Új hozzászólás Aktív témák

  • Z.É.T.

    őstag

    Genetikai faktor?

    Ma (ismét) temetésen jártam, ahol volt egy érdekes dolog.

    Már pár sorban írtam erről, hogy a makk egészséges apukát elvitte, a durván túlsúlyos és ezer alapbetegséggel rendelkező anyukán enyhe-közepes tünetekkel ment át, míg a szintén túlsúlyos lányuk is túlélte kórházi kezeléssel. (nem kellett lélegeztetni)

    A temetésen első ránézésre is lehetett tudni, hogy a család melyik része anyuka és melyik apuka genetikáját örökölte. (60kg alattiak vs 100kg felettiek és egyéb jegyek)

    Tizenhárman kapták el, kizárólag az apuka vonalát ütötte meg, közülük mindenki kórházban volt (7 fő, 20-60 éves korig), míg anyuka típusából egyetlen volt kórházban, de szövődmények nélkül túl lett rajta. A 7 főből viszont még senki nem épült fel teljesen, többen long covidoznak. (hárman el sem tudtak jönni)
    November - decemberi esetek.

    Tudom, kis mintás, meg buborék, de elgondolkodtató.

    (az egész onnan indult, hogy az egyetlen maszk nélküli gyászoló olyanokat kérdezett, hogy biztosan nem influenza volt-e, mert ő nem hisz a vírusban, mondanom sem kell, hogy szinte lincshangulat volt... ráadásul a család egy része eü-s)

    ((bocs, hogy ide, ez inkább a lazába passzolt volna, csak éppen az "érzelmi fogyatékosok" aktívak most ott))

Új hozzászólás Aktív témák