Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • VeAr

    csendes tag

    Hát nem tudom, ebben az ügyben speciel az Oracle pártján állok.

    Egyrészt SQL szerverek piacán van bőven konkurencia. Még az ingyenes (vagy olcsó: "kicsi") szerverek között is. És az Oracle-nak nem igazán volt eddig ilyen "kicsi" terméke.

    Másrészt. Ugye ez az úriember eladta a részesedését a SUN-nak, alkalmazott maradt, hogy majd dolgozik a következő verzió, aztán "hangulati okokból" három hónap múlva otthagyta a MySQL fejlesztését. (Ezt emlékezetből írtam, nem vagyok benne biztos hogy pont ő volt-e az a fejlesztő aki ezt lépte.). Az biztos hogy a MySQL következő verziója igen döcögősen készült.

    Most olyan hangok hallatszanak, hogy mióta az Oracle kézbe vette az ügyet, a MySQL adatbázis-kezelő fejlesztése is sokkal jobban megy (nemhiába EHHEZ értenek Oracle-ék). Igazából az Oracle átvétel előtt mindenki azt tanácsolta, hogy a MySQL-től menekülni kell (postgresql felé). Most viszont lehet hogy megváltozott a helyzet. Ettől függetlenül, MySQL használata nem létkérdés. Van egyéb ingyenes, vagy olcsó megoldás is. De mostanában (pont a MySQL gyengeségeinek okán) egyre jobban terjed a NoSQL iniciatíva is.

Új hozzászólás Aktív témák