Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • emvy

    félisten

    válasz bambano #51 üzenetére

    > a mostani digitális trendek rosszak

    gabor7th duplareg?

    while (!sleep) sheep++;

  • Lortech

    addikt

    válasz bambano #46 üzenetére

    "kérdés, hogy kik az ügyfeleitek, és mire használják az iot-ot."
    Azt hittem, az iot feltétel nélkül, alles zusammen egy humbug, marketing bullshit.

    Nem csak magukon a szenzorokon van a hangsúly, hanem egy/több közös hálózatba kapcsolásukon és a keletkező adatok felhasználásán, feldolgozásán, ezek alapján döntések meghozatalán, automatizáláson. Egy gyárban, helyben jellemzően a hálózat nem akkora probléma és hogy ezt iot-nek nevezzük-e vagy nem, nekem mindegy.

    Ettől még tény marad, hogy ez a mindenhova tegyünk szenzort mánia, még a budikefébe is, ahogy írtad korábban, marhaság.
    Már amennyiben a te véleményedet tényként kell elfogadjuk. :) A budikefe természetesen csak egy sarkos példa volt arra, hogy egy csomó irányt én is hülyeségnek tartok, jelen formájában, de az szerintem kevésbé érdekes, hogy te vagy én mit gondolunk, a lényeg, hogy az általad idióta ignoránsnak aposztrofált felhasználók mit gondolnak, ők meg nem azt, amit te, és ők vannak többen. Amit te marketing bullshitnek tartasz, azt ők bekajálják és az alapján megveszik a budikefe 3.0-t, ami majd a hűtőjukkel megbeszéli, hogy legközelebb ne adjon nekik sárgabarackot a kakaó után közvetlenül. És ennek ők örülnek majd, minden megvetésed ellenére.

    [ Szerkesztve ]

    Thank you to god for making me an atheist

  • emvy

    félisten

    válasz bambano #47 üzenetére

    > tehát vagy hasonló szintű ellenvéleményt várok tőled, vagy csendet.

    Ilyen stilust legyszives ne engedj meg magadnak.

    A cloud mellett csomo meretgazdasagossagi erv szol. A lufi szot szerintem rosszul hasznalod -- a lufit nem a gyorsan novekvo iparagakra szoktak hasznalni, hanem arra, ami mogott nincs tartalom. Lathatolag a cloud mogott van, hiszen van mukodo uzleti modell (es az eladoi es vevoi oldalrol is jol mukodik egyelore).

    > mostanában viszont kezdenek mozgolódni:

    Facebook eseteben igen. Nem latom azonban, hogy a cloud-iparagat barki is vissza akarna nyesni.

    > hogy a cloud ma jól megy, nem jelent semmit

    Most azt az idiota strategiat koveted, mint amit a hupon szoktak? "Most vegre vege a Microsoftnak!" "Most kipukkad az Apple lufi!" "Most jon a Linux desktop eve!" ... aztan ha nem most, akkor jovore ujra el lehet mondani ugyanezt.

    Raadasul a legtobb ceg/termek nem el orokke, ugyhogy egyszer tuti igazad lesz. Csak senkit nem erdekel. :)

    [ Szerkesztve ]

    while (!sleep) sheep++;

  • emvy

    félisten

    válasz bambano #42 üzenetére

    Mindig elvezem, amikor egy tech szektorban dolgozo valaki inkabb a valosagot gorbiti meg, mintsem az elkepzeleseit. Egyenes ut a sikerhez. :)

    while (!sleep) sheep++;

  • emvy

    félisten

    válasz bambano #25 üzenetére

    > pár éve a cloud volt a marketing bullshit, most az iot.

    Hat ha az iot akkorat fog bukni, mint a cloud, akkor behuzhatunk egy uj strigulat a sikeres bambano-elorejelzesek koze :)

    > nagyjából minden héten van egy facebookos, google-s, microsoftos, apple-s, stb. adatbiztonsági botrány

    Most felsoroltad a legbrutalisabban sikeres es novekvo cegeket. Az MS a Windows Phone bukasa ota megduplazta (!) a market capjat. Google-rol meg az Apple-rol ne is beszeljunk.

    [ Szerkesztve ]

    while (!sleep) sheep++;

  • Lortech

    addikt

    válasz bambano #35 üzenetére

    Látom az analógiát, csak arra akarod kihegyezni a vitát, amiről nem szólt, hogy jól megmondhasd az okosságodat szokás szerint.

    "Isteníteni."
    Megint nem tudod megkülönböztetni azt, hogy én mint egyén mit tartok kívánatosnak a jövőre nézve, és hogy felismerem a nyilvánvaló trendeket.
    Minden héten van egy adatbiztonsági botrány, igen. Erre bezuhant a facebook látogatottsága. Ja, hát az NEM. :D

    [ Szerkesztve ]

    Thank you to god for making me an atheist

  • Lortech

    addikt

    válasz bambano #33 üzenetére

    Aki nem tudja, mi a dotkom lufi, mibol indult az a thread amihez hozzaszolt, mi koze a kettonek egymashoz, meg aki szokas szerint probalja elkenni a temat, nem en vagyok. Lufival csak ti szalmababoztok, en nem allitottam, hogy nincs lufi, termeszetesen egy felfutoban levo piacon van lufi, de az akkor is nagy vicc, hogy iot piac szerinted csak egy marketing bullshit, megha holnap felere is zsugorodik a piac. En trendrol beszeltem es szuksegszeru fejlodesi iranyrol, ez pedig az, hogy a wc kefeben is okos vezerles lesz evtizedek mulva, tetszik nem tetszik.

    [ Szerkesztve ]

    Thank you to god for making me an atheist

  • Lortech

    addikt

    válasz bambano #25 üzenetére

    Igen, erre írtam a másik opciót, hogy szerinted értelmetlen az egész.
    Azokra, amiket leírtam, nincs valós igény? A szolgáltatóknak van valós igényük rá, hogy hatékonyabban és biztosabban tudják üzemeltetni az infrastruktúrájukat. (most jutott eszembe még egy hasznosítás, van olyan szenzor, ami az oszlop dőlését jelzi, az is hasznos tud lenni, mert nem mindegy a világítás szöge ugye, vagy esetleg előrejelezhet nagyobb problémát is). Az embereknek is van valós igényük arra, hogy minél üzembiztosabban működjön a közvilágítés, pl. kevesebb baleset legyen ezáltal, vagy jobban aludjanak alacsonyabb zajterhelés mellett, egyes statisztikák szerint a bűnözéssel is összefügg a közvilágítás hiánya, megléte.
    Nyilván nem mindegy milyen áron, a megtérülés jó kérdés, konkrétumokat nem írhatok. Az biztos, hogy nagy volumennél a szoftver és az eszközök kifejlesztése előbb utóbb elér egy olyan alacsony szintet, ahol nem csak egy ilyen trendi dolog lesz, hanem gazdasági racionalitás.

    1. kérdés: nem tudom a projekt valós költségeit és azok eloszlását, nem is nagyon érdekel, láthatóan te sem tudod, de látatlanban is elég nagy balgaságnak tűnik nekem 50 misit osztogatni az 5 oszlopra. Az iot eszközök filléres tételek pl. a lámpaoszlophoz képest, egy lpwan hálózat üzemeltetése 1 eszközre lebontva nagy volumennél szintén filléres tétel. Most tényleg az 5 oszlopos pilot projekttől várod az 50 milliós költség megtérülését? Volt ilyen kitűzött célja a projektnek? Aligha lehetett.

    2. kérdés: annyira kell világítani, amennyire éppen szükség van rá. Nem tudom máshogy írni, eddig is ezt írtam. Nem azt, hogy tekerjük le annyira, hogy ne lássunk semmit. Hogy ezt hogyan határozod meg, abban segíthet a minél több információ a különböző szenzorok révén, meg az ML/MI további buzzwordok. :D, hogy tudja ez a szerencsétlen okos világítás, hogy mi folyik körülötte.

    (#26) Rive
    A gőz az eszköz volt, a cél pedig az, hogy munkát végezzen az embernek, pl. eljusson vele a-ból b-be. Itt az IoT egy eszköz, a cél az, hogy legyen egy kényelmesebb, élhetőbb, biztonságosabb világ okos otthon, okos város stb. által. Ha tényként elfogadjuk, hogy a valóban okos város, otthon stb jobb, azt nekem nehezemre esik elképzelni, hogy az IoT kikerülhető ennek elérésében. De lehet, hogy mire valóban a mindennapjaink természetes része lesz, lesz rá egy másik hárombetűs, ami koncepciójában, alapjaiban a ma IoT-nak nevezett valami.
    Jelenleg az IoT egy több 100 milliárd dolláros piac, aligha okos dolog egy buzzwordként leírni. Cloud dettó.

    [ Szerkesztve ]

    Thank you to god for making me an atheist

  • Lortech

    addikt

    válasz bambano #23 üzenetére

    Természetesen lehet más véleményed. De jól értem (nem mondtad), akkor neked az a véleményed, azt jövendőlöd az elkövetkező időkre, hogy egyre kevesebb - a cikkben taglalthoz hasonló - okosváros fejlesztés lesz a világban vagy akár Magyarországon? Vagy legalábbis értelmetlen az egész. Ha nem jól értem és egyik sem, akkor mi a véleményed ?

    [ Szerkesztve ]

    Thank you to god for making me an atheist

  • gabor.79

    tag

    válasz bambano #14 üzenetére

    Te ehhez már túl vén vagy, hogy felfogd a dolgokat, Tata! Vágod??

    1, A mai világban egy dolog állandó: a változás. Biztos lehetsz benne, hogy az okososzlopok protokollja párévente változni fog, így lehet újra programozni vagy hardverestől cserélni az egészet. Ez jót tesz a nemzetgazdaságnak (a világon a legmagasabb áfával, programozói fizetések -> járulékok az égben)

    2, Murphi törvényéről nem-e hallottál? Ami elromolhat, el is romlik. Ezentúl nem csak a lámpa mehet tönkre, hanem az okoskütyü is. Ez is jót tesz a nemzetgazdaságnak, több adó, több munka.

    3, A kütyükkel unalmas idejükben kiválóan lehet bányászni az ingyenárammal. Sok kicsi sokra megy, Budapesten van 4200 km úthálózat, ha százméterenként van egy okoslámpa, az 42000 darab. Keresd meg gyorsan az abakuszt!

    Úgy gondolom, hogy nem az ilyen előző évezredben születetteknek kéne itt osztani az észt. Új világ van, barátom!

  • Lortech

    addikt

    válasz bambano #14 üzenetére

    [...]-energiatakarékos[...]
    [...]-fényerő szabályozás
    Összefüggés? Azért is érdekes, amiket szintén leírtam már. Fényszennyezés, látási viszonyokhoz alkalmazkodó fényerő. Hogy ne legyen túl sok, vagy túl kevés.
    "Távvezérlésre alkalmas". Ja. Fogják és egy időben bekapcsolják az összeset, aztán ki. Ez tényleg ugyanaz, mint szoftverből, szenzorok alapján automatizáltan nem csak ki be kapcsolni, hanem például fényerőt szabályozni valamint monitorozni őket?
    Többiről nem írtam. Iot-re burkoltan céloztam, az okos eszközökből kialakuló hálózatokat évek óta kihasználják sok helyen, számos alkalmazási területe van már most vagy van kialakulóban.
    Ezek a megoldások a jövőben szükségszerűen meg fognak jelenni minden fejlett városban, csak idő kérdése - mint minden, ez sem egyik napról a másikra fog kiforrni és elterjedni.

    "az iot pontosan ugyanakkora marketing bullshit, mint a cloud volt és az is marad mindkettő. mesterségesen generál ál-igényeket, hogy yapi managgákat le lehessen húzni vele."
    Cloud és iot marketing bullshit. Ne nevettesd már ki magad.

    Thank you to god for making me an atheist

  • Lortech

    addikt

    válasz bambano #4 üzenetére

    Szerinted erről szól egy okos városban az intelligens világítás megoldás?
    A cél egyrészt az energiamegtakarítás, a biztonság növelése, a fényszennyezés minimalizálása azzal, hogy távolról vezérelhetően pl. forgalomtól vagy időjárástól, látási viszonyoktól függően akkor és annyira világítson a lámpa, ahogyan arra éppen szükség van.
    Másrészt ha kimaradás, meghibásodás van, akkor azonnal lehet reagálni rá, ezzel pl. ügyfélszolgáltati költséget lehet csökkenteni, így a kimaradások minimalizálhatóak, ami szintén növeli a biztonságot. Az eszközök jobban menedzselhetőek, életciklusuk pontosabban követhető, meghibásodásuk jobban becsülhető.
    A világítás mellett maga a hálózat, melynek alapja lehet az egymáshoz kapcsolt lámpaoszlopok számos egyéb lehetőséget hordoznak magukban, ami hazánkban még gyerekcipőben jár.

    Nyilván ez valami próba projekt volt, lehet, hogy túlárazott is volt, nehéz megítélni. Ilyen volumenben nyilván nem lesz költséghatékony egy projekt. De ez a jövő - sajnos nekünk a távoli -, és egy IT fórumon azért nem ilyen szűk látokörű hozzászólásokat várnék a témában.

    Thank you to god for making me an atheist

Új hozzászólás Aktív témák