Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lapa

    veterán

    válasz Penge_4 #49 üzenetére

    te hol élsz most komolyan? az emberek mindig is csalni fognak. nem a rendszer igazságossága a paraméter, hanem a lebukás veszélye. egyszerű példának lásd gazdag adócsalók tömege satöbbi.

    végül 6.000 munkaórát kellett lapátolni, és 4.300 köbméter beton kellett. nagyonszép piaci áron, tessék. mit tudtál meg? honnan tudod, hogy tényleg annyit lapátoltak-e? és hogy tényleg annyit kellet-e lapátolni? rakjuk fel a projekt összes papírját szintén a napi jelenléti ívekkel? és te majd molyolod?

    egyátalán mit értesz az alatt, hogy rendelkezésre áll a technológia? ennyi erővel a nanocső is rendelkezésre áll. tudod mit jelentene a rendelkezésre áll? a digitális iroda eszményi képének megvalósulását a létező legbonyolultabb építések kapcsán.

    mindegy, szerintem pihend ki magad, ennek így tényleg semmi értelme. frusztrált vagy az aktuális rendszer miatt és kiutat keresel, de ezek nem létező megoldások. se nálunk, se a világ legfejlettebb, legjobban tanítós, legtöbb pénzes képviseleti demokráciáiban sem. a rendszert valahol ki fogják játszani, és akkor tök felesleges volt 10.000 gizikének a gazsi meg szandokán jelenléti ívét bepötyögni.

    elvi síkon egyetértek, nyilván kéne egy b@szott nagy sap az egész államszervezetre meg mindenre. rendbe tenné a dolgokat. csak ekkora implementációkat képtelenség kivitelezni, az anyagi oldaláról ne is beszéljünk. megnézhetsz egy-két céges sap bevezetést, hogy per fő mennyi pénz. aztán kalkuláld fel állami alkalmazott számra. na annyiba kerülne. annyi pénz a világon sincs.

    költségvetés 2013: A bevétel 15 ezer 83 milliárd, a kiadás 15 ezer 737 milliárd forint.

    [ Szerkesztve ]

  • bambano

    titán

    válasz Penge_4 #49 üzenetére

    az, hogy a jelenlegi rendszer itthoni "példányosítása" hagy kívánni valót maga után, nem mond semmiféle bizonyítást vagy állítást arra nézve, hogy egy teljesen más, utópisztikus rendszer bevezetése milyen eredményt hozna. attól tartok, hogy egy utópisztikus rendszer hosszú távon nem fenntartható.

    amit kiolvasni vélek az elképzeléseidből, azt, szerintem, már próbálták és nem jött be. az egésznek az lenne az alapja, hogy "a termelő erők fejlődésével a társadalmi tudat is fejlődik", vagyis hogy a jólét ellenére lesz annyi eszük az embereknek, hogy arra is fordítanak, ami rövid távon nem térül meg, de hosszú távon szükséges. ez a rendszer már megbukott.

    fejtető hajazottság terén kihívásokkal küzdők valószínűleg azt is tudják, hogy az idézőjelbe tett mondat honnan van és minek az alapja.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • szilard28

    aktív tag

    válasz Penge_4 #49 üzenetére

    Ha az összes lopást kiveszed a rendszerből, az sem befolyásolja érdemben a kiadások szintjét, mert a legtöbb pénz a nyugdíjra, szociális segélyekre, közalkalmazottakra megy el, az hogy az autópálya 100 vagy 120 mrd-ért épül az elenyésző a 10000 milliárdos költségvetésben.

    "Onnantól jöhetne a részvételi demokrácia (amihez a technológia megvan, már csak ész kéne, különben a végén még megszavazzák maguknak az emberek az ingyen sört is)."
    Részvételi demokrácia, ahol a nagy testvér megmondja hogy mit szavazhatnak meg az emberek. Ingyen sör hülyeség, rendben. Ingyen nyugdíjasutazás is az? Ingyenes egészségügy, ami Európában természetes, USA-ban meg nem?

Új hozzászólás Aktív témák