Új hozzászólás Aktív témák

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz bambano #31 üzenetére

    "2006-2007-ben az Ericssonnál voltam fejlesztő, Linux desktopok voltak, az összes desktop feladat óriási szopás volt, kb mindenkinek.": ha jól sejtem, 2007-ben még az xp volt többségben.

    Az Ericsson előtt egy másik cégnél (szintén Siemens leány, szintén nemzetközi projekt, System teszter voltam) dolgoztam és ott már Xp-t használtunk, elég problémamentesnek éltem meg, nyilván ez már jóval az SP1 után volt.

    Utána az Ericsonnál 2006-2007-ben fejlesztőként SLES-t használtunk és szerencsére volt lehetőség (nyilván nem véletlenül) virtuális gépben Windows 2000-et futtatni. Win XP-re akkor nem volt lehetőségünk. Én már kb 2002 óta Windows XP-t használtam, iszonyat lehangoló volt a Win 2000, de legalább az iroda működött rajta.

    az az xp, amiben még rendes hálózat se volt. az az xp, amihez tartozó programokban például a keresés shortcut mindegyikben más volt.

    Nem volt vele problémám. Nyilván nem jutott volna eszébe senkinek a szerveralkalmazásokat WinXP-n futtatni és a végén csodálkozni, hogy nem mennek megfelelően mert az XP nem arra való. Viszont amire való volt, az kitűnően ment rajta. Az hogy melyik programban milyen a keresés ikonja, nekem édesmindegy volt.

    A másik oldalon viszont olyan problémák voltak, hogy a _MÉREGDRÁGA_ 4GB RAM-mal szerelt tízenkét évvel ezelőtt félmilliós kétmagos Core Duo-val szerelt HP laptopok energiamenedzsmenje és automatikus ventiszabályozása Linux alatt nem ment és folyamatosan maxon pörögtek a ventik, ez persze bőven idegesítő volt. Statikusan lehetett lejjebb rakni a proci frekijét (!!!).

    Egy vacak media playert nem tudtam a csodagépre feltenni, legalábbis úgy nem hogy működjön is. SLES-en ugye nem volt kodek, nekünk meg nem volt root jogunk. Ehhez képest a Windows XP rendszerek, ahol mindenki admin volt és a céges alkalmazásboltból korlátozás nélkül lehetett felrakni mindenfélét amire szükséged volt a munkához maga az álom volt.

    Thunderbird nem volt az igazi, illetve a Firefox is gyakran crashelt anno. Persze mindig meg volt nyitva 15 fülem amelyekből a source repót böngésztem. Mindenre ami office meg a virtualizált Windows kellett. A desktop munkamenet egy Linux-Windows öszvér volt, ami mindegyiknek elsősorban a rossz tulajdonságát ötvözte.

    az, hogy valakinek az xp jobb volt desktopra, mint egy korabeli linux, max. annyit jelent, hogy észrevétlenül belefeccölt egy csomó munkát az xp megtanulásába, amit a linuxba már nem akar belefeccölni.

    Lehet hogy hihetetlen, de nem Marika nénik gyülekezete volt a cég. Nyilván az összes feladatot meg lehetett oldani a rendelkezésre álló eszközökkel. Nem volt olyan, hogy valami azért nem készült el, "mert Linux". Sőt, egy csomó dologra jobb is volt a Linux, például munka kezdetén ha frissen lett indítva a gép, szépen be lehetett lőni a környezetet (könyvtárak, környezeti változók stb. ) és az viszonylag jól úgy is maradt.

    Azt viszont kétlem, hogy olcsóbb vagy hatékonyabb lett volna a munka egy olyan alternatív setuphoz képest, ahol Windows van desktopra, a fejlesztés pedig 100%-ban távoli gépen megy terminálon keresztül. Ez 2006-2007-ben volt. Hogy mi lett utána azt én már nem tudom.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák