- A Meta húzása miatt egyre többen keresnek rá, hogyan lehet törölni a Facebookot
- Tagadja az Apple, hogy eladta volna a Siri által begyűjtött adatokat
- Nagyon nem tetszik az NVIDIA-nak Joe Biden utolsó percre tartogatott terve
- Bejelentkeztek a TikTok amerikai ágazatáért
- Ilyen még nem volt: magát büntette meg az EU az adatvédelmi törvények miatt
-
IT café
WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat
Új hozzászólás Aktív témák
-
bodrede
csendes tag
válasz Suineg #60431 üzenetére
A powerline nagyban függ a 220v-os hálózat minőségétől és attól, hogy mennyi zavaró jelforrás lehet az adapterek között/környékén (ezért nem ajánlott hosszabítóba dugni). Az újabban sokkal érzéketlenebben ezekre, de ettől még zsákbamacska. Megveszed, kipróbálod, vagy okés vagy nem, aztán ha nem, visszaviszed.
A repeater-ek MAC cím szerint csatlakoznak elvileg, attól még mehet bármilyen IP. a WDS alapesetben nem szolgál ki wifi-n klienseket, csak ha WDS+AP mode van. Az simán lehet hogy a TP-link wds nem "passzol" a Comfast WDS-el, régebben az ilyesmi még a különbüző ethernet eszköz gyártók között is előfordult (pl. 3com switch nem kapcsolódott össze egy CISCO-val, vagy csak 10Mbit-en, vagy csak half-duplex módban).
A wifis/autóriasztós eset elég érdekes :-)
Sajna nem jut eszembe egyenlőre több ötlet... -
bodrede
csendes tag
válasz Suineg #60418 üzenetére
Az AP csak wifi hozzáférést csinál úgy, hogy kábelen kapja a netet és wifi-re terjeszti ki. A wifi repeater Wifi-n veszi a jelet és Wifi-n adja tovább. Akkor ezek után gondolom ez nem megy olyan megbízhatóan: nézd meg, hogy milyen frekin kapcsolódik a repeater a TP-link wifi-jéhez. Sok gond lehet, pl. hiába osztja a Comfast 2.4/5Ghz-en a wifi-t, ha csak gyenge 2.4-en kapcsolódik a TP-link-hez. Aztán ebben a repeater felállásban a Wifi jel/sávszélesség is osztódik a TP-link - Comfast és Comfast - kliensek között, valamint a késleltetés is megnő.
Az módot hogy wifi-n kapja a hálózatot és kábelen adja tovább WISP-nek hívják, ez az amit leírtál és valóban kb. a fordítottja az AP mód-nak.
Ha fontos a sávszélesség és a stabilitás és wifi-n fogadsz és adsz tovább (repeater), akkor csekkold le a használt frekiket (2.4/5Ghz) és azon belül a sávokat, lehet csak van a közelben valami zavaró dolog ugyanazona sávon: ezt egy mobilos "wifiman" vagy hasonló alkalmazással meg tudod nézni, ami mutatja az adott helyen "fogható" wifi routereket és acces point-okat, milyen csatornán forgalmaznak és milyen erősséggel és csatorna szélességgel. Ha a TP-link wifi-je körül van nem gyenge más wifi jel is, akkor tedd át a TP-link-et másik wifi csatornára, hogy ne zavarják egymást. Aztán ha a wifi eouter-t és a repeatert magasabbra helyezed, akkor jobban látják egymást, ez is számít.
A legjobb azért az AP üzemmód lenne kábellel vagy ha nem oldható meg a kábel, akkor powerline adapterrekkel (ez a lakás 220V-os konnektoros hálózatából csinál egy nagy switch-et: az egyik konnektornál bedugod a kis dobozt + a dobozba az ethernet-et, aztán a lakás másik szobájában meg egy másik konnektorba bedugott ugyanolyan powerline doboz-ba egy ethernet kábelen "kijön" a LAN, mintha csak összekábelezted volna közvetlenül: persze nem olyan gyors, mint a közvetlen kábel, de 2.4Ghz-es wifitől falakon/födémen keresztül sokkal stabilabb és gyorsabb)[ Szerkesztve ]
-
bodrede
csendes tag
válasz Suineg #60400 üzenetére
Szia!
A legegyszerűbb az lenne, ha AP (Access Point) mode-ba állítanád és valamelyik sárga (LAN) portján keresztül kötöd a tp-link-re, ekkor kap DHCP-n a TP-link-től IP címet (amin keresztül eléred a web-es felületét) és úgy viselkedik mint egy sima switch a sárga portok és wifi adaptere között. Ha nincs AP módja, akkor próbáld meg router módban ahogy eddig DHCP-t kikapcsolva, és ugyanúgy az egyik sárga (LAN) portra kösd a TP-link-et.
Ha a kék portját kötötted eddig, akkor lehet az a baj, mert a WAN port az route-olt port, azaz a kéknek és a sárgáknak(+wifi) más LAN cím kellene és az messzire vezetne....[ Szerkesztve ]