Új hozzászólás Aktív témák

  • #86564352

    törölt tag

    válasz Precorus #13628 üzenetére

    Ahol rossz a járványhelyzet, ott aranyat ér az Astra, (J&J) küldi is Indiába az USA 20 milliót az ő Astra készletüket, svédek is felajánlottak 1 milliót. Jó helyzetben lévő országok mint dánok és norvégok megtehetik nem rizikóznak vele. Addig se amíg vizsgálják a kapcsolatokat, okokat. Ebben a mondatban minden benne van:

    "Since there are few people who die from COVID-19 in Norway, the risk of dying after vaccination with the AstraZeneca vaccine would be higher than the risk of dying from the disease, particularly for younger people," says Bukholm. [link]

    Daily report and statistics about coronavirus and COVID-19 - NIPH (fhi.no)
    50 év alatt covidtól egy év alatt meghalt 17 ember
    két hónap AZ oltás közben 5 ember trombózissal kórházba, haláleset is. Logikus leállították.

    Case reports:
    Thrombosis and Thrombocytopenia after ChAdOx1 nCoV-19 Vaccination | NEJM
    132 ezer AZ oltás után 5 eset 32 évestől 54 évesig EÜ dolgozók, most milyen kegyetlen dolog, végigdolgoz egy évet covid betegekkel, aztán az oltás után 37 évesen meghal.

    Patient 1 was a 37-year-old woman with headaches that developed 1 week after vaccination with ChAdOx1 nCoV-19. At presentation to the emergency department the next day, she had fever and persistent headaches. The next day, her clinical condition deteriorated, and a new CT scan showed a massive cerebellar hemorrhage and edema in the posterior fossa. She was treated with platelet transfusions and decompressive craniectomy. During surgery, massive and uncontrollable edema developed. The patient died on day 2 after surgery. :(

    Patient 2 hasonlóan oltás után egy héttel fejfájás, kórház, két hét intenzív, 42 évesen meghalt. Patient 3 asztmás 12 nap kórház, szerencséje lett.

    Na most magyarra fordítva a saját helyzetemre ezt, tudom az orvosok azt mondják az a jó vakcina ami be van adva, nekem is tukmálták már a kínait, de azért megkérdeztem a háziorvost ő milyet kapott, akkor megértette a mérlegelésem: felénk most jobb a helyzet helyi kórházakban, korosztályom rendben, családtagok már beoltva, én nem teraszozok, decemberit olcsón megúsztam, a brit variáns tavasszal egyelőre elkerült, inkább kapálok még egy kicsit home office-ban Pfizerre várva, mint aggódni egy Astra utáni fejfájástól. Most azok után, hogy háziorvosok Astránál még az Aspirinnál vannak leragadva, hogy a 2. dózis idejét is megkavarták... február, március simán beadattam volna AZ-t, még áprilisban is gondolkoztam, most májusban már oltóponton is lehet kérni. A mostani információk alapján már inkább mérlegelek, ha már a mi korosztályunkban is közel a Pfizer lehetőség. Meg úgy elvből is már, kivártam a ficeres rendőröket, focistákat, papokat, május közepére több oltás mint regisztrált, egyelőre a levélben szavazó határon túliakat még nem rakta elém a vezír.

    Az igaz, hogy a maga környezetében mit lát, az is befolyásoló. Minden is előfordulhat az életben. Felénk a Pfizeresek szinte semmi reakció, egyet a 2. viselt meg fél napra, ellenanyag tesztet aki csinált jackpot, Sino ismerős semmi reakció tesztje gyenge azon aggódik nem hatásos, de legalább örül az igazolványnak, a Szputnyik és Astra bandából jöttek úthenger beszámolók és aggódás, merjék-e a másodikat is, olyan is aki csak egy nap lázzal letudta, Modernásról nem tudok. Szóval a tudományos megállapítás: a fasz tudja :D

Új hozzászólás Aktív témák