Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gabor7th

    addikt

    válasz bambano #3 üzenetére

    Az egérfogóból se sajnálják a sajtot, de persze nem az egér jóléte a cél.

    A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz bambano #6 üzenetére

    Értem én ezt, logikus is, de mégsem értem:

    Nem látom a közvetlen összefüggést a Linuxot futtatni akaró Azure-os ügyfélkör bizalma és fizetési hajlandósága illetve a Linuxot célzó szabadalmaik között (Android gyártók fejése illetve a Windowst a Linuxszal szemben bebetonozó/versenyelőnybe hozó szabadalmak).

    A MS nem szed közvetlenül az Azure ügyfelektől szabadalmi jogdíjakat, ezek a szabadalmak sem versenyelőnyt sem versenyhátrányt nem jelentenek az Azure-nak mint szolgáltatásnak a konkurens felhőszolgáltatásokkal szemben.

    Azt hogy a MS komolyan gondolja az Azure-t illetve azon belül a Linux guesteket, azt a legjobban nem holmi szabadalmak mutatják, hanem, hogy mennyi pénzt invesztálnak bele, illetve, hogy milyen nagy bevételük van belőle. Addig amíg szalad a szekér és a szekéren a fele fizetős szállítmányt a Linux adja, addig nem kell attól tartani, hogy le akarnák borítani a szakadékba.

    Ellenben a MS termékeinek illetve bankszámláinak jelentenek/jelentettek versenyelőnyt Linuxra épülő konkurens termékekkel szemben.

    Tehát nem értem, hogy miért jó az MS-nek mérhető ellenszolgáltatás nélkül konkurens termékeket gyártó szereplők számára rendelkezésre bocsájtani ezeket a szabadalmakat. Mi értelme van legalább az Android fejő szabadalmakat nem megtartani?

    [ Szerkesztve ]

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz bambano #31 üzenetére

    "2006-2007-ben az Ericssonnál voltam fejlesztő, Linux desktopok voltak, az összes desktop feladat óriási szopás volt, kb mindenkinek.": ha jól sejtem, 2007-ben még az xp volt többségben.

    Az Ericsson előtt egy másik cégnél (szintén Siemens leány, szintén nemzetközi projekt, System teszter voltam) dolgoztam és ott már Xp-t használtunk, elég problémamentesnek éltem meg, nyilván ez már jóval az SP1 után volt.

    Utána az Ericsonnál 2006-2007-ben fejlesztőként SLES-t használtunk és szerencsére volt lehetőség (nyilván nem véletlenül) virtuális gépben Windows 2000-et futtatni. Win XP-re akkor nem volt lehetőségünk. Én már kb 2002 óta Windows XP-t használtam, iszonyat lehangoló volt a Win 2000, de legalább az iroda működött rajta.

    az az xp, amiben még rendes hálózat se volt. az az xp, amihez tartozó programokban például a keresés shortcut mindegyikben más volt.

    Nem volt vele problémám. Nyilván nem jutott volna eszébe senkinek a szerveralkalmazásokat WinXP-n futtatni és a végén csodálkozni, hogy nem mennek megfelelően mert az XP nem arra való. Viszont amire való volt, az kitűnően ment rajta. Az hogy melyik programban milyen a keresés ikonja, nekem édesmindegy volt.

    A másik oldalon viszont olyan problémák voltak, hogy a _MÉREGDRÁGA_ 4GB RAM-mal szerelt tízenkét évvel ezelőtt félmilliós kétmagos Core Duo-val szerelt HP laptopok energiamenedzsmenje és automatikus ventiszabályozása Linux alatt nem ment és folyamatosan maxon pörögtek a ventik, ez persze bőven idegesítő volt. Statikusan lehetett lejjebb rakni a proci frekijét (!!!).

    Egy vacak media playert nem tudtam a csodagépre feltenni, legalábbis úgy nem hogy működjön is. SLES-en ugye nem volt kodek, nekünk meg nem volt root jogunk. Ehhez képest a Windows XP rendszerek, ahol mindenki admin volt és a céges alkalmazásboltból korlátozás nélkül lehetett felrakni mindenfélét amire szükséged volt a munkához maga az álom volt.

    Thunderbird nem volt az igazi, illetve a Firefox is gyakran crashelt anno. Persze mindig meg volt nyitva 15 fülem amelyekből a source repót böngésztem. Mindenre ami office meg a virtualizált Windows kellett. A desktop munkamenet egy Linux-Windows öszvér volt, ami mindegyiknek elsősorban a rossz tulajdonságát ötvözte.

    az, hogy valakinek az xp jobb volt desktopra, mint egy korabeli linux, max. annyit jelent, hogy észrevétlenül belefeccölt egy csomó munkát az xp megtanulásába, amit a linuxba már nem akar belefeccölni.

    Lehet hogy hihetetlen, de nem Marika nénik gyülekezete volt a cég. Nyilván az összes feladatot meg lehetett oldani a rendelkezésre álló eszközökkel. Nem volt olyan, hogy valami azért nem készült el, "mert Linux". Sőt, egy csomó dologra jobb is volt a Linux, például munka kezdetén ha frissen lett indítva a gép, szépen be lehetett lőni a környezetet (könyvtárak, környezeti változók stb. ) és az viszonylag jól úgy is maradt.

    Azt viszont kétlem, hogy olcsóbb vagy hatékonyabb lett volna a munka egy olyan alternatív setuphoz képest, ahol Windows van desktopra, a fejlesztés pedig 100%-ban távoli gépen megy terminálon keresztül. Ez 2006-2007-ben volt. Hogy mi lett utána azt én már nem tudom.

    [ Szerkesztve ]

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz bambano #34 üzenetére

    Sok elvakult hozzászólóval szemben én a saját nézőpontomat mutattam be, amelyek a saját tapasztalataimon illetve azon alapulnak amit a környezetemben láttam. Nem próbálom megmondani a frankót minden helyzetre.

    amikor bejött a kicsempézett metró a 'nem széttöredezett, egységes' windowsba, a júzerek zöme sugárban hányt tőle. nekik volt választási lehetőségük? nem volt, vagy visszatértek a w7-re, és használtak egy régi rendszert, vagy szívtak a csempével.

    Számomra ezek felszínes dolgok. Manci néninek lehet hogy fontos, hogy semmi ne változzon a rendszer kinézetében, nekem nem. Eddig bármilyen Windows jött, még soha nem okozott nekem problémát megnyomni a Windows billentyűt és beütni a program nevének első három betűjét majd kiválasztani a találati listából és az egérrel rábökni. Elhiszem, hogy vannak ilyen emberek is.

    Ha te azokból indulsz ki, akiknek problémát okoz Windowsban a csempésítés meg a keresőikon, esetleg a fejléc színének megváltoztatása, akkor had kérdezzem meg, hogy ez a Mancika aki mondjuk - és most tegyünk egy kirándulást a Sci-Fi világába - eddig KDE-s dísztrón végezte az irodai munkáját, most felvették hozzátok és hirtelen Gnome-ra kellene váltania nem fogja ugyanannyira elveszettnek érezni magát, mint egy W7->W10 váltásnál?

    Te a nagy Linuxos szabadságot felhasználva bevállalnád azt, hogy megbontod a homogén Gnome környezetet és Mancikának engedélyezed (és szupportálod) a KDE-t. Hiszen Linuxon akkora nagy szabadság van, hogy ez simán bele kell férjen egy céges környezetben. Vagy mégsem?

    érdemes lenne afelé kanyarodni, hogy amikor valaki szidja a linuxot, akkor valós érvekkel teszi, nem légből kapott hülyeségekkel.

    Nyugtass meg, hogy ezzel nem rám gondolsz! :)

    [ Szerkesztve ]

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz bambano #37 üzenetére

    "meg nem volt root jogunk. Ehhez képest a Windows XP rendszerek, ahol mindenki admin volt ": rotflmao, tehát az adminként hajtott xp jobb volt, mint a júzerként hajtott linux, és ebből te azt a következtetést vontad le, hogy a linux rossz, nem pedig azt, hogy a root hozzáférés hiánya akadályozott? ebből mindjárt látszik, mennyire megalapozott a linuxot elítélő véleményed. hint: semennyire. rotfl.

    Bazz. Ha root jogunk lett volna a Linuxon a korábban felvázolt problémákon amelyen nyilván szépen átsiklottál sem változott volna. A root jog hiánya csak plusz egy óriási szopás volt.

    A Linux vs Windows desktoptól eltekintve a két cég informatikája között a fő különbség az volt, hogy az elsőnél az elefántcsonttoronyban ülő Linuxos rendszergazdák (érzésem szerint) potenciális hibaforrásként vagy akár szükséges rosszként tekintettek a userre, a másiknál a (nem linuxos) rendszergazdák pedig értelmes felhasználókként akik tudnak élni a szabadságjogaikkal, ennek megfelelően inkább támogatták a munkát és nem a kerékkötői voltak.

    "Lehet hogy hihetetlen, de nem Marika nénik gyülekezete volt a cég.": így van, hiszen normális esetben Marikanéni nem adminként windózol.

    "Hogy mi lett utána azt én már nem tudom.": az lett utána, hogy te maradtál windowson, és ez jól is van így, egyel kevesebb hülye kérdés a linux topicokban. csak azt kellene megszokni, hogy nem szólsz be olyan kérdésekben, amiket ha megkapargatunk, kiderül, hogy valójában fogalmad sincs az egészről.

    Ha úgy érzed süllyed a hajó, igyál meg egy teát, ne menj át személyeskedésbe velem szemben, kérlek. :P

    csak nekem mindig olyan fura, hogy 1993-ban már debian előtt ültem, és azóta is kizárólag (na jó, volt egy kis decwindows is), ezt használom, és a windows fanok folyamatosan azt magyarázzák nekem, hogy nem is.

    Ez nagyon szép és jó, a Linux nyilván tökéletesen alkalmas a magadfaja "megmondom ki mit hogyan használjon" rendszergazdák játszóterének. Remélem én mindig találok egy olyan céget ahol a rendszergazdák a földön járnak és magunkfajta halandóknak is biztosítanak egy olyan környezetet ahol nem csak a hálózat működik, hanem produktív munkamenetet is lehet rá építeni.

    [ Szerkesztve ]

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz bambano #41 üzenetére

    Ne röhögtess, hogy most 12 évvel később megszakérted, hogy milyen balek voltam, anélkül hogy tudnád mit próbáltam ki és mit nem és hogy mi volt a konkrét hiba.

    itt meg azt a hibát követed el, hogy egy-két rendszergazda döntése miatt a linuxot marasztalod el, nem a rendszergazdákat.

    Elmarasztaltam a Linuxos rendszergazdákat is és magát a Linuxot is, amely root jog ide vagy oda szerintem és alegtöbb akkori kollégám szerint is kevésbé volt alkalmas a feladatkör egy jelentős részéhez mint a Win.

    tévedés, én a "tiltakozom, hogy olyan beszél hülyeséget a linuxról, aki nem is látta" fajta rendszergazda vagyok.

    Te inkább egy beképzelt rendszergazda vagy, aki nyilván sokkal pontosabban tudja, hogy a dolgozónak (aki közvetve az ő bérét is termeli) pontosan milyen feladatai vannak, milyen eszközökkel milyen munkamenetet valósít meg mint maga a dolgozó és teljesen meg van róla győződve hogy az amit ő nyújt a legalkalmasabb a feladatra.

    ne nyilatkozz azokról a cégekről, ahova nem mentél.

    Kettőnk közül én arról beszéltem amit személyesen tapasztaltam. Te pedig arról beszélsz, hogy én szerinted -és itt fogalmad sincs sem arról hogy milyen feladataim voltak- meg sem tudom ítélni, hogy a saját munkakörnyezetemben hol voltak problémák. Ugatsz bele a vakvilágba

    [ Szerkesztve ]

  • borg25

    senior tag

    LOGOUT blog

    válasz bambano #56 üzenetére

    Boccs, de én úgy tudom, hogy a Novell Netwaret beszántották. Az tény, hogy a Novell átnyergelt más területre pl megvette a Suse Linuxot, és a cég még létezik, viszont a Novell Netware ma már nem létezik.

    Novell Netware
    Igaz, van utódja

    [ Szerkesztve ]

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz bambano #59 üzenetére

    Oké, de ez az átlag usert nem fogja érdekelni :)

    sh4d0w
    Azzal kezdtem, hogy az ingyenességen kívül. Amibe egy Windows került, annyit nyugaton egy hónapban kifizetnek kávéra, nem tétel.

  • borg25

    senior tag

    LOGOUT blog

    válasz bambano #58 üzenetére

    Igazad van, félreérthetően fogalmaztam.
    A lényeg, hogy ahogy anno a Win2k ökoszisztémát kinyírta Novell Netwaret, ugyanúgy nyírja most ki a felhő és a mobiltelefon a Windows ökoszisztémát. Evolúció.Csak kár, hogy az evolúció versenyében, nem a legfejlettebb, hanem a legéletképesebb marad életben. Tudom, most a windowst temetjük, ami linuxosnak öröm, viszont ezzel teszünk egy nagy lépést afelé, hogy mindent a felhőben tároljunk, ott osszunk meg, tőle és az elérhetőségétől függjünk. Hurrá. :O

Új hozzászólás Aktív témák