Új hozzászólás Aktív témák

  • Foremi

    tag

    Sajnos elég sok tárhely szolgáltató problémás, én sokat végig teszteltem céges ügyfelek által. Többször találkoztam olyannal, hogy a megrendeléskor gyors volt, minden szuperül működött, majd néhány hónappal (esetleg egy-két évvel) később belassult a szerver, akadozások és leállások voltak. Azaz a szolgáltató túl értékesítette a szervereit.

    Az egyik itt többször is emlegetett tárhely szolgáltató (nevet direkt nem írok ki) "mindent vitt". Lényegesen lassabb volt sebességben három népszerű hazai ingyenes tárhelynél. Mivel nem szeretnék "jó hírnév" sértésért felelni (márha beszélhetünk itt jó hírnévről), ezért nem fogom megosztani a nevüket, de ha valaki tudja, melyikről van szó, az az én igazamat bizonyítja.

    Amit fontos, hogy a weboldalunkról rendszeresen készítsünk mentést. Hiba bárhol lehet, a legdrágább tárhelyeknél is.
    Nemrég volt is rá példa, az egyik általam használt tárhely szolgáltatónál meghibásodott a szervergép, és kb. négy napba tellet javítaniuk, ráadásul kb. három héttel korábbi mentést állítottak vissza. Nevet megint nem írok, inkább általánosságban beszélek a dologról. Az volt a szerencsém, hogy mindenről készítek mentést, ha nem így tettem volna, akkor nem kevés munkám veszett volna oda (pont egy új weboldalt készítettem náluk). Ráadásul még azt sem mondanám, hogy azért volt rossz, mert olcsó, 10.000 Ft az éves díj. Na jó, vannak ennél drágább és olcsóbb szolgáltatások is, de ebben az árkategóriában már nagyobb profizmust várnék.
    Régebben egy másik szolgáltatónál pedig az összes ügyfál összes adata elveszett (a szolgáltató hibájából). Ez jópár éve volt, ebből az esetből tanúltam, azóta mindent, de mindent mentek. Így ha bármilyen gond lenne, nem függök a szolgáltatói mentésektől. Azóta az érintett szolgáltató teljesen megszűnt (persze egy újabb teljes adatvesztés kiséretében), legalább ebbe már garantáltan nem fut bele senki.

    A gond, hogy elmondhatom, olyan tárhelyet nem tudok javasolni, amiben egyetlen egyszer, egyetlen egy hiba nem volt (és legalább két-három éve használom). Olyan tárhely, aminél 100% a rendelkezésre állás, nem létezik, de még a 99,9%-os rendelkezésre állást is fenntartásokkal kell kezelni (többnyire éves szinten több leállást tapasztaltam, mint 0.1%, ami kb. 9 órát jelentene). Volt szerencsém pár magasabb áru szolgáltatást is tesztelni, a 30.000 Ft-os árkategóriában is voltak hibák, csak az nem mindegy, hogy mennyi (és igazoltan nem teljesült ennél sem a 99,9%-os rendelkezésre állás, több mint 9 óráig volt egy hiba miatt elérhetetlen ez a szolgáltatás is néhány hónapja).

    Ja, meg van egy Vis maior rész szinte minden szolgáltató ÁSZF-jében, ami alapján a 99,9% rendelkezésre állásba nem tartozik bele a szolgáltatótótól független hiba (csak a tervezett karbantartások), továbbá az adatvesztésekért meg semmilyen hibáért (az ebből eredő bevételkiesésért) nem vállalnak felelősséget. Legyen bármennyire is drága az a tárhely, semmire sincs garancia.
    Ahogyan feljebb írtam, egy jó tanácsom van, rendszeres biztonsági mentést kell készíteni az oldalakról saját magunknak. Senki se sajnálja az időt erre, mert elég ha egyszer van probléma, akkor minden (akár sok évnyi munka) oda veszhet. Sajnos volt szerencsém a saját mentésem visszaállítani a tárhely szolgáltató rendszerében bekövetkező hiba miatt.

Új hozzászólás Aktív témák