Új hozzászólás Aktív témák

  • Morden24

    nagyúr

    válasz attila9988 #150 üzenetére

    Hát és azt te honnan tudod hogy miből is kell választani? Csak nem másoktól tanultad akik már tudták előtted?

    Általában magam tájékozódom, és próbálok minél kevesebb dologban függeni mások véleményétől. Nem mondom, sok esetben lehetetlen, de ezek pl. nem olyan dolgok.

    Nem, nem tudom hogy hol, és egyenlőre azt sem hogy miket..

    IE-s és Vistás dolgokat a Vista topikban, erre kérdeztél rá, ne játszd meg magad. Amúgy nem, nem fogom kikeresni, mert nem fogok 30 percig régi kommenteket olvasni ezért. Ha nem tudod, hogy miről van szó, akkor úgyis felesleges, mert ezek szerint a saját (régebbi) véleményed már magad számára is irreleváns.

    Akkor ne is tedd, hganem idézz. Hiszen csak légbőlkapott múltidézés amit itt műveltél most, mindenfajta bizonyíték nélkül.

    Na most elég lesz, öreg. Kicsit el vagy tévedve. Én itt nem népszerűségi versenyt tartok, nem mások előtt akarom bebizonyítani, hogy hülye vagy, mert kb. teszek erre. Ha te a saját múltbéli kommentjeidet nem ismered vagy nem emlékszel, akkor az a te sarad. Szóval hagyjuk ezt a bizonyítós szar dumát, nem kell nekem semmit senki előtt bizonyítanom.

    Eddig sem azt írtam hogy rossz lesz, de már megint erre próbáltál utalni a teljes hozzászólásodban. Miért?

    Hümmhümm. Érdekes módon eddig folyamatosan a kommentjeim azon részeire válaszoltál hatalmas elánnal, amikre nem kellett semmi tényt írni. Szartál a W7es dolgokra (nem csak az én kommentemben), tettél arra, amit a kettős mércéről írtam, még mindig nem fejtetted ki a lopás tényét, satöbbi, satöbbi. És még te mondod, hogy a levegőbe beszélek... hm. Maradjunk annyiban, hogy a te általad itt gyakorolt "véleményütközetés" még kocsmában is relatíve érdektelen lenne, de arról tényleg nincsen kedvem kommentek hadát írogatni, hogy a hiányos tudásod miatti leszúrást offenzív f_szkodással honorálod. Szórakoztatni nem foglak, na :U

    Sectumsempra - For Enemies

  • troller

    senior tag

    A cikk hatására gyorsan felraktam a legújabb verziót, hát... Gyors, nem kicsit, nagyon. Viszont nem lehet normálisan nagyítani az oldalakat, mert szétesnek, ez nálam alap lenne. Na és a reklámok, megnyitottam az indexet, nyomtam is le két pillanaton belül, annyira zavart a sok villogó szemét... Persze, ha valaki nem használ reklámszűrést más böngészőben sem azt itt se fogja zavarni. Szóval nem estem kisértésbe, hogy a jól megszokott Operát lecseréljem.

    Asus P8H67M-LE; i5 3330; 2x4GB DDR3; Gigabyte GTX 1060 3GB WINDFORCE OC

  • attila9988

    őstag

    válasz Morden24 #151 üzenetére

    Általában magam tájékozódom, és próbálok minél kevesebb dologban függeni mások véleményétől.

    Tehát te annak idején odaültél a gép elé, és azonnal tudtál egyedül tájékozódni.. Értem.

    IE-s és Vistás dolgokat a Vista topikban, erre kérdeztél rá, ne játszd meg magad.

    Vistás dolgok.. aham. És te arra építed az érvrendszeredet, hogy én egyszer valamikor mondtam valamit, ám azt nem tudjuk meg sajnos hogy mit, és mikor, csak azt hogy hol, vagyis azt sem, mert ugye "valahol a vistás topicban"..:D

    mert nem fogok 30 percig régi kommenteket olvasni ezért

    Hát akkor ne is hivatkozz rájuk, mert ennek így semmi értelme.

    Na most elég lesz, öreg. Kicsit el vagy tévedve. Én itt nem népszerűségi versenyt tartok, nem mások előtt akarom bebizonyítani, hogy hülye vagy, mert kb. teszek erre. Ha te a saját múltbéli kommentjeidet nem ismered vagy nem emlékszel, akkor az a te sarad.

    Az utóbbi években több ezer kommentet írtam, számos helyre. Nyilván nem tudom szóról szóra idézni őket, ezért kellene neked ha már hivatkozol valamelyikre, ám erre nyilvánvalóan nem vagy hajlandó (képes??)

    Szóval hagyjuk ezt a bizonyítós szar dumát, nem kell nekem semmit senki előtt bizonyítanom.

    Te állítottál valamit rólam, így nem nekem kellene megkeresnem azokat a kommenteket amire hivatkozol. A te állításaid nem az enyémek amik alátámasztásához szükség lenne erre.

    Érdekes módon eddig folyamatosan a kommentjeim azon részeire válaszoltál hatalmas elánnal, amikre nem kellett semmi tényt írni.

    Megint csak légbőlkapott duma, semmi idézet. Fejezd már be ezt a "mondtál valamit valahol ami marhaság volt" dolgot. Mutasd ahogy mindenki teszi egy forumban

    hogy a hiányos tudásod miatti leszúrást

    Miről is beszélünk pontosan? Már megint ez a ködösítés.

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • #64791808

    törölt tag

    válasz attila9988 #153 üzenetére

    Az a gyönyörű tudod, hogy konkrétan három kolléga van rajtam kívül, aki teljesen egyértelműen, több oldalról bizonyítja, hogy ökörségeket beszélsz.

    De te csak mondod tovább, mindegy, hogy prót vagy kontrát mondanak rá, megy tovább a töménytelen baromság! Hogy az mért van, hogy a hülyék mindig biztosak a hülyeségeikben, azt nem tudom. Már nem rád értem, csak úgy eszembe jutott. Iiiiiigen mamaaa! Iiiiiiigen mama!

    Teh, valahogy úgy nem érzem rejtélynek, hogy miért papagáj az avatarod... :K

    Figyejjé' jóbarát, ez nem személyeskedés volt, távol áll tőlem az ilyen, csak gondoltam megosztom a fórumtársakkal az észrevételt...

  • #40553216

    törölt tag

    válasz moonman #11 üzenetére

    Az IE6, 7, 8 az 3 különböző böngésző, az FF 1.x, 2.x és 3.x is. Arról szólt, hogy:
    1. FF 3.x
    2. IE7

    DE (most figyelj!):

    "Amint a számokból látszik, itthon újabb mérföldkövet hagyott maga mögött a Firefox: a Mozilla irányításával fejlesztett, nyílt forrású böngésző összesített részesedése meghaladta a 40 százalékot (42,1%) a magyar felhasználók körében. A piacvezető azonban változatlanul a Microsoft, amelynek Internet Explorerét a hazai netezők 53,9 százaléka használja – derül ki a statisztikából."

    Vagy a grafikon alá márt nem görgettél?

    "IE biztonságos és központilag menedzselhető, a többi még csak nem is hallott ilyenről."

    ezt fejtsd ki bővebben, légyszi!

    "igen, csak kérdéses, hogy a user mivel töltené le a Firefox-ot vagy az Operát."
    A Linuxokon mondjuk csomagkezelő frontenddel vagy terminálból!

    (#73) Cerebellum: NYT: Did Microsoft rip-off Apple Mac OS X in Windows Vista?

    [ Szerkesztve ]

  • attila9988

    őstag

    válasz #64791808 #154 üzenetére

    Az a gyönyörű tudod, hogy konkrétan három kolléga van rajtam kívül, aki teljesen egyértelműen, több oldalról bizonyítja, hogy ökörségeket beszélsz.

    Minden ilyesfajta felvetésre reagáltam, amit viszont senki nem vett figyelembe. Azonkívül te is csak ködösítesz mint a "kollégák" mert most is csak általánosságban fogalmazva közlöd velem hogy ökörségeket beszélek. Mi volt ökörség? Ha már kiabálsz a másikra legalább mondd meg pontosan hogy miért.

    Teh, valahogy úgy nem érzem rejtélynek, hogy miért papagáj az avatarod...

    Tulajdonképpen ez volt az alap, engem meg nem érdekelt milyen kép van ott.

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • Morden24

    nagyúr

    válasz #40553216 #155 üzenetére

    A Linuxokon mondjuk csomagkezelő frontenddel vagy terminálból!

    Bár a feltevés jogos, azért megkukkolnám, hogy a casual júzer (a világ Win-felhasználóinak erősen túlnyomó többslge) mit szólna az ilyen ökörségekhez. Meg honnan is tudná, mihez mit kell beírni a "terminálban"? Lenne minden Winhez egy kis brossúra a különböző böngik elérési útvonalával? Hát azt azért ne várjuk egy cégtől, hogy más (potenciális konkurens) termékeket reklámozzon.

    Amúgy sosem értettem ezt a "Miért van a Win-ben IE" dolgot. Ha nem kell, nem fogod használni. Még elméleti síkon sem lehet vitát csinálni belőle, mert attól, hogy a gépeden van, még csak a részesedést sem növeled (amire az átlagember amúgy is nagyon durván tojik), és hát na, nem is foglal nagysok helyet, szóval minden ilyen dolog igazából kukacoskodás, szvsz legalábbis.

    Sectumsempra - For Enemies

  • dabadab

    titán

    válasz Morden24 #157 üzenetére

    1.Modern Linuxokon nagysagrendekkel egyszerubb uj programok telepitese, mint Windowson, ezt ne kelljen mar megint megvitatni.

    2. Azert nem erted, mert tenyleg nem erted, nagyon diohejben: az volt a baj, hogy egyreszt csak az lehetett a default, mert kulonben az MS cseszegette az OEM-eket, raadasul nem is lehetett teljesen lecserelni, mert egy csomo mas komponens hasznalja az IE dll-ek dokumentalatlan hivasait.

    DRM is theft

  • kicsitomi88

    őstag

    válasz dabadab #158 üzenetére

    Kiváncsifáncsi vagyok:

    Miben nyilvánul meg a nagyságrendekkel egyszerűbb telepítés? Arra gondolsz, hogy listában pipa és semmi kattintás nélkül fent van?

    Csak mert amikor én az előző Kubuntomra szedtem le egy program linuxos verzióját, nem jöttem rá magamtól, hogyan kéne azt a programot felrakni...

    90 87.5 87.8 87.5

  • Morden24

    nagyúr

    válasz dabadab #158 üzenetére

    1. Nem érdekel, a srác dobta fel az ötletet. Én is láttam már respository-t, képzeld.

    2. És? Kit befolyásol, de most komolyan? Ja, hogy nem tud XYZ böngészőcég kilóra megvenni egy-egy OEM-et, és belevarrni a saját szarjukat? Ez engem nem zavar, elmondom, miért, én is két részre bontom, ezek római számok lesznek...

    I. Aki le akarja cserélni, az le akarja cserélni. Megteheti. Ilyen téren a gépen való jelenléttel történő foglalkozás számomra értelmetlen kukacoskodás. "Teljesen lecserélni"... miért, néha letiltja az alternatív böngit, és az arcodba nyomja magát? Hm...

    II. Szerintem egyeseknek (nem mondom, hogy neked is, bár ki tudja) szimplán az fáj, hogy mivel default böngésző, ezért jutott nagy-nagy részesedéshez. Ha a bugróka vagy az Opera lenne a default Win-böngi, akkor meg az lenne a legnagyobb (pölö kíváncsi vagyok, hogy Ubin hányan használják az előtelepített bugrókát, és hányan cserélik le?) részesedésű. Engem meg ez a részesedés pölö totál nem érdekel, mert nem vagyok egyik cégnél sem érdekelt. Nekem nem lesz jobb a szex attól, hogy a firefox felkúszik még 2%-ot, vagy nem.

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • #40553216

    törölt tag

    válasz Morden24 #157 üzenetére

    Mondjuk, egy ilyen igen bonyolult segédeszköz: Help vagy Súgó: hogyan telepítsünk webböngészőt a rendszerünkre? És nem figyeltél! még egy lehetőség: grafikus frontend a csomagkezelőhöz>az egyszerűbb fajta neve Hozzáadás/eltávolítás. Ez igazán nem nevezhető túl bonyolultnak. vagy igen? a terminál meg csak végső esetben vagy élvezkedni. :) engem nem zavar az IE, mert nincs.

    (#158) dabadab: vicces az M$ frissítési oldalát FF-el meglátogatni: kiírja, hogy nem jó a böngésződ. a User Agent Switcher-rel átváltasz IE-re, egyből keresi a frissíteni valókat, Linuxon is. :))

    [ Szerkesztve ]

  • Dr. Romano

    veterán

    válasz Morden24 #160 üzenetére

    Bugróka? lool
    Nekem soha semmi problémám nem volt még egyik böngészővel sem (az IE 6-on kívül). Szerintem inkább nevezzünk a dolgot usererrorrókának ;)

    [ Szerkesztve ]

    Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

  • dzeruel

    csendes tag

    Én elégedett vagyok a chrome-al. Most felválta használom az Ff3-al de a sebessége nagyon megfogott. Volt alkalmam Operát is használni de nem győzött meg, mert azonos funkciókat szerintem jobban ellát egy külön arra célra készített alkalmazás vagy egy Ff add-on. Ugyanakkor az Opera mobile remek kis progi.

    Amikor csak tudok chrome-ot használok és csak reménykedni tudok, hogy lesz olyan minőségű és mennyiségű add-on chrome-hoz, mint amilyen most az Ff-hez van. (ha egyáltalán lesz)

    Ff-t valahol a 0.8 körül kezdtem használni amikor még lelkesen vártuk az 1.0-t de a Chrome néhány tekintetben egyszerűbb gyorsabb kényelmesebb a 3.0 hoz képest szvsz (annak ellenére hogy az Ff-t a kiegészítőknek köszönhetően eszméletlen kényelmessé lehet varázsolni.)

    Nagy kérdés a Shiretoko :U

    Be kell vallanom nagyon megfertőzott a Google, egyéb alkalmazásokról ezekre tértem át és többnyire pozitív tapasztalataim vannak: Chrome, Picasa, Gmail, Calendar, Reader, Maps, Earth

    [ Szerkesztve ]

  • Dave™

    nagyúr

    Sebességben tényleg üt a chrome, legalábbis érzésre. De az Opera az igazi, na:)

  • #40553216

    törölt tag

    válasz kicsitomi88 #159 üzenetére

    szerintem a tárolókról volt szó. azóta azért már sikerült rájönni? de képzeld el. hogy odaültetsz a win elé valakit, aki még soha nem ült ott, és azt mondod neki, hogy töltsön le anetről bármilyen programot, és telepítse fel. szerinted hogyan fog hozzá?

  • Morden24

    nagyúr

    válasz Dr. Romano #162 üzenetére

    Amúgy ilyen böngészővitába abszolút feleslegesnek tartom, hogy beszálljak. Én személy szerint az IE-t és az Operát tartom jó bönginek, a Chrome szerintem nem egy nagy szám, a rókát meg a 2-es óta nagyon rühellem.
    Viszont mindez sokkal inkább a felhasználói szokások és szimpla szimpátia témakörbe esik, mint bármi másba, és szerintem a legtöbb ember így van vele. :)

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz #40553216 #161 üzenetére

    De szerinted erre mennyire kíváncsi az átlagember, akinek firefox, IE, Chrome egykutya? Sosem fog rá extension-öket tölteni, beírja hogy index.hu meg iwiw.hu, és üdvözletem. Ez az ember nem akarja, hogy súgóban kelljen keresgélnie, mert szarik rá, ahogyan a kocsijában lévő gyertya gyártója sem érdekli. Legyen "internetgomb", és csókolom.

    Ha ezen változtatni akarsz, akkor ezt kéne kiölni az emberekből, csak én ezt meg álszentségnek tartom. Ha valakit nem érdekel, akkor minek akarjak neki plusz problémát okozni? Én is eléggé rühellném, ha a péknél nem vehetnék kenyeret, hanem a súgóból kéne egyenként kiválogatni az alapanyagokat, leadni a rendelést, megvárni, míg elkészül, és utána fizetni.

    Mellesleg, és itt jön a legnagyobb poén: mi a tökömnek rakná bele az MS a konkurencia termékének reklámját a sajátjába? Ez nem így működik.

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • álmos

    csendes tag

    Kipróbáltam, 5 órája ez alól vagyok, nekem nagyon tetszik! Értékelem az ultra-minimális megközelítéseket minden szoftverben, ezért is használok gyakran jóval öregebb verziókat az egyes programoknál. Hosszú ideje az első friss cucc, ami bejött.
    ( egyébként tüzesrókás vagyok )

  • VaZso

    senior tag

    válasz Morden24 #157 üzenetére

    A "Miért van a Win-ben IE" témával kapcsolatban:

    Anno, még a Win95 megjelenése előtt böngészőként a Netscape Navigator programot használtam. Amikor először láttam Internet Explorert, még nem volt egyetlen rendszer része sem, ellenben sokkal nagyobb és lassabb volt mint a Netscape és nekem nagyon nem tetszett (ezzel el is intéztem a dolgot).

    Aztán fejlesztette kicsit MS a programot és elkezdte belepakolni a rendszereibe.
    Azzal, hogy a felhasználó előretelepített alternatívát kapott, a Netscape részesedése folyamatosan csökkent - és nem azért, mert az IE annyival jobb volt, hanem kényelmi szempontok alapján -, míg csak a konkurencia részesedése gyakorlatilag teljesen elfogyott (a kiindulási alaphoz viszonyítva mindenképpen).

    Innen nézve talán érthető, miért lehet érdekes, hogy milyen komponenseket tartalmaz a rendszer.
    Természetesen "mindkét" felet meg lehet érteni. MS érdeke, hogy mindent "házon belül" meg lehessen oldani, ne függjön másoktól, minél több területen nyújtson alternetívákat (természetesen mindig a saját megoldását elsődleges "választásként").
    A magam részéről pedig mindig attól félek, hogy az esetleges alternatívák eltűnésével nem kerül-e az adott szolgáltatás pénzbe mindenkinek - idővel. (Persze így vagy úgy mindenképpen pénzbe kerül.)

    Az átlag felhasználó pedig mindig a "feneke alá tolt" programokat fogja használni még akkor is, ha sokkal jobb alternatívák is vannak... és itt van az egész lényege, ezért lehet mindez vita tárgya.

    Egyébként én fel szoktam telepíteni Operát és Firefoxot is alternatívaként, magam pedig Operát használok.
    Amikor a Chrome-ot próbáltam még annyira beta volt, hogy a stabilitásán is meglátszott, azóta nem próbáltam - akkor is a kíváncsiság vitt rá.

    [ Szerkesztve ]

  • Morden24

    nagyúr

    válasz VaZso #169 üzenetére

    Ebben részint igazad van, csak éppen a helyzet az, hogy aki keres alternatívát, az most is megteszi, aki meg nem, az sosem teszi.

    Belekényszeríteni embereket abba, hogy márpedig nézzé' szét a neten, köcsög, keress magadnak valamilyen böngészőt, az szerintem tré dolog. Ha a konkurensek nem tudnak megélni, akkor váltsanak stratégiát. Furcsamód a firefoxnak nagyon bejött az, hogy ráeszméltek a reklámozás és termékpropagáció fontosságára; meg is látszik a részesedésükön. A Safari-t, Google-t sem féltem, ha akarnak, költsenek rá pénzt, népszerűsítsék a terméküket, akkor majd használni fogják az emberek. Opera meg, hm. Őt sem féltem, használja, aki akarja, pont.

    Szóval én minden ilyen okot megértek, az igazságot is fellelem benne, de azt nem ismerem el, hogy az MS-nek piggyback-elni kéne akármilyen konkurens böngit a sajátja rovására. Szép is lenne, ha az olasz pizzázóban kötelező lenne felajánlani a szomszéd kínai étterem menüjét is, csak azért mert ki tudja, lehet valakinek az jobban tetszik, csak nem tájékozódott eléggé.

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • VaZso

    senior tag

    válasz Morden24 #170 üzenetére

    Az előző hozzászólásomban csupán igyekeztem az elejétől fogva leírni a problémát - miért is lehet téma egyes programok megléte a rendszeren belül.

    Az MS felfuttatott egy terméket, amit nevezzünk egyszerűen Windowsnak. E fölött a rendszer fölött gyakorlatilag teljhatalma van, így beleteheti mindig azt az újabb és újabb programot, amivel a potenciális ellenfelek térnyerésének gátat szabhat, így ellehetetlenítve azokat.
    Innentől pedig nehéz meghatározni, mikor léptünk át egy bizonyos határon - ez a probléma másik oldala.
    Persze mondhatnánk, hogy ez az üzlet, de mégis meg kell találni azt a pontot, ahol az ember azt mondja, hogy ácsi. Az ipart és egyéb szereplőket is szabályozzák.
    Azt pedig kétlem, hogy az lenne a felhasználók érdeke, hogy az egyik cég eltapos minden mást.

    Ugyanakkor minden cégnek érdeke, hogy minél több lábon álljon. Legyen az Microsoft, vagy akár a Google...

    Egy szóval sem mondtam, hogy az MS-nek fel kell ajánlani az összes böngészőt a sajátjával szemben. Én pl. - már máshol is kifejtettem és kicsit nekem is "ugrottak" miatta - sokkal inkább látnám szívesen, ha lehetőség volna az egyes rendszerkomponensek válogatására. Nem azért a néhány megáért, de ahhoz, hogy "jól érezzem magam" hozzátartozna, hogy - ha akarom - egy x kiiktatásával nem települ az IE vagy nem ugrik a képembe az MSN.
    Egyik gyártó sem lesz olyan hülye, hogy konkurens termékeket reklámozzon.

    A Firefoxnak valószínű az is nagyon jól jött, hogy az MS nagyon elhanyagolta az IE6-ot és már gyakorlatilag mindenkinek elege volt belőle. MS itt későn lépett.

    Az alternatívák kereséséről az előző hozzászólásomban leírtam, hogy - az MS is erre épít - a legtöbb felhasználó nem keres alternatívát, ha már elékészítettek valamit, ill. nem is érdekli az egész.
    Megjegyzem, ha az ember mutat neki néhány alternatívát és magára hagyja vele, jó eséllyel vált - tapasztalat.

    Egyébként a Google is lassan kezd átlépni egy határt.

  • Morden24

    nagyúr

    válasz VaZso #171 üzenetére

    beleteheti mindig azt az újabb és újabb programot, amivel a potenciális ellenfelek térnyerésének gátat szabhat, így ellehetetlenítve azokat.

    Bár a legtöbb dologgal egyetértek, ezzel még mindig nem. Az internet már nem az X számú (nagyjából) hozzáértő játszótere, hanem boldog-boldogtalan használja, napi szinten. Ezen emberek többsége, ha nem lenne IE alapban a Windows-ban, akkor kétségbe lenne esve. Vagy az OEM-nek lenne "kötelessége", hogy telepítsen valamit, vagy maga a kuncsaft kérné, hogy a vásárlás helyén ez már legyen megoldva.
    Akármilyen hihetetlen egyeseknek, egy alap józer a beépített dolgokat használja, és nincsen másra igénye, mert tökéletesen megfelelnek neki.

    Na most ha az IE nem lenne a Win-ben, az anyám (aki egy tipikus casual user) akkor sem tudna sem firefoxról, sem Operáról, sem Chrome-ról, mert honnan a tökömből tudna? Nem reklámozzák a tévében őket. Szóval maradjunk annyiban, hogy a versenytásaknak elég klassz állapot az is, hogy egy kis IE-bashing közben soksok ingyenreklámhoz jutnak, és nem kell saját kampányba fogni (teszem hozzá, a firefox kampány nagyrésze is a "let's hate IE and love firefox" koncepció köré épül... miért? Mert az IE-t mindenki ismeri... ez a tipikus "Ismeri az X terméket? Igen? Na a miénk is pont olyan, csak jobb!" reklámfelhasználás).

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • dabadab

    titán

    válasz Morden24 #160 üzenetére

    "Szerintem egyeseknek (nem mondom, hogy neked is, bár ki tudja) szimplán az fáj, hogy mivel default böngésző, ezért jutott nagy-nagy részesedéshez."

    Igen, ez a problema gyokere. Es ez nem csak engem zavar, hanem az EU, az USA es Del-Korea illetekes versenyugyi hivatalait is. A piaci verseny korlatozasa pedig (ha attetelesen is) de teged is erint.

    DRM is theft

  • Morden24

    nagyúr

    válasz dabadab #173 üzenetére

    Engem azért nem érint a jelenlegi helyzetben (mint végfelhasználó), mert én fizetek egy szoftverért (Windows), aminek az árába XYZ dolog van beépítve. Kiindulva a az 'N' Windows-ok normális verziókkal teljesen megegyező árával egy IE nélküli Windows pont ugyanannyiba kerülne, mint egy azzal együtt adott.
    Na most nekem ugyebár nem probléma letölteni egy másik webbrowser-t, ha igényem van rá. Ergo nekem a jelenlegi helyzet (végfelhasználói szempontból) megfelel, a részesedésre továbbra is magasról teszek. Hogy pontos legyek, a cipőfűzőm minőségi állapota jóval jobban érdekel, mint a böngészők piaci részesedése, és mivel valószínűtlen, hogy valaha ebben a szektorban fogok dolgozni, ez nem is fog változni.

    Továbbra is álszentségnek tartom, hogy egy minimális kisebbség nagyvagányan rákakkant arra, hogy a túlnyomó többségnek problémát okoznak olyan dolgok, amik az említett kis halmaznak nem. Ha a piac változást követel (lásd Firefox térnyerése, ezáltal komolyabb fejlesztések MS-nél, stb.), akkor a változás be fog következni, nem szükséges mesterségesen gerjeszteni.

    Az EU vs. MS dolgok piacvédelmi szempontból lényegesek, semmi közük a "jaj, szegény ember nem tudja, milyen jó webböngik vannak még az IE-n kívül"-féle idealista geek-nézethez. Mint ilyenek, az elméletükkel teljes mértékben egyetértek, de ha egy végfelhasználói szempontból, gyakorlatiasan közelítem meg a dolgot, akkor marhaságnak tartom.

    Az USA és Dél-Korea versenyjogi hivatalai iránti érdeklődésem mértéke konkértan a cipőfűzőm ÉS a webböngészők részesedése alatt van.

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • dabadab

    titán

    válasz Morden24 #174 üzenetére

    "Ha a piac változást követel (lásd Firefox térnyerése, ezáltal komolyabb fejlesztések MS-nél, stb.), akkor a változás be fog következni, nem szükséges mesterségesen gerjeszteni."

    Ugyanakkor viszont hatarozottan tilos mestersegen hatraltatni.

    Az, hogy a versenyugyi szempontokat marhasagnak/irrevelansak tartod, az a szived joga, ezen nem tudok segiteni.

    DRM is theft

  • Morden24

    nagyúr

    válasz dabadab #175 üzenetére

    Az, hogy a versenyugyi szempontokat marhasagnak/irrevelansak tartod, az a szived joga, ezen nem tudok segiteni.

    Csúnyán tekered ki a szavaimat.
    Amit mondok, az az, hogy végfelhasználói szempontból nem látom előnyét. Tőlem a jogászok annyit vitatkoznak, amennyit akarnak, ez a dolguk.
    Ettől függetlenül még mindig senki nem válaszolt arra, hogy mitől lesz jobb a kis hülye casual user-nek, ha nem lesz IE a Windows-ban? Az ár változatlan lesz, mert nyilván külön le lehet majd tölteni, mint az 'N' esetében a WMP-t. Ha már belefolytunk, akkor erre adj nekem választ.

    Persze jópofa dolog érven túli érvként egy hivatalra (esetleg háromra) hivatkozni, főleg, ha mögötte csak annyi van, hogy nem szimpatikus XY cég, ezért jó lenne, ha szar(abb)ul menne neki(k). Erre meg megint azt mondom, hogy "i couldn't care less".

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Morden24 #170 üzenetére

    Az éttermes hasonlat jó, csak a dolog arról szól, hogy ahhoz, hogy az olasz étteremben működjön a sütő, jelenleg köteles vagy szomszéd kínait is árulni.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • Morden24

    nagyúr

    válasz bambano #177 üzenetére

    Ahogy észrevettem, a gond inkább az, hogy a pizzához mindenképpen jár egy pohár kóla is, és ez nem tetszik azoknak, akik inkább tonikkal vagy kumisszal szeretnék kapni, ezért jó lenne, ha a kólaautomata kikerülne az étterem elé, és a kuncsaftnak fel kellene állnia, ki kellene mennie, be kéne dobnia az aprót, aztán vissza kéne mennie. Mindezt úgy, hogy az étterem amúgy semmiféle gátat nem állít az elé, hogy te bevidd és megidd a saját tonikodat vagy kumiszodat, akár a kóla mellé, akár utóbbit az asztalon hagyva.

    Sőt, egyesek egészen odáig mennek, hogy az étterem írja ki: nem olyan jó az a kóla, de a szomszédban van tonik és kumisz is.

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • dabadab

    titán

    válasz Morden24 #176 üzenetére

    "végfelhasználói szempontból nem látom előnyét"

    Tekintve, hogy a vegfelhasznalo nem maganyosan, az ur vegtelenjeben, hanem a mi kis globalis gazdasagunk kellos kozepen el, ezert ora is hatnak azok a gazdasagi folyamatok, amik a piac jo v rossz mukodese nyoman keletkeznek.

    "mitől lesz jobb a kis hülye casual user-nek, ha nem lesz IE a Windows-ban? "

    Nem attol lesz jobb neki, hogy nem lesz benne IE, hanem attol, hogy lehet benne mas is. Alapbol.

    DRM is theft

  • Morden24

    nagyúr

    válasz dabadab #179 üzenetére

    Oké.

    Tekintve, hogy a vegfelhasznalo nem maganyosan, az ur vegtelenjeben, hanem a mi kis globalis gazdasagunk kellos kozepen el, ezert ora is hatnak azok a gazdasagi folyamatok, amik a piac jo v rossz mukodese nyoman keletkeznek.

    Ez nem válasz, ez egy red herring. A piac produkálja a saját igényeit. Ha van igény alternatív böngészőkre, akkor lesznek mindig, teljesen mindegy, hogy tűzróka vagy vízityúk a neve. Ha meg nem, mert csak 1-re van igény (mindegy, milyen okból, mindegy, melyik), akkor meg a többi kihal. Utóbbi eset nem valószínű, hogy valaha lesz. Viszont ha a júzernek nem Firefox, Opera vagy Safari, hanem beépített böngésző kell, akkor annak mindegy, hogy hogyan hívják, vagy milyen az ikonja, esetleg hogy egy szűk rétegnek milyen, teljesen érdektelen ideológiát képvisel.

    Nem attol lesz jobb neki, hogy nem lesz benne IE, hanem attol, hogy lehet benne mas is. Alapbol.

    Tehát nekem, mint "pro" júzernek (már ami a webbrowser-letöltést illeti) nem lesz jobb, mert így is azt használom, amit akarok. A sima felhasználónak meg vagy rosszabb, vagy pont ugyanolyan lesz.

    Tehát akkor miért lesz jobb a casual júzernek attól, hogy kis kék "e" betű helyett kisrókás ikonja van? Mert erre nem kaptam semmilyen választ, de tényleg, semmilyet.

    Nem lenne egyszerűbb bevallani, hogy "alapban nem érint az egész, csak rühellem az MS-t"? Mert másra nem tudok gondolni...

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz Morden24 #180 üzenetére

    Azért tegyük hozzá, hogy jelenleg. Régen, az IE6 fénykorában ez jelentős probléma volt, mivel a weboldalak jó része IE6-on ment csak rendesen, más böngészőn nem. Erre mondta mindenki azt, hogy ez azért van, mert az IE a legelterjedtebb, mert ez jön az oprendszerrel, s megoldás, hogy vegyük ki az IE-t. Mondjuk azóta az FF bebizonyította, hogy el lehet érni részedesét nem beépített oprendszerként is, szóval innentől viszont egyetértek veled.

  • Morden24

    nagyúr

    válasz Cathfaern #181 üzenetére

    Egy arculattervező stúdiónál dolgozó weblapszerkesztő ismerősöm mondta anno, hogy aki weblapszerkesztőként azon rinyál, hogy több munka adódik karbantartás és fejlesztés miatt, az menjen el melegebb éghajlatra. :U :DDD

    Én nem vagyok webfejlesztő, nem tudom, mennyi igazság van a dologban, de nekem anno logikusnak tűnt, hogy a taxis nem sír, hogy "jaj de kár, hogy az éjszakai 6-os csak fél óránként jár, már megint kihívtak valami szórakozóhely elé".

    Más kérdés, hogy a szabványok elterjedésének gátolása nálam sem számít az MS jó pontjai közé, szóval ezzel meg én értek egyet.

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • dabadab

    titán

    válasz Morden24 #182 üzenetére

    Azert van kulonbseg a plusz szivas meg a plusz, fizetett munka kozott. Az IE bugjainak a kerulgetese inkabb az elobbi kategoria. (A webfejlesztes kb ugy nez ki, hogy az ember a specifikaciok alapjan megirja a CSS-t, ami megy mindenen, kiveve IE-n, aztan akkor nekiall szopni az IE CSS bugjaival - nem egy felemelo elmeny.)

    [ Szerkesztve ]

    DRM is theft

  • Morden24

    nagyúr

    válasz dabadab #183 üzenetére

    Azt sem ingyen csinálja, legalábbis gondolom. De amúgy mint írtam, csak már szerkesztésként, hogy a szabványok kérdésében én nem akarok vitatkozni, én sem tartom jó dolognak az ilyen jellegű visszatartást.

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Morden24 #178 üzenetére

    Na, akkor másszunk bele kicsit mélyebben:
    Az, amit internet explorerként látunk, az egy relatíve apró exe, ami mindenféle dll-eket húzkod magába. Az egyik ilyen dll a html motor, ami html értelmezésért, renderelésért, stb. felel. Ha letörlöd az explorert, akkor az exe repül, de a hozzá tartozó dll-ek maradnak. Ha beleszakadsz, akkor is, mert az explorer "lelke" olyan mélyen van integrálva a windowsba, hogy azt onnan kivakarni nem lehet.

    Tehát hiába is akarnál explorer mentes windowst, nincs. Az rendben van, hogy a tömegeknek megfelel az ie, az nincs rendben, hogy azok, akiknek más kell, és szakmailag elég felkészültek ahhoz, hogy letöltsenek és telepítsenek valamit, azok sem tudják kivakarni az explorert.

    Visszatérve a hasonlatodhoz, nem az a baj, hogy a pizzához jár egy kóla, mert legfeljebb kidobod vagy odaadod a szomszédnak. Az a baj, hogy a pizzásfiú odaáll a hátad mögé a shotgunnal és muszáj meginnod a kólát, ha kell, ha nem kell, hiába akarsz kóla helyett tonikot. A kólát akkor is meg kell innod, ha bele gebedsz. Utána meg hiába van tonikod, azt már nem iszod meg, mert a kapacitásod véges.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • Morden24

    nagyúr

    válasz bambano #185 üzenetére

    Allrighty.

    Még mindig ki van kerülve a fő kérdés, de te már rajta vagy a nyomomon.

    azok, akiknek más kell, és szakmailag elég felkészültek ahhoz, hogy letöltsenek és telepítsenek valamit, azok sem tudják kivakarni az explorert.

    Tehát mivel van egy elenyésző kisebbség elenyésző kisebbségének (ugyanis akármilyen mérget veszek rá nagyon szívesen, hogy a szakmailag felkészült mást akaróknak is csak egy bizonyos százaléka van kiakadva ezen) egy kizárólag elvekkel alátámasztható igénye, ezért lazán lehet mondani olyan radikális dolgokat, hogy a nagytöbbség szívjon csak, majd jól megtanulják.
    Mert ugye addig eljutottunk, hogy az átlagfelhasználó kakkant rá, hogy milyen brand a webbrowsere (legalábbis ezt veszem ki a szavaidból). Ellenben a hardcore egy kis szeglete miatt bátran kerüljenek "szívóágra"? Hm, páran szerintem ezt zokon vennék.

    Az, hogy a mai napig nincsen egyedi telepítés a Windowsban (desktop vonalon), azt az egy dolgot igazolja, hogy az erre igénnyel rendelkező minimális kisebbség olyan pici, hogy nem érdemes az anyagi és humánerőforrást rápazarolni a kivitelezésére.

    Mellesleg némiképpen elbeszélünk egymás mellett, mert engem nem az érdekel, hogy milyen indokokat lehet felhozni arra, hogy "menjen onnan az IE mert nem kell nekünk", hanem szeretnék normális előnyöket látni az átlagfelhasználó szempontjából. Nem a szub-szub-szub-szubkulti IT-mágus irányából. Ez utóbbira köszönöm szépen, már hallottam elég indokot, hülyeséget és nem hülyeséget egyaránt, ezeket személy szerint el is fogadom. De ahogy látom, mindenki csak pukkanósra fújja a lufit, az elsődleges kérdés mellett meg vagy elsiklunk, vagy egyek vörös heringet.

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • #40553216

    törölt tag

    válasz Morden24 #167 üzenetére

    "De szerinted erre mennyire kíváncsi az átlagember, akinek firefox, IE, Chrome egykutya? Sosem fog rá extension-öket tölteni, beírja hogy index.hu meg iwiw.hu, és üdvözletem. Ez az ember nem akarja, hogy súgóban kelljen keresgélnie, mert szarik rá, ahogyan a kocsijában lévő gyertya gyártója sem érdekli. Legyen "internetgomb", és csókolom.">a jelen helyzetben igazad van, de egy olyan előfeltételezéssel indult a dolog, hogy alapból NINCS webböngésző. ilyen helyzetre vonatkozott, amit írtam. és ha 15 éve nem lenne alapértelmezetten valamelyik a rendszerben, az emberek szokásai is úgy alakultak volna, hogy természetes lenne elsőre letölteni valamelyiket. változtatni nem akarok, szimplán akivel beszélek és meggyőzhető, azt meggyőzöm, bár ezt sem teszem túl nagy intenzitással.

    "Ezen emberek többsége, ha nem lenne IE alapban a Windows-ban, akkor kétségbe lenne esve. Vagy az OEM-nek lenne "kötelessége", hogy telepítsen valamit, vagy maga a kuncsaft kérné, hogy a vásárlás helyén ez már legyen megoldva...Na most ha az IE nem lenne a Win-ben, az anyám (aki egy tipikus casual user) akkor sem tudna sem firefoxról, sem Operáról, sem Chrome-ról, mert honnan a tökömből tudna?">pl. az OEM feltelepítené az alternatív böngészőt, és az asztalra kirakna egy Internetböngésző feliratú ikont.

    "Más kérdés, hogy a szabványok elterjedésének gátolása nálam sem számít az MS jó pontjai közé, szóval ezzel meg én értek egyet.">de mintha pont az lett, hogy a szabványok DIREKT, célzatos be nem tartása miatt az altarnatívákban rosszak voltak az oldalak, a mezei júzerek meg sírva szaladtak vissza az IE-hez.

  • VaZso

    senior tag

    válasz Morden24 #172 üzenetére

    Én nem írtam, hogy az IE-t bele kell tenni a rendszerbe vagy sem, csak azt, hogy kell találni egy határt az MS teljes egyeduralmát megelőzendően. Az pedig szerintem senkinek sem volna jó, legfeljebb MS-éknek.

    Egyébként én nem gondolom, hogy a user nagyon kétségbeesne az IE hiányától, viszont - ahogy te is írtad - kérné pl. előtelepítve, vagy előkotorná mondjuk a saját lemezéről, ahogy az sokszor meg is történik pl. Winamp és egyéb programok esetében.

    A "let's hate IE and love firefox" koncepció sem működött volna, ha nem lett volna neki némi-nemű alapja... ld. IE6

    "Engem azért nem érint a jelenlegi helyzetben (mint végfelhasználó), mert én fizetek egy szoftverért (Windows), aminek az árába XYZ dolog van beépítve. Kiindulva a az 'N' Windows-ok normális verziókkal teljesen megegyező árával egy IE nélküli Windows pont ugyanannyiba kerülne, mint egy azzal együtt adott."

    Tehát ki fizeti meg a plusz összetevő árát? Mindenki, aki Windows-t vesz. Ne feledjük, hogy az MS-t kényszerítették erre. Ő pedig pénzt költ az IE fejlesztésére is, hiába mondja, hogy ingyenes és nem kerül semmibe.
    A lényegi különbség szerintem, hogy mi képezi az alapot.
    Egy rendszer, amiből létezik bővítményekkel teletűzdelt változat, vagy egy teletömött rendszer, amiből kipakoltak x programot és kelletlenül a "nép" elé dobták, mert muszáj volt nekik. Nem mindegy.
    Egyibként szintén nem érdeke MS-nek, hogy kismillió rendszert kelljen kiadni egy felhasználótábornak, nagyban különböző árakon (és kevesebb bevétellel nagyobb költség mellett)...

    "Ahogy észrevettem, a gond inkább az, hogy a pizzához mindenképpen jár egy pohár kóla is, és ez nem tetszik azoknak, akik inkább tonikkal vagy kumisszal szeretnék kapni, ezért jó lenne, ha a kólaautomata kikerülne az étterem elé, és a kuncsaftnak fel kellene állnia, ki kellene mennie, be kéne dobnia az aprót, aztán vissza kéne mennie."

    No, én erre mondtam azt, hogy lehessen a termékeket komponensenként választani. Pl. kóla x ki, tonik x be és mindenki boldog... Ez amúgy a valódi világban működik is :DDD :D :DDD

    Egyébként ez MS esetén azért lenne nehéz, mert nincs pl. két böngészűjük, de itt azzal is megelégednék, ha azt mondhatnám egy adott komponensre, hogy nem kell. - Míg az ún. casual usernek megvan a lehetősége a "szokásos" gombra kattintani.

    "Az, hogy a mai napig nincsen egyedi telepítés a Windowsban (desktop vonalon), azt az egy dolgot igazolja, hogy az erre igénnyel rendelkező minimális kisebbség olyan pici, hogy nem érdemes az anyagi és humánerőforrást rápazarolni a kivitelezésére."

    Erre azt tudom mondani, hogy nagyon utáltam az RTL klub Forma-1 közvetítései alatt megjelenő pár másodperces reklámot (osztott kép, hang a reklámé, futam közben).
    Meg tudtam volna őket fujtani emiatt és mindig elterveztem, hogy írok majd nekik egy szép levelet ezügyben, hátha számít valamit.
    Nos, végül egyszer sem írtam, nem azért, mert tetszett a megoldásuk. Szerencsére megtehették mások, mert mostanában már nem volt ilyen.

    Tanulság: nem mindig jelent elégedettséget, ha hallgat az ember és nem tesz szóvá valamit.

    [ Szerkesztve ]

  • Morden24

    nagyúr

    válasz #40553216 #187 üzenetére

    jelen helyzetben igazad van, de egy olyan előfeltételezéssel indult a dolog, hogy alapból NINCS webböngésző

    Jó, hát erre nem tudok mit mondani.

    pl. az OEM feltelepítené az alternatív böngészőt, és az asztalra kirakna egy Internetböngésző feliratú ikont.

    Az OEM ezért pénzt kérne. Ergo megint ott tartunk, hogy annak kerülne bele az előtelepített cucca, aki odakeni a lóvét. Megintcsak erősebb kutya...

    az altarnatívákban rosszak voltak az oldalak, a mezei júzerek meg sírva szaladtak vissza az IE-hez

    Itt is lépett a piac, annak ellenére, hogy az MS keresztbetartott. Ezért tartom feleslegesnek a mesterségesen generált "ráerősítéseket". A piac megoldja a maga gondját, mert a felhasználóknak mindig lesznek kielégítendő igényeik, amik differálnak egymástól.

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz VaZso #188 üzenetére

    sokszor meg is történik pl. Winamp és egyéb programok esetében.

    Casual userek esetében effektíve soha. Mellesleg nincs is jobb módja a malware-ek és outdated ócska appok felrakásának, mint ez :)

    Egy rendszer, amiből létezik bővítményekkel teletűzdelt változat, vagy egy teletömött rendszer, amiből kipakoltak x programot és kelletlenül a "nép" elé dobták, mert muszáj volt nekik. Nem mindegy.

    Aha, az lenne az igazán szép, hogy az MS csökkenti a Win árát, de közben egy IE letöltésért meg pénzt kér... ki használna IE-t onnantól fogva, ha van (mindegy milyen) ingyenes alternatíva? Ez meg a jelenlegi felhasználói szokások ismeretében nem egy járható út.

    No, én erre mondtam azt, hogy lehessen a termékeket komponensenként választani.

    Erre írtam, hogy ha lenne erre valós igény, már lenne egyéni telepítő (igazából van is, csak nem úgy, ahogy sokan szeretnék). Oké, neked van rá igényed. Egye kutya, én sem telepíteném fel a fekete macskát, mert azt pont nem szeretem. De valóságban ez egy olyan kicsi réteg, hogy nem éri meg az MS-nek ebbe pénzt ölni.

    nincs pl. két böngészűjük

    Nekik legalább van x64-es. :)

    Erre azt tudom mondani, hogy nagyon utáltam az RTL klub Forma-1 közvetítései alatt megjelenő pár másodperces reklámot (osztott kép, hang a reklámé, futam közben).

    Kupac szakmabelivel röhögtünk azon, hogy a PIP reklámmal csak és kizárólag közútálatot lehet elérni. Meg is lett az eredménye, a piac döntött (nélküled is). A probléma pont ebben rejlik: azért nincsen még egyedi telepítő (a részvételed nélkül is), mert nincsen rá valós piaci igény, ami elérte volna a kritikus tömeget.

    Sectumsempra - For Enemies

  • Vladi

    nagyúr

    válasz Morden24 #180 üzenetére

    "Ha van igény alternatív böngészőkre,"
    Pontosítok: Gyors, kényelmes, biztonságos és megbízható böngészésre van igény.

    Fentebbről:
    "Amit mondok, az az, hogy végfelhasználói szempontból nem látom előnyét. "
    Növekszik - vagy egyáltalán megjelenik - a verseny, ami alacsonyabb árakat és megbízhatóbb szoftvereket eredményezhet. Aminek következtében jobban teljesülnek a fenti kritériumok.

    Taxishoz: Azért viszont jogosan rinyálhatna, hogy a fél városban jobbra tartás a másik felében balra tartás van. :U (Utalva a webes szabványok kérdésére.)

    [ Szerkesztve ]

    Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

  • Vladi

    nagyúr

    válasz Morden24 #186 üzenetére

    "Az, hogy a mai napig nincsen egyedi telepítés a Windowsban (desktop vonalon), azt az egy dolgot igazolja, hogy az erre igénnyel rendelkező minimális kisebbség olyan pici, hogy nem érdemes az anyagi és humánerőforrást rápazarolni a kivitelezésére."

    Erre meg mondom én, hogy tyúk és tojás. Mivel gyakorlatilag nincs versenytárs és alternatíva, ami ezt nyomatná, semmi nem kényszeríti a gyártót, hogy egyedi telepítést biztosítson. Teszem azt olcsóbban.
    Amíg nem volt áram, nem is hiányzott. Ha meg most nincs, akkor jön a pánik.
    Saját példa: Amíg winen toltam, nem hiányzott a több desktop. Linux alatt rájöttem, hogy ez oltári jó dolog. Most már win alatt is marhára hiányzik. De ott csak negyedmegoldások vannak. Ha az emberek ismernék, és rájönnének, hogy ez jó jobban nyomást gyakorolhatnának, hogy legyen a winben is.

    [ Szerkesztve ]

    Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

  • Morden24

    nagyúr

    válasz Vladi #192 üzenetére

    A te példád tökéletesen illusztrálja a mesterséges igénykeltést. Egyébként ilyen volt a füles böngészés az IE-ben - mai napig ismerek embert, akit a hideg ráz tőle, és egyébként nem egy nagymamáról van szó.

    Amúgy teljesen mindegy, hogy tyúk, vagy tojás, ugyanis ebben az esetben nem az a kérdés, hogy melyik volt előbb, hanem az, hogy a kuncsaft mit akar enni. Ha az igénylők elérik a kritikus tömeget, akkor lesz. Addig meg nem. Ez ilyen egyszerű.

    A példáddal viszont ott a baj is: vagy önként vált az ember, és "rájön, hogy voltak eddig nem ismert és egyben kielégítetlen igényei", vagy lenyomod a változásokat a torkukon, és reméled, hogy megszokják, jobb esetben megszeretik. Na maradjunk annyiban, hogy a Windows átlagos felhasználója nem fog neked megnézni egy Linuxot csak azért, hogy utána visszatérjen Win-re, és benyújtsa a kérvényt a multidesktopra.
    Tehát maguktól nem keresik a változásokat (amikre valóban van igény, az be is ficcen amúgy), azt meg mindannyian jól tudjuk, hogy a torkonlenyomás nem feltétlenül működőképes.
    Speciel én az egész "keress magadnak neked tetsző böngészőt, ha kell, ha nem"-dolgot is ilyen felesleges torkonlenyomásnak tartom. Nem kell megmenteni a fogyasztókat, hagyjuk a hülye dumát.

    A lényeg itt azon van, hogy sem a saját igényeinket, sem a saját vágyainkat, sem a saját elveinket nem kéne globális perspektívaként kezelni, és akkor talán többen fognák fel, hogy mit jelent az, hogy "tömegeknek szóló termék", illetve "tömegigényeket kielégítő termék".

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • Vladi

    nagyúr

    válasz Morden24 #193 üzenetére

    Szerintem meg a lényeg az, hogy eszi, nem-eszi van. Az emberek többsége nem is tudja megfogalmazni az igényeit, csak ha valaki tálalja, akkor rájön, ez volt. Erről (is) szól az én példám. :K

    Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

  • Morden24

    nagyúr

    válasz Vladi #194 üzenetére

    Megint ott vagyunk, ahol a part szakad.

    A versenytársak tegyenek azért, hogy eljussanak a júzerhez. Megintcsak felhozom a firefoxos példát. A mostani részesedésnek nagyjából ugyanannyira van köze a böngésző "minőségéhez", mint anno az IE-nek :U

    Egy google-nek sem esne nehezére népszerűsítő kampányt nyomni. Hogy még nem tették, az csak annyit jelent, hogy még nincsen kész a marketingstratégia, illetve nem lépett még életbe.

    Tehát én csak azt látom, hogy a szar vagy nonegzisztens marketingtevékenységet folytató/nem folytató cégek termékeit jó nagy rásegítéssel akarjuk benyomni olyan helyekre, ahol a természetes fogyasztói ignorancia miatt nem vagy csak alacsony részesedéssel lehetnének életben. Ez az eutanázia gazdasági inverze.

    Sectumsempra - For Enemies

  • FTeR

    addikt

    válasz bambano #185 üzenetére

    én már csak azt szeretném tudni, h azt a szakmailag felkészült egyént miért zavarja az a pár mega dll?

    az ie azért integrált, mert rengeteg app hivatkozik rá. még ha 100%osan nyílt és agyon dokumentált lenne az összes api, szted hány fejlesztőcsapat venné a fáradságot, h mindet implementálja? a nagy piaci előretörésben a moz-nak még arra sem jutott ideje, h érdemi felügyeleti részt varázsoljon a rókájához.

    erről mindig az egyik forumozó pajtás azon beszólása jut eszembe, amikor azt nehezményezte, h szemét ms miatt nem a bsplayer lejátszója jön be a böngészőben, hanem a wmp, holott arról volt szó, h a bsplayer nem implementálta az apit. szted vérpistike hogyan nézte volna meg a videót, ha wmp teljesen ki van irtva belőle, mert szakmai kompetenciájának következtében bsplayerre cserélte?

  • Vladi

    nagyúr

    válasz Morden24 #195 üzenetére

    "ó nagy rásegítéssel akarjuk benyomni olyan helyekre, ahol a természetes fogyasztói ignorancia"

    Ha itt az FF-re gondolsz, azt mondom, az FF előtt nem is volt - nem is lehetett - természetes fogyasztói magatartás, így ignorancia sem választási lehetőség híján.
    A van/nincs nem választási lehetőség a piacgazdaságban. Az a, b, c az igen. Csak ezek után jöhet bármilyen marketing rizsa.

    A lapos böngészést meg az Opera és a Firefox ültette el az emberekben. Úgy látszik szükség volt rájuk, mert az IE is átvette.
    Az más kérdés, hogy a felhasználó nem tudta megfogalmazni, hogy mi kell, de amikor látta akkor ráismert.

    [ Szerkesztve ]

    Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz FTeR #196 üzenetére

    Mert pl. akármit csinálsz, az outlook az ie-t fogja maga alá rántani html rendereléshez és akkor jönnek a szép ie bugok.

    Holott mondhatná azt az outlook, hogy nincs ie, nem renderelek html-t. Nem érdekel vérpistike problémája. Az érdekel, hogy kitúrtak mindenkit a piacról (vagy majdnem) és emiatt sokáig hulladékokkal webezett mindenki.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • Morden24

    nagyúr

    válasz Vladi #197 üzenetére

    Tehát Firefox előtt nem volt választás? Pedig én pölö Netscape-et használtam.

    Egyszerűen arról van szó, hogy akkoriban nem érett még meg rá a piac eladói oldalról, hogy belépjenek rá. Amint ez bekövetkezett, amint jött egy "tökös" vetélytárs, teljesen mindegy volt az MS visszatartó ereje, a folyamat elindult.

    Azon már lehet vitatkozni, hogy a fogyasztói igény vagy az arra adható válasz volt-e előbb, de ez 1. értelmetlen 2. általában mindig több a választás, mint amennyit a piac el tud viselni, ezért van lemorzsolódás.

    Amúgy az IE6-7 váltásnál tökéletesen megfigyelhető a piac evolúciója - még úgy is, hogy az IE7-ben debütált újdonságoknak jó része azért megosztó is volt néhány esetben.

    szerk.: Amúgy mindegy, megértem én a te (ti) oldaladat is. Mint említettem, nekem olyan szinten lényegtelenek a részesedési adatok, hogy kevés dolgot tudok mondani, ami ennyire érdektelen számomra. Az eredeti kérdésemet meg hellyel-közzel megvitattuk, a többi már nem az a rész, amiről érdemben lehetne eszmét cserélni, mert úgyis csak magánvélemény, ami ugyan érdekes, de ott meg senkinek nincsen igaza :)

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • Vladi

    nagyúr

    válasz Morden24 #199 üzenetére

    Úgy értettem, hogy Netscape halála és Firefox felemelkedése közötti időben. Az elég sok év. Egyébként a Netscape-et is az integrált IE túrta le a piacról.

    "teljesen mindegy volt az MS visszatartó ereje"
    Szerintem meg nem volt mindegy, mert nagyban lelassította folyamatot. Ezzel viszont károkat okozott a felhasználónak. lsd: 191.

    ". általában mindig több a választás, mint amennyit a piac el tud viselni, ezért van lemorzsolódás."
    Kivéve monopoliumoknál. Mert ott meg nincs. Márpedig az os piac ilyen.
    A lemorzsolódás egyébként szabad verseny esetén pontosan így van. Ezért a topikcím... :DDD

    Én a 191-ben leírtam az én igényeimet. Hogyha ehhez a részesedés járul hozzá, akkor az érdekel.
    A te igényeid a te dolgod.

    Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

Új hozzászólás Aktív témák