Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • attila9988

    őstag

    válasz #64791808 #73 üzenetére

    Egyébként mért van, hogy mostanában minden, kicsit is szebb megjelenésre azt mondják, MAC-koppintás.

    Kérlekszépen. Láttál -e már mac os x -et? És ha igen, akkor miért nem látod a különös hasonlóságot a windows 7 -el kapcsolatban?
    Egyébként az a vicces az egészben, hogy ekkora felhajtást csapnak kötülötte. Pedig egyszerű felület módosításról van szó. Úgy is fogalmazhatnék, hogy a windows -nak is illene legalább annyira testreszabhatónak lennie, hogy ilyen apróságokat a felhasználó is megoldhasson ha akar... Mi az hogy "jaj de jó a gadget -ek nincsenek odaragasztva az oldalsávra" Hát ne is legyenek. Ebbe mi olyan nagy szám? Vagy pl "jaj de jó nem jelenik meg szöveg a tálcán" (dokkoló?..:D) csak ikon.. Hát ez fantasztikus. Micsoda fejlesztések. És az idióta indítómenü amit már xp megjelenése óta kikapcsolva tartok most eltűnik, és egy ikon jelenik meg az asztalon.. Hát ez eszméletlen... Ezért megéri várni a windows 7 -re igazán...
    Példának okáért ilyen kis apróságokkal linux -on nem is lehet, és nem is kell kampányolni, mert ott olyan felületet gyurmázok össze pl a gnome -ból amilyet akarok, és 1000 éve ikon jelenik meg az asztalon ha beteszek egy dvd lemezt. És amikor ez a megoldás elterjedt azona platformon, nem kezdett el mindenki ujjongani hogy "hurrá ikon jelenik meg az asztalon". Akkor ms -éknél ez most miért ekkora nagy óriási újdonság? 10Mb -os javítócsomag formályában a vista is tudhatna ilyet.. De nem, mert ez egy vadi új képesség, amihez már windows 7 kell, és egy Gb ram minimum.. Remek..:DDD

    no igen, a "nem nagyon hiszem" az a te véleményed, ami olyan, mint a segglyuk, ha ismered az anal-ógiát...

    A "nem nagyon hiszem" az akár ismeretek alapján leszűrt személyes vélemény is lehet, amely ismereteket akár szélesebb körben terjedő információk alapján is le lehet szűrni, csupán egyszerűen fogalmaz az ember. Ez nem azt jelenti hogy én itt együltő helyemben eldöntöttem hogy nem lesz gyorsabb mert csak,.... hanem azt, hogy ha egyszer azonos kódbázisra épül a vista -val (amit nem én állítok hanem a microsoft ugyebár) akkor egyszerűen nem lehet olyan hatalmas mértékű teljesítményjavulást elképzelni, amiben mindenki reménykedik, pláne nem ha a butított változat 1Gb ram -on megy normális sebességgel.... De hamarosan nyúzom majd kicsit azt a beta -t is, kíváncsi vagyok rá.

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz #64791808 #74 üzenetére

    az én családom meg van olyan értelmes, hogy eldönti ezt maga, mármint egyénenként

    Elárulok egy titkot. Nem születik minden ember informatikusnak. Nem is várom el tőlük hogy azok legyenek. Összeraktam nekik egy gépet, amivel internetezhetnek, és a gyerek játszhat. Eléjük tettem az Opera -t, "tessék ezt kell használni webezéshez". Nem tiltakoztak, mert nincsenek beidomítva MS termékekre. Azt mondták rendben, és azóta is vígan használják. A később megismert IE pedig nem tetszett nekik, mert nem tudja azt amit az Opera. Ez nem vallás, hanem tény... És örülök neki, hogy te informatikus családba születtél..:)

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz #64791808 #94 üzenetére

    a "kérlekszépen" úgy un bloc a helyére is teszi a hozzászólásodat. (kb /dev/null)

    Rendben elírtam.. Ha neked ennyit jelentett a hozzászólás, arra nem tudok mit mondani.

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz #64791808 #94 üzenetére

    láttál már Windows 3.1-et? Ablakok vanna benne. Jééé, a mocsok [mindenkimás] koppintott,

    Itt most nem erről van szó. Az hogy ablakok vannak benne csupán az egyetlen logikus megoldás a grafikus felületen futtatható, párhuzamos programkezelésre, ahogyan az autónál a 4 kerék is az. Tehát ezek szerint nem értettél meg. No se baj. Még egyszer nem írom le.

    Szóval a hsz-edben manifesztálódott elvakult, vallásos, logikai elemeket totálisan nélkülöző, óvodás, mutogatós, félrészeg bölcsészes, frankót megmondós érveléshez képest a tankönyvekben szereplő rossz példák kutya fülék!

    Akkor talán válaszolhatnál is az abban megfogalmazott kérdéseimre ahelyett hogy sértegetni próbálsz. Azt hiszem az intelligens társalgásnak itt van a vége.. Ami ezután kezdődik abban nem szoktam részt venni.

    objektív verdiktet fogalmazol meg például a Windows 7-tel kapcsolatban. Amiről megjegyzem senki nem tudja, hogy a végleges verzió irányvonala pontosan merre is fog mutatni.

    Amit a microsoft ezidáig elárult róla, az azt hiszem elegendő a véleménnyilvánításra. Ők sem véletlenül mutogatták az újdonságokat nem igaz? Vagy csak bohóckodás volt az a konferencia?

    Itt derül ki, hogy olvasni sem tudsz. Egyértelműen írják, és mindenki tapasztalja, aki kipróbálja, hogy az új rendszer még pre-betaként is érezhetően spórolósabban bánik az erőforrásokkal.

    Most mintha ez a mondat ellenkezne az előzővel. Mintha azt írtad volna hogy "a Windows 7-tel kapcsolatban. Amiről megjegyzem senki nem tudja, hogy a végleges verzió irányvonala pontosan merre is fog mutatni". Hohó. Ezekszerint én csak találgatok holmi pre-beta -kat alapulvéve, míg te levonhatod a megfelelő következtetéseket, amit aztán tényként kellene kezelni.. Érdekes..:D

    Én is. Senki nem informatikus a családban. Mivel ezt sehol nem is írtam, te pedig tényként használtad fel az érvelésedben

    Dehogynem írtad. Az önálló gondolkodást, mint emberi tulajdonságot párosítottad egy bizonyos szintű informatikai tudással, elfelejtve hogy a két dolog egyáltalán nem függ össze. Sajnos az informatikusok egy jelentős hányada ilyen mint te, és lekezelően viselkednek azokkal, akik egyáltalán nem értenek az adott szakterülethez. Ha egyszer a családban az emberek a böngésző fogalmával ismerkednek, akkor ugyan had adjak már nekik egy megfelelő megoldást, amit használhatnak. Vagy te nem ezt tennéd? A családtagjaid úgy születtek hogy első szavuk is a böngésző piac részarányaival kapcsolatosak voltak?

    El tudja dönteni, hogy neki mi kényelmes, mit akar használni.

    Na és azt honnan tudná hogy miből is lehet választani? Ha te még sosem láttál fagylaltot és azt sem tudod mi az.. akkor nem a fagylaltárus mondja majd meg neked hogy lehet csokisat vagy epreset is választani? Nem ő fogja megmondani neked hogy gombóconként lehet megvásárolni?

    Akik a Chrome bétasága miatt sírnak, olvassák el, amit most dajkopali írt. Általában nem csípem a kollégát, de most k*rvára igaza van.

    A modorodon volna mit javítani. Mert úgy látszik hogy nálatok otthon ugyan mindenki ismeri az összes böngészőt mely tudást az anyatejjel szívtak maguklba bizonyára, ám az alapvető illemszabályokat neked már senki nem tanította meg. Nagy kár. A "*" karakter nem segít a trágárságon. Ettől még ugyanúgy téged minősít.

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz #64791808 #104 üzenetére

    Nem. Az önálló gondolkodás, ha párosul némi informatikai érdeklődéssel, akkor alkalmas arra, hogy az illető maga eldöntse, mit is akar.

    Nos, nálunk a családtagok csak és kizárólag web -et akarják használni, és egyáltalán semmilyen fajta érdeklődésük nincsen a számítástechnika irányába. Eszköznek tekintik, amihez nem értenek. Tv -t sem azért néznek mert érdekli őket hogyan működik, hanem mert a műsor érdekli őket amit annak segítségével megismerhetnek. Hát bűn ez vajon?

    Ez is világos, a microsoft hazudik, mint a vízfolyás, szar, és fúj, kivéve, ha fel lehet használni a saját információit ellene.

    A saját software -éről nyilatkozott vagy nem?

    Mért ellenkezne?

    Ott írom hogy miért.......

    Szóljál, ha kijózanodtál ebből az eltévelyedett fantazmagóriádból, és akkor folytathatjuk. Mint azt leírtam, nem, nincs infós a családban. Neked mindent ennyiszer kell elmondani?

    Van egy olyan érzésem hogy te pusztán a kötekedés kedvéért írogatsz nekem ilyen szép hosszú mondatokat. Mire válasz ez? Arra biztosan nem amit beidéztél.

    Mint azt több írásomon láthatod, tudok ember módjára is társalogni, csak ahhoz a másik félnek is embernek kell lennie.

    Azt hiszem én nem sértegettelek, témával kapcsolatban írtam, így a fenti mondatod is megalapozatlan. Holnapra meg úgyis kimoderálják ezeket a hozzászólásokat, mert már rég nem a google chrome -ról beszélgetünk....

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • cousin333

    addikt

    válasz #64791808 #94 üzenetére

    "nem kezdek el személyeskedni, mert ahogy látom 3-4 moderátor áll dárdát szegezve itt a totyikban"

    A fenti hozzászólásaid fényében inkább nem képzelem el, milyen, amikor valóban személyeskedsz.

    [offf]Jééé, képfeltöltés itt?[/offf]

    "We spared no expense"

  • attila9988

    őstag

    válasz #64791808 #109 üzenetére

    Legalább abban az egyben egyetértünk hogy ennek a vitának semmi értelme. Talán majd legközelebb. Azért azt sajnálom hogy egyáltalán nem azt értelmezted a szövegből amit mondani akartam. Ezen sajnos nem tudok változtatni.

    mellesleg:

    "felfüggeszted a Windows 7 és az IE fikázást,"

    Egyáltalán nem "fikáztam" egyiket sem. Talán ha figyelmesen olvastál volna értenéd.

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz #64791808 #154 üzenetére

    Az a gyönyörű tudod, hogy konkrétan három kolléga van rajtam kívül, aki teljesen egyértelműen, több oldalról bizonyítja, hogy ökörségeket beszélsz.

    Minden ilyesfajta felvetésre reagáltam, amit viszont senki nem vett figyelembe. Azonkívül te is csak ködösítesz mint a "kollégák" mert most is csak általánosságban fogalmazva közlöd velem hogy ökörségeket beszélek. Mi volt ökörség? Ha már kiabálsz a másikra legalább mondd meg pontosan hogy miért.

    Teh, valahogy úgy nem érzem rejtélynek, hogy miért papagáj az avatarod...

    Tulajdonképpen ez volt az alap, engem meg nem érdekelt milyen kép van ott.

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

Új hozzászólás Aktív témák