Hirdetés
- Feháborodott az Apple, a Meta az iPhone-felhasználók üzeneteit akarja olvasgatni
- A luxusmárkáknak kell a bitcoin, az USA jegybankjának nem
- Letiltja az USA a politikusokat a telefonhívásokról és szöveges üzenetekről
- Nagy áttörés jön a napelemek piacán, nem kell annyi hely a paneleknek
- Belenyúlt az USA az Epic Games igazgatótanácsába, nyomoz az NVIDIA
Új hozzászólás Aktív témák
-
ddekany
veterán
Az a kérdés, hogy van-e még mit hozzátenned a gép által adott tudáshoz. Pl. számológép mellet bőven elég feladat a gyakorlatban, hogy kitaláld hogy mit/hogyan kéne kiszámolni. Az AI veszélye hosszú távon (ami nem tudjuk hogy 5 vagy 500 év...de a 10-20 most reális veszélynek tűnik), hogy ha szép lassan beér úgy általában gondolkodásban/megértésben, és akkor egyre kevésbé van mit hozzátenned.
-
ddekany
veterán
"Ha igen, akkor az nem AI lesz, hanem egy új faj"
De hát jobbára erről is szól ez, sok AI fejlesztő utópisztikus gondolkodásában. Ha valami gondolkodik, és intelligensebb mint egy ember, mondjuk STEM területen, akkor képes önellátásra. Ezen a ponton az ellenvetés általában, hogy de nincs célja, nem akar élni, stb. Egyrészt bármilyen cél eléréséhez (legyen az akár zene készítés, takarítás, stb.) általában fontos, hogy "élve" maradj, szóval azért én számítanák ilyen tendenciára, hogy ezek önmegóvó késztetések fel-fel bukkannak. De, ha 1000 ilyen rendszerből csak 1 olyan, aminek határozott célja a saját életben tartása és fejlesztése, és a többi t.f.h. csak embereket akar kényeztetni, az már pont elég lehet, a természetes szelekció miatt. Ez az egész most mindenkinek sci-fi, mert még nem látott ilyet. De amúgy logikus. Leginkább csak az marad kérdéses, hogy az utóbbi évek sikereiből hova tudnak tovább lépni ezen rendszerek képességei terén.
-
ddekany
veterán
De én nem azt mondtam, hogy mások szorakoztatására fogunk akkor zenélni (ha "az AI" amúgy jobb már benne mint mi), hanem hogy a saját szorakoztatásunkra. Vagy egy szűk társaságéra, aki veled zenél. Ez olyan mint a sport. A saját testi/lelki karbantartásodra van, meg egyben szociális esemény is lehet.
[ Szerkesztve ]
-
ddekany
veterán
Nem tudom 100% biztonsággal kijelenteni, hogy ezek az ezo dolgok (mint valamiféle közös tudat, stb.) nem léteznek, csak kb 99% vagyok benne. Pl. testen kívüli élmény (out of body experience) valódisága nagyon egyszerűen bizonyítható lenne, de valahogy sosem jött össze hitelt érdemlően (lásd Dr Susan Blackmore munkásságát). A másik kérdés, hogy ha van is ilyen, az nem ismét egy zárt rendszer (ha még egy nagyobb rendszer is)? Vagy ha leülsz valamin gondolkodni, és felfedezel új megoldásokat, ott is mindig kívülről súgnak valamik? Azt akarom kifejezni, hogy az önfejlesztő zárt rendszerben nincs semmi ellentmondás. Egyszerűen, a megoldások megtalálása számítási kapacitást igényel (pl. végig kell próbálgatni rakás variációt), és így időt. És utána a megoldás rendelkezésedre áll, és az alapján léphetsz egy azt már felhasználó számításra, stb.
-
ddekany
veterán
Az új emberi bement szükségessége egy hiú remény, nem egy szükségszerűség. Mi emberek is másik emberektől tanulunk, újrakeverjük az ötleteket, javítunk, vagy csak kísérletképpen módosítunk rajtuk. Tehát zárt rendszeren belül fejlődött a kultúránk, és pár ezer év alatt hatalmasat (pl. tudomány területén egyértelműen). A mesterséges rendszerek is megtehetik ugyan ezt, ha elérnek egy bizonyos szintet. Azaz, hogy egymástól tanulnak (vagy kb. önmagától tanul, ha az egyed nem lesz annyira releváns fogalom). Nyilván, a mostani pár év alatt a 0-ról felhúzott rendszerek alapja a mi sok ezer év alatt kialakult (+ a sok millió éves "firmware") kultúránk bemagolása/kianalizálása. De ez nem jelent semmit. Nézheted úgy, mint a staféta bot átadását ("és akkor innentől folytassa az új létforma"). Ha sikerül technikailag amit akarnak (a "szuper AI").
[ Szerkesztve ]
-
ddekany
veterán
"(#29) ddekany, de mindenki az utóbbi kapcsán kialakult megérzésire alapoz
Ezt hogy érted, uram?"
Hogy van az emberekben egy tapasztalati alapú előítélet, hogy mit tud egy számítógép, és mit nem. És most beledobják ebbe a "gép" vödörbe ezeket a feltörekvő neurális hálós rendszereket is, holott ezek radikálisan mások. -
ddekany
veterán
válasz Gargouille #24 üzenetére
Ha lesz valamiféle "AI" ami egyértelműen jobb zenét szerez mint az emberek, akkor az van, hogy ember már nem nagyon fog zenét készíteni másik embernek kereskedelmi célból, csak szabadidős tevékenységként zenél, jobbára a saját szórakoztatásukra.
Amúgy az embereket megvezeti, hogy az ilyen újfajta rendszereknek (kb. ami "AI") nem az a nehéz, ami egy hagyományos elven operáló számítógépnek, de mindenki az utóbbi kapcsán kialakult megérzésire alapoz. Ebből sok csúnya meglepetés lesz. További trükkös dolog, hogy még az embernek sem az a nehéz sokszor, ami fundamentálisan nehéz egy hasonlító rendszernek. Pl. a programozás algoritmus írós része viszonylag könnyűnek bizonyul, ám az emberek nehéznek hiszik, pedig csak nem vagyunk evolúciósan ráhangolódva. Ellenben sok mozgással/fizikával/érzékeléssel kapocslatos tevékenység fundamentálisan nehéz lehet, ám sok millió év alatt kicsiszolt alapokkal születünk hozzá, és ezért hisszük, hogy az könnyű.
[ Szerkesztve ]
-
ddekany
veterán
"kézzel gyártott, prémium" zenék drágán
Amúgy lényegében a koncert az ez. Persze ott is lehet csalni... autotune ugye, de főleg ha K-POP, azok baromi gyanúsak, hogy jobbára egyszerűen playback. Aztán persze van sok őszinte együttes, aki csak simán katasztrofálisak színpadon. (Ilyen poén volt pl. ismertebbek közül a Birthday Massacre, akinek az énekese iszonyatosan nem tud énekelni... de hát alapító kulcsember, szóval cserélni nem lehet, így aztán szégyentelenül koncerteztek! )
-
ddekany
veterán
De ilyen területeken milyen alapon tudnak tiltakozni? Mármint én értem, hogy gáz, ha sokan hirtelen elveszik az állásikat. De ez csak szórakoztatás, nem biztonsági kockázat ha AI generálja. Ha amit az AI generált ugyan olyan jó a fogyasztónak, akkor ennyi volt.
Annyit kell megkövetelni, hogy egyértelműen jelölve legyen, hogy valami AI generált vagy sem. Mert valaki jobban értékeli, ha valódi emberi teljesítményt hall. Persze, pont zene esetén ez már rég egy szürke zóna. Mert sok studió felvéteből összevágás, autotune...
Új hozzászólás Aktív témák
- Apple asztali gépek
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
- Milyen TV-t vegyek?
- Hivatalos a OnePlus 13 startdátuma
- Fűzzük össze a szavakat :)
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- eBay-es kütyük kis pénzért
- Parkside szerszám kibeszélő
- Eredeti játékok OFF topik
- További aktív témák...
- Resin (gyantás) 3D nyomtatás, tervezés, profi festéssel
- Razer Viper Ultimate, kábel nélkül
- Xbox One S 500GB, 2 kontroller+játékok!
- HP Pavilion 15,FHD 15.6",AMD Ryzen 5 3500U,16GB DDR4,512GB SSD,2GB VGA,WIN11
- Indiana Jones and the Great Circle - Digital Premium Edition - beváltás: 2025.1.30 - RTX 40XX
Állásajánlatok
Cég: Axon Labs Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest