Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • maputo

    tag

    válasz anulu #1 üzenetére

    Illetve 10 éves tapasztalattal illene leszámolni a városi legendákkal:
    "Miért ne járulhatna hozzá az ember a közös szoftveres tudás építéséhez, akár mint fejlesztő, dokumentáció készítő, tesztelő, vagy éppen felhasználó?"

    Azt senki nem gondolhatja komolyan, hogy a fejlesztő (vagy kőműves, ápoló, akárki, aki ért a programozáshoz), 8-10 óra munka után hazamegy és még pár órában teljesen ingyen fog minőségi szoftvert készíteni a közösség szolgálatában. Illetve lehet ilyen, csak a fejlesztés sebessége nem lesz kielégítő.

    Ingyen ebéd márpedig nincs (értsd: a programozónak sem fogja a pék ingyen adni a kiflit), csak az üzleti modell más. Az ingyenes szolgáltatásait a Google sem emberbarátságból adja ingyen, ahogy a Canonical sem.

    [ Szerkesztve ]

  • nuke7

    veterán

    válasz anulu #1 üzenetére

    az ingyen ebédre meg csak annyit, hogy van olyan ebéd ahol nem pénzzel fizetsz... :U :)
    (és akkor az akár még lehet "ingyen" is)

    https://youtube.com/user/nuke7

  • KAMI911

    aktív tag

    válasz anulu #1 üzenetére

    (#1) anulu és (#2) maputo:

    Ha megnézzük egy profitorientált céget (Microsoft, Google), akkor nyilván az a célja, hogy a termékeiket minél többen használják. A szabad szoftverek esetén nincs ilyen nyomás, nincsenek részvényesek, akik ki akarják venni a pénzüket a cégből, akik nagy számokat akarnak és osztalékot. Nem kell drága marketing sem, sem sok más minden. Nem kell nagyon messzebb menni, elég csak a 8.0, 8.1 startmenüire gondolni. Mekkora felháborodás volt belőle. Mégsem született mind a mai napig hivatalos megoldás a dolog rendezésére (tudom majd a Windows 10), ezzel szemben az Unity mellett ott van egy seregnyi Ubuntu változat, amely reális választás (és akár fizetős supporttal is kérhető). Ez különbség.

    Az egész rendszer működése olcsóbb lehet, egyrészt mert nincsenek ilyen igények, másrészt mert több cég együttműködésével jön létre a termék. Közösség ereje igen nagy! Nézd a Wikipediat, az OpenStreetMap-et és ugyanúgy működik a szoftverfejlesztésnél is. Az egész kisebb erőforrást igényel.

    Nem kell, hogy mindenki szoftverfejlesztő legyen. Nagyon sokan máshogy is segíthetnek. Például nézd meg mennyi teendő van a Linux Mint (közösség hazai) háza táján:
    https://linuxmint.hu/kozremukodes

    Azok akik felhasználók megfontolhatják, hogy segítenek, napi egy-két esetleg heti vagy havi pár órában. Nagyon sok elfoglaltság van amely nem csak a szoftverfejlesztésről szól. Hanem a közös munkáról, ahol mindenki azt teszi hozzá amihez ért, amihez kedve van.

    Tegyük fel egy bográcsozást szervezel. Melyik lesz a jobb megoldás?
    Mindenki egyesével odarendel kaját valamelyik ételfutártól. Vagy mindenki hoz amit megbeszéltek és együtt, közösen leültök és elkészítitek a kaját (esetleg egy főszakács kijelölésével). Mennyivel jobb már ez utóbbi, szórakoztatóbb és valószínűleg olcsóbban is jön ki. És a megmaradt étel még mindig ingyen továbbadható.

    Természetesen ha valakinek magasabbak az igényei, vehet támogatást a Linux-hoz is, és akkor kap egy garantált szolgáltatást, SLA-kkal meg mindennel amire igénye van.

    [ Szerkesztve ]

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz anulu #11 üzenetére

    Gondolom, érted mit írtam, de feleslegesnek tartom magyarázni. Értelmetlen olyanokkal megvitatni valamit, aki csak fikázni akar valamit.

    (#13) AxBattler Az én életem abszolút nem a számítástechnika körül forog, csak bő egy éve meguntam a Win7 lassúságát és kipróbáltam pár Linuxot és tökéletesen megfelel nekem, mint home usernak. Még gyengébb gépen is elfut mondjuk az XFCE- vel. Nem a viruskergető és a tűzfal foglalja a rendszert, AAA játékokra persze nem használom. :)

    [ Szerkesztve ]

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz anulu #18 üzenetére

    Nyilvánvaló, sőt van pár fizetős disztró is. Ez a cikk viszont a Linux Mint 17.1- ről szól. :)

    Az első mondat pedig felkelti a figyelmet, arra szolgál, kár abba is belekötni! Minden cikknek kell egy jó cím is!

    (#22) anulu Minden home usernek szükséges program ingyenes a Mint- hez, Win 7 esetén ezt nem merném állítani, bár ott is megoldható minden ingyenes programokkal, például nagyszerű crossplatform programok vannak, de maga az oprendszer volt a fő kérdés, ami ott nem ingyenes.

    [ Szerkesztve ]

  • lev258

    veterán

    válasz anulu #27 üzenetére

    Valahol igazad van abban, hogy Microsoft ökoszisztémában élünk igen hosszú ideje, és ennek megfelelően erre van kihegyezve a szoftveripar is. Ez tény. Ennek ellenére a Linux maga egy alternatíva, bár nem mindenkinek és nem minden felhasználásra.

    [ Szerkesztve ]

    Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

  • attila9988

    őstag

    válasz anulu #1 üzenetére

    amúgymeg: ingyen ebéd nem létezik. valahol / valahogy mindenki megfizeti az árát.

    Én pl hol fizetem meg az árát a debian -omnak? Mesélj.

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • spammer

    veterán

    válasz anulu #32 üzenetére

    "igen, pl. a beleölt idő, szívás, tapasztalatszerzés, fórumolvasás is egyfajta "fizetés"."

    Az hát, mert a jobbak úgy születnek, hogy tudnak mindent, vagy csak kiszopják a kisujjukból. :C A windózt sem kellett tanulni senkinek, csak úgy tudták, hogy működik, azt' kész. Megtanultunk írni-olvasni, azért is fizettünk az időnkkel. A qrva életbe... :D

    „A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

  • attila9988

    őstag

    válasz anulu #32 üzenetére

    Két irányból közelíthető meg a kérdés, ugyanis pontosan kétféleképpen tudok fizetni a rendszerért.

    1) Amikor veszek valamilyen terméket, vagy fizetek egy szolgáltatásért, aminek a gyártója/üzemeltetője pénzt költött valamely nyílt forrású program képességeinek fejlesztésére. Ilyenkor, ha ők valamilyen formában a költségeik részeként beépítették azt a termék/szolgáltatás árába, akkor megfizetem. Amennyiben így van, akkor abban az esetben is fizetnem kellene, ha ők valamilyen zárt forrású programot használtak, mondjuk vettek windows licenc -t, vagy office -t. (ráadásul, ha ehhez valamilyen módon kötnek engem is, akkor nekem közvetlenül az ms -nek is fizetnem kell még pluszban.) Ebben az esetben pedig, ha csökkentik a költségeiket valamilyen formában, azzal én csak jól járhatok, pl ha lefejlesztik maguknak a szükséges funkciókat.
    Ezt az esetet emlegetni tehát felesleges.

    2) Ha valamilyen cégnek fizetek a támogatásért. Ez akkor lehetséges, ha olyan szolgáltatásra is szükségem van, amit nem tudok házon belül megoldani, esetleg biztosítékot akarok arra, hogy adott software rendelkezésre állása számomra megfelelő.
    A support minőségét tekintve, egy sima oem windows valahol a béka segge alatt van. Ehhez képest a leggagyibb linux support is fényévekkel jobb, ha már fizet érte az ember.

    Így tehát igazad van, adott esetben fizethetek a rendszerért, ám ez minden esetben kevesebb, mint általában a zárt, tulajdonosi programok esetében, vagy semmi... ha épp úgy akarom. Mindezek mellett nem köti meg a kezem a licenc. Azt csinálok, és annyi gépen, amit, és amennyin nekem jól esik. Ha veszek support -ot akkor veszek, ha nem, akkor nem.

    A közös fejlesztésnek a költségekre gyakorolt hatása minden esetben pozitív, akár a software fejlesztőkről, akár az informatikai eszközök gyártóiról, akár a végfelhasználókról van szó.

    Nem állítom hogy csak és kizárólag ezzel a modellel kellene működnie az iparnak, de az olyan ferdített, túlzottan leegyszerűsített kijelentéseket, mint hogy "nincs ingyen ebéd", inkább felejtsd el.

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz anulu #43 üzenetére

    Akkor vegyük úgy, hogy az a cikk azoknak a jó szülőknek, nagyszülőknek és gyerekeiknek hasznos, akiknek mondjuk nincs pénzük megvenni a W 8.1- et meg az SSD- t bele! :P
    Más kérdés, hogy az SSD+Win 8.1 árából már fiatalabb gépet is lehetne venni és mehet is rá az ingyenes Linux Mint! :D
    Külön nem térek ki arra, hogy 10 éves gépbe érdemes- e SSD- t venni, ha sata1- es a csatlakozója, mert ez már SSD topikba tartozik. :F
    PAE-, NX és SSE2-támogatás hiányára sem térek ki, mert az is másik topik témája.

    [ Szerkesztve ]

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz anulu #46 üzenetére

    Win 10? Akkor gondolom UEFI- s az öreg gép! Akinek viszont nem az, az 10- et már biztosan nem telepít rá! :)
    ~45e se jut mindenkinek rá vagy csak minek dobja ki feleslegesen, ha van ingyenesen jobb megoldás is.

    Sokan jönnének azzal, hogy az idős ember nem képes Linuxot telepíteni segítség nélkül! Mer' amúgy Win 8- at csípőből telepít bármelyik nyugdíjas!? :DD

    mindegy, ahogy látom erősen elbeszélünk egymás mellett.

    Valóban, te viszont a cikk témája mellett is elbeszélgetsz egész jól! :D

    Mindenesetre én nem offolnám tovább!

    [ Szerkesztve ]

  • attila9988

    őstag

    válasz anulu #46 üzenetére

    ~45e volt, és 3-4 évig még bőven jó lesz.

    Nagyjából 70 -ből az egész "dobozt" lehetett volna cserélni egy jobbra, amire mehet akármi, mondjuk a cikkben szereplő mint -is. Te meg inkább raktál bele ssd -t, meg vettél 8.1 -et... csak gratulálni tudok... Egyetlen érv sem szól a megoldásod mellett...

    ill akkor már W10-el.

    Hát persze... feltéve hogy megy majd vele.

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • lev258

    veterán

    válasz anulu #87 üzenetére

    Az egyik ismerősömet nemrég sikerült "megfertőzni". Az ő szavaival élve: gyors, stabil, sok dolog jobban kézre áll. Persze pár apróbb dolgot kellett finomhangolni, de örömmel használja és ha épp valamire kíváncsi, már nemcsak tőlem kérdez, hanem magától is utánanéz (utóbbi semmivel sem különbözik attól, mint az itteni fórumokon előforduló kérdések, operációs rendszertől függetlenül). Szülők szintén minden probléma nélkül használják már több éve. Ez idő alatt egyszer volt gond, elszállt az alaplap. :DDD

    Amúgy a felmerülő kérdések alapján az jutott eszembe, valóban születhetne egy hosszabb írás a Linux mélységeiről, érintve fejlesztést, támogatást, miegyebeket, szigorúan szakmai szempontból. Csak egyedül kevésnek érzem magam hozzá.

    [ Szerkesztve ]

    Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

  • Fenyő

    őstag

    válasz anulu #87 üzenetére

    Pl ami hirtelen eszembe jut;
    - biztonságosabb, nemigen kell virusírtókkal/spyware/malware irtókkal fogalatoskodni, amivel hasznos erőforrás is takarítható meg, ill. ennek folyományaként mivel kicsi a "fertőzés" veszélye stabliabb is
    - egyszerűbb karbantartani, egy paranccsal/klikkel updételhető minden, nem kell egyesével minden progit (és az sem tart sokáig, meg nem kell 3x-or újraindítani közben), ill nem kell töredezettségmneteseíteni sem (jóval modernebb fájlrendszer), ill registry repairokkal foglaltoskodni, az idők folyamán nem lassul be, alig kerregteti a vinyót a Winhez képest
    - jobban az adott gépre/személyre szabható, lightweight verziói régebbi gépeken is használhatóak, régebbi hardverek drivereit nem szedik ki az újabb kiadásokból, viszont az is igaz, hogy nagyon egzotikus vagy új hardverekkel gondban lehetünk, hogy kontrát is mondjak.

    [ Szerkesztve ]

    Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

  • bambano

    titán

    válasz anulu #87 üzenetére

    a win milyen előnyöket nyújt egy linuxhoz képest mezei r=1 userek számára?

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • lev258

    veterán

    válasz anulu #91 üzenetére

    Ez inkább arról szólt, hogy gyorsan bootol, kapcsol ki, valamint a frissítésekkel sem kínlódik annyit (illetve nem lassul tőle, vagy nem annyira huzamosabb idő után). Volt olyan tapasztalat, hogy 10 frissítéshez kellett 1 óra és közben 3-szor újraindult a Windows. És nem voltak nagy méretűek.

    [ Szerkesztve ]

    Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

  • spammer

    veterán

    válasz anulu #87 üzenetére

    Meg is fordíthatjuk a kérdést: mit ad a Win egy tök átlagjúzernek, amit a linux nem? Lehet rajta játszani. De a HC gamerkedés nem átlagjúzer szint.

    Böngészni, filmet nézni, zenét hallgatni, doksit szerkeszteni (nem, nem kötelező MS formátumot használni), és kb. minden mást meg tud csinálni az átlagjúzer. Nyilván lehetnek speciális esetek, lehet hardver inkompatibilitás, nem biztos, hogy mindenkinek tökéletesen megfelel, de kipróbálni érdemes, mert ha működik és megfelel, akkor lehet használni a továbbiakban.

    Plusz (#90) Fenyő felsorolt pár előnyt, így nem ismétlek. De szerintem tudod te ezeket nagyon jól, csak neked valamiért jól esik minden linuxos hírnél/cikknél csinálni a műsort.

    __

    (#96) paljani : milyen INGYEN? :DDD Te magad is írtad: "Benne van a gépek árában." Kifizetted, na még jó, hogy le tudod tölteni az iso-t meg tudod használni, ha akarod. :DDD A "dupla" meg kicsi szarkazmus akart lenni, arra célozván, hogy az Alma qrva drágán ad mindent.

    [ Szerkesztve ]

    „A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

  • lev258

    veterán

    válasz anulu #98 üzenetére

    (Linuxba már beleimplementálta az Intel a 1-1,5 év múlva érkező cuccai támogatását. Én mondjuk jobban örülnék, ha inkább az OpenGL-re és az optimalizálásra gyúrnának. Persze vannak olyan eszközök, ahol a gyártó nem igazán foglalkozik a Linux-szal.)

    [ Szerkesztve ]

    Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

  • Fenyő

    őstag

    válasz anulu #95 üzenetére

    Persze tökéletesen biztonságos rendszer nincs, de nem mindegy az igazán kritikus hibák száma és azok kihasználhatósága, ill. a potenciális támadók száma, szóval ezt nem is érdemes ragozni
    - ütemezhető igen, de ettől még sokáig tart, meg az is erőfforást eszik, hogy azon progik amiknek van updatere egyszerre állnak neki frissítések után nézni, ill. a biztonsági frissítések is csak havonta 1x-er jönnek, míg Linux alatt szinte azonnal
    - szép és jó, hogy az SSD elfedi az ntfs és Win gyengeségeit, de sokan használnak még vinyót, és a gyakori defragretálás sem épp optimális élettartam szempontjából, nem lenne jobb ha nem is töredezne?
    -Gentoo persze nem átlag szint de legtöbb disztróból van legalább 4-5 verzió, amiből mindenki kiválszhatja a neki teszőt, ill. a gépe teljesítményéhez valót, míg Win alatt az egyes verziók (Home, Prof, Ent és alverzióik) csak funkcionalitásban különböznek.
    ozsvar: Gyengébb gépen Mate, xfce, lxde, openbox, icewm (ebben a sorrendben csökken az erőforrásigény) alblakezelőket érdemes kipróbálni, ill. ha Ubuntu alapú disztróval kompatibilitási gondja van vmi hardvernek akkor első körben valami más alapút érdemes kipróbálni (pl Arch - Manjaro, Chakra, RedHat - Fedora, Suse - Opensuse stb), bár az is lehet egy kernel parameter vagy zárt driver vagy csak szimpla bios beállítás (primary os, acpi stb) is megoldja a dolgot.

    [ Szerkesztve ]

    Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

  • hallador

    addikt

    válasz anulu #98 üzenetére

    Mondj már példákat

    Köszönöm.

    (#104) paljani

    Akkor bármilyen gépre feltehetem, és legális lesz, tegyük fel egy 40000 Ft-os használt PC-re? Nem? Akkor ez nem ingyen van! :)

    (#117) paljani

    Szerintem Tedd hozzá, hogy akkor van ingyen, ha Mac-et használsz, és az nem egészen ugyanaz, mint a Linux esetében, mert a Linux-nál nincsenek megkötések, hogy csak akkor ha, hanem mindig, nagy különbség. Tehát a MacOSX csak megkötésekkel ingyenes.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • attila9988

    őstag

    válasz anulu #87 üzenetére

    komolyan érdekelne, hogy az ingyenességen kívül egy sima, otthoni, r=1 user számára mi előnyt tud adni a Win-hez képest

    Engem meg inkább a fordítottja érdekelne... Ha két megoldás közül, amik ellátják ugyanazt a feladatot, az egyik olcsóbb, akkor az a jobb megoldás. Szóval fordítsuk meg a kérdést. (linux oldalon egyébként azonnali előny, hogy nem kell biztonsági software -ekkel telepakolnia a gépet. Másik előny, hogy a legtöbb esetben kulcsrakész desktop -ot kap, ami kevés karbantartást igényel. Harmadik előny, hogy fizetnie sem kell érte, ha nem akar, és akár munkát is végezhet rajta, mert a licenc azt sem tiltja, tehát ha berakja a boltba, és adatbázist kezel vele, akkor sem lehet problémája. Ha 30 gépre rakja fel, akkor 30 gépre rakja fel..)

    Most csak egy pár példát említettem. De várom az érveidet. Majd gondolom jössz azzal, hogy minden r1 user méregdrága fotóbolttal szedi ki a vörösszemet, ami nincs linux -on... :D

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz anulu #95 üzenetére

    biztonság: talán az egyetlen pont, amit úgy-ahogy el tudok fogadni, de az idők során az is bebizonyosodott, h Linux alatt is csúnya mennyiségű probléma van...

    Valami példákat is kérnék. Akárhányszor kérek a forumon ma is aktív, kihasználható, működő vírusra, valahogy nem kezdik el sorolni... win oldalon meg elég ha megnézel egy víruskereső adatbázist... :)

    Win-en ott a Win update. az meg be tudod időzíteni.

    csakhogy ez nem egészen ugyanaz, mint amiről szó volt.

    Win8 is köszöni, egész jól karban tartja magát normál HDD-n is, SSD-n pedig nincs jelentősége erről beszélni, az otthoni PC-s világ pedig egyre inkább arra megy, h az OS SSD-n legyen

    Csak a geekek körében megy arra. A laptopok túlnyomó többségét hdd -vel adják, és úgy is marad. Egyébként abban tényleg igazad van, hogy az újabb windows -ok jobban karbantartják magukat mint a régebbiek, de ennyi év után azt hiszem ez elvárható amúgy is a microsoft -tól. És ez a szint még mindig nem az, amit egy sima linux distro tudott már 10 éve is.

    gépre szabásban lehet valami. annál kevés rendszer lesz gyorsabb, mint ahogy Gentoo alatt össze lehet rakni és optimizálni. de átlag felhasználóról beszéltem. akinek a telepítés is annyi, h végignyomkodja nyagyjából default baállításokkal.

    Na... neki meg egy hozzáértő végnyomkodja a mint telepítőt, és kész is... Ha meg vesz oem win -t, akkor egyrészt a support -ot kenheti a hajára, mert szart sem ér, másrészt telepítés után, tengernyi dologgal kell még foglalkozni, hogy használható legyen a rendszer, tehát meló is több van vele. Utána pedig magyarázhatom el neki, hogy a sok kis biztbasz a jobb alsó sarokban miket fog kiirkálni, és mit kell majd azzal kezdeni, ha megtörténik.

    Amennyire én látom, nem nagyon foglalkozol linux -okkal, vagy legalábbis kevés fogalmad van arról, hogy manapság mit tud egy mezei linux disztribúció.

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz anulu #98 üzenetére

    pl működnek a legújabb hardware-ek

    A legújabb hardware -ek az esetek túlnyomó többségében már linux alatt is működnek. És ez nem ettől az évtől van ám így. Amikor a jöttek a sandy -k az inteltől, pikk pakk lett a vga -hoz driver. Nem igazán kellett várni rá. A vga gyártók is jó ideje komolyan veszik, hogy ide is kell fejleszteni.

    Egzotikusabb hardware -ekkel lehetnek kisebb gondok, de itt is találkoztam már noname szarokkal, amik winnel sehogyan sem mentek, linux -al meg azonnal.

    A dolgot pedig megint meg lehet fordítani. Ugyanis linux -al nem csak az új hardware -ek mennek, hanem a régiek is, ami egy windows 8 esetében már korántsem biztos. ;)

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • gtasystem

    őstag

    válasz anulu #87 üzenetére

    pl. kisebb..
    mondjuk egy 32gb-os ssd-n is vidáman elférhet programokkal együtt ugyanez winnel már nem igazán..

    http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

  • sanzi89

    addikt

    válasz anulu #95 üzenetére

    Azért a Windows Update-ra sok mindent lehet mondani, de azt, hogy gyors és gördülékeny nem igazán. Plusz az egyéb szoftverek frissítése ugye nem megoldott. Egy Linux-os csomagkezelős telepítés/frissítés sokkal egyszerűbbnek tűnik. Mondom ezt aktív Windows felhasználóként, de az Update-ektől itthon is, meg a melóban is már kivan mindenem...
    Nem akarok hülyeséget mondani, de a 700MB-os Office 2013 telepítőhöz lassan 2GB-nyi frissítés jött ki, ez azért ha más nem is, de elég érdekes...

    [ Szerkesztve ]

    "Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

  • buherton

    őstag

    válasz anulu #1 üzenetére

    Nem zárja kalodába. Azt csinálsz amit akarsz.

    (#16) anulu: Én is láttam árakat felhasználói licenszekre. Sokkal olcsóbb volt a Linux, mint a Win7...

    (#18) anulu: Mert egy átlag user Matlabozni fog majd otthon unalmában. Ez kicsit nem furcsa neked?

    (#32) anulu: No mert a windows-nál minden kerek és nem kell google-zni, amikor éppen magadja magát.

    (#43) anulu: Az én mostoha anyám gépe egy nagyon régi Atom-os rendszer. Win7 majd 10 percig tölt rajta, mire "használható" lesz, de azután is a youtube szaggat. Ezzel szemben a legújabb LTS Lubuntu szó szerint hasít rajta. És nekem még SSD-t, és windows licenszet sem kellett venni. No akkor hol is van a pénz kérdése? Áhh most látom, te 45k fizettél ki, én pedig 0-t. Akkot miről is beszélünk?

    (#87) anulu: Gyorsabb, biztonságosabb, nem kell fizetni, a rendszer kapásból biztosítja a programok frissítését, de mégis minden legális és használható, akkor hova tovább?

    (#95) anulu: Arról a szerencsétlen frissítőről beszélsz, ami akkor frissít, amikor kapcsolnád ki a lemerülő laptopodat? Fúú de sokszor elküldtem a jó édes anyjukat, aki ezt kitalálta.

    tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

  • hallador

    addikt

    válasz anulu #220 üzenetére

    #95: már bocs, de ha látod, h merül le, akkor miért nem úgy kapcsolod ki, h ne telepítse a frissítéseket? :U

    Pláne ha a policy nem engedi, mert már a system center tolja ki a policy-t akkor aztán bármit is tud tenni a user, semmit, csak esetleg picit ideges, a 30-adik ilyen eset után. :U

    #16: szerintem az ár tükrözi a használhatóság és kényelem közti különbséget. de ezt nem mondom hangosan :P

    Szerintem:
    Mikor havonta 10* dobálja el a Windows a hálózatot, mert a Windows-on a driver egy hulladék, amiről tudjuk, hogy nem a Microsoft tehet, csak éppen ez engem nem vígasztal.
    Arról meg ne beszéljünk, hogy sebességben a Windows 8.1 csak akkor ok, ha nem régebbi a géped 3 évesnél, ha régebbi, az Isten mentsen meg tőle. Pláne 5400-as HDD-vel.

    #43: nem fejtem ki a véleményem az Atomról... nem tekintek PC-ként az azzal szerelt gépekre. sok sikert a használatához.

    Szerintem.
    Azért ez egy elég elvetemült kijelentés volt olyan Microsoftos mondhatnám, ha csak erre van pénzed, akkor rohadj meg, ha meg nincs pénzed olyan gépre, hogy a Windows 8.1 gyorsan menjen, az meg nem a Microsoft Baja nem. :U

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz anulu #220 üzenetére

    Ez a post után két másodperccel login ablak akkor is működik, ha más oprendszert is szeretnél a gépen használni? Azért kérdezem, mert mintha ez úgy működne, hogy ahhoz le kell kapcsolni valamit, amitől ilyen gyorsan bootol.

    Amúgy egy átlag i3-as gépen normál vinyóval nem 2 másodperc a boot folyamat. Gyors ugyan, de nem 2 másodperc a 8.1 bootolása.

    Pano: a zárt Catalyst drivert nem próbáltad? Annak nincsenek ilyen nyűgjei, megy rendesen. Már a többedik Radeonomat használom Linux alatt, KDE-vel.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • hallador

    addikt

    válasz anulu #222 üzenetére

    Köszönöm szépen a felajánlásod, de az a Helyzet, hogy én VMware-es vagyok sajnos Hyper-V-znem kell mostanában és érezhetően a Hyper-V sehol nincs a VMware-hez képest.
    A Hyper-V funkcionalitása a balta szintjén van egy VMware ESXi-hez képest akár. De sajnos a SCVMM is csak egy balta a vCenter-hez képes.

    Egyedül az SCCM az az egész nagy Hyper-V környzetből, ami előre mutataó, a többi egy rosszul sikerült másolatnak tűnik nekem, és a 2012 R2 -ről beszélek nem a többiről. Innen onnan összelopkodták az ilyen olyan megoldásokat, és lett egy ilyen rendszer.

    A DPM ami még elmegy, hozzáteszem egy NetBackup, vagy egy TSM szintén űrtechnika a DPM-hez képest, pláne a Tape kezelése, az valami kritikán aluli. Arról nem beszélve hogy az MS szerint most forrt be a DPM.

    Nekem van úgy 5 évnyi VMware tapasztalatom ,eg 3 év TSM, de sajnos az MS hatalmas csalódás eddig.

    Remélem letesznek valamit az asztalra a következő verziókba,

    Arról nem beszélve, hogy alapvető dolgokat nem tud a Hyper-V, de még komoly tervezési problémák is vannak benne. Ez érvényes a SCVMM és a Hyper-V manager kapcsolatára is.

    Ez csak magánvélemény.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz anulu #228 üzenetére

    Szerintem az a helyzet, hogy a gyártók a Notebook-ok , mert mostanában lassan átveszik a PC piac jó részét még mindig jó esetben is SSHD-val adja a gépeit, ami még mindig lassú mint a dög.

    Az új Windows-ok csak SSD, vel mennek jól semmi mással. Ezt nem mindenki engedheti meg magának akkor meg pláne nem ha most vette meg a gépét esetleg hitelre. Szóval az a helyzet, hogy ez szerintem valamilyen nem is értem kinek jó dolog.

    Egyértelmű, hogy a Windows azért dög lassú sima HDD-n mert 35 - 40 GB a rendszer (Értem ez alatt, nem csak a Windows könyvtárat, hanem a komplett Program file-st, és a User profilokat, levelezés stb. )

    Egyszerűen a Windows akkora, hogy nem lehet sima HDD-vel kiszolgálni értelmes idő alatt.

    Ez is magánvélemény.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • buherton

    őstag

    válasz anulu #220 üzenetére

    #16: Akkor miért vagy a Linux szerverek ellen, ha használhatóbbnak ítéled? :D

    #18: Ezen szerintem kár ennyit rúgózni. Rajtad kívül mindenki értette, hogy miről van szó, csak fennakadtál a szavakon, hogy találj egy menekülő utat.

    #32: De mégis azzal jössz, hogy a Linux így rossz, úgy rossz, mint ha a windows-on minden oké lenne.

    #43: Aha... Szegény ember vízzel főz, ha nincs más, akkor nincs más, de a tény, tény marad még hozzá, hogy gyorsabb a Lubuntu, mint a Win7.

    #87: Gyorsabb jelentése -> nem akad a youtube, gyorsabban tölt a böngésző, gyorsabb boot. Win7 vs Lubuntu esetén a win7-nek esélye nincs. Jah és hogy miért nem win8? Mert másra kell a pénz, és amúgy is a Lubuntu mindent tud, amit kell. Szívesen csinélnák egy videót arról, hogy a netbook milyen win7 alatt, és hogy mennyivel gyorsabb Lubuntu alatt. Drasztikus a különbség. Edésanyám gépe esetén is hiába van SSD a gépben és friss win7, a Lubuntu pen drive-ról gyorsabban tölt be.

    #95: Mert amikor az ember siet, akkor pont az MS frissítés keddjét fogja észben tartani. De ez igaz a bekapcoslásra is. Amikor csak annyira kapcsolnád be, hogy mikor indul pl. a busz, és ott szenved rosszabb esetben vagy 10 percig, addigra már a busz is elment. Minden általam ismert OS esetén értelmesen megcsinálták, csak ezen voltak képtelenek.

    tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

  • hallador

    addikt

    válasz anulu #229 üzenetére

    Hát az a helyzet, hogy a VMware alaphelyzetben valóban drága, de ez csak az Enterprise, és az Enterprise Plus-ra igaz.
    Az a helyzet, hogy a VMware alaphelyzetben annyival részletesebb és használhatóbb környezetet kínál, amivel ma nem nagyon tud semmi versenyezni.
    A Másik komoly probléma, hogy ami megjelent most a 2012 R2-ben a site site védelmet. (Ezt a VMware 2008-ban tudta (Site Recovery Manager, Streched Cluster), és működött is, a Microsoft azt mondja hogy működik, én erre nem innék mérget.)

    Kiindulva a DPM-ből 5 évre volt szükség arra, hogy olyan legyen amire rá lehet mondani, hogy működik.

    Azok a válaszok, amiket kapunk úgy általában = Nem tudjuk hogy működik, ha megnyomod ezt ez lesz (Vagy nem, de ez igazából már nem tartozik a support hastókörébe).

    Szóval ha majd a Hyper-V azon a szinten lesz mint azok a Microsoft termékek amik valóban működnek már (pl: AD, GPO, DNS, DHCP, Exchange, MSSQL), akkor lehet majd érdemes visszatérni erre.

    Az a helyzet, hogy komoly éles környzetbe, ahol valóban számít, hogy 1 - 2 perces leállás is gondot okozhat nem tennék be Hyper-V-t. (Gyár, Tőzsde, Katonai létesítmény stb. Ez persze nem érvényes a jól működő MS termékekre. )

    Persze ez is magánvélemény, mert azt is tudom, hogy a Hyper-V terjed, és vannak több ezres Hyper-V clusterek, csak épp, VMware-es szemmel ez kevés komolyabb helyre.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Új hozzászólás Aktív témák