Hirdetés
- AliExpress tapasztalatok
- Mikrotik routerek
- Xiaomi AX3600 WiFi 6 AIoT Router
- Mesterséges intelligencia topik
- Kodi és kiegészítői magyar nyelvű online tartalmakhoz (Linux, Windows)
- Windows 11
- Sweet.tv - internetes TV
- QNAP hálózati adattárolók (NAS)
- Norton védelmi programok (NAV & NIS & N360)
- Milyen NAS-t vegyek?
-
IT café
Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)
Új hozzászólás Aktív témák
-
King Unique
titán
válasz menyhartlevi #137438 üzenetére
Ott vsz arra ment a célzás, hogy ha csak magát a programokat telepíted a belső SSD helyett egy külső SSD-re, akkor az nem feltétlen fog működni másik Windows 10 alatt, max. ha pl. portable programok, ami állítás ilyen formában oké is. Ellenben ha egy komplett Windows 10 van a külső SSD-re telepítve és arra a programok, majd az hordozva és másik PC-n használva ahol USB-n csatlakoztatva jó esetben ugyanúgy elindulhat, akkor ott nyilván más a helyzet, ott ugyanúgy működhetnek az eleve a külső SSD-n lévő Windows 10-re telepített programok.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz menyhartlevi #137436 üzenetére
A megvalósítás módjára ez előbb lettek linkelve példák, milyen programmal és hogyan lehet, stb. Korlátozás annyi van, ami a Microsoft weboldalán fel van tüntetve, azaz WTG-nél alapesetben nem támogatott pl. a hibernálás, WinRE, alaphelyzetbe állítás, build upgrade (Enablement Package módszer működik), ellenben programokat nyilván lehet telepíteni és ilyen értelemben úgy használható mint egy belső meghajtóra telepített W10.
Az adatátviteli sebességre vonatkozóan pedig előzőleg már le lett írva világosan, hogy pl. egy SATA-s HDD/SSD meghajtónál szekvenciálisan nyilván gyorsabb egy M.2 PCIe NVMe SSD nemcsak a PC-be téve, hanem USB 3.1 Gen 2 alapon is, de az utóbbi nyilván nem gyorsabb a PC-ben a natív M.2 PCIe csatlakozásnál. De OS és programok futtatásánál amúgy sem feltétlen a szekvenciális maximumok, hanem inkább a random olvasás/írás és az elérési idők a lényegesek. -
King Unique
titán
válasz menyhartlevi #137432 üzenetére
Mi nem fog menni? Világosan le lett írva előzőleg, hogy adattárolásra, adathordozásra belső/külső HDD mellett használható akár külső SSD is, ami nyilván másik PC-hez is csatlakoztatható és elérhetők lesznek rajta az adatok ott is. Ha hordozható Windows 10-et akarsz és külső SSD-ről futtatni a W10-et + az arra telepített programokat, akkor meg azt kellene írni és akkor adott a Windows To Go szerinti telepítés és használat, ennyi.
-
tordaitibi
veterán
válasz menyhartlevi #137432 üzenetére
Ha van idod olvasd el a blogomba a Ventoy projektemet. Pontosan ezt szerettem volna, egy hordozhato os-t illetve os-eket+az osszes adatom a zsebemben. Mukodik Windowssal is es Linuxszal is. Win az VHD diszkrol kepes sok kornyezetben elstartolni.
-
Teasüti
nagyúr
válasz menyhartlevi #137403 üzenetére
Telepített program nem fog futni másik OS alatt. Portable verzió ha van az adott programból, az rendben van. Ha nem csak adatokat akarsz mozgatni a kettő között, hanem bedokkolnál egy komplett rendszert külső meghajtóról, afelől vannak kétségeim. Boot-olni tud róla, viszont a Windows szerintem hisztizne, hogy kirántották alóla a szőnyeget. Illetve a telepítős szoftverek se lesznek jók vendég OS-en, mert ugye se registry, se függőségek, se PATH, semmi se adott abban a konfigurációban a másik gépen, ahogy eredetileg fel lett telepítve.
-
King Unique
titán
válasz menyhartlevi #137397 üzenetére
Technikailag nyilván működőképes lehet, de ha fontos adatok tárolásáról van szó, akkor ott úgyis az a lényeg, hogy több offline (és online) tárolóeszközön legyenek tárolva, ne kizárólag 1 db belső vagy külső HDD/SSD meghajtón. + Ha már adattárolás, akkor olyan célra konzumer fizikai tároló szinten elsődlegesen a HDD-alapú megoldások valók, nem feltétlen az SSD-k, de ha mindenképpen az utóbbi kell, akkor akár az is megfelelhet a célra, meg pláne ha lesznek máshol is biztonsági másolatok.
Ha gyárilag készre szerelt külső SSD kell, akkor a Samsung T7 Portable jó választás lehet, aminek max. adatátviteli sebessége értelemszerűen min. USB 3.1 Gen 2 (10 Gb/s) porton lesz kihasználható, ha csak USB 3.0 portok lesznek a laptopon és PC-n, akkor kb. csak a fele. Milyen belső meghajtókhoz képest? SATA3 (6 Gb/s) HDD/SSD meghajtóknál szekvenciálisan nyilván gyorsabb egy Samsung T7 féle PCIe NVMe SSD USB 3.1 Gen 2 (10 Gb/s) alapon, ellenben a PC-ben M.2 PCIe csatlakozásnál már nyilván nem, azt az adatátviteli sebességet külső SSD-knél jelenleg a 40 Gb/s USB4 és Thunderbolt 3 / 4 interfész közelíti meg, de akkor értelemszerűen a PC-n, Macen is lennie kell olyan portnak.Egyébként nem világos, hogy ennek a kérdésnek mégis mi köze van a Windows 10 témához, de mindegy.
[ Szerkesztve ]
-
tordaitibi
veterán
válasz menyhartlevi #137397 üzenetére
Nagy.
Sokkal kisebb és praktikusabb egy m2-to-usb3 ház, [pl egy ilyen] .
Én ilyet használok több mint 1 éve, usb3, trim támogatás, alumínium ház, ennyi pont elég.
Kell még egy 1TB m2 ssd.Maga a módszer amit leírtál jó, a sebesség elmarad egy natív sata portra dugott meghajtótól vagy egy nvme lemeztől de ha nem 5-600 gigákat mozgatsz napi szinten akkor nem fogod érezni a korlátozást.
NTFS-re formázva nekem eddig lekezelte minden Windows, Linux, Androidos okoseszköz és az újabb okos tévék is.
"Ilyenkor ugyanúgy tudnék még másik merevlemezt dugni a gépekhez?"
Ezt nem értem, ebben a sata és usb és egyéb portok száma a korlát.
nálam mindennapos 3-4 lemez, ezeken összesen 14 partíció és még mellémehetne 5 pendrive is ha szükség lenne rá.[ Szerkesztve ]
-
vlevi
nagyúr
válasz menyhartlevi #51873 üzenetére
Semmi sem szól már a 32 mellett.
Új hozzászólás Aktív témák
• OFF topik
• TILOS a warez!
• Windows 10 frissítési kisokos
- Gamer headsetek a felsőkategóriából
- Formula-1
- Napelem
- Intel Core i5 / i7 / i9 "Alder Lake-Raptor Lake/Refresh" (LGA1700)
- LEGO klub
- Milyen légkondit a lakásba?
- Kompakt és jól szellőző alumíniumházzal indítja a jövő évet az Antec
- AliExpress tapasztalatok
- exHWSW - Értünk mindenhez IS
- Path of Exile (ARPG)
- További aktív témák...
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Axon Labs Kft.
Város: Budapest