Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    "A Microsoft egyre kevésbé tűnik annak a cégnek, amely régen volt. ": és itt a tűniken van a hangsúly :P

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz Meridian #5 üzenetére

    erről egy ilyen elemzést olvastam: "az ms-nek a fő bevételi forrása terelődik át a felhőre. az azúrban a virtuális gépek fele már linuxos és ez nőni fog. az ms azért állt be, hogy a kliensei ne aggódjanak, hogy mi lesz a linuxszal szabadalmak területén. vagyis szigorúan a saját anyagi érdekeit védi."

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz joysefke #7 üzenetére

    "Nem látom a közvetlen összefüggést a Linuxot futtatni akaró Azure-os ügyfélkör bizalma és fizetési hajlandósága": a fizetési hajlandóság szerintem nem téma, pláne nem cloudban. nyugaton az ügyfél fizet magától, nálunk meg azért, mert tudja, hogy 20 másodperc alatt lecsapják a node-ját a felhőből.

    az ms-nek azért lehet fontos ez, hogy azok az ügyfelek, akik linuxot vinnének az azúrba, ne agyaljanak azon, hogyha az ms megint belerúg a linuxba, akkor ők repülnek először. mert ha más cloudban fut a linuxos guestje, akkor csak hosszas bírósági procedúra után lehetne vele bármit is kezdeni, viszont ha azúrban, ahol az ms-nek van root jelszava, ott rögtön lenyomhatja a guesteket.

    ez volt a vélemény lényege, amit olvastam. szerintem meg csak szimplán a szokásos kétszínű disznóságról van szó.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz hallador #18 üzenetére

    "egér huszár": nálunk ezt okleveles kettősklikkelőnek hívják :)

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz joysefke #29 üzenetére

    "2006-2007-ben az Ericssonnál voltam fejlesztő, Linux desktopok voltak, az összes desktop feladat óriási szopás volt, kb mindenkinek.": ha jól sejtem, 2007-ben még az xp volt többségben.

    az az xp, amiben még rendes hálózat se volt. az az xp, amihez tartozó programokban például a keresés shortcut mindegyikben más volt.

    az, hogy valakinek az xp jobb volt desktopra, mint egy korabeli linux, max. annyit jelent, hogy észrevétlenül belefeccölt egy csomó munkát az xp megtanulásába, amit a linuxba már nem akar belefeccölni. tehát nem azért jobb az xp és rosszabb a linux, mert egyébként objektíven jobb, hanem azért, mert a döntnök lusta.

    "ha még egyszer hosszú távon Linux desktop elé akarnának kényszeríteni, az instant felmondás lenne.": mazochizmus definíciója...

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz joysefke #32 üzenetére

    "a platform széttöredezett": ezzel kapcsolatban két dolog:

    1. amikor bejött a kicsempézett metró a 'nem széttöredezett, egységes' windowsba, a júzerek zöme sugárban hányt tőle. nekik volt választási lehetőségük? nem volt, vagy visszatértek a w7-re, és használtak egy régi rendszert, vagy szívtak a csempével. ugyanez linuxon úgy néz ki, hogyha nem tetszik például a 3-as gnóm, akkor visszatérhetsz 2-es gnómra (mate), vagy választhatod a másik nagyot, a kde-t, vagy a kisebbek közül amelyik tetszik. a választásod nem kell, hogy kizárólagos legyen, mert egy gnome-os desktopon simán elfutnak a kde-s alkalmazások is.

    következmény1: a széttöredezettség nem hátrány, hanem előny. a júzer választási lehetőséget kap. nincs belekényszerítve a redmondi ostobák mellényúlásaiba.

    fenti állítást nem nagyon kell bizonyítani, bizonyítja, hogy a w10-ből nagyrészt kukázták a csempéket. de erre éveket kellett várni.

    2. azt, hogy a linux desktop töredezett, olyanok állítják, akik egyrészt nem tudják, hogy a windows kb. 10x annyira volt töredezett és többszörösen töredezett most is, mint a linux. vagyis azt mondani, hogy a linux desktop töredezett, bezzeg a windows, az tájékozatlanság. ezt az állítást is a microsoft bizonyítja legjobban, amikor tűzzel-vassal irtja a régi verziókat, és mindenből egyet akar, egy w10-re alapozott ökoszisztémát.

    érdemes lenne afelé kanyarodni, hogy amikor valaki szidja a linuxot, akkor valós érvekkel teszi, nem légből kapott hülyeségekkel.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz joysefke #35 üzenetére

    "Nyilván nem jutott volna eszébe senkinek a szerveralkalmazásokat WinXP-n futtatni": a kliensalkalmazások se futottak rendesen xp-n. dolgoztam egy helyen, ahol az xp hálózati átvitelét a 40x-esére tudtam gyorsítani úgy, hogy a linux szervert hozzáhangoltam az xp elbaltázott hálózati rendszeréhez.

    "Egy vacak media playert nem tudtam a csodagépre feltenni": ez a te hibád. aki nem ismeri a linuxos linkert, az így járt.

    "meg nem volt root jogunk. Ehhez képest a Windows XP rendszerek, ahol mindenki admin volt ": rotflmao, tehát az adminként hajtott xp jobb volt, mint a júzerként hajtott linux, és ebből te azt a következtetést vontad le, hogy a linux rossz, nem pedig azt, hogy a root hozzáférés hiánya akadályozott? ebből mindjárt látszik, mennyire megalapozott a linuxot elítélő véleményed. hint: semennyire. rotfl.

    "Az hogy melyik programban milyen a keresés ikonja": az értő olvasást bírók képesek megkülönböztetni a shortcut kifejezést az ikontól. példa: egyik ms alkalmazásban a keresés az ctrl+f volt, a másikban ctrl+k, stb. ezek olyan alapvető hibák, amiktől normális helyen nem engedik be az ajtón az elkövetőjét. most arról még nem beszéltem, hogy a word szövegszerkesztésre tökéletesen alkalmatlan (volt), bezzeg vírusok futtatására...

    "Lehet hogy hihetetlen, de nem Marika nénik gyülekezete volt a cég.": így van, hiszen normális esetben Marikanéni nem adminként windózol.

    "Hogy mi lett utána azt én már nem tudom.": az lett utána, hogy te maradtál windowson, és ez jól is van így, egyel kevesebb hülye kérdés a linux topicokban. csak azt kellene megszokni, hogy nem szólsz be olyan kérdésekben, amiket ha megkapargatunk, kiderül, hogy valójában fogalmad sincs az egészről.

    te használod a w10-et és nem jársz a linux szaktopicokba, én használom a debiant és nem járok windows szaktopicokba. mindenki jól jár.

    csak nekem mindig olyan fura, hogy 1993-ban már debian előtt ültem, és azóta is kizárólag (na jó, volt egy kis decwindows is), ezt használom, és a windows fanok folyamatosan azt magyarázzák nekem, hogy nem is.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz joysefke #40 üzenetére

    "Ha root jogunk lett volna a Linuxon a korábban felvázolt problémákon amelyen nyilván szépen átsiklottál sem változott volna.": valójában te siklottál át afölött, hogy reagáltam rá. legalábbis a kodekesre biztosan. lásd #37: "aki nem ismeri a linuxos linkert, az így járt.".

    "A Linux vs Windows desktoptól eltekintve a két cég informatikája között a fő különbség az volt, hogy az elsőnél az elefántcsonttoronyban ülő Linuxos rendszergazdák (érzésem szerint) potenciális hibaforrásként vagy akár szükséges rosszként tekintettek a userre, a másiknál a (nem linuxos) rendszergazdák pedig értelmes felhasználókként akik tudnak élni a szabadságjogaikkal, ennek megfelelően inkább támogatták a munkát és nem a kerékkötői voltak.": itt meg azt a hibát követed el, hogy egy-két rendszergazda döntése miatt a linuxot marasztalod el, nem a rendszergazdákat. az, hogy nálatok nem adtak root jogot a desktop linuxodra, nem egy linuxba bedrótozott megmásíthatatlan tény, hanem egy helyi döntés.

    "a magadfaja "megmondom ki mit hogyan használjon" rendszergazdák játszóterének.": tévedés, én a "tiltakozom, hogy olyan beszél hülyeséget a linuxról, aki nem is látta" fajta rendszergazda vagyok. egyszer sem mondtam, hogy te mit használj, csak az ilyen apró szemantika nem ment át. én azt mondtam, hogy ne mondj olyat, amiről fogalmad sincs. illetve megállapítottam, hogy azóta bizonyára windowsozol, csak te ezt személyeskedésnek vetted, holott nem az.

    "Remélem én mindig találok egy olyan céget ahol a ...": ez magánügy. csak utána ne nyilatkozz azokról a cégekről, ahova nem mentél.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz cami][us #45 üzenetére

    én még mindig nem értem, minek kodek telepítéshez rendszergazda jogosultság linuxon...
    és ekkor még nem is a legegyszerűbb megoldásra gondolok, hogy letölti forrásban és lefordítja magának újra a lejátszót...

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz borg25 #55 üzenetére

    "az Ms nagyot alkotott az AD-val": egy normális világban, ahol a döntéshozók zöme nincs lefizetve, az ad-ért az ms-t tönkreperelték volna. az informatikai bűnözés egyik mintapéldája lenne.

    "Ki is nyírta a Novell": jaja, annyira kinyírta a novellt, hogy az máig létező, működő cég. tájékozódj, mielőtt félrebeszélsz.

    az exchange-nek sincs semmi értelme kis cégnél. szerintem nagyobbaknál se :)

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz borg25 #57 üzenetére

    tehát akkor ha azt akarom majd mondani, hogy a windows phone-t beszántották, írjam azt, hogy az ms-t beszántották és te érteni fogod?

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák