Új hozzászólás Aktív témák

  • #86564352

    törölt tag

    válasz Cs1csó #83523 üzenetére

    Játékból én egy tiszta telepítés után majdnem másfél gigát szedtem le, pár Disney, valamilyen katonás, Candy saga cuccok, 5-6 db játék biztos volt plusz pár start menüs csempe ez egy szar marketing döntés volt tőlük viszont most nem ez a lényeg. Hanem az a Microsoft miért engedi hogy névtelenek fognak ismert programokat és becsomagolják az áruházba, hogy jelenhet meg? Hogy jut át az ellenőrzésen? Mondom múlt héten valaki Google cuccokat tett be és kellett törölni, most Libreoffice az ő tudtuk nélkül és pénzért? Másik példa kommentek közt olvastam: Euro Truck Simulator, a Store-ban nem az ismert cseh játékfejlesztő játéka van, hanem valami indiai tag ugyanolyan név alatt egy silány másolattal, teljesen megtévesztő. MS hagyja ScamStore legyen belőle, mert az appok mennyisége számít nekik, nem a minőség?

    Akik jönnek egyből a gyomlálással, azért baromság mert végletes általánosítás. Vannak jó Store appok, vannak rossz Store appok ahogy jó .exe és rossz is. Számomra pl. a Spotify a Store-ból hasznosabb mivel egy klikkes install, nem háromfelé települ és háttérben frissül. A OneNote-ról már kijelentették a hagyományossal nem foglalkoznak a jövőben, csak az UWP változattal. Van a Dynamic Theme app, cserélgeti nekem a háttereket, mivel UWP tud felfüggesztett módban dolgozni kemény egy MB memóriát foglalva 0% procival. Naptáram, emailem ugyanez, ha a hagyományos Outlook nem fut nem is jelez lemaradsz a levélről. Ha az UWP Mail nem fut akkor is jelez a háttérből mert olyan. Ha Edge-ben sok lap nyitva azokat is fel tudja függeszteni amit éppen nem olvasok. Így lehet Edge-ben 500-600 MB memóriát foglal hét weboldal, Chrome csak két lappal elvesz 300 MB memóriát.

Új hozzászólás Aktív témák