Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • anulu

    félisten

    válasz attila9988 #30 üzenetére

    egyén függő. mennyire értesz hozzá, esetleg mikor lenne szükséged egy olyan hiba miatt hivatalos supportra, aminél már megállt a tudomány nálad. van akinek ez azt jelentheti, hogy egy LibC frissítés miatt nem megy egy appliance, de akár azt is, hogy csak mondjuk open driver van a hangkártyádhoz, és bugzik vele az S/P-DIF.

    amíg nincs a rendszerrel gond, nem kell semmilyen segítség, magadnak rendben tudod tartani, addig az esetleges "fizetés" kockázata minimalizálható. ha képben vagy annyira, hogy ezt meg tudd tenni.

    #31: igen, pl. a beleölt idő, szívás, tapasztalatszerzés, fórumolvasás is egyfajta "fizetés".

    [ Szerkesztve ]

    "Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

  • anulu

    félisten

    válasz attila9988 #61 üzenetére

    minek cseréltem volna minden mást, ha tökéletesen működik, és amire kell egyébként elég a teljesítmény?

    "Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

  • lev258

    veterán

    válasz attila9988 #122 üzenetére

    Heartbleed-re gondol, meg ami még volt az utóbbi időben és nagy hírt kapott.

    Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

  • FіkuszKukіsz

    őstag

    válasz attila9988 #122 üzenetére

    Gondolom mikor problémát említette nem elsősorban a vírusokra gondolt.

    PL. van ez :

    Most vulnerable operating systems and applications in 2014

    [ Szerkesztve ]

    Romanes eunt domus

  • rt06

    veterán

    válasz attila9988 #122 üzenetére

    "Valami példákat is kérnék."

    parancsolj - es ez csak az openssl

    "És ez a szint még mindig nem az, amit egy sima linux distro tudott már 10 éve is."

    ilyenkor azert jusson eszedbe, hol is tartott tiz eve UX szempontjabol a desktop linux, vagy hogy mennyire ment out-of-the box
    meg amugy is kicsit erdekes ervelesi technika az, hogy "ok, tenyleg jo, de regen szarabb volt"

    "Na... neki meg egy hozzáértő végnyomkodja a mint telepítőt, és kész is... Ha meg vesz oem win -t, akkor egyrészt a support -ot kenheti a hajára, mert szart sem ér, másrészt telepítés után, tengernyi dologgal kell még foglalkozni, hogy használható legyen a rendszer, tehát meló is több van vele. Utána pedig magyarázhatom el neki, hogy a sok kis biztbasz a jobb alsó sarokban miket fog kiirkálni, és mit kell majd azzal kezdeni, ha megtörténik.

    ebbol nem egeszen ertem, mit akarsz kihozni, de egy mezei, az informatikahoz nem erto felhasznalo szamara teljesen egyszeru felhasznalasra (bongeszes, filmezes/zenehallgatas, levelezes, par egyszerubb doksi/tablazat) a ket rendszer kb ugyanannyira hasznalhato telepites utan
    barmi masra mindketto ugyanannyira hasznalhatatlan

    Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

  • rt06

    veterán

    válasz attila9988 #124 üzenetére

    "A legújabb hardware -ek az esetek túlnyomó többségében már linux alatt is működnek."
    ez pl a wifi adapterek teren nem teljesen igaz, raadasul jol irod, ez nem ettol az evtol van igy, hanem nagyon regota szopas a wireless

    de pont nemreg emlitette valaki a kulonbozo gamer (sok programozhato gombbal, allithato dip-vel es egyebekkel ellatott) egereket, amik nem igazan tamogatottak linux alatt (bar ertheto okokbol, es retegigeny is)

    Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

  • rt06

    veterán

    válasz attila9988 #130 üzenetére

    peldat kertel problemara, kaptal
    es nem egyet, hanem egy tegnapelotti listat, amiben tobb elo es kihasznalhato hiba is talalhato
    es ne linkelgess, en tudom, hogy lyukas a windoze, te viszont ugy kerdojelezted meg a problemak letet, mintha azok a linux-ban es/vagy a linux-os alkalmazasokban nem lennenek

    "Én nem érveltem azzal semmit, hogy a win régen szarabb volt."
    azert ez a az egyik mar tiz eve is jobb volt, mint a masik most picit olyen szagu, lasd be kerlek te is

    "Ha egy feladatra van két megoldásod, amik tökéletesen ellátják az adott feladatot, akkor az olcsóbb megoldás a jó megoldás."
    azt felejtik el sokan (es lathatoan te is), hogy amikor azt nezed, melyik az olcsobb, nem artaa figyelembe venni a tenyleges fizetendo mellett a befektetendo eroforrast is (kimondottkepp gondolok itt az munkaorara, amivel ugyanazt a funkcionalitast el tudod erni), s mint irtam, amint nem csak netezni meg filmezni akarsz, mindket rendszer alkalmatlan a default install utan

    Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

  • King Unique

    titán

    válasz attila9988 #120 üzenetére

    "Ha két megoldás közül, amik ellátják ugyanazt a feladatot, az egyik olcsóbb, akkor az a jobb megoldás" - ha ellátja mind a 2 megfelelően, akkor igen. Ha nem, vagy adott user rétegnek nem megfelelő, akkor adott esetben a másikat, adott esetben a fizetőset kell választania. Elég csak az Office kérdésre gondolni. És mielőtt megcáfolnád, nem, nem egy kategória a 2 és nem mkinek ok, néha még átlag usernek se. OS X-en is nem hiába város nagyon a 2016-os verzió.

    (#127) hallador: 8-től felfelé ott a WD és be van kapcsolva a tűzfal is alapból. :)
    Sok dologra átlag usernek alap állapotban is megfelel, de megszórni programokkal, másik böngészővel, ha épp az kell vkinek, se tart sokáig, szal... De igen, azt kell ismerni, h alap állapotban egy Mint valóban jobban felszerelt. :K

    (#132) Iscariah: volt azért nem egy, ha jól emlékszem, most nem akarom idelinkelni. Én se konkrétan rád gondoltam először, csak a leírtakra reagáltam.

  • FіkuszKukіsz

    őstag

    válasz attila9988 #178 üzenetére

    A mostani topic témája viszont arról szól, hogy érdemes -e pl egy linux mint -et általános felhasználásra alkalmazni bárkinek is

    Hát akinek nincs szépérzéke vagy nem ad az ilyen dolgokra annak lehet, hogy bejön. De ez a szürke zöld kombinációtól engem kiver a víz. Nem tudom, hogy tetszhet egyeseknek, de baromi igénytelen kinézetű egy disztró. Egy alap ubuntuba több kreativitás szorult, mint tíz ehhez hasonló distróba.

    Romanes eunt domus

  • Polllen

    nagyúr

    válasz attila9988 #186 üzenetére

    Erősen ferdítesz, linuxnál ugyanúgy van szívás és sokszor kell konzolban molyolni a megoldáshoz.

    Nincs olyan oprendszer, ami mindig működik mindenen.

    "Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

  • FіkuszKukіsz

    őstag

    válasz attila9988 #186 üzenetére

    Csak egy kérdés. Adott egy gép több lemezzel. Az egyik lemezt ami nem rendszer lemez (nem root, nem home, nem swap), kicserélsz egy másikra. Mi fog történni ha elindítasz egy windózt és mi ha egy linuxot? Hol kell mókolni?. Melyik felhasználóbarátabb és melyik nem?

    Romanes eunt domus

  • Polllen

    nagyúr

    válasz attila9988 #191 üzenetére

    Látom parttalan vita, mert nincs releváns tapasztalatod windows-zal vagy csak titkolod. Xp-s korszak...AZ.

    De azért leírom ide ezt zárásnak, hogy aki ide téved és nincs képben, ne a hülyeségeket olvassa:
    Jelenleg a windows 8.1-nél tart és 3 konfigot cseréltem 2 év alatt, egyszer sem kellett telepíteni, nem lassult, nem volt vele gondom. Pár hónapjra azért volt reinstall, mert SSD-t raktam a gépbe és nem akartam ghostolni.

    Stabilitásban egy otthoni felhasználónak nem nyújt többet egy linux, mint egy windows. Sőt bizonyos disztrókkal szemben a windowsnak van normális felhasználói felülete és nem kell parancssorban mókolni. Ami viszont nem mindegy, hogy a windows ezen kényelméért fizetni kell, linux meg ingyenes. Uh nagyon jó a linux, de ezt a soha sincs vele gond butaságot ne hangoztasd.

    Az elmúlt 1 hónap termése win vs linux témában nálam, fiss rendszerekkel:
    - lubuntu (Athlon 5350-s gép) nem tud frissítéseket telepíteni, mert a régi kernelekkel megtelt a partíció (hagytam, hogy telepítésnél ő particionálja a teljes meghajtót és most kézzel törölhettem a régi kerneleket)
    - ubuntu pendrive-ra telepítve a céges notimról szépen fut, asztali gép meg se nyekken...állhatok neki nézegetni mi a baj...
    - ubuntu asztali telepítésnél a generic usb 2.0 class eszközöm nem szól, csak ha minden linux indítás után újraindítom az eszközt
    - windows: működött minden

    Ofc ez sem releváns, de jól szemléteti, hogy linux alatt is vannak kihívások, nem csak telepítésnél.

    [ Szerkesztve ]

    "Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

  • anulu

    félisten

    válasz attila9988 #191 üzenetére

    XP-vel telepítettem anno anyám gépét. utána SP-k, majd W7 in-place upgrade, majd SP1. nem lassult be. W8.1 (SSD) miatt lett újrahúzva. komolyan nem vágom, hogy mitől / hogyan képesek emberek annyira szétgányolni a rendszereiket, h az használhatatlan szintre lassuljon. nem kevés gépet tartok karban. egyikkel sincs ilyen gond. persze, nem azt mondom, h légbőlkapott az egész, de a nagy részük szerintem userre vezethető vissza, mint probléma forrás (agyatlan telepítgetések leginkább).

    [ Szerkesztve ]

    "Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

  • #58000384

    törölt tag

    válasz attila9988 #186 üzenetére

    Ez a "nem igényel karbantartást" dolog szerintem is elég ferde kijelentés. Én 2 évig Ubuntuztam, hol egyedüli, hol dualbootos rendszerként. Végig megvoltak ugyanazok a problémák, aktívan fórumoztam, próbáltunk megoldani mindenfélét (külföldi fórumon is), ez több-kevesebb sikerrel ment is. Hangsúlyozom, ezek nem olyan dolgok voltak, amik az alapok megtanulását jelentették, hogy mi hol van, stb (új rendszernél ez mindig megvan), hanem kizárólag hibalehárítás. Ezzel ment el az időm ahelyett, hogy használtam volna a gépem.
    Az 5.1-et borzalmasan szarul kezelte a rendszer, fájlban kellett beírni, hogy hány hangszóróm van, hol vannak, stb. Két indítás között a mély hajlamos volt megszűnni, utána jött a pulseaudio újratelepítés, majd végül eltávolítás, ami után nem volt hangerőszabályzóm sem. De a mélynél amúgy is mintha egy bizonyos tartomány alatt szólt volna, filmeknél nagyon feltűnő volt a Windows-hoz képest.
    A másik komoly gond az AMD driver volt, ha engedélyeztem a zárt drivert, akkor nem volt jó a többmonitoros mód (plusz katasztrofális volt a teljesítménye), ha telepítővel raktam fel, akkor meg egy kernelfrissítéstől elszállt az egész, tty1-ből lehetett újratelepíteni. Hangsúlyozom, hogy nálam hozzáértőbb emberek segítettek akkor ebben.
    A Libreoffice frissítése sem volt zökkenőmentes (akkor jött ki a 4.0), a program nagy része angol lett, amire azt a tanácsot kaptam, hogy terminálból magyarítsam. A parancsokkal megtörtént, átállítottam magyarra, majd nem volt szöveg a menüsoron. Utána nem sikerült leszedni az egészet (asszem remove --purge paranccsal), mert hiányzó fájlokra panaszkodott végig. A launcher-ből elindult a korábbi verzió is, az működött. Egyébként a Szoftverközpontból volt telepítve, én nem bántottam.
    Még említhetném az altatásból ébresztésnél jelentkező kernelpánikot is, amire nem lett megoldás (csak az altatás kerülése), stb.

    Ezt most nem azért írtam, hogy keressünk megoldást ezekre, mert biztos van valami, meg a LO sem ilyen már, de mióta Win8-ra váltottam, azóta nincsenek ilyen gondjaim. Ettől függetlenül szerettem az Ubuntut az összes kis hülye hibájával együtt, de nekem jobb, ha minden úgy működik, ahogy szeretném, kvázi out-of-the-box. A 8 karbantartja magát, a háttérben frissül is, lassulást sem tapasztalok, pedig nem egy programot használok. Korábban még megállta a helyét a karbantartásos érv, ma már nem nagyon, de ezt el is ismerted, ugye. Vannak már megvásárolt programjaim is, amikhez kell a Windows, a Wine meg egy vicc (azt is mókolni kell, profilokat létrehozni, mert egy DX update is elcseszheti az összes programot, stb).

  • King Unique

    titán

    válasz attila9988 #183 üzenetére

    Szerintem az Office témát továbbra sem kell ragozni, mert a megszokás és kényelem nagyon nagy úr. Sok vállalatnál, főleg Excel és Outlock szinte létszükséglet és nem igazán váltod ki mással. A dolgozók is azt ismerik, mert suliban is azt tanulták, v épp az előző munkahelyükön is az volt. Lehet, hogy nem tudják perfekt kezelni, de mégis elevickélnek benne. Viszont, ha eléraknak egy másfajtát, jön a nyafogás, tömeges elégedetlenség, ami senkinek sem jó.
    Az egész ODF formátummal meg ott a baj, hogy baromira nem elterjedt és sok helyen egyszerűen nem használatos. És erre, a két formátum közti nem teljes kompatibilitás teszi fel a pontot... Na persze példákat tud mondani mki, hogy otthon, meg ilyen-olyan cégnék működött, ő látta, tapasztalta, de széles körben mégse jellemző.

    (#230) hallador: azért, hogy csak SSD-n, az kicsit túlzás, mert normális, elfogatható teljesítmény HDD-vel is összejön. Érdekes, amíg nem volt SSD, sokaknak megfelelt az 5400-as notivinyóról futó rendszer teljesítménye is. Eleve függ több dologtól, kinél mi van felpakolva, stb. De SSD nyilván biztosít egy löketet, de nemcsak Win, hanem minden OS alatt ad egy plusz élményt.

Új hozzászólás Aktív témák