Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    válasz joysefke #7 üzenetére

    "Nem látom a közvetlen összefüggést a Linuxot futtatni akaró Azure-os ügyfélkör bizalma és fizetési hajlandósága": a fizetési hajlandóság szerintem nem téma, pláne nem cloudban. nyugaton az ügyfél fizet magától, nálunk meg azért, mert tudja, hogy 20 másodperc alatt lecsapják a node-ját a felhőből.

    az ms-nek azért lehet fontos ez, hogy azok az ügyfelek, akik linuxot vinnének az azúrba, ne agyaljanak azon, hogyha az ms megint belerúg a linuxba, akkor ők repülnek először. mert ha más cloudban fut a linuxos guestje, akkor csak hosszas bírósági procedúra után lehetne vele bármit is kezdeni, viszont ha azúrban, ahol az ms-nek van root jelszava, ott rögtön lenyomhatja a guesteket.

    ez volt a vélemény lényege, amit olvastam. szerintem meg csak szimplán a szokásos kétszínű disznóságról van szó.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • hallador

    addikt

    válasz joysefke #29 üzenetére

    Én meg azoknak nem szoktam hinni, akik 10 - 12 éves dolgokból indulnak ki, mint 12 éve az informatikában, tudod, ha én azt mondom, hogy a magyarok 50 %-a a szocializmus elvei szerint és annak igen sok igazság tartalma van. Ha Te azt mondod, hogy 2007-ben itt meg ott dolgoztál, és Linux desktopot használtak, persze ilyen olyan rossz volt.... és mindenki szopott vele, akkor az olyan lenne, mintha én azt mondanám, hogy a magyarok 50-%-a a Horty rendszerben él, ami nyilván ökörség lenne. Remélem érted, hogy azóta legalább a 3-dik Linux generáció van jelen, és a 3-dik Windows generáció is. Szóval az informatikában 12 év az max Magyarországon ugyanaz, a világban az idő húzó semmit nem érő dolgokon túlléptek... No Offense, de tényleg...

    Az hogy a magyar emberek 90 %-a nem akar tanulni nem képes a fejlődésre nem akar haladni, csak azt akarja, hogy haladjanak a dolgai de ezért semmit nem akar tenni, Na ez a nagy probléma, nem pedig az a tény amit maga a Microsoft egyik vezető mérnöke, azaz nem szektor bohóca mint Ballmer mondott. Ha szerintük is a Linux a vezető platform a DevOps-ban és nem csak ebben a fejlesztési platformon, akkor ez számomra hihetőbb, mint ha valaki 12 éves dolgokkal hozakodik elő...

    Akkor jobban tetszik, ha már egy másik platform vezetőmérnöke is azt mondja, hogy tényleg a mai fiatalok, már inkább Linux-ot futtatnak fejlesztő tevékenységre, akkor neki előbb elhiszem...

    Tudod azért nem ellenséget írok mert USA, Japán vagy más hasonló lecsúszott országban sok esetben a Linux - Windows nem ellenség, hanem egy platform, amit használ aki tud, megtanulta, otthon meg mint hülye gyerek a disznóvágáson a sok ráérő ember (Ezt tanulta a nagymama a szociban az unokának is átadta), hogy ellenségképet keresünk, majd megmagyarázzuk miért nem jó 2018-ban ami 2007-ben sem volt az.

    Emlékeim szerint senki sem tolakodott, hogy a saját desktopján Linuxot használjon.

    Ameddig én Magyarországon voltam sok helyen és is ezt láttam, csak szerencsére már nem ott vagyok.

    Használtam én már Windowst és Linuxot is irodában, ha még egyszer hosszú távon Linux desktop elé akarnának kényszeríteni, az instant felmondás lenne.

    Na ja nálam ez van Windows esetében... Neked van időd a Windowsra nekem nincs...

    2006-2007-ben az Ericssonnál voltam fejlesztő, Linux desktopok voltak, az összes desktop feladat óriási szopás volt, kb mindenkinek.

    Értem 2007-ben? Aha..

    Van egy rossz hírem a világ fejlődik, de Magyarország egy helyben topog...

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • bambano

    titán

    válasz joysefke #29 üzenetére

    "2006-2007-ben az Ericssonnál voltam fejlesztő, Linux desktopok voltak, az összes desktop feladat óriási szopás volt, kb mindenkinek.": ha jól sejtem, 2007-ben még az xp volt többségben.

    az az xp, amiben még rendes hálózat se volt. az az xp, amihez tartozó programokban például a keresés shortcut mindegyikben más volt.

    az, hogy valakinek az xp jobb volt desktopra, mint egy korabeli linux, max. annyit jelent, hogy észrevétlenül belefeccölt egy csomó munkát az xp megtanulásába, amit a linuxba már nem akar belefeccölni. tehát nem azért jobb az xp és rosszabb a linux, mert egyébként objektíven jobb, hanem azért, mert a döntnök lusta.

    "ha még egyszer hosszú távon Linux desktop elé akarnának kényszeríteni, az instant felmondás lenne.": mazochizmus definíciója...

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • hallador

    addikt

    válasz joysefke #32 üzenetére

    Figyelj, Te belekezdtél valamibe, ami ma nem releváns. Az-az előhozakodtál valamivel, ami ma nem relevás. Ma kikéred magadnak, hogy én ezt megkérdőjelezem. Aki csúsztat az Te vagy, mert én nem azt kérdőjeleztem meg, hogy Te vagy a kollégáid mint tapasztaltak és hol, hanem azt, hogy 2018-ban láthatóan nem sok tapasztalatod van a Linux desktopokkal...

    Az, hogy látatlanban megkérdőjelezed a volt kollégáim tanulni akarását/tudását esetleg azt, hogy én fel tudom-e mérni, hogy mi volt a viszonylag szűk környezetemben, az eleve nevetséges. Utaltam rá, hogy fejlesztők voltak a kollégáim mindenhol. Viszonylag fiatal csapat, nagy nemzetközi szoftverprojektek, nem "Jóskapista BT-nek tákoltunk honlapot 100-ért".

    Nem nem azt kérdőjelezem meg, hanem azt, hogy Te ma dolgoztál Linux desktoppal... Ami ráadásul nem tapasztalatokra, hanem a saját előítéleteidre alapozol, aminek ma pont 0 a létjogosultsága, hiszen kb nem igaz amit leírtál a DevOps-ra...

    Tudod ez úgy lett volna korrekt, hogy leírod, hogy nem szeretnél használni Linux desktopot, mert valamikor amikor azzal kezdett dolgozni, akkor nem szeretted, erre azt mondja valaki, hogy OK én is ezt mondanám, van ilyen.

    De az, hogy 2018-ban kijelented, hogy a Linux így meg úgy, mert Te 2007-ben... Na ez az igazi magyaros félrebeszélés.

    A desktop Linux pedig fejlődött és javult, de a Linux desktopra való bevethetősége még mindmáig problémás

    Ezt mire alapozod?

    a fő problémák pedig még mindig ugyan azok mint mindig: amellett hogy a platform széttöredezett azok a nagy szereplők akik munkát ölnek a Linuxba elsősorban nem abból a célból teszik, hogy a Linux legyen a next gen deszktop platform, hanem hogy legyen egy platformjuk ami futtatja a saját (gyakran fizetős) szerveralkalmazásaikat vagy infrastruktúrájukat anélkül, hogy egy konkurens cég platformjának lennének kiszolgáltatva.

    Ok ennek mi köze a Linux desktophoz? Mert ott elég ritkán vannak olyan fizetős programok amiket csípőből ne váltana bármilyen szempontból egy ingyenes DevOps eszközt...

    Ja hogy Pistike, Báluska, Jancsika nem akar csak Outlook-al, meg Word-el dolgozni... Ja hogy már az MS is O365-ben gondolkodik, nem Office 2007-ben.... Szóval értem én, de ezek már előítéletek nem pedig valós dolgok.... Ha pedig arra gondolok, hogy a nagyobb fejlesztőcégek cloudba dolgoznak, webes levelezéssel, és webes alapú verziókezelőkkel, a nagy szoftvergyártók mennek webes felületre (VMware, KVM, XEN, HP) pont 0 a jelentősége, hogy Windows, Linux, MacOS az oprendszer...

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • bambano

    titán

    válasz joysefke #32 üzenetére

    "a platform széttöredezett": ezzel kapcsolatban két dolog:

    1. amikor bejött a kicsempézett metró a 'nem széttöredezett, egységes' windowsba, a júzerek zöme sugárban hányt tőle. nekik volt választási lehetőségük? nem volt, vagy visszatértek a w7-re, és használtak egy régi rendszert, vagy szívtak a csempével. ugyanez linuxon úgy néz ki, hogyha nem tetszik például a 3-as gnóm, akkor visszatérhetsz 2-es gnómra (mate), vagy választhatod a másik nagyot, a kde-t, vagy a kisebbek közül amelyik tetszik. a választásod nem kell, hogy kizárólagos legyen, mert egy gnome-os desktopon simán elfutnak a kde-s alkalmazások is.

    következmény1: a széttöredezettség nem hátrány, hanem előny. a júzer választási lehetőséget kap. nincs belekényszerítve a redmondi ostobák mellényúlásaiba.

    fenti állítást nem nagyon kell bizonyítani, bizonyítja, hogy a w10-ből nagyrészt kukázták a csempéket. de erre éveket kellett várni.

    2. azt, hogy a linux desktop töredezett, olyanok állítják, akik egyrészt nem tudják, hogy a windows kb. 10x annyira volt töredezett és többszörösen töredezett most is, mint a linux. vagyis azt mondani, hogy a linux desktop töredezett, bezzeg a windows, az tájékozatlanság. ezt az állítást is a microsoft bizonyítja legjobban, amikor tűzzel-vassal irtja a régi verziókat, és mindenből egyet akar, egy w10-re alapozott ökoszisztémát.

    érdemes lenne afelé kanyarodni, hogy amikor valaki szidja a linuxot, akkor valós érvekkel teszi, nem légből kapott hülyeségekkel.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz joysefke #35 üzenetére

    "Nyilván nem jutott volna eszébe senkinek a szerveralkalmazásokat WinXP-n futtatni": a kliensalkalmazások se futottak rendesen xp-n. dolgoztam egy helyen, ahol az xp hálózati átvitelét a 40x-esére tudtam gyorsítani úgy, hogy a linux szervert hozzáhangoltam az xp elbaltázott hálózati rendszeréhez.

    "Egy vacak media playert nem tudtam a csodagépre feltenni": ez a te hibád. aki nem ismeri a linuxos linkert, az így járt.

    "meg nem volt root jogunk. Ehhez képest a Windows XP rendszerek, ahol mindenki admin volt ": rotflmao, tehát az adminként hajtott xp jobb volt, mint a júzerként hajtott linux, és ebből te azt a következtetést vontad le, hogy a linux rossz, nem pedig azt, hogy a root hozzáférés hiánya akadályozott? ebből mindjárt látszik, mennyire megalapozott a linuxot elítélő véleményed. hint: semennyire. rotfl.

    "Az hogy melyik programban milyen a keresés ikonja": az értő olvasást bírók képesek megkülönböztetni a shortcut kifejezést az ikontól. példa: egyik ms alkalmazásban a keresés az ctrl+f volt, a másikban ctrl+k, stb. ezek olyan alapvető hibák, amiktől normális helyen nem engedik be az ajtón az elkövetőjét. most arról még nem beszéltem, hogy a word szövegszerkesztésre tökéletesen alkalmatlan (volt), bezzeg vírusok futtatására...

    "Lehet hogy hihetetlen, de nem Marika nénik gyülekezete volt a cég.": így van, hiszen normális esetben Marikanéni nem adminként windózol.

    "Hogy mi lett utána azt én már nem tudom.": az lett utána, hogy te maradtál windowson, és ez jól is van így, egyel kevesebb hülye kérdés a linux topicokban. csak azt kellene megszokni, hogy nem szólsz be olyan kérdésekben, amiket ha megkapargatunk, kiderül, hogy valójában fogalmad sincs az egészről.

    te használod a w10-et és nem jársz a linux szaktopicokba, én használom a debiant és nem járok windows szaktopicokba. mindenki jól jár.

    csak nekem mindig olyan fura, hogy 1993-ban már debian előtt ültem, és azóta is kizárólag (na jó, volt egy kis decwindows is), ezt használom, és a windows fanok folyamatosan azt magyarázzák nekem, hogy nem is.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz joysefke #40 üzenetére

    "Ha root jogunk lett volna a Linuxon a korábban felvázolt problémákon amelyen nyilván szépen átsiklottál sem változott volna.": valójában te siklottál át afölött, hogy reagáltam rá. legalábbis a kodekesre biztosan. lásd #37: "aki nem ismeri a linuxos linkert, az így járt.".

    "A Linux vs Windows desktoptól eltekintve a két cég informatikája között a fő különbség az volt, hogy az elsőnél az elefántcsonttoronyban ülő Linuxos rendszergazdák (érzésem szerint) potenciális hibaforrásként vagy akár szükséges rosszként tekintettek a userre, a másiknál a (nem linuxos) rendszergazdák pedig értelmes felhasználókként akik tudnak élni a szabadságjogaikkal, ennek megfelelően inkább támogatták a munkát és nem a kerékkötői voltak.": itt meg azt a hibát követed el, hogy egy-két rendszergazda döntése miatt a linuxot marasztalod el, nem a rendszergazdákat. az, hogy nálatok nem adtak root jogot a desktop linuxodra, nem egy linuxba bedrótozott megmásíthatatlan tény, hanem egy helyi döntés.

    "a magadfaja "megmondom ki mit hogyan használjon" rendszergazdák játszóterének.": tévedés, én a "tiltakozom, hogy olyan beszél hülyeséget a linuxról, aki nem is látta" fajta rendszergazda vagyok. egyszer sem mondtam, hogy te mit használj, csak az ilyen apró szemantika nem ment át. én azt mondtam, hogy ne mondj olyat, amiről fogalmad sincs. illetve megállapítottam, hogy azóta bizonyára windowsozol, csak te ezt személyeskedésnek vetted, holott nem az.

    "Remélem én mindig találok egy olyan céget ahol a ...": ez magánügy. csak utána ne nyilatkozz azokról a cégekről, ahova nem mentél.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • cami][us

    senior tag

    válasz joysefke #35 üzenetére

    SLES-en ugye nem volt kodek

    Tehát azért mert nem tudtátok megkérni a rendszergazdát mondjuk valami xine alapú lejátszó, vagy mplayer telepítésre, azért a rendszer a felelős... a gányolt VM-be meg mehetett minden ezért húdejó a W2000? Azért ez (gyakorlatilag PEBKAC) így nagyon gyenge érv a GNU/Linux ellen, persze elismerem, hogy aki szerint a W10 non plus ultra, az jobb ha távol marad más rendszerektől és ha jól sejtem ebbe te is bele tartozol. :)

Új hozzászólás Aktív témák