Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • King Unique

    titán

    válasz balazs1956 #12983 üzenetére

    A letöltéseknek, ilyen-olyan mentéseknek nyilván elég 1 db partíció (D) is a C mellett, felesleges a 3 db. Az utóbbinak akkor lehet értelme, ha egyes tartalmak minél jobb elszeparálása a cél, vagy eleve az NTFS-től eltérő fájlrendszerű (pl. FAT32, exFAT, ReFS, Ext4, HFS+) partíciók használata.
    Egy különálló D partíció abból a szempontból is jó ötlet lehet, hogy akkor pl. egy rendszermentésnél elég csak a hasznos tartalmat, vagyis a Windows számára létrehozott kicsi partíciókat + a C partíciót menteni és nem kell a mentésbe foglalni a D-n tárolt letöltéseket, vagyis a rendszermentés szempontjából haszontalan tartalmat, ahol az előbbi nyilván hamarabb megvan és így a Windows 11-ről készült lemezképfájl is kisebb méretű lesz. Valamint akkor is hasznos tud lenni egy D partíció, ha újratelepítésre kerül a sor, ahol ilyenkor elég csak a Windows 11 számára létrehozott kicsi partíciókat + a C partíciót törölni, ellenben a D partíciót rajta az egyéb fájlokkal (letöltések, mentések) nem szükséges.
    Ha Windows 10 alatt bőven elegendő volt a 120 GB-os rendszerpartíció (C), akkor az Windows 11-nél is elég lehet, tehát az említett 100-200 GB pont oké lehet, meg ha nem lesznek a C-re nagy tárhelyet igénylő programok, játékok, stb. telepítve.
    Ha "beüt a ménkű/vírus", akkor viszont nem sokat ér, ha ugyanazon fizikai meghajtón egy másik partíción van tárolva a rendszermentés és a fontos fájlok. :N Ugyanis ha pl. tönkremegy az SSD, akkor nyilván minden partíción lévő adat megy a levesbe, valamint ha esetleg egy zsarolóvírust (ransomware) sikerül beszedni, akkor az eleve titkosít minden partíciót. Ilyenkor a biztos és javasolt megoldás eleve az, ha különálló mentés van, azaz másik fizikai lemezen (pl. másik belső / külső HDD vagy SSD) vannak tárolva a mentések és a fontos fájlok, ami nincsen állandóan a laptophoz csatlakoztatva (pl. külső HDD / SSD).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák