőt, amiből végül minden GPU-n 256bitre korlátoztak. Tehát összességében igen jó kis lapka lett, talán túl jó is, hogy nem adták ki teljes valójában.

    Továbbra is elcsúszol a lényeg mellett.. Ha a középkategóriába butább csipet hozol, az nem csak a fejlettebb képességeket kihasználni tudó szoftverek terjedését késleteti, hanem rengeteg plusz költség, és ez a lényeg, hogy rengeteg rejtett költség a gyártónak is (drivers támogatás egy tök más architektúrához) és a szoftverfejlesztőknek is (támogatás, optimalizálás +1 architektúrához). Ez pedig nem jó senkinek.

    A Polaris röhögve hozhatta volna az ígért 2,7X perf/watt arányt, ha az utolsó pillanatban nem áldozzák be a kedvező fogyasztását +150Mhz órajelért. Ez egy utolsó pillanatban módosított termékpozicionálási döntés eredménye, ahogy a neccessen magas vált PCI-E fogyasztás is.

    Egyébként azok a felosztható shaderek nekem nagyon hasznos hatékonyságot növelő opciónak tűnnek, ami a sebességen is javíthat, nem csak a hatékonyságon.

    (#25711) Loha: Ez teljesen így van. Azért írtam, hogy a Fiji-n sok esetben kevés, nyilván nem mindig, de amikor szinte fej fej mellett futnak bizonyos játékokban a 390X-el, akkor azért ez kibukik, és néha bizony előfordul.
    Természetesen igen, Nv-n nem kell, ezzel csak arra akartam utalni, hogy ott meg más a szűk keresztmetszet, és ebben igaza van Abu-nak, hogy nagyon okosan kell kezelni ezeket a szintetikus értékeket, hacsak nem nyers háromszögekben akarsz a kártyán "gyönyörködni". :D
    A preempció szvsz nem csak Vr-re jó, pl. egy ilyen háromszög kivágós algoritmusnál is jól jöhet, ha előre tudod venni, hiszen a renderelés egy elég korai lépéséről van szó.
    De tény, hogy a legkritikusabb felhasználása a VR.

    (#25712) Zsébernardo:"R9 270X és RX 470 nálam szinte semmi komolynak mondható változást nem hoztak"
    Igazából nem értem. A 7850-hez képest semmi a 270X, ugyanaz a csip, kicsit nagyobb órajelen, meg picivel több számolóval 1024 helyett 1280, nudli. A 380-470 váltás is kb ez, 1800-ról 2000 shader, meg kicsit nagyobb órajelek és jobb architektúra. De semmi drámai. Pláne, hogy a 470-ed már a procis is itt ott megfogja...

    [ Szerkesztve ]

  • HSM

    félisten

    válasz #00137984 #25715 üzenetére

    Nekem is tetszett volna a 384 bites Tonga, de sajnos nem hozták ki. :( Úgyhogy vettem 290-est, mondjuk nem bántam meg, szerettem.

    Amúgy a 470-es szerintem szuper kártya, miközben azért gyorsabb a 380-nál, lényegesen takarékosabb is. :K Ami nálad a cslódás forrása, hogy közelsem annyival gyorsabb, mint amennyibe a váltás kerülhetett.
    De ugye pont ezért írtam már neked, hogy a Polaris Refresh-el is könnyen ebbe a csapdába esnél....
    Én is ezért nem váltok a 290X-emről, mert bár fogyasztásban csomót nyernék, de ennyi pénzt nekem nem ér meg.

  • HSM

    félisten

    válasz #00137984 #25717 üzenetére

    "Most érkezik két jó játék év elején és semmi jóra nem számolhatok."
    Miért ne számíthatnál? Pont, hogy a modern, leginkább DX12-es játékokban érezhető ezen modern architektúrák ereje. :) Én nem aggódom a 290X-emmel sem, pedig régebbi, butább motyó. :B

    (#25718) fules: )): Jó, hát úgy egyértelműen megéri váltani... Kevés pénzért lett egy masszívan gyorsabb, modernebb, takarékosabb kártyád. Nekem viszont ennél többet kéne ráfizetni, és a 480 se lenne mindenhol gyorsabb, sőt... :DDD És a fogyasztás sem annyival kevesebb, amitől elolvadnék, és a legfontosabb GCN dolgok is ebben már benne vannak. :B

    [ Szerkesztve ]

  • HSM

    félisten

    válasz #00137984 #25720 üzenetére

    Én ilyen téren nem panaszkodhatok. Januárban vettem egy Sapphire 7870 XT-t durván 28 000 forintnak megfelelő áron, fél évig vidáman használtam, majd eladtam szintén 28 000 forintért, és vettem helyette egy 290X-et. Az kb. dupla sebesség, alig több, mint dupla áron. Ez volt fél éve, azóta is fülig ér vele a szám. :C

  • HSM

    félisten

    válasz keIdor #25724 üzenetére

    A leglényegesebb fejlesztés szvsz a 64 várakozási soros ütemező a korábbi 2-ről, ami már benne van a Hawaii-ban. Itt a Deus Ex tesztnél is szépen látszik, milyen jól állja a sarat a csip: [link], ott lohol a GCN3-as Nano/Fury nyakán.
    Nem aggódok. Semmi olyat nem vezettek be a modernebb GCN-ekben, ami miatt aggódnom kéne az öregedése miatt. Esetleg majd idővel a Shader model 6, de addigra remélem már Vega-n leszek. :D Az még évek amúgy mostantól, főleg, hogy jelenleg az egyetlen GPU, ami nem múlna ki tőle az a Polaris... Épeszű programozó ehhez emiatt még évekig nem fog nyúlni.
    Szval, igen, a későbbre ígért kis Vega a kinézett utódja a 290X-emnek, de az sem egyből, hanem majd ha kicsit mérséklődött az áruk. ;)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák