Hirdetés
- Vizsgálja az FBI, hogy ki lopott betegadatokat az Oracle-től
- Kegyelmet kaptak Trumptól a BitMEX társalapítói
- Felléphet az amerikai tech óriások ellen Németország az újabb vámok miatt
- Sok pénztől esik el az OpenAI, ha nem lesz profitorientált cég
- Kínában már az USA nélkül is tudnak 5 nm-es chipeket gyártani
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- ASUS routerek
- WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat
- Felléphet az amerikai tech óriások ellen Németország az újabb vámok miatt
- Sweet.tv - internetes TV
- Otthoni hálózat és internet megosztás
- F-Secure termékek
- Windows 11
- Kínában már az USA nélkül is tudnak 5 nm-es chipeket gyártani
- AutoCAD
Új hozzászólás Aktív témák
-
Pikari
addikt
Nem akarom az ördögöt a falra festeni, de gondolom ha kína esetleg elfoglalná taiwant, akkor ezek a gyárak gombnyomásra fognak leállni az usában. Ezzel nem a függetlenséget segítik elő, hanem a saját elavult chipgyártásukra akarnak ragtapaszt húzni vele.
-
dabadab
titán
Nagyjából úgy, ahogy Dél-Korea is nagyon fontos szereplő lett: a hetvenes években a kormányzat ráfeküdt a témára, bőségesen volt jól képzett, szorgalmas és viszonylag olcsó munkaerő. Ezen túl valószínűleg sokat segített az is, hogy a TSMC kezdte el a "foundry" modellt, ahol kizárólag a gyártással foglalkoztak, tervezéssel nem.
-
mzso
veterán
Én arra lennék kíváncsi, hogy lett egyáltalán egyáltalán egy politikai menekültekből összetákolt ország (ami csak azért létezhet mert az usákok meg a kínaiak nem akarnak direkt konfliktusba kerüli) a csipgyártás központja.
-
arnyekxxx
veterán
Milo volt az, de egyébként stimmel.
Az M és M Vállalat a tönk szélén táncolt. Milo óránként elátkozta
magát titáni mohósága és ostobasága miatt, amiért megvette az egész
egyiptomi gyapottermést, de a szerződés, az szerződés, aminek érvényt kell
szerezni, úgyhogy egy esztelen, a szokásosnál is pazarabb vacsora után
Milo minden harci gépe és bombázója fölszállt, kötelékbe sorolt, és
elkezdte szórni bombáit az ezredre. Újabb szerződést ütött ugyanis nyélbe
a németekkel, ezúttal arra, hogy megbombázza saját alakulatát -
Tasunkó
senior tag
válasz
#54625216 #56 üzenetére
Már a 22-es csapdájában is a németek fizették az amerikaiakat, hogy a saját(amerikai) csapataikat bombázzák. Ez szemlélteti az üzlet viszonyát a politikához. Az üzletnek meg ha vannak is hosszútávú céljai, a rövidtávú haszon felülírja. Ez egy olyan rendszer, amivel szemben nincs ellenállás, vagy csak az ellenállás látszata. Márpedig ha nincs ellenállás, akkor anomáliához fog vezetni. Az érzékeny vásárló egy lehetséges ellenállás lehetne, egyúttal társadalmi fejlődés is, pont ellentétes irányú az érzéketlen vásárlóval. Persze lehet hogy geopolitikai alapon a kormányok rájönnek, de idáig csak arra tudtak rájönni hogy a kormányokat támogató cégek hogy tudnak még nagyobb hasznot megvalósítani.
-
Tasunkó
senior tag
Semmi garancia nincs rá, hogy az itteni középosztály nem fogja fizikailag bezárni az embereket a gyárakba. A kínai példa egy figyelmeztetés. A globális kapitalizmus azt is jelenti, hogy ez bárhol megtörténhet, és meg is történik. Elmúltak azok az idők amikor elítéltük Kínát, ma már Kína és a megoldásai elfogadottak, sőt inovációk. Jobb lenne akkor reagálni, amikor másokat zárnak be, mert ha minket fognak, akkor értelemszerűen már nem lesz ilyen opció
-
#54625216
törölt tag
Ha csak "valamelyik" gyártó üti meg a bokáját, az inkább konzerválja a helyzetet, mert úgy rendszer szinten nem történik semmi.
Elköltenek némi pénzt PR-ra, kiadnak sajtónyilatkozatokat, hogy miként szigorították a szerződéses feltételeket és az ellenőrzési rendszert a beszállítóiknál, aztán minden maradhat a régiben. A "szociálisan érzékeny" vásárlóréteg pedig továbbra is lelkiismeret furdalás nélkül veszi ugyanazokat a termékeket, amint lecseng a botrány a médiában.
Ahhoz, hogy bármi érdemileg változzon a teljes iparágnak, kollektívan kellene komoly veszteségeket elszenvednie, de ez nem humánus szempontok miatt fog megtörténni, ha egyáltalán, hanem geopolitikai alapon, azaz a kormányok rájönnek, hogy nem feltétlenül jó ötlet a politikai ellenségeiktől függővé tenni a gazdaságukat. -
Tudom, hogy divatos ezt hangoztatni, de a valóság az, hogy ezek a söpredék országok csak nyertek a globalizációval. Ezekben a gyárakban dolgozó emberek (illetve a szüleik) korábban a földet túrták, és éheztek, manapság pedig Kínában már hatalmas a középosztály, számosságban lehet, hogy Európát is lepipálta.
-
Tasunkó
senior tag
válasz
#54625216 #52 üzenetére
Megfordult a fejemben hogy üzleti támadás, hogy az Apple-t hozzák hírbe, vagy csak kihasználják hogy ennek a márkának van a legszélesebb vásárlórétege, de nekem mindegy is melyiket húzzák le, mindenképpen jó hír lenne ha valamelyik gyártó megütné a bokáját azzal , hogy ilyen módon keres pénzt.
-
#54625216
törölt tag
"Nehéz lenne találni céget, ami direktben gyárt. "
Ezért értelmezhetetlenek az olyan hírek, hogy "a kínai iPhone gyárban", meg hogy "az Apple kínai munkásai", stb.
Ezek jellemzően Foxconn gyárak, és a Foxconn kínai munkásai.
A Foxconn nagyobb ügyfelei: Amazon, Apple, Microsoft, Dell, Cisco, Google, HP, Intel, Acer, Huawei, Lenovo, Nintendo, Sega, Sony, Toshiba, Xiaomi, Nokia -
Tasunkó
senior tag
válasz
#54625216 #48 üzenetére
Nehéz lenne találni céget, ami direktben gyárt. Ahogy Tajvan és Kína közti különbség sem a gyártás körülményeiben van. A know-how nyomás lesz érdekes amit a kínaiak kifejtenek. Pl. a magyarral összehasonlítva nálunk a külföldi gyártó know-how-ját hasonló misztikum övezi mint az indiánoknál a tüzes paripát, vagy Atahualpának a conquistadorok hajóit, a tükrök és a tüzes vízen kívüli világ nem létezik. Ellentétben kínaiak sokkal gyakorlatiasabban néznek a technológiára. Ott már a kultúrába ivakodott be a know-how. A mindennapok része, így célokat is könnyedén megfogalmaznak a legalsóbb színteken is, a know-how hozzáférés irányába.
-
vicze
félisten
És az hogy függ össze az iparággal, hogy az Intel ott épít gyártat ahol eddig is volt gyára?
Az AMD, nVidia, Apple, Qualcomm nem fog ettől az Intelnél gyártatni, egész pontosan 0 befolyása van az iparágra, mivel az Intel nem gyárt másnak. MediaTek az egyetlen aki bejelentette, hogy majd valamikor használják a Foundry services-t, hogy mikor és mire az meg kérdés.Továbbra is ez az egész nem szól semmi másról, mint állami pénzek leakasztásáról.
A realitás meg így néz ki:
Marad Made in China, a többi BS semmi más.
Szerk: És még egy dolog...
A cikkben szereplő gyár 20.000 waffer kapacitásra van tervezve, míg a jelenlegi 5nm-es gyár 120.000 waffert termel és jövőre készül el a 3nm-es szintén 120.000-es gyártósor, csak hogy illusztráljam az arányokat. Ja igen és a Tajvanon épített 120000-et termelni képes gyár 3/4-ed annyiba kerül mint az USA gyár... -
janeszgol
félisten
válasz
FattyDove #41 üzenetére
Ez igaz sajnos. És ha Kína lenne az USA helyében még rosszabbul is járnánk. (Mivel ott aztán tényleg büntetnek, megvonnak, korlázotnak. Csak szerencsére Kínának alig van valami, amivel foghatja a világot. Az egyik ilyen az "emberanyag", a munkás.)
Most az EU-USA viszony ok, mivel a cél az ázsiai függőség minimalizálása. Ez oké. Később? -
FattyDove
őstag
válasz
janeszgol #40 üzenetére
Egy amerikai cégnek miért ne mondhatná meg az USA, hogy kivel kereskedhet? Történetesen minden ország megmondja az országban levő cégeknek, hogy kivel kereskedhet és kivel nem. A magyar kormány is szabályozza ezt, csak logikusan nem ilyen méretben. Lásd gabona export tilalom.
-
doooo
veterán
válasz
janeszgol #36 üzenetére
Már évek óta megy a TSMC bővülése. Nem költöztetik sehova, bővítik. Akárcsak az összes többi hasonló céget.
Az USA meg azért "legyeskedett", mert Micimackó fenyegetőzött meg vagdalózott, mint egy óvodás.
Aztán abba is hagyta (többek között azért, mert rájött az elmúlt hónapokban/hetekben, hogy a Kínával kapcsolatos korábbi tervei aligha fognak valaha is valósággá válni). -
Tasunkó
senior tag
Most hogy az éhség börtönlázadásra sarkallta, a 3 hónapja szarbanhugyban tartott kínai munkásaikat, az Applenek hirtelen elő kellett állni valami nagyonbüszkével. Régi hír hogy amerikába is meg japánba is terveznek gyártást áthelyezni, csak most égető szükség volt találni egy lapulevelet, akarom mondani alapkövet.
Ez a kéztartás olyan mint amikor a prosztatavizsgálat előtt a doki megtornáztatja az ujjait a gumikesztyűben. Lehethogy az almás telefonhoz az is fog járni. -
janeszgol
félisten
Akkor ezert legyeskedett az USA Tajvanban a nyaron. Elkoltoztetik a TSMC-t.
-
freeknight
őstag
Egyébként ez az Amerika kérdés érdekes, egyrészről, miért ne hívhatná úgy a szerencsétlen a saját országát, ami a neve?
Másrészről hivatalosan mindenhol a United States, US, USA, megnevezéseket használják, az America inkább a közbeszédben van benne. Ha végighallgatjátok csak ezt a beszédet, Biden mint politikus mindenhol csak United States-ként hivatkozik az országra, Tim Cook meg mint "közember", az America-t használja.
Ha meg az állampolgárokról van szó, nincs is nagyon más lehetőség, csak az "American" szó használata. Mit mondhatnának még, "United Statesian"? "United People"? Vagy csak érzelemmentes US-citizen? Elég hülyén hangzanak.
De meg lehet nyugodni, azokon a chipeken biztosan nem Made in America felirat lesz, hanem vagy Made in USA, vagy Made in US. -
joey04
titán
Megjöttek a vörösök.
-
Dißnäëß
nagyúr
Aztaku* mit össze pörögtök itt ezen az Amerikán
Oké, év vége közeledik, én is fáradt vagyok, de engedjétek már elTim meg egy értelmes mondatot nem tud már mondani sajtóban (ahogy a többi sem), megy a vetítőgép büszkeségről meg érzelmekről (?), holott üzleti folyamatok és pénzt beszél, minden más ultrasokadik prio. Vakkantott megint egyet, jujdejó, ez a sleppnek pont tökéletes is infóként, innentől már ők is büszkék lesznek majd. Hát de klassz. Büszke vagyok arra, hogy Amerika (!!)
büszke magára.
-
himpike
aktív tag
Zsinteeeeeeeel
-
vicze
félisten
"büszkén nyomhatják majd rá a feliratot a chipekre, hogy „Made in America”."
Ja igen ezt biztos nem, mert az lehet rajta, hogy "Diffused in the USA" and "Made in China", hogy sok AMD és Intel CPU-n.
-
vicze
félisten
válasz
arnyekxxx #13 üzenetére
Nem, arra büszke, hogy a kormány és Arizona állam is nem kevés támogatást adott arra hogy TSMC kvázi 0 befektetéssel felépítsen egy gyárat az USA-ban és teremtsen pár munkahelyet (~1000, meg az építés költsége helyileg szétszóródik).
A vicces az egészben, hogy most nem Tajvanról szállítják a chipeket Kína, India és Vietnamba, hanem Arizónábaól, mert így ződebb.
-
ForRedGlory
félisten
válasz
FattyDove #12 üzenetére
Enged el, szerinte Brazília az "amerikai kontinens" része. Biztos nem járt be földrajzra, mert akkor tudná, hogy olyan kontinens nem létezik, hogy "America".
A brazil sosem fogja azt mondani, hogy amerikai, ellenben azt biztosan, hogy dél-amerikai. Persze magyarázhatja a bizonyítványát. Vicces, amikor valaki a saját igazaát akarja bizonygatni mindenféle hülye indokkal.
-
arnyekxxx
veterán
Jól értem, Cook büszke arra, hogy a TSMC gyárat épít Arizonában?
-
FattyDove
őstag
válasz
Fritz Teufel #11 üzenetére
Persze, mondhatod, hogy dél-amerikai vagy. Itt most te tátott szájjal futottál be a...
-
FattyDove
őstag
válasz
Fritz Teufel #8 üzenetére
Még jó, hogy amerika nem egy kontinens, tehát hivatkozhatnak magukra simán amerikaként.
-
dabadab
titán
válasz
Fritz Teufel #8 üzenetére
Általánosan hét kontinenst tartanak számon (Ázsia, Afrika, Észak-Amerika, Dél-Amerika, Antarktika, Európa és Ausztrália) és ebben a felosztásban "Amerika" nevű kontinens nincs, ellenben mindenki érti, hogy az "Amerika" megnevézés az Amerikai Egyesült Államokra vonatkozik. Most is értette mindenki, te is, de kénytelen voltál valami frusztrációból adódóan beszólni, de durván ám
-
Fritz Teufel
addikt
válasz
ForRedGlory #5 üzenetére
Semmi rosszindulat. Csak rávilágítottam az amcsi beképzeltségre.
Make America Great Again és semmit nem tettek ez ügyben. Már, ha szó szerint vesszük.
A Make USA Great Again-nek több értelme lenne. Az 'USA' nem 'America'...dabadab: te bizonyára informáltabb vagy én meg a békesség kedvéért elfogadom és magamban kuncogok rajtad ;-)
-
VIC20
őstag
válasz
ForRedGlory #5 üzenetére
Rosszindulat?! Mégis, miről beszélsz?
-
ForRedGlory
félisten
válasz
Fritz Teufel #3 üzenetére
Mindjárt gondoltam, akkor csak a rosszindulat szólt belőled.
-
VIC20
őstag
válasz
ForRedGlory #2 üzenetére
Én meg is találtam.
-
Fritz Teufel
addikt
válasz
ForRedGlory #2 üzenetére
America - kontinens
-
ForRedGlory
félisten
válasz
Fritz Teufel #1 üzenetére
Keresem a komment értelmét, de nem találom...
A lényeg, hogy jól megaszontad.
-
Fritz Teufel
addikt
"Made in America" ... vagyis, ha teszem azt Brazíliában készülne, akkor is büszkén ugyan ez lenne ráírva??
Új hozzászólás Aktív témák
it A vártnál is nagyobb, 40 milliárd dolláros befektetést eszközöl Arizonában a chipek gyártása érdekében a TSMC – Joe Biden elnök és Tim Cook, az Apple első embere is a helyszínen volt.
- ZBook Fury 15 G7 15.6" FHD IPS i7-10850H RTX 3000 32GB 1TB NVMe magyar vbill ujjolv IR kam
- Lenovo ThinkPad P1 Gen1,15.6",FHD,i7-8850H,32GB DDR4,1TB SSD,P2000 4GB VGA,WIN10
- RTX 4080 Super (GAINWARD Panther OC)
- Precision 7560 15.6" FHD IPS i7-11850H T1200 32GB 512GB NVMe IR kam gar
- Dell Latitude 5450 14" FHD IPS Ultra 5 135U 16GB 256GB NVMe IR kam gar
- Bomba ár! Dell Latitude 3380 - i3-6GEN I 4GB I 128GB I 13,3" HD I HDMI I Cam I W10 I Garancia!
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone Ryzen 5 5500 16/32/64GB RAM RTX 4060 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- Csere- Beszámítás! Olcsó Számítógép játékra! I7 4790K / 16GB DDR3 / RX 480 8GB / 128SSD + 2TB HDD
- Xiaomi 13T Pro 512/12GB Kék / Újszerű állapotban / 12 hónap jótállással
- Honor 70 256/8GB / Szép állapotban / 12 hónap jótállással
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest