Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Meridian

    senior tag

    válasz hallador #12 üzenetére

    "Történt ugyanis, hogy maga Mark Russinovich elment az egyik legnagyobb Devops konferenciára, előadást tartani, megkérdezte, hogy amúgy ki használ szívesen Windows akár a munkájára, de főleg otthon, amikor az esetleges munkahelyén ugyan rá van kényszerítve, hogy policy szerint Windows-t használjon a fejlesztéshez, mire 800 - 1000 fő közül egy ember tette fel a kezét. Majd ott helyben konstatálta, hogy bizony a Windows kicsit lemaradt."

    Ehhez képest én egy olyan helyen melózom ahol win AD nincs, van helyette Samba, meg Zarafa, meg Kopano. Az irodában dolgozók sikítanak a Kopano miatt, és mindegyik Outlookot kér és használ. Libreoffice egy hányadék, makrókat meg nem is kezel (a mi nem lenne baj - csak hát, ugye). Még a tulajdonosok is, aki nem hajlandóak fizetni az MS cuccokért (de mégis fizetnek, mert Office-ért kell). Rettenet mennyi probléma van a Kopanoval és a Kopano extension for outlook inkompatibilitásával. Filemegosztás horror a sambán, körülményes delegálni admin jogokat, hogy ne csak a root tudjon ilyet csinálni. Aztán ott van az hogy sehol nincs linuxos képzettségű IT helpdeskes, vagy rendszergazdák, ami van, az aranyárban van. Ezzel szemben minden állásra 10-20 windows-os IT-st lehet találni, és néha még viccesen alacsony bérigényekkel is...! És mindehhez hozzátenném, aki a rendszert építette az vérprofi linuxos.

    Ja és hozzátenném, a cég benne van a top25 magyar cégben, szóval nem kicsi cégről van szó... a nevét nem írhatom le, mert nem tehetem (és a top25-el kicsit "ráhagytam"... azaz nem a 25-ik).

    [ Szerkesztve ]

  • bambano

    titán

    válasz hallador #18 üzenetére

    "egér huszár": nálunk ezt okleveles kettősklikkelőnek hívják :)

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz hallador #18 üzenetére

    Hét én hiszek neked, de jobban hiszek a világ legnagyobb szoftverfejlesztő kereskedelmi cégéről írt független cikkenk, és a föld legnagyobb tő közösségének

    Na, ha valaki kijelenti magáról hogy független aztán kérés nélkül véleményt mond, annak még azt sem hiszem el, amit kérdez. Használtam én már Windowst és Linuxot is irodában, ha még egyszer hosszú távon Linux desktop elé akarnának kényszeríteni, az instant felmondás lenne.

    2006-2007-ben az Ericssonnál voltam fejlesztő, Linux desktopok voltak, az összes desktop feladat óriási szopás volt, kb mindenkinek. A Linuxra felrakott, virtualizált Win2000 (igen 2006-2007-ben óriási megváltás volt). A linux desktop használat pedig kb kimerült SSH-ban.

    2007-2016-ig egy Siemens leánynál -egy 14E-es Siemens leánynál- tanácsadó, a mi irodánkban volt még vagy 60-70 fejlesztő. A Windows XP-Windows 7 admin jogokkal és szinte korlátlan szabadsággal (kivéve domain admin ofc illetve a vírusírtót sem lehetett kikapcsolni) egy álom volt.

    Emlékeim szerint senki sem tolakodott, hogy a saját desktopján Linuxot használjon.

    Szerver oldalon (szerver applikációk fejlesztése) nyilván célplatform volt a Linux is, az anyacégre vetítve, megkockáztatom, hogy 2007 környékén 30%-70% volt az általunk fejlesztett Linuxos-Windowszos szervertermékek aránya. 2016-ra ez eltolódott kb 60%-40%-ra (Linux-Windows), tehát én is éreztem a Linux szerverek térnyerését az vállalati domainben.

    Érzésre sokkal többször döntött a hosszú távú termékpolitika illetve a (látszólagos) árminimalizálás mint hogy melyik platform alkalmasabb erre vagy arra a feladatra.

    [ Szerkesztve ]

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz hallador #30 üzenetére

    A hozzászólásomra adott válaszodat csúsztatásnak érzem. Én leírtam a konkrét tapasztalataimat. Nem azt írtam, hogy a nagyvilágban így meg úgy mi van (szerintem), hanem azt, hogy akkor és ott mi volt az én környezetemben.

    Az, hogy látatlanban megkérdőjelezed a volt kollégáim tanulni akarását/tudását esetleg azt, hogy én fel tudom-e mérni, hogy mi volt a viszonylag szűk környezetemben, az eleve nevetséges. Utaltam rá, hogy fejlesztők voltak a kollégáim mindenhol. Viszonylag fiatal csapat, nagy nemzetközi szoftverprojektek, nem "Jóskapista BT-nek tákoltunk honlapot 100-ért".

    A desktop Linux pedig fejlődött és javult, de a Linux desktopra való bevethetősége még mindmáig problémás, a fő problémák pedig még mindig ugyan azok mint mindig: amellett hogy a platform széttöredezett azok a nagy szereplők akik munkát ölnek a Linuxba elsősorban nem abból a célból teszik, hogy a Linux legyen a next gen deszktop platform, hanem hogy legyen egy platformjuk ami futtatja a saját (gyakran fizetős) szerveralkalmazásaikat vagy infrastruktúrájukat anélkül, hogy egy konkurens cég platformjának lennének kiszolgáltatva.

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz hallador #51 üzenetére

    "De ha megnézed, na nem Magyarországon akkor bizony ezzel sokan így vannak mint én."
    Jah, 2%.

    Sok éven keresztül linux volt a fő oprendszerem, volt hogy nem is volt Win a gépemen. De az ingyenességen túl egyszerűen nem tudok egy indokot se mondani, hogy átlag usernek miért érné meg linuxot használnia Win helyett. Nem azt mondom, hogy nem használhatna azt is, mert persze listaszerűen minden igényét kielégítené. De miért tenné meg, mikor a Win elterjedtebb, nagyon eséllyel fogja tudni saját maga megoldani a problémáit rajta, és nagyobb eséllyel fog közeli ismerettségi körből találni valakit aki meg tudja oldani a problémát, ha ő mégis elakadna vele? (na meg Win-nél még mindig van hivatalos support, még ha ezt az emberek hajlamosak is elfelejteni és inkább szomszéd Pistikét hívni)

  • borg25

    senior tag

    LOGOUT blog

    válasz hallador #51 üzenetére

    A felsorolásommal nem azt akartam mondani, hogy cloudra, DevOpsra tessék Windowst használni, mert arra tényleg felesleges és értelmetlen
    Viszont vannak más olyan területek, ahol a Windows az erősebb, ezt el kell fogadni. Az emberek is különböznek és másban jók, a platformok is, ezért idéztelek téged.
    Az ide író fórumozok 99%-a olyan szoftvereket használ amiben a Linux az erősebb, s csak elvétve használnak Photoshopot, CAD-et, C#-ot vagy olyan nagyon-nagy méretű táblázatokat. De ez nem jelenti azt, hogy ilyen dolgokkal nem foglalkoznak emberek.

    Szerintem anno 2000-ben az Ms nagyot alkotott az AD-val, Windows 2000 Szerver ökoszisztémával. Ki is nyírta a Novellt, igaz, hogy ehhez felhasználta azt is, hogy a Novell-Windows 2000 integráció nagyon pocsék volt, a Windows 2000 jó dolgait Novell szerverrel nem lehetett kihasználni.
    Fordult a világ, az emberek és a vállalatok is elkezdenek menni a felhőbe, egyre kevésbé van szükség vállalati környezetben a Windows ökoszisztémára, nem csodálom, hogy beijedt az Ms. AD-hez, hogy HA-ban menjen már két gép is elég, fájlszerverben meg drágán lehet azt kihozni, amit a felhő tud, illetve a Storage szerverek és virtuális gépek korában eljárt az idő a HA-ba kötött windows fájlszerverek felett.
    Ami még erősen tudná tartani magát, az az Exchange, de az is elérhető felhős változatban.Talán maradt még a SharePoint mint vállalati eszköz, de az meg annyira nem elterjedt.

    Amiben a Windows még erős, az az otthoni felhasználás. Tény, az átlag otthoni felhasználónak a Linux bőven elég, sőt, még biztonságosabb is, hogy kevesebb vírus van rajta. Viszont amíg otthoni felhasználásra és játékra egy gépet vesznek, addig biztosan marad a Windows. Jó kérdés, hogy a magad VGA árak miatt mennyire terjednek el a konzolok, és térnek át az emberek arra játszani, mert az nagy szög lenne az otthoni felhasználásban. Akkor tényleg inkább Linuxot, még inkább Androidot (Egybegép) használnának otthon is.
    A hazai magas kalózkodásnak is van előnye az Ms számára: Mivel Pistike lopott Windowson, Phostohopon, AutoCad-en nőt fel, és ahogy írtad lusta, mikor elmegy majd céghez dolgozni, akkor majd ódzkodni fog a Linuxtól, GIMP-től, LibreOfficetól, pedig lehet, hogy elég lenne az is a munkájához. Szerintem ezért többszörösen megtérül az Ms-nek az olcsó Windowst és Officet az egyetemeknek, hallgatóknak program.

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz hallador #62 üzenetére

    "hanem mert elkezdte elveszíteni a DevOps, és a Cloud fejlesztőke"
    Ha holnaptól az összes DevOps meg Could fejlesztő átállna linux desktopra, az se hatná meg különösebben a Microsoftot :) A fejlesztőknél eddig is drasztikusan nagyobb volt a linuxot használók aránya, de az összes fejlesztő létszáma elhanyagolható az összes user létszámához képest.
    A probléma sokkal inkább az, hogy a szerver oldal kezd kicsúszni a kezükből, illetve hogy az átlaguserek kezdenek kicsúszni a kezükből az okostelefonok / tabletek térnyerése miatt. Előbbi miatt nyomja annyira az Azure-t, ami miatt viszont muszáj nyomnia a linux / open-source friendlységet is. Utóbbi miatt állítja át a fő szolgáltatásait / applikációit webes platformra. Az, hogy az elhanyagolható mennyiségű devops fejlesztő milyen oprendszert használ, nem sokat oszt-szoroz.

    Amúgy attól nem lesz igazad, hogy magas lóról adod elő.

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz hallador #67 üzenetére

    Szövegkörnyezetből való szándékos kiragadás, vagy nem érted mit írtam. Nem azt mondtam, hogy a devops fejlesztők kis aránya használ linuxot, hanem hogy a devops fejlesztők száma kicsi az összes userek számához képest.

Új hozzászólás Aktív témák