Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gtasystem

    őstag

    válasz KAMI911 #5 üzenetére

    ezt néztem én is de nekem valahogy nem jött be egyszer már próbáltam demón.. :)
    vagy ingyenes hétvége vagy ilyesmi volt..

    de mondjuk linuxon legalább nem kell annyit válogatni a játékok között..:)

    [ Szerkesztve ]

    http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

  • anulu

    félisten

    válasz KAMI911 #12 üzenetére

    valamit nem értek. ha nincs ilyen nyomás, és tulajdonképpen mindenkinek a saját belátására van bízva, hogy ez milyen jó, akkor miért születnek olyan írások (pl Stallman-féle kiáltványok), ami már-már vérlázítóan akarja rátukmálni az emberekre az open source rendszereket?
    illetve szerény meglátásom szerint, ha egy fejlesztőnek nem az a célja, hogy az ő termékét használják minél többen, az (legalábbis az szerintem!) hagyja abba, és menjen el karitatívkodni.

    "Természetesen ha valakinek magasabbak az igényei, vehet támogatást a Linux-hoz is, és akkor kap egy garantált szolgáltatást, SLA-kkal meg mindennel amire igénye van."

    Enterprise környezetben láttam nem kevés szerződést. és Linux supportra olyan árak voltak, hogy az állam leesett. röviden (cég megnevezés nélkül, nem akarnék problémákat): 1 linuxos gép nagyvállalati éves support díjából 7(!) win datacenter license + éves support kijött. persze, az előbbit lehetett volna használni ingyenesen is, csak azt ki vállalná be ott, amire használva volt... a rajta futó szolgáltatásnak viszont nem volt win-es alternatívája.

    "Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

  • #65675776

    törölt tag

    válasz KAMI911 #12 üzenetére

    "Nézd a Wikipediat"

    Főleg olyankor, amikor az oldal fejlécében bazi nagy betűkkel ott van, hogy "Adakozz, vagy lelőjük az egészet a vérbe!"

  • rt06

    veterán

    válasz KAMI911 #53 üzenetére

    "Legalább az első oldalt elolvashatnád..."
    nem
    majd ha valaki tud ugy cikket irni a linux-rol, vagy egy disztrorol, hogy nem ...windoze... az elso mondat, vagy nem a ket nappal korabbi windoze hir cimet lovagolja meg, az panaszkodhat, mikor a cim alapjan leminositem a cikket vagy a szerzot

    szerk.: nabasszus, csak beleolvastam
    "Ha a gép memóriája bővíthető 4GB-nál nagyobbra is, vagy már eleve több van benne, akkor érdemes a 64 bites verziót telepíteni."
    ezt kifejtened?

    [ Szerkesztve ]

    Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

  • rt06

    veterán

    válasz KAMI911 #56 üzenetére

    elolvastam, kerdeztem is

    ubyegon2: irtam mar ide (logout-ra) linux-os cikket (cikksorozatot) boven azelott, hogy regisztraltal volna, vagy mikor idom engedi irok linux-szal kapcsolatban wiki-t
    nem fogok elnezest kerni azert, mert szot emelek a tema szerintem nem megfelelo megkozelitese ellen
    aztan persze megy a pislogas, ha kialakul a temaban valami jo kis windoze-linux flam, a szerzo csak vakarja a fejet, mikozben pont a cikk az, ami nem kepes elmenni a ket tabor ellentete mellett, hanem pont arra epit
    hiaba na, kattinitasszam > minoseg

    [ Szerkesztve ]

    Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

  • Jakuu

    őstag

    válasz KAMI911 #56 üzenetére

    Biztos sikerulni fog feltelepiteni a 32bites CPUra, a 64 bites rendszert, memorianagysagtol fuggetlenul is ? ;]

  • tatabike

    őstag

    válasz KAMI911 #368 üzenetére

    Máshol már leírtam:

    "De isten bizony, én minden cégnek/fejlesztőnek megadtam a lehetőséget, aki valaha oprendszert készített, és ma úgy állok, hogy a laposon, a desktopon, a tableten és a telómon is Windows van."

    Mindezt egy wines topicban, ahova ugyanúgy minden linux-fan elsírta, hogy milyen sokba kerül a win, és milyen szar. Úgyhogy ezek után nem látom értelmét semmilyen érvelésnek, a sima jelzőket beírkálni meg nem esik nehezemre nekem sem... ;)

    Jah, bocs, a régi iMac-emen IOS van... :K Nosztalgiázni.

    [ Szerkesztve ]

    Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

  • Bici

    félisten

    válasz KAMI911 #368 üzenetére

    Az előző hsz-emre akartál válaszolni, nem?
    A Mint-tel eddig a következő problémáim voltak:
    - a plugin-ek 90%-a nem műxik rajta, mert azt írja, hogy nem kompatibilis az adott verzióval
    - néha befagy a kezelőfelület, ha a böngésző hardveres gyorsítást használ HTML5 tartalom megjelenítéséhez (régebbi Gnome3 verziókból ismerős a probléma, valószínűleg onnan örökölte a Cinnamon) - csak az X újraindítása segít
    - update-ek nem mindig tudnak feltelepülni, mert a tülör szerverekre hanyagul teszik ki a file-okat - próbáltam már hazai szervert és külföldit is, mindegyiknél előfordult már. Ilyenkor csak az segít, hogy ideiglenesen másikra megyek át.
    - Debian/Ubuntu sajátosság, hogy a csomagok olyan régiek, hogy a külső forrásból származó .deb-ek telepítése egyrészt szükséges (mert olyan régi a tárolóban lévő), másrészt néha lehetetlen (mert egy csomó függőséget is frissíteni kell külső forrásból).
    - vannak bugos csomagok a tárolóban (pl. gwenview a 17-esben)
    +1 - Arch-hoz képest csigabiga

    Egyelőre ennyi jut eszembe.
    Hasonlókba futottam 2-3 éve az OpenSuse-vel és még pár Ubuntu alapú disztrókkal is.
    Eddig az Arch volt számomra a legkényelmesebb, leszámítva, hogy túl sok progit kellett AUR-ból telepíteni.
    Persze, az Arch mellett szól, hogy rolling disztro és magától frissíül a kernel is, ami a Radeon GPU-k esetében aranyat ér, tekintve, hogy kb. minden újebb kernel hoz valami fejlődést.
    Persze, a Mint-re is lehet új kernel-t rakni, de az otthoni gépemen nem akarok ezzel pöcsölni. Az új Catalyst-tal úgyis szuperul műxik az IGP-m, így nem kell friss kernel.

    [ Szerkesztve ]

    Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

  • tatabike

    őstag

    válasz KAMI911 #374 üzenetére

    A másik fórumból való, aminek a címében szintén benne van az ingyen ebéd (de utálom már ezt a kifejezést), és magamtól idéztem, mivel én írtam... :)

    Amúgy nem tartom magam windows-fannak, a látszat ellenére, sőt, ha gondolod, tegyünk egy próbát.

    Eurotruck Simulator2-vel játszok, kormánnyal, pedállal, váltóval. Wines telóm van (7.8), Intel Pentium G2020 procim, 4GB ram, hd6790 vga, Velociraptor rendszervinyó. Torrentet használok, filmeket nézek a gépen, telenoros mobilnetem van, amihez TP-Link wifi adapterrel csatlakozok, a mobil routert a böngészőn (Chrome) át menedzselem (Huawei E5372), rendszeresen flashelek és rootolok Motorola androidos telókat (RSD Lite).

    Nagyjából ennyi, át szeretnék térni Linuxra. Mit, honnan, hova, miért és hogyan?

    Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

Új hozzászólás Aktív témák