Új hozzászólás Aktív témák

  • amadeus11

    senior tag

    Sose használtam Linuxot , valamelyik nap feldobtam . Mivel nekem a Gnome nem jön be , marad a KDE . Fel is tettem az új Kubuntut .
    A tapasztalatok :
    Gyors boot ( talán gyorsabb , mint Win 7 )
    Igazán szép külső effektekkel és aeroval , amit teljes mértékben testre lehet szabni (ez tetszett )
    Pár guglizás után már terminálból telepítettem a szükséges programokat - javarészt azokat , amiket Winen használtam . Tényleg mindent könnyen meg lehetett találni , nem okozott gondot a megfelelő programok megtalálása ill. telepítése sem .

    Amit észrevettem :
    Mielőtt feltelepítettem , azt gondoltam , maga a rendszer és a netezés gyorsabb lesz , mint a Win 7 - mivel winen a vírusirtó lassíthatja mind a programok indulását , mind a netezést . A boot tényleg gyorsabb , de a programok ( talán ) lassabban nyílnak , tálcára ha letettem a programot az is lassabban ment , mint Winen . Ehhez még : sokszor ha jobbklikkeltem az asztalon 2-3 másodperc is eltelt mire megjelent a menü , ez már elég zavaró volt . A parancsokra adott hosszú válaszidő akkor volt leginkább feltűnő , ha 3 -4 program ment egyszerre . ( 2 GB memóriánál nem szabadna lassulnia ) . Böngészés közben nem töltődtek gyorsabban a weboldalak ( igaz észrevehetően lassabb sem volt )

    Összességében jó benyomást keltett a Kubuntu , nagyon tetszetős , használható rendszer , aki tudja használni a keresőt (és a súgót ) kezdőként is elboldogul vele.

    A leírtak a magánvéleményemet tükrözik , nem kívánok ezzel flémet generálni .

    There is a star

Új hozzászólás Aktív témák