Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hallador

    addikt

    válasz Meridian #5 üzenetére

    Melyik világban? Az MS csak Windows szinten áll jól szabadalmakban, android és egyéb szabadalmak pedig felvásárlásokból származnak.

    Ami inkább hihető, hogy egyrészt előttem is írták az ézsör legalább fele Linux VM-et futtat. Ami azért eléggé fájdalmas adat, mert a Microsoft server bármennyire is kényelmes nem áll hosszútávon nyerése.

    A másik komoly probléma, hogy a Windows 8.1-ig annyira nehéz nyögvenyelős, lassú mint a lótetű rendszereket láttunk az MS-től, ami azoknak a fejlesztőknek nagyon nem tetszik, mint az MS gondolta. (Nekem sem, pedig én nem nagyon fejlesztek). Ennek következménye az lett, hogy a DevOps mérnökök, és a hozzá tartozó teljes infrastruktúra elkezdte elhagyni a Windows-t. Ebből adódóan eléggé összeszarta magát a MS. Ugyanis a cloud mint olyan innentől kezdve Linuxon megy mind a fejlesztése, mind pedig az üzemeltetése. (Na nem Magyarországon :DD Mert otthon van az MS utolsó fellegvára)

    Történt ugyanis, hogy maga Mark Russinovich elment az egyik legnagyobb Devops konferenciára, előadást tartani, megkérdezte, hogy amúgy ki használ szívesen Windows akár a munkájára, de főleg otthon, amikor az esetleges munkahelyén ugyan rá van kényszerítve, hogy policy szerint Windows-t használjon a fejlesztéshez, mire 800 - 1000 fő közül egy ember tette fel a kezét. Majd ott helyben konstatálta, hogy bizony a Windows kicsit lemaradt.

    Az MS nem hülye pontosan tudja, hogy azé a jövő platformja, amit a fejlesztők használnak, ez most DevOps, Cloud, és Openstack szempontból nem a Windows, hanem a Linux, a Microsoft a Steve Ballmer féle dilettáns MS-eseknek nem esett le, de a világnak igen, hogy A Windows 7 szintű elavult nyögvenyelős rendszereken nem annyira ad szabad kezet semmibe.

    Ennek köszönhető, hogy a cmd.exe elkezdte kezelni a sima per jelet, elkezdte használni a TAB-ot, a PowerShell ismeri a Linux parancsokat, és nem csak azt.

    Az sem véletlen, hogy a Windows 10 tudja tartalmazni a Bash-t, de még komplett Linux futtató környezetet is.

    Az Ézsör mélyebb részein Linux hálózati rendszerek futnak, nem véletlenül, azért mert a Windows de még Hyper-V szintje sem tud olyan rugalmas lenni mint egy Linux.

    Hát ezekért "Szereti" a Microsoft annyira a Linuxot.

    Már csak az van hátra, hogy a Windows Desktop is Linux kernelre váltson. (irónia)

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Meridian #15 üzenetére

    Hét én hiszek neked, de jobban hiszek a világ legnagyobb szoftverfejlesztő kereskedelmi cégéről írt független cikkenk, és a föld legnagyobb tő közösségének.

    The conference is called ChefConf. Chef is a tool that helps tech geeks setup and operate the many machines needed to drive a website, smartphone app, or some other piece of business software. It's an open source tool, which means it's typically used alongside other open source software. When Russinovich asks how many in the audience use nothing but Windows to run their machines, one guy raises his hand—one guy out of several hundred. Mostly, they run the open source Linux operating system.

    Ehhez képest én egy olyan helyen melózom ahol win AD nincs, van helyette Samba, meg Zarafa, meg Kopano. Az irodában dolgozók sikítanak a Kopano miatt, és mindegyik Outlookot kér és használ.

    Hát igen, Magyarországon azért nem is várnék többet. Mosta abba gondolj bele, hogy van a google, ahol a Windows mint olyan nem támogatott van 20 000 programozó és elvannak a Microsoft bármelyik terméke nélkül. Én is megvagyok 10 éve a Microsoft bármelyik terméke nélkül.

    Filemegosztás horror a sambán, körülményes delegálni admin jogokat, hogy ne csak a root tudjon ilyet csinálni.

    Már scriptelés nélkül ami ma alapnak kellene lennie egy bármilyen informatikus számára, aki nem tud scriptelni az nem informatikus, hanem betanított munkás, otthon az informatikusok 90 % ilyen, úgy valóban...

    Aztán ott van az hogy sehol nincs linuxos képzettségű IT helpdeskes, vagy rendszergazdák, ami van, az aranyárban van.

    Már úgy érted, hogy a Windows-os "rendszergazdákhoz" képest valódi rendszergazdák tudása sokba kerül? Valóban így van, ezzel az a baj, hogy a Valódi Windows-os rendszergazda ugyanannyiba kerül mint a Linux-os csak Magyarország tele van bohócokkal, ha IT-ről van szó. Ez talán nem a Linuxosok hibája.

    Ezzel szemben minden állásra 10-20 windows-os IT-st lehet találni, és néha még viccesen alacsony bérigényekkel is...! És mindehhez hozzátenném, aki a rendszert építette az vérprofi linuxos.

    Már hogy 10-20 betanított egér huszárt? Mert egy tényleg jó Microsoftos annyiba kerül, mint egy jó Linuxos, AIX-es, VMware-es stb. aki viccesen alacsony árat kér az max Magyarországon számít jó Microsoftosnak, sehol máshol. (irónia)

    Ja és hozzátenném, a cég benne van a top25 magyar cégben, szóval nem kicsi cégről van szó... a nevét nem írhatom le, mert nem tehetem (és a top25-el kicsit "ráhagytam"... azaz nem a 25-ik).

    Teheted ahova akarod, amiben benne van, hogy magyar és cég az nagy eséllyel egy nagy rakás.... Vannak kivételek, de na akard összehasonlítani egy AUDI-val, vagy egy Ringier-el, mert a magyar cégek kezdő artista iskolásoknak számítanak a profi alpinisták mellett ha IT-ről van szó a külföldi cégekhez képest.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz 0xmilan #17 üzenetére

    Jogos, igazad van. Figyelmetlen voltam.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz joysefke #29 üzenetére

    Én meg azoknak nem szoktam hinni, akik 10 - 12 éves dolgokból indulnak ki, mint 12 éve az informatikában, tudod, ha én azt mondom, hogy a magyarok 50 %-a a szocializmus elvei szerint és annak igen sok igazság tartalma van. Ha Te azt mondod, hogy 2007-ben itt meg ott dolgoztál, és Linux desktopot használtak, persze ilyen olyan rossz volt.... és mindenki szopott vele, akkor az olyan lenne, mintha én azt mondanám, hogy a magyarok 50-%-a a Horty rendszerben él, ami nyilván ökörség lenne. Remélem érted, hogy azóta legalább a 3-dik Linux generáció van jelen, és a 3-dik Windows generáció is. Szóval az informatikában 12 év az max Magyarországon ugyanaz, a világban az idő húzó semmit nem érő dolgokon túlléptek... No Offense, de tényleg...

    Az hogy a magyar emberek 90 %-a nem akar tanulni nem képes a fejlődésre nem akar haladni, csak azt akarja, hogy haladjanak a dolgai de ezért semmit nem akar tenni, Na ez a nagy probléma, nem pedig az a tény amit maga a Microsoft egyik vezető mérnöke, azaz nem szektor bohóca mint Ballmer mondott. Ha szerintük is a Linux a vezető platform a DevOps-ban és nem csak ebben a fejlesztési platformon, akkor ez számomra hihetőbb, mint ha valaki 12 éves dolgokkal hozakodik elő...

    Akkor jobban tetszik, ha már egy másik platform vezetőmérnöke is azt mondja, hogy tényleg a mai fiatalok, már inkább Linux-ot futtatnak fejlesztő tevékenységre, akkor neki előbb elhiszem...

    Tudod azért nem ellenséget írok mert USA, Japán vagy más hasonló lecsúszott országban sok esetben a Linux - Windows nem ellenség, hanem egy platform, amit használ aki tud, megtanulta, otthon meg mint hülye gyerek a disznóvágáson a sok ráérő ember (Ezt tanulta a nagymama a szociban az unokának is átadta), hogy ellenségképet keresünk, majd megmagyarázzuk miért nem jó 2018-ban ami 2007-ben sem volt az.

    Emlékeim szerint senki sem tolakodott, hogy a saját desktopján Linuxot használjon.

    Ameddig én Magyarországon voltam sok helyen és is ezt láttam, csak szerencsére már nem ott vagyok.

    Használtam én már Windowst és Linuxot is irodában, ha még egyszer hosszú távon Linux desktop elé akarnának kényszeríteni, az instant felmondás lenne.

    Na ja nálam ez van Windows esetében... Neked van időd a Windowsra nekem nincs...

    2006-2007-ben az Ericssonnál voltam fejlesztő, Linux desktopok voltak, az összes desktop feladat óriási szopás volt, kb mindenkinek.

    Értem 2007-ben? Aha..

    Van egy rossz hírem a világ fejlődik, de Magyarország egy helyben topog...

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz joysefke #32 üzenetére

    Figyelj, Te belekezdtél valamibe, ami ma nem releváns. Az-az előhozakodtál valamivel, ami ma nem relevás. Ma kikéred magadnak, hogy én ezt megkérdőjelezem. Aki csúsztat az Te vagy, mert én nem azt kérdőjeleztem meg, hogy Te vagy a kollégáid mint tapasztaltak és hol, hanem azt, hogy 2018-ban láthatóan nem sok tapasztalatod van a Linux desktopokkal...

    Az, hogy látatlanban megkérdőjelezed a volt kollégáim tanulni akarását/tudását esetleg azt, hogy én fel tudom-e mérni, hogy mi volt a viszonylag szűk környezetemben, az eleve nevetséges. Utaltam rá, hogy fejlesztők voltak a kollégáim mindenhol. Viszonylag fiatal csapat, nagy nemzetközi szoftverprojektek, nem "Jóskapista BT-nek tákoltunk honlapot 100-ért".

    Nem nem azt kérdőjelezem meg, hanem azt, hogy Te ma dolgoztál Linux desktoppal... Ami ráadásul nem tapasztalatokra, hanem a saját előítéleteidre alapozol, aminek ma pont 0 a létjogosultsága, hiszen kb nem igaz amit leírtál a DevOps-ra...

    Tudod ez úgy lett volna korrekt, hogy leírod, hogy nem szeretnél használni Linux desktopot, mert valamikor amikor azzal kezdett dolgozni, akkor nem szeretted, erre azt mondja valaki, hogy OK én is ezt mondanám, van ilyen.

    De az, hogy 2018-ban kijelented, hogy a Linux így meg úgy, mert Te 2007-ben... Na ez az igazi magyaros félrebeszélés.

    A desktop Linux pedig fejlődött és javult, de a Linux desktopra való bevethetősége még mindmáig problémás

    Ezt mire alapozod?

    a fő problémák pedig még mindig ugyan azok mint mindig: amellett hogy a platform széttöredezett azok a nagy szereplők akik munkát ölnek a Linuxba elsősorban nem abból a célból teszik, hogy a Linux legyen a next gen deszktop platform, hanem hogy legyen egy platformjuk ami futtatja a saját (gyakran fizetős) szerveralkalmazásaikat vagy infrastruktúrájukat anélkül, hogy egy konkurens cég platformjának lennének kiszolgáltatva.

    Ok ennek mi köze a Linux desktophoz? Mert ott elég ritkán vannak olyan fizetős programok amiket csípőből ne váltana bármilyen szempontból egy ingyenes DevOps eszközt...

    Ja hogy Pistike, Báluska, Jancsika nem akar csak Outlook-al, meg Word-el dolgozni... Ja hogy már az MS is O365-ben gondolkodik, nem Office 2007-ben.... Szóval értem én, de ezek már előítéletek nem pedig valós dolgok.... Ha pedig arra gondolok, hogy a nagyobb fejlesztőcégek cloudba dolgoznak, webes levelezéssel, és webes alapú verziókezelőkkel, a nagy szoftvergyártók mennek webes felületre (VMware, KVM, XEN, HP) pont 0 a jelentősége, hogy Windows, Linux, MacOS az oprendszer...

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Bici #36 üzenetére

    Jogos, igazad van, de a valótlanságokat érdemes tisztába tenni.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz borg25 #47 üzenetére

    Nem jól értelmezted amit írtam. Nem arról van szó, hogy Magyarországon ki mit gondol. Mondhatnám, hogy kerekítési hiba. Maga a Microsoft fedezte fel, hogy az Ő szempontjukból ez így van.
    Az az én azt gondolom, hogy az általad felsorolt dolgok közül, egyik sem az amiért a Microsoft ezt meglépte.

    A nagy cloud fenntartók saját nyelveket használnak, amiket vagy egy kisebb csapat, vagy maga a cloud szolgáltató csinál, hogy ezt min futtatod olyan mindegy, mert fut mindenen, de ha valaki ingyen tudja futtatni miért is vegye meg a Windows-t? És a fizetős vackait?

    Magyarország Európa legjobban Microsoft csaholó országa, hát én ugyan miért használjak akár cloud, akár más DevOps, (Docker, OpenStack, vCenter, OneView, rdesktop, remmina, java stb) futtatására Windows-t ha Linux alól pont ugyanolyan jól megoldom, ingyen van, és jobban kézre áll?

    Nem használok, photoshopot, cad-et, és excel-t is ha kell, azaz Calc-ot mert amire kell arra nekem elég. A writer is.

    Köszöni szépen a VMware Workstation is tökéletesen működik Linuxon évek óta. De a virtualbox is, ha nagyon kell.

    Szóval ha pl már tőlem idéztél, pont nem érdekel a Microsoft bármelyik cucca, de a rajta futó fizetős dolgai sem. De ha megnézed, na nem Magyarországon akkor bizony ezzel sokan így vannak mint én.

    Ráadásul ahogy a wired is írja nem csak én, hanem elég sokan ahhoz, hogy a Microsoft is beletegye a Windows 10-be a bash-t, a powershell ismerje a Linuxos alapparancsokat, valamint a komplett Linux-os alrendszert készítsen hozzá. Ami sok embernek nem is fontos, de pont ugyanennyi embernek nem fontos a Photoshop, Cad, AdobeCC és a többi sem.

    Tulajdonképpen mondhatnám azt is, hogy a firefox-hoz, meg az infra struktúra üzemeltetéshez pont nem kell Windowst venni, sem Office-t, sem Photoshopot, sem Cad-et, sem AdobeCC-t.

    Mert ugye az azért elég nagy csúsztatás bármelyik átlag User otthon anélkül venne több millió Ft-ért szoftvert, hogy saját magát szórakoztassa, ha elkezded összeszámolgatni, hogy mennyi az amit összeírtál, akkor az kb magánszemély számára felesleges pénzkidobás lesz.

    Sajnos otthon lusták az emberek arra, hogy tanuljanak, és lusták, arra is, hogy végiggondolják a saját érdekükben ingyen is pont ugyan olyan jól járnának, mint ha Windows-t de bármilyen fizetős szoftvert használnának, mert igazából nekik mindegy, és mint láthattuk a Microsoft reakciójából ,a fejlesztőknek is...

    Ez nem tutiság, hanem a szörnyű tények. A Lustaság fél egészség. Ja nem... Már nem így van.

    Ezt a saját példámon is elmondhatom... :)

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Cathfaern #53 üzenetére

    Nem akarlak megbántani, de nem nagyon érted a szitut. Ilyen magyarosan valamit beírsz de nagyon tudod mi miért van, ami nem baj, mert nem kell a legtöbb embernek tudni ezt, de legalább ne lenne otthon annyi polihisztor. (Kós Károly a fasorban sincs)

    A Microsoft, mint ahogyan ez nyilvánvaló volt az eddigi hozzászólásaimból, nem az átlag userek miatt kezdte a Linuxot "istáponli", hanem mert elkezdte elveszíteni a DevOps, és a Cloud fejlesztőket. Lassan az Üzemeltetőket is. Ezért van ez. Ha elolvastad volna, amikről szó volt azokban a posztokban amikről írtam, akkor egyértelmű, hogy nem az átlag Marika néniről van szó. Bár ugye Magyarországon, ha kötözködésről van szól, akkor hirtelen megjelennek, az értetlenkedő fontoskodó, szerepelni akaró emberek, akik már csak azért is magyaráznak, mert nemzeti sport...

    Ez sem baj, csak ne az én időmet húzd az értetlenkedéssel, mert sem kedvem, sem időm Helyes Ügyes "J"óravaló Emberekkel foglalkozni...

    Köszi előre is... :)

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Cathfaern #63 üzenetére

    Amúgy attól nem lesz igazad, hogy magas lóról adod elő.

    Rosszul gondolod, nem én beszélek magas lóról, hanem Te nem látod az összefüggéseket, nem értetted meg a lényeget. Mint mondtam ezzel nincs baj, azzal van baj, hogy neked áll ennek ellenére feljebb. Van egy rossz hírem, ezzel semmit nem érsz el... , már egy nem mesterségesen a képmutatásra kihegyezett országban, mondjuk MO pont ilyen szóval még sikeres is lehetsz... :)

    (#65) Cathfaern

    Az, hogy az elhanyagolható mennyiségű devops fejlesztő milyen oprendszert használ, nem sokat oszt-szoroz.

    Legalábbis Magyarországon, máshol kinevetnének...

    Azért nem haragszol meg, ha Mark Russinovich -nak előbb elhiszem mint neked.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Cathfaern #68 üzenetére

    Csak, kár, hogy ebben az esetben pont a DevOps-ról, és a fejlesztésről van szó. Ez van a háttérben nem az átlag user.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Új hozzászólás Aktív témák