Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Morden24

    nagyúr

    válasz attila9988 #124 üzenetére

    Némi kernel szintű fejlesztésekről is szó volt, de ez nem hinném hogy olyan mértékű változásokat hozna hogy azt a felhasználó is észrevegye.

    VS.

    furcsáltam, hogy ilyen hatalmas felhajtást csapnak az apró változásoknak is mint ahogy az a konferencián is látszik..

    Illetve:

    A mac os skin -el felvértezett vista -ra gondolsz?..

    VS.

    feltűnő hasonlóságokat mutat a software a mac os x -el.

    Látom, már megint kezded. Eleinte tarthatatlan és érvek nélküli, de azért egyértelmű és megcáfolhatatlannak tetsző kijelentésekkel szórod tele a kommentjeidet, majd amikor 20-an rádugranak, akkor elkezded őket finomítani, aztán pár komment múlva már szinte meg sem történt.
    Nem veszed észre, hogy nem az első topik, amiben a torkodnak ugranak azért, mert a tényeket összekevered a te saját, akárhonnan hallott információk alapján kialakult véleményeddel?

    A Vista eredeti Aero-felületének meg sosem értettem, mi köze is volt igazából a MAC szálcsiszolt alumíniumhoz hasonló szirszarjához. Érdekes módon az Apple a saját honlapján fél évvel a Vista megjelenése után még mindig az XP-vel hasonlítgatta a Leo-t.

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz moonman #130 üzenetére

    az OS X desktopnak kb annyi köze van a Windows-hoz, hogy színes meg ablakok vannak, teljesen más a koncepció, más a kinézet, más a működés.

    Ezt szerintem nagyjából mindenki tudja, aki valaha látott élőben 1db Win-t és 1db OSX-et. Hogy miért kerülnek elő állandóan ezek a "de ugyanúgy kerekek a gombok és van átlátszóság" témák, azt nem tudom.
    Szerintem meg mindenki a Transport Tycoon-ból lopott, abban már '94-ben is volt transparency.

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz attila9988 #134 üzenetére

    Na akkor haljuk a tényeket...

    A tény az, hogy nálam pl. fel van rakva dual boot-ba a Win7. Én (és itt még pár ember, a kommentek szerint) tudok valami lepkefingnyi véleményt alkotni, hogy milyen is, de nem véletlenül nem dobálózik még ezzel senki: egy nyamvadt pre-beta, nem kevés buggal, még változó fícsör-listával, a fele cucc nincsen benne aktiválva, és ahogyan áll a helyzet, az első publik béta még kicsit arrébb van.
    Írhatnék neked már most okosakat, miszerint a memóriafelhasználás, a fileműveletek gyorsasága, az IE8b2 sebessége és stabilitása milyen is, de tök felesleges, mert nem relevánsak az információk.
    További tény az, hogy te viszont vagy annyira bátor és jövőbelátó, hogy mindezek (és látható tájékozódás, lásd fícsör-lista) nélkül nyomod a szokásos újvindóz-lemezt (erről már beszéltünk régebben, goto Vista topik; azóta sem változtál ilyen téren). Na most erre mit lehet mondani? Ott is előadtad az IE-vel kapcsolatos okosságokat, aztán jónéhány ember letorkolására végül csak elfogadtad, hogy nem úgy működik, ahogy gondolod. De hát lelked rajta.

    Ezt most miért nekem írod?

    Te kedzted el a párhuzamot. Én meg reagáltam rá. A W7 felületét is móka az OSX-hez hasonlítani azért, mert az új tálca emlékeztet(het) az OSX dock-ra.

    P.S.: A "VS." dolog nem furcsa. Illusztráltam, hogy hogyan is emlékszel vissza a kommentekre. Ahogyan haladsz előre, finomítod, szépíted a dolgokat. Azt inkább hagyjuk, hogy Cerebellumot leoltod személyeskedés miatt, de azért te lazán beírod, hogy moonman ilyen-olyan MS emberke ésatöbbi. Ésszel, ember!

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz attila9988 #136 üzenetére

    Én nem látom a nagy lopást, de megjegyzem, ha egy ilyen implementáció növeli az én felhasználói élményemet, akkor lesz*arom, kitõl "lopták".

    Az IE meg nem 'legjobb böngészõ' (ez mindenkinek szubjektív), csak éppen nem igazak a húdedivatos ezdeszar indokok.

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz attila9988 #140 üzenetére

    Persze hogy kényelmes megoldás lesz, ami valószínűleg számomra is hasznos lesz. Ettől a tény még tény marad.

    Ezzel két gond van. Egyrészt, ha már állandóan fújjuk ezt a lopkodós lufit, akkor a másik irányt miért hagyjuk figyelmen kívül? Ez kicsit kettős mérce.
    Másrészt, ha azt mondom, hogy a Mercedes S-class vezette be először a 3 pontos biztonsági övet, az ülésfűtést, az ülések magasságának állítását, a beépített navigációt, a hangvezérlést, a tolatóradart és a satöbbit, akkor sem mondhatom, hogy a többi tőle "lopott". Egyszerűen arról van szó, hogy vannak piaci igények, amiknek meg kell felelni. Nem kell hozzá nagy ész, hogy lássa valaki, hogy az OSX-nek jóval szűkebb a piaca, mint egy Windows-nak, és nagyobb léptékben a változások, az innováció mindig lassabban jön.

    Na mondj egy ilyen hű de divatosat

    Ó, nem kell messzire mennem:
    határozott ellenérzéseket váltott ki belőlük hogy egyes ismerősöknél internet explorer -t kell használniuk, és elkezdtek rá olyan színonima szavakat használni mint "vacak"; "ócskaság"..
    Kíváncsi vagyok, mivel eteted a családodat ilyen téren. Erre mindig a butaparaszt számtekboltos eladó jut eszembe, aki azt mondja, hogy szarazatimertaződazsokkaljobb. Személyes érzéseket próbál eladni objektív vélemény-nyilvánításnak álcázva, amiért jobb helyeken leköpik az embert, csak hát a tudatlanság mindkét irányban nagy úr.
    De ha gondolod, te magad előáshatod a Vista-topikban tett látogatásod alkalmával született kommentjeidet, amikor firtattad a védett mód szarságát, és voltak ott cifrább dolgok is, főleg biztonsági szempontból, de egyekutya, ezt ejtsük, mert azt mondod, hogy ilyen téren már megvezetted magad.

    Amúgy nem egy kommentedből árad a szokásos windows-bashing, szóval plíííz ne kérj tőlem olyat, hogy linkeljek erre példákat, mert elég csak visszaolvasni ebben a topikban. Ha annyira fejtágíani akarsz W7-ből, rakd fel, utána nyugodtan lehet magyarázni, meg vélemény-nyilvánítani. Félreértés ne essék, véleményed enélkül is lehet, csak a relevanciája leginkább vitatható, de ha nem akarok diplomatikusan fogalmazni, akkor azt is mondhatnám, hogy szart sem ér.

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz attila9988 #146 üzenetére

    Tehát most nagyon mellényúltál ezzel az idézettel, mert nem is arról szól amit ki akartál fejezni vele.

    Nem kell diplomázott kriptográfusnak lennem ahhoz, hogy az idézet végén szereplő szmájliból te ezzel elégedett vagy. Amúgy feltehetem a kérdést, hogy mit csináltál a család esetén? Felraktad nekik egymás mellé az IE, Safari, Chrome, Opera, Fx ikonokat, és vártad, melyik kerül ki győztesen? Vagy csak odavágtad, és megszokták? Mert ugye objektívan akkor lehetne ilyesmivel érvelni, ha ez történt volna. Nem, nem mondom azt, hogy ezt kell csinálni, igen nevetséges lenne. Csak éppen ennek fényében lenne objektív a dolog. Egyébként én is mondhatom, hogy az anyám a Vistás IE-s notija után amikor egyszer az Ubuntus-Firefoxos notimat használta, konkrétan megkért rá, hogy ezt a szart soha többé ne kelljen látnia? Kifejez ez bármit? Nem. Érvelni vele kb. nonszensz. Ez vonatkozik rád is.

    Miről is? (ráadásul honnan tudod hogy nem te vagy a butaparaszt vevő aki istennek képzeli magát?)

    Egyszerű. Én (mint vevő), azt használom, ami nekem a legjobban megfelel, és leszarom, hogy egyébként mások szerint mi a jobb.

    Ezt bővebben kérlek...

    Tudod nagyon jól, hol írtad ezeket. Goto Vista topik. Valahol a 13-14.000 számú kommentek körül. Nem véletlenül írtam, hogy "előáshatod", mert hogy én nem fogom, az biztos. Te tudod, miről beszélek, én tudom, miről beszélek, ennyi szerintem mindkettőnknek elég.

    Ez most olyan "mondtam valamit de mégsem".

    Bizony. Erről szólt a kommentjeid nagytöbbsége. Jössz ezzel a béna dumával, hogy neked egy tájékozató alapján mi jön le a W7-ről, veszed a fáradtságot a véleményformálásra, de azt még nem láttam, hogy tudnál róla bármit is, ami nem volt két videóba belesűrítve. Ja, ahhoz érdeklődés kéne, meg utánaolvasás? Én sem mindig szoktam, nem kell aggódni. Ellenben általában arról nem is pofázok, vagy ha mégis, és elkenik a számat, akkor beismerem, hogy én voltam a f_sz.

    Sosem állítottam az ellenkezőjét, de te úgy látszik túl ellenséges vagy (????) ahhoz hogy megpróbáld olvasni is azt amire válaszolsz.

    Amikor a Vista-topikban kifejtettem neked a Vista-nemszeretős dumákra, hogy jópofa, a kövi Windows-nál ugyanez a lemez lesz (a la mint eddig mindig), akkor nagyban állítottad, hogy ez nem így működik. De jó látni, hogy te magad válsz az én állításomnak az elsőszámú igazolójává.
    Nem tartom ellenségesnek magamat, csak nem szeretem, ha valaki a saját véleményét tényszerű infónak állítja be, és amikor páran azt mondják, hogy ácsi, akkor továbbra is köti az ebet a karóhoz.

    P.S.: Mellesleg ne haragudj, hogy ezt mondom (nem személyeskedés, de tényleg), de nagyjából ezért rühellek már ilyen topikokba járni és olvasni a kommenteket, mert kb. mindig az a vége, hogy valami óvodás faszság kikerül, aztán ezen megy a f@szrázás. Unalmas, idegesítő és totálisan értelmetlen. Amit én nehezményezek, az a te hozzáállásod. Még mindig nem írtál semmit arra, hogy miért nem próbáltad ki a W7-et... érted, én is mondhatom, hogy a Fedora egy nagy szar, meg csak azt látom belőle, hogy most más színű a kezdőháttér, de hát őszintén, ha ezt csinálnám, nem én lennék (joggal) a f_sz?

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz attila9988 #150 üzenetére

    Hát és azt te honnan tudod hogy miből is kell választani? Csak nem másoktól tanultad akik már tudták előtted?

    Általában magam tájékozódom, és próbálok minél kevesebb dologban függeni mások véleményétől. Nem mondom, sok esetben lehetetlen, de ezek pl. nem olyan dolgok.

    Nem, nem tudom hogy hol, és egyenlőre azt sem hogy miket..

    IE-s és Vistás dolgokat a Vista topikban, erre kérdeztél rá, ne játszd meg magad. Amúgy nem, nem fogom kikeresni, mert nem fogok 30 percig régi kommenteket olvasni ezért. Ha nem tudod, hogy miről van szó, akkor úgyis felesleges, mert ezek szerint a saját (régebbi) véleményed már magad számára is irreleváns.

    Akkor ne is tedd, hganem idézz. Hiszen csak légbőlkapott múltidézés amit itt műveltél most, mindenfajta bizonyíték nélkül.

    Na most elég lesz, öreg. Kicsit el vagy tévedve. Én itt nem népszerűségi versenyt tartok, nem mások előtt akarom bebizonyítani, hogy hülye vagy, mert kb. teszek erre. Ha te a saját múltbéli kommentjeidet nem ismered vagy nem emlékszel, akkor az a te sarad. Szóval hagyjuk ezt a bizonyítós szar dumát, nem kell nekem semmit senki előtt bizonyítanom.

    Eddig sem azt írtam hogy rossz lesz, de már megint erre próbáltál utalni a teljes hozzászólásodban. Miért?

    Hümmhümm. Érdekes módon eddig folyamatosan a kommentjeim azon részeire válaszoltál hatalmas elánnal, amikre nem kellett semmi tényt írni. Szartál a W7es dolgokra (nem csak az én kommentemben), tettél arra, amit a kettős mércéről írtam, még mindig nem fejtetted ki a lopás tényét, satöbbi, satöbbi. És még te mondod, hogy a levegőbe beszélek... hm. Maradjunk annyiban, hogy a te általad itt gyakorolt "véleményütközetés" még kocsmában is relatíve érdektelen lenne, de arról tényleg nincsen kedvem kommentek hadát írogatni, hogy a hiányos tudásod miatti leszúrást offenzív f_szkodással honorálod. Szórakoztatni nem foglak, na :U

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz #40553216 #155 üzenetére

    A Linuxokon mondjuk csomagkezelő frontenddel vagy terminálból!

    Bár a feltevés jogos, azért megkukkolnám, hogy a casual júzer (a világ Win-felhasználóinak erősen túlnyomó többslge) mit szólna az ilyen ökörségekhez. Meg honnan is tudná, mihez mit kell beírni a "terminálban"? Lenne minden Winhez egy kis brossúra a különböző böngik elérési útvonalával? Hát azt azért ne várjuk egy cégtől, hogy más (potenciális konkurens) termékeket reklámozzon.

    Amúgy sosem értettem ezt a "Miért van a Win-ben IE" dolgot. Ha nem kell, nem fogod használni. Még elméleti síkon sem lehet vitát csinálni belőle, mert attól, hogy a gépeden van, még csak a részesedést sem növeled (amire az átlagember amúgy is nagyon durván tojik), és hát na, nem is foglal nagysok helyet, szóval minden ilyen dolog igazából kukacoskodás, szvsz legalábbis.

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz dabadab #158 üzenetére

    1. Nem érdekel, a srác dobta fel az ötletet. Én is láttam már respository-t, képzeld.

    2. És? Kit befolyásol, de most komolyan? Ja, hogy nem tud XYZ böngészőcég kilóra megvenni egy-egy OEM-et, és belevarrni a saját szarjukat? Ez engem nem zavar, elmondom, miért, én is két részre bontom, ezek római számok lesznek...

    I. Aki le akarja cserélni, az le akarja cserélni. Megteheti. Ilyen téren a gépen való jelenléttel történő foglalkozás számomra értelmetlen kukacoskodás. "Teljesen lecserélni"... miért, néha letiltja az alternatív böngit, és az arcodba nyomja magát? Hm...

    II. Szerintem egyeseknek (nem mondom, hogy neked is, bár ki tudja) szimplán az fáj, hogy mivel default böngésző, ezért jutott nagy-nagy részesedéshez. Ha a bugróka vagy az Opera lenne a default Win-böngi, akkor meg az lenne a legnagyobb (pölö kíváncsi vagyok, hogy Ubin hányan használják az előtelepített bugrókát, és hányan cserélik le?) részesedésű. Engem meg ez a részesedés pölö totál nem érdekel, mert nem vagyok egyik cégnél sem érdekelt. Nekem nem lesz jobb a szex attól, hogy a firefox felkúszik még 2%-ot, vagy nem.

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz Dr. Romano #162 üzenetére

    Amúgy ilyen böngészővitába abszolút feleslegesnek tartom, hogy beszálljak. Én személy szerint az IE-t és az Operát tartom jó bönginek, a Chrome szerintem nem egy nagy szám, a rókát meg a 2-es óta nagyon rühellem.
    Viszont mindez sokkal inkább a felhasználói szokások és szimpla szimpátia témakörbe esik, mint bármi másba, és szerintem a legtöbb ember így van vele. :)

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz #40553216 #161 üzenetére

    De szerinted erre mennyire kíváncsi az átlagember, akinek firefox, IE, Chrome egykutya? Sosem fog rá extension-öket tölteni, beírja hogy index.hu meg iwiw.hu, és üdvözletem. Ez az ember nem akarja, hogy súgóban kelljen keresgélnie, mert szarik rá, ahogyan a kocsijában lévő gyertya gyártója sem érdekli. Legyen "internetgomb", és csókolom.

    Ha ezen változtatni akarsz, akkor ezt kéne kiölni az emberekből, csak én ezt meg álszentségnek tartom. Ha valakit nem érdekel, akkor minek akarjak neki plusz problémát okozni? Én is eléggé rühellném, ha a péknél nem vehetnék kenyeret, hanem a súgóból kéne egyenként kiválogatni az alapanyagokat, leadni a rendelést, megvárni, míg elkészül, és utána fizetni.

    Mellesleg, és itt jön a legnagyobb poén: mi a tökömnek rakná bele az MS a konkurencia termékének reklámját a sajátjába? Ez nem így működik.

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz VaZso #169 üzenetére

    Ebben részint igazad van, csak éppen a helyzet az, hogy aki keres alternatívát, az most is megteszi, aki meg nem, az sosem teszi.

    Belekényszeríteni embereket abba, hogy márpedig nézzé' szét a neten, köcsög, keress magadnak valamilyen böngészőt, az szerintem tré dolog. Ha a konkurensek nem tudnak megélni, akkor váltsanak stratégiát. Furcsamód a firefoxnak nagyon bejött az, hogy ráeszméltek a reklámozás és termékpropagáció fontosságára; meg is látszik a részesedésükön. A Safari-t, Google-t sem féltem, ha akarnak, költsenek rá pénzt, népszerűsítsék a terméküket, akkor majd használni fogják az emberek. Opera meg, hm. Őt sem féltem, használja, aki akarja, pont.

    Szóval én minden ilyen okot megértek, az igazságot is fellelem benne, de azt nem ismerem el, hogy az MS-nek piggyback-elni kéne akármilyen konkurens böngit a sajátja rovására. Szép is lenne, ha az olasz pizzázóban kötelező lenne felajánlani a szomszéd kínai étterem menüjét is, csak azért mert ki tudja, lehet valakinek az jobban tetszik, csak nem tájékozódott eléggé.

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz VaZso #171 üzenetére

    beleteheti mindig azt az újabb és újabb programot, amivel a potenciális ellenfelek térnyerésének gátat szabhat, így ellehetetlenítve azokat.

    Bár a legtöbb dologgal egyetértek, ezzel még mindig nem. Az internet már nem az X számú (nagyjából) hozzáértő játszótere, hanem boldog-boldogtalan használja, napi szinten. Ezen emberek többsége, ha nem lenne IE alapban a Windows-ban, akkor kétségbe lenne esve. Vagy az OEM-nek lenne "kötelessége", hogy telepítsen valamit, vagy maga a kuncsaft kérné, hogy a vásárlás helyén ez már legyen megoldva.
    Akármilyen hihetetlen egyeseknek, egy alap józer a beépített dolgokat használja, és nincsen másra igénye, mert tökéletesen megfelelnek neki.

    Na most ha az IE nem lenne a Win-ben, az anyám (aki egy tipikus casual user) akkor sem tudna sem firefoxról, sem Operáról, sem Chrome-ról, mert honnan a tökömből tudna? Nem reklámozzák a tévében őket. Szóval maradjunk annyiban, hogy a versenytásaknak elég klassz állapot az is, hogy egy kis IE-bashing közben soksok ingyenreklámhoz jutnak, és nem kell saját kampányba fogni (teszem hozzá, a firefox kampány nagyrésze is a "let's hate IE and love firefox" koncepció köré épül... miért? Mert az IE-t mindenki ismeri... ez a tipikus "Ismeri az X terméket? Igen? Na a miénk is pont olyan, csak jobb!" reklámfelhasználás).

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz dabadab #173 üzenetére

    Engem azért nem érint a jelenlegi helyzetben (mint végfelhasználó), mert én fizetek egy szoftverért (Windows), aminek az árába XYZ dolog van beépítve. Kiindulva a az 'N' Windows-ok normális verziókkal teljesen megegyező árával egy IE nélküli Windows pont ugyanannyiba kerülne, mint egy azzal együtt adott.
    Na most nekem ugyebár nem probléma letölteni egy másik webbrowser-t, ha igényem van rá. Ergo nekem a jelenlegi helyzet (végfelhasználói szempontból) megfelel, a részesedésre továbbra is magasról teszek. Hogy pontos legyek, a cipőfűzőm minőségi állapota jóval jobban érdekel, mint a böngészők piaci részesedése, és mivel valószínűtlen, hogy valaha ebben a szektorban fogok dolgozni, ez nem is fog változni.

    Továbbra is álszentségnek tartom, hogy egy minimális kisebbség nagyvagányan rákakkant arra, hogy a túlnyomó többségnek problémát okoznak olyan dolgok, amik az említett kis halmaznak nem. Ha a piac változást követel (lásd Firefox térnyerése, ezáltal komolyabb fejlesztések MS-nél, stb.), akkor a változás be fog következni, nem szükséges mesterségesen gerjeszteni.

    Az EU vs. MS dolgok piacvédelmi szempontból lényegesek, semmi közük a "jaj, szegény ember nem tudja, milyen jó webböngik vannak még az IE-n kívül"-féle idealista geek-nézethez. Mint ilyenek, az elméletükkel teljes mértékben egyetértek, de ha egy végfelhasználói szempontból, gyakorlatiasan közelítem meg a dolgot, akkor marhaságnak tartom.

    Az USA és Dél-Korea versenyjogi hivatalai iránti érdeklődésem mértéke konkértan a cipőfűzőm ÉS a webböngészők részesedése alatt van.

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz dabadab #175 üzenetére

    Az, hogy a versenyugyi szempontokat marhasagnak/irrevelansak tartod, az a szived joga, ezen nem tudok segiteni.

    Csúnyán tekered ki a szavaimat.
    Amit mondok, az az, hogy végfelhasználói szempontból nem látom előnyét. Tőlem a jogászok annyit vitatkoznak, amennyit akarnak, ez a dolguk.
    Ettől függetlenül még mindig senki nem válaszolt arra, hogy mitől lesz jobb a kis hülye casual user-nek, ha nem lesz IE a Windows-ban? Az ár változatlan lesz, mert nyilván külön le lehet majd tölteni, mint az 'N' esetében a WMP-t. Ha már belefolytunk, akkor erre adj nekem választ.

    Persze jópofa dolog érven túli érvként egy hivatalra (esetleg háromra) hivatkozni, főleg, ha mögötte csak annyi van, hogy nem szimpatikus XY cég, ezért jó lenne, ha szar(abb)ul menne neki(k). Erre meg megint azt mondom, hogy "i couldn't care less".

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz bambano #177 üzenetére

    Ahogy észrevettem, a gond inkább az, hogy a pizzához mindenképpen jár egy pohár kóla is, és ez nem tetszik azoknak, akik inkább tonikkal vagy kumisszal szeretnék kapni, ezért jó lenne, ha a kólaautomata kikerülne az étterem elé, és a kuncsaftnak fel kellene állnia, ki kellene mennie, be kéne dobnia az aprót, aztán vissza kéne mennie. Mindezt úgy, hogy az étterem amúgy semmiféle gátat nem állít az elé, hogy te bevidd és megidd a saját tonikodat vagy kumiszodat, akár a kóla mellé, akár utóbbit az asztalon hagyva.

    Sőt, egyesek egészen odáig mennek, hogy az étterem írja ki: nem olyan jó az a kóla, de a szomszédban van tonik és kumisz is.

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz dabadab #179 üzenetére

    Oké.

    Tekintve, hogy a vegfelhasznalo nem maganyosan, az ur vegtelenjeben, hanem a mi kis globalis gazdasagunk kellos kozepen el, ezert ora is hatnak azok a gazdasagi folyamatok, amik a piac jo v rossz mukodese nyoman keletkeznek.

    Ez nem válasz, ez egy red herring. A piac produkálja a saját igényeit. Ha van igény alternatív böngészőkre, akkor lesznek mindig, teljesen mindegy, hogy tűzróka vagy vízityúk a neve. Ha meg nem, mert csak 1-re van igény (mindegy, milyen okból, mindegy, melyik), akkor meg a többi kihal. Utóbbi eset nem valószínű, hogy valaha lesz. Viszont ha a júzernek nem Firefox, Opera vagy Safari, hanem beépített böngésző kell, akkor annak mindegy, hogy hogyan hívják, vagy milyen az ikonja, esetleg hogy egy szűk rétegnek milyen, teljesen érdektelen ideológiát képvisel.

    Nem attol lesz jobb neki, hogy nem lesz benne IE, hanem attol, hogy lehet benne mas is. Alapbol.

    Tehát nekem, mint "pro" júzernek (már ami a webbrowser-letöltést illeti) nem lesz jobb, mert így is azt használom, amit akarok. A sima felhasználónak meg vagy rosszabb, vagy pont ugyanolyan lesz.

    Tehát akkor miért lesz jobb a casual júzernek attól, hogy kis kék "e" betű helyett kisrókás ikonja van? Mert erre nem kaptam semmilyen választ, de tényleg, semmilyet.

    Nem lenne egyszerűbb bevallani, hogy "alapban nem érint az egész, csak rühellem az MS-t"? Mert másra nem tudok gondolni...

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz Cathfaern #181 üzenetére

    Egy arculattervező stúdiónál dolgozó weblapszerkesztő ismerősöm mondta anno, hogy aki weblapszerkesztőként azon rinyál, hogy több munka adódik karbantartás és fejlesztés miatt, az menjen el melegebb éghajlatra. :U :DDD

    Én nem vagyok webfejlesztő, nem tudom, mennyi igazság van a dologban, de nekem anno logikusnak tűnt, hogy a taxis nem sír, hogy "jaj de kár, hogy az éjszakai 6-os csak fél óránként jár, már megint kihívtak valami szórakozóhely elé".

    Más kérdés, hogy a szabványok elterjedésének gátolása nálam sem számít az MS jó pontjai közé, szóval ezzel meg én értek egyet.

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz dabadab #183 üzenetére

    Azt sem ingyen csinálja, legalábbis gondolom. De amúgy mint írtam, csak már szerkesztésként, hogy a szabványok kérdésében én nem akarok vitatkozni, én sem tartom jó dolognak az ilyen jellegű visszatartást.

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz bambano #185 üzenetére

    Allrighty.

    Még mindig ki van kerülve a fő kérdés, de te már rajta vagy a nyomomon.

    azok, akiknek más kell, és szakmailag elég felkészültek ahhoz, hogy letöltsenek és telepítsenek valamit, azok sem tudják kivakarni az explorert.

    Tehát mivel van egy elenyésző kisebbség elenyésző kisebbségének (ugyanis akármilyen mérget veszek rá nagyon szívesen, hogy a szakmailag felkészült mást akaróknak is csak egy bizonyos százaléka van kiakadva ezen) egy kizárólag elvekkel alátámasztható igénye, ezért lazán lehet mondani olyan radikális dolgokat, hogy a nagytöbbség szívjon csak, majd jól megtanulják.
    Mert ugye addig eljutottunk, hogy az átlagfelhasználó kakkant rá, hogy milyen brand a webbrowsere (legalábbis ezt veszem ki a szavaidból). Ellenben a hardcore egy kis szeglete miatt bátran kerüljenek "szívóágra"? Hm, páran szerintem ezt zokon vennék.

    Az, hogy a mai napig nincsen egyedi telepítés a Windowsban (desktop vonalon), azt az egy dolgot igazolja, hogy az erre igénnyel rendelkező minimális kisebbség olyan pici, hogy nem érdemes az anyagi és humánerőforrást rápazarolni a kivitelezésére.

    Mellesleg némiképpen elbeszélünk egymás mellett, mert engem nem az érdekel, hogy milyen indokokat lehet felhozni arra, hogy "menjen onnan az IE mert nem kell nekünk", hanem szeretnék normális előnyöket látni az átlagfelhasználó szempontjából. Nem a szub-szub-szub-szubkulti IT-mágus irányából. Ez utóbbira köszönöm szépen, már hallottam elég indokot, hülyeséget és nem hülyeséget egyaránt, ezeket személy szerint el is fogadom. De ahogy látom, mindenki csak pukkanósra fújja a lufit, az elsődleges kérdés mellett meg vagy elsiklunk, vagy egyek vörös heringet.

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz #40553216 #187 üzenetére

    jelen helyzetben igazad van, de egy olyan előfeltételezéssel indult a dolog, hogy alapból NINCS webböngésző

    Jó, hát erre nem tudok mit mondani.

    pl. az OEM feltelepítené az alternatív böngészőt, és az asztalra kirakna egy Internetböngésző feliratú ikont.

    Az OEM ezért pénzt kérne. Ergo megint ott tartunk, hogy annak kerülne bele az előtelepített cucca, aki odakeni a lóvét. Megintcsak erősebb kutya...

    az altarnatívákban rosszak voltak az oldalak, a mezei júzerek meg sírva szaladtak vissza az IE-hez

    Itt is lépett a piac, annak ellenére, hogy az MS keresztbetartott. Ezért tartom feleslegesnek a mesterségesen generált "ráerősítéseket". A piac megoldja a maga gondját, mert a felhasználóknak mindig lesznek kielégítendő igényeik, amik differálnak egymástól.

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz VaZso #188 üzenetére

    sokszor meg is történik pl. Winamp és egyéb programok esetében.

    Casual userek esetében effektíve soha. Mellesleg nincs is jobb módja a malware-ek és outdated ócska appok felrakásának, mint ez :)

    Egy rendszer, amiből létezik bővítményekkel teletűzdelt változat, vagy egy teletömött rendszer, amiből kipakoltak x programot és kelletlenül a "nép" elé dobták, mert muszáj volt nekik. Nem mindegy.

    Aha, az lenne az igazán szép, hogy az MS csökkenti a Win árát, de közben egy IE letöltésért meg pénzt kér... ki használna IE-t onnantól fogva, ha van (mindegy milyen) ingyenes alternatíva? Ez meg a jelenlegi felhasználói szokások ismeretében nem egy járható út.

    No, én erre mondtam azt, hogy lehessen a termékeket komponensenként választani.

    Erre írtam, hogy ha lenne erre valós igény, már lenne egyéni telepítő (igazából van is, csak nem úgy, ahogy sokan szeretnék). Oké, neked van rá igényed. Egye kutya, én sem telepíteném fel a fekete macskát, mert azt pont nem szeretem. De valóságban ez egy olyan kicsi réteg, hogy nem éri meg az MS-nek ebbe pénzt ölni.

    nincs pl. két böngészűjük

    Nekik legalább van x64-es. :)

    Erre azt tudom mondani, hogy nagyon utáltam az RTL klub Forma-1 közvetítései alatt megjelenő pár másodperces reklámot (osztott kép, hang a reklámé, futam közben).

    Kupac szakmabelivel röhögtünk azon, hogy a PIP reklámmal csak és kizárólag közútálatot lehet elérni. Meg is lett az eredménye, a piac döntött (nélküled is). A probléma pont ebben rejlik: azért nincsen még egyedi telepítő (a részvételed nélkül is), mert nincsen rá valós piaci igény, ami elérte volna a kritikus tömeget.

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz Vladi #192 üzenetére

    A te példád tökéletesen illusztrálja a mesterséges igénykeltést. Egyébként ilyen volt a füles böngészés az IE-ben - mai napig ismerek embert, akit a hideg ráz tőle, és egyébként nem egy nagymamáról van szó.

    Amúgy teljesen mindegy, hogy tyúk, vagy tojás, ugyanis ebben az esetben nem az a kérdés, hogy melyik volt előbb, hanem az, hogy a kuncsaft mit akar enni. Ha az igénylők elérik a kritikus tömeget, akkor lesz. Addig meg nem. Ez ilyen egyszerű.

    A példáddal viszont ott a baj is: vagy önként vált az ember, és "rájön, hogy voltak eddig nem ismert és egyben kielégítetlen igényei", vagy lenyomod a változásokat a torkukon, és reméled, hogy megszokják, jobb esetben megszeretik. Na maradjunk annyiban, hogy a Windows átlagos felhasználója nem fog neked megnézni egy Linuxot csak azért, hogy utána visszatérjen Win-re, és benyújtsa a kérvényt a multidesktopra.
    Tehát maguktól nem keresik a változásokat (amikre valóban van igény, az be is ficcen amúgy), azt meg mindannyian jól tudjuk, hogy a torkonlenyomás nem feltétlenül működőképes.
    Speciel én az egész "keress magadnak neked tetsző böngészőt, ha kell, ha nem"-dolgot is ilyen felesleges torkonlenyomásnak tartom. Nem kell megmenteni a fogyasztókat, hagyjuk a hülye dumát.

    A lényeg itt azon van, hogy sem a saját igényeinket, sem a saját vágyainkat, sem a saját elveinket nem kéne globális perspektívaként kezelni, és akkor talán többen fognák fel, hogy mit jelent az, hogy "tömegeknek szóló termék", illetve "tömegigényeket kielégítő termék".

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz Vladi #194 üzenetére

    Megint ott vagyunk, ahol a part szakad.

    A versenytársak tegyenek azért, hogy eljussanak a júzerhez. Megintcsak felhozom a firefoxos példát. A mostani részesedésnek nagyjából ugyanannyira van köze a böngésző "minőségéhez", mint anno az IE-nek :U

    Egy google-nek sem esne nehezére népszerűsítő kampányt nyomni. Hogy még nem tették, az csak annyit jelent, hogy még nincsen kész a marketingstratégia, illetve nem lépett még életbe.

    Tehát én csak azt látom, hogy a szar vagy nonegzisztens marketingtevékenységet folytató/nem folytató cégek termékeit jó nagy rásegítéssel akarjuk benyomni olyan helyekre, ahol a természetes fogyasztói ignorancia miatt nem vagy csak alacsony részesedéssel lehetnének életben. Ez az eutanázia gazdasági inverze.

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz Vladi #197 üzenetére

    Tehát Firefox előtt nem volt választás? Pedig én pölö Netscape-et használtam.

    Egyszerűen arról van szó, hogy akkoriban nem érett még meg rá a piac eladói oldalról, hogy belépjenek rá. Amint ez bekövetkezett, amint jött egy "tökös" vetélytárs, teljesen mindegy volt az MS visszatartó ereje, a folyamat elindult.

    Azon már lehet vitatkozni, hogy a fogyasztói igény vagy az arra adható válasz volt-e előbb, de ez 1. értelmetlen 2. általában mindig több a választás, mint amennyit a piac el tud viselni, ezért van lemorzsolódás.

    Amúgy az IE6-7 váltásnál tökéletesen megfigyelhető a piac evolúciója - még úgy is, hogy az IE7-ben debütált újdonságoknak jó része azért megosztó is volt néhány esetben.

    szerk.: Amúgy mindegy, megértem én a te (ti) oldaladat is. Mint említettem, nekem olyan szinten lényegtelenek a részesedési adatok, hogy kevés dolgot tudok mondani, ami ennyire érdektelen számomra. Az eredeti kérdésemet meg hellyel-közzel megvitattuk, a többi már nem az a rész, amiről érdemben lehetne eszmét cserélni, mert úgyis csak magánvélemény, ami ugyan érdekes, de ott meg senkinek nincsen igaza :)

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz VaZso #201 üzenetére

    Ezért írtam Winamp-ot, ahol az 5-ös verziót eleinte nagyon elszúrták, mert ők is követik az MS-féle irányvonalat, ahogy pl. a Nero is.

    Milyen MS-es irányvonalat? :F A saját véleményem szerint a Nero meg a Winamp már legalább 2 főverziószám óta egy kalap sz_r, de sokan ezzel nem értenek egyet. Én pölö akkor is inkább imgburn-t használok, ha itt van mellettem a bundle Nero. És igen, warezolni meg nem fogok.

    arra egy "outdated" böngésző is megfelelhet, hogy célirányosan letöltsem a legújabb verzióját... - elvégre Win telepítésekor is jobbára "outdated" benne az IE, ha gyári lemezről felpakolod)

    Általában a letöltések leszedése az első dolog, legalábbis nálam.

    No, ez egy tényleg jó kérdés!

    Hát nem is fog ilyen hülyeséget csinálni az MS. Amúgy a kérdés nem jó, mert senki. Ha a jelenlegi piacon az egyik desktop böngi fizetőssé válna (lehetetlennek tartom), akkor annak roló le.

    Egyéként a fekete macska mellőzésére régen volt lehetőség win installkor, és mindezt teljes komolysággal írom.

    Tudom. Csak már kicsit többen használnak Win-t, mint a '95 és a '98 idejében, meg a piaci igény is változott. Arról nem is beszélve, hogy manapság akinek számít 1 ikon és mondjuk 20 mega, az hm... "kukacoskodó", hogy diplomatikus legyek. Amúgy pont a játékokat Vistában is lazán el lehet távolítani telepítés után.

    Akikkel én találkoztam, legtöbb esetben automatikusan használták ezt a lehetőséget, sőt, nagyon is jól.

    Az átlagembernek igenis meg kell "szoknia" ezt a dolgot, én mai napig sok embert látok, aki egyszerre egy honlapot néz, még ha valami infófelhajtó-körútra megy, akkor is. Aki meg csak azért netezik, hogy egy-egy oldalt megnézzen, annak meg tökmindegy. Ez tipikusan az a feature, ami "egy résznek mindegy, a másik résznek kényelmes, egy apró pici lényegtelen brigádnak meg nem tetszik".

    Ez azért érdekes, mert haverom gépére telepítettem egy Linuxot az ingyenes alternatíva miatt, és elkezdte használni (magam sem nagyon hittem a "szememnek"), tökéletesen elboldogul vele.

    Nekem is van/volt Linux a régebbi notimon (Ubi és Fedora - eddig terjedt a gyermeki felfedezési rohamom). Egyikkel sincsen/sem volt sok bajom, csak speckó nekem a Windows-al sincs, mivel elégedett vagyok vele.

    Ugyanakkor az embereket nagyon fel lehet csigázni a különféle effektusokkal. Forgó kocka, egyebek. Beállítottam ezeket haverom gépén és volt, aki ezek után ugyanezt a rendszert szerette volna a saját gépére is, mert látta a másikon!

    Erre anno Millennium-nál, utóbb meg szerintem a Vistánál jött rá az MS. Mármint hogy kell a sok eye candy/felhasználósimogatóvakargató/szerethető csicsa. Ez az a tipikus kategória, amikor egy érzelmeket nem kiváltó munkaeszköz "divatcikké" válik/válhat. Pölö Jobs az egész cégét ezen az úton járatja.

    A Vista és újabb rendszerek változásai (kezelőfelület) sem igényfelmérés alapján történnek

    De. Azért vannak fókuszcsoportos felmérések, kérdőivek, zárt és nyílt tesztek, külső szakértők és azért van a "Help us to make Windows better" pipácska.

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz dabadab #205 üzenetére

    Az mesterséges visszatartás, de legyen.

    Amúgy azért nem akarok ezen a vonalon továbbmenni, mert te nagyon taktikusan megválaszolatlanul hagytál egy nyílt kérdést, amire én speciel vagy egy tucat kommentet alapoztam, és még mindig lovagolsz a versenyjogi kérdésen, amit már a legelső felemlegetésénél elfogadtam elméleti síkon.

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz VaZso #209 üzenetére

    Az, hogy minél több felesleges tulajdonságot zsúfolnak bele a termékükbe.

    Kinek mi a felesleges, Nyilvánvalóan többen használnak 5.XX verziós Winamp-ot is, mint 2.9-est. Ez azt mutatja, hogy a többségnek mire van igénye.

    Valójában így van, viszont MS-nél sem csinálják ingyen, hanem a "csomag része".

    Mivel a csomag része, ezért akár lehet 1 dollár, 10 dollár, 50 dollár, de lehet grátisz is. Ilyen téren nekem egy darab infóm nincsen.

    a Vista gépigényével, ami már erősen túlzás kategóriába ment át...

    Szerintem semmi gond nem volt vele, de ez nem is afféle megvitatandó téma, kinek mi... :)

    ha kevés ember kéri azt kifejezetten, azt jelenti, hogy nem kerül bele a rendszerbe?

    Az, hogy valami bekerüljön, az pénzbe kerül. Ha ez a pénz nem forgatható vissza, akkor nem költik el (értsd: nem nyernének és nem veszítenének elég vevőt).

    biztosan van olyan dolog, amiben az MS is valamilyen szinten önfejű és nem feltétlenül az emberek véleményére alapozva valósítja meg...

    Nem tudom, nem dolgoztam soha az MS-nek, de ott is emberek csinálják a munkát nem robotok, szóval biztos vannak ilyen dolgok is.

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz VaZso #211 üzenetére

    Ez így van... viszont éppen ezért is lehet, hogy valami konkurens termékekben jelenik meg először, majd kénytelen azt MS is beletenni... ld. fülek
    Ezért is kételkedem kicsit ezekben az igényfelmérés dolgokban...

    Hát a helyzet az, hogy a nagy corporation-ök, főleg a tradicionális, mondhatni orthodox amerikai cégek (eddig) inkább a megvalósításban voltak jók, nem az innovációban. Gyakori (értsd: napi rendszerességű) dolog, hogy sok-sok külső projekt figyelése után felvásárolják, beolvasztják vagy simán lemásolják azokat, amik pozitív érdeklődéssel számolhatnak. Az sem ritka, hogy megvárják a termék vagy szolgáltatás debütjét, meg vannak még egyéb ügyeskedések is. Ennek sok logikus oka van, pl. az is, hogy nem "égetik" magukat sikertelen innovációkkal (természetesen így is van elég, csak ha mindenki azt csinálná, amihez éppen kedve meg jó ötlete van, akkor sokkal-sokkal több lenne).
    Ilyen téren egyébként az MS még egy elég kreatív cégnek is nevezhető, bár azért rájuk is sokszor igaz, hogy minél nagyobb valami, annál nehezebben mozdul...

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz VaZso #213 üzenetére

    Chrome-al nekem alapvető problémáim voltak/vannak. Alapban nincsen autocomplete, a history-kezelés egy kalap szar, a password-elmentő yes/no sáv gyakran későn érkezik le, addigra meg már továbbnyomok. Jobbklikkes menüben nincsen refresh page, a refresh gomb meg bal oldalon van, gondolom csak azért, mert minden más browserben jobb oldalon figyel.

    Szóval igazából szerintem sokmindenre nem jó, semmi olyat nem tudott nyújtani, amit nem tud akár egyik, akár bármelyik jelenlegi böngésző.

    Sectumsempra - For Enemies

Új hozzászólás Aktív témák