Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kicsitomi88

    őstag

    válasz dabadab #158 üzenetére

    Kiváncsifáncsi vagyok:

    Miben nyilvánul meg a nagyságrendekkel egyszerűbb telepítés? Arra gondolsz, hogy listában pipa és semmi kattintás nélkül fent van?

    Csak mert amikor én az előző Kubuntomra szedtem le egy program linuxos verzióját, nem jöttem rá magamtól, hogyan kéne azt a programot felrakni...

    90 87.5 87.8 87.5

  • Morden24

    nagyúr

    válasz dabadab #158 üzenetére

    1. Nem érdekel, a srác dobta fel az ötletet. Én is láttam már respository-t, képzeld.

    2. És? Kit befolyásol, de most komolyan? Ja, hogy nem tud XYZ böngészőcég kilóra megvenni egy-egy OEM-et, és belevarrni a saját szarjukat? Ez engem nem zavar, elmondom, miért, én is két részre bontom, ezek római számok lesznek...

    I. Aki le akarja cserélni, az le akarja cserélni. Megteheti. Ilyen téren a gépen való jelenléttel történő foglalkozás számomra értelmetlen kukacoskodás. "Teljesen lecserélni"... miért, néha letiltja az alternatív böngit, és az arcodba nyomja magát? Hm...

    II. Szerintem egyeseknek (nem mondom, hogy neked is, bár ki tudja) szimplán az fáj, hogy mivel default böngésző, ezért jutott nagy-nagy részesedéshez. Ha a bugróka vagy az Opera lenne a default Win-böngi, akkor meg az lenne a legnagyobb (pölö kíváncsi vagyok, hogy Ubin hányan használják az előtelepített bugrókát, és hányan cserélik le?) részesedésű. Engem meg ez a részesedés pölö totál nem érdekel, mert nem vagyok egyik cégnél sem érdekelt. Nekem nem lesz jobb a szex attól, hogy a firefox felkúszik még 2%-ot, vagy nem.

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz dabadab #173 üzenetére

    Engem azért nem érint a jelenlegi helyzetben (mint végfelhasználó), mert én fizetek egy szoftverért (Windows), aminek az árába XYZ dolog van beépítve. Kiindulva a az 'N' Windows-ok normális verziókkal teljesen megegyező árával egy IE nélküli Windows pont ugyanannyiba kerülne, mint egy azzal együtt adott.
    Na most nekem ugyebár nem probléma letölteni egy másik webbrowser-t, ha igényem van rá. Ergo nekem a jelenlegi helyzet (végfelhasználói szempontból) megfelel, a részesedésre továbbra is magasról teszek. Hogy pontos legyek, a cipőfűzőm minőségi állapota jóval jobban érdekel, mint a böngészők piaci részesedése, és mivel valószínűtlen, hogy valaha ebben a szektorban fogok dolgozni, ez nem is fog változni.

    Továbbra is álszentségnek tartom, hogy egy minimális kisebbség nagyvagányan rákakkant arra, hogy a túlnyomó többségnek problémát okoznak olyan dolgok, amik az említett kis halmaznak nem. Ha a piac változást követel (lásd Firefox térnyerése, ezáltal komolyabb fejlesztések MS-nél, stb.), akkor a változás be fog következni, nem szükséges mesterségesen gerjeszteni.

    Az EU vs. MS dolgok piacvédelmi szempontból lényegesek, semmi közük a "jaj, szegény ember nem tudja, milyen jó webböngik vannak még az IE-n kívül"-féle idealista geek-nézethez. Mint ilyenek, az elméletükkel teljes mértékben egyetértek, de ha egy végfelhasználói szempontból, gyakorlatiasan közelítem meg a dolgot, akkor marhaságnak tartom.

    Az USA és Dél-Korea versenyjogi hivatalai iránti érdeklődésem mértéke konkértan a cipőfűzőm ÉS a webböngészők részesedése alatt van.

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz dabadab #175 üzenetére

    Az, hogy a versenyugyi szempontokat marhasagnak/irrevelansak tartod, az a szived joga, ezen nem tudok segiteni.

    Csúnyán tekered ki a szavaimat.
    Amit mondok, az az, hogy végfelhasználói szempontból nem látom előnyét. Tőlem a jogászok annyit vitatkoznak, amennyit akarnak, ez a dolguk.
    Ettől függetlenül még mindig senki nem válaszolt arra, hogy mitől lesz jobb a kis hülye casual user-nek, ha nem lesz IE a Windows-ban? Az ár változatlan lesz, mert nyilván külön le lehet majd tölteni, mint az 'N' esetében a WMP-t. Ha már belefolytunk, akkor erre adj nekem választ.

    Persze jópofa dolog érven túli érvként egy hivatalra (esetleg háromra) hivatkozni, főleg, ha mögötte csak annyi van, hogy nem szimpatikus XY cég, ezért jó lenne, ha szar(abb)ul menne neki(k). Erre meg megint azt mondom, hogy "i couldn't care less".

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz dabadab #179 üzenetére

    Oké.

    Tekintve, hogy a vegfelhasznalo nem maganyosan, az ur vegtelenjeben, hanem a mi kis globalis gazdasagunk kellos kozepen el, ezert ora is hatnak azok a gazdasagi folyamatok, amik a piac jo v rossz mukodese nyoman keletkeznek.

    Ez nem válasz, ez egy red herring. A piac produkálja a saját igényeit. Ha van igény alternatív böngészőkre, akkor lesznek mindig, teljesen mindegy, hogy tűzróka vagy vízityúk a neve. Ha meg nem, mert csak 1-re van igény (mindegy, milyen okból, mindegy, melyik), akkor meg a többi kihal. Utóbbi eset nem valószínű, hogy valaha lesz. Viszont ha a júzernek nem Firefox, Opera vagy Safari, hanem beépített böngésző kell, akkor annak mindegy, hogy hogyan hívják, vagy milyen az ikonja, esetleg hogy egy szűk rétegnek milyen, teljesen érdektelen ideológiát képvisel.

    Nem attol lesz jobb neki, hogy nem lesz benne IE, hanem attol, hogy lehet benne mas is. Alapbol.

    Tehát nekem, mint "pro" júzernek (már ami a webbrowser-letöltést illeti) nem lesz jobb, mert így is azt használom, amit akarok. A sima felhasználónak meg vagy rosszabb, vagy pont ugyanolyan lesz.

    Tehát akkor miért lesz jobb a casual júzernek attól, hogy kis kék "e" betű helyett kisrókás ikonja van? Mert erre nem kaptam semmilyen választ, de tényleg, semmilyet.

    Nem lenne egyszerűbb bevallani, hogy "alapban nem érint az egész, csak rühellem az MS-t"? Mert másra nem tudok gondolni...

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz dabadab #183 üzenetére

    Azt sem ingyen csinálja, legalábbis gondolom. De amúgy mint írtam, csak már szerkesztésként, hogy a szabványok kérdésében én nem akarok vitatkozni, én sem tartom jó dolognak az ilyen jellegű visszatartást.

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz dabadab #205 üzenetére

    Az mesterséges visszatartás, de legyen.

    Amúgy azért nem akarok ezen a vonalon továbbmenni, mert te nagyon taktikusan megválaszolatlanul hagytál egy nyílt kérdést, amire én speciel vagy egy tucat kommentet alapoztam, és még mindig lovagolsz a versenyjogi kérdésen, amit már a legelső felemlegetésénél elfogadtam elméleti síkon.

    Sectumsempra - For Enemies

Új hozzászólás Aktív témák