Új hozzászólás Aktív témák

  • Adi

    senior tag

    válasz cucka #11 üzenetére

    egy szoftveresnek/infó tanárnak miért kéne szerelgetni a gépét? biztosan jó hobbi, de sokakat egyáltalán nem érdekel. van rendszergazda, vannak számítógép szervízben csavarhúzós gyerekek, ez az ő dolguk. ahogy észrevettem, aki szereti bütykölni a számítógépét, az hajlamos túlértékelni ezeket a dolgokat.

    Miért kéne szerelgetnie a gépet?

    A probléma szerintem ennél összetettebb, mint pusztán a gép szerelgetése és IMHO nem a ''bütykölők'' értékelik ezt túl.

    Egy informatikát, pláne programozást oktató tanárnak kötelessége tisztában lenni azzal, hogy a gép hardveresen hogyan működik. Nem gondolok itt arra, hogy ismerje a legutolsó szabványokat, de legyen fogalma olyan dolgokról, hogy adatbusz, címbusz stb. Ne álljon értetlenül, ha pl. egy 32 bites PCI busz csatlakozókiosztását mutatják neki papíron.

    Ti. aki nem ismeri meg vasat a szoftverek alatt egy kicsit sem és nem tanul meg gépközeli(bb)en gondolkodni, abból IMHO soha nem lesz jó programozó. Az ilyenekből lesznek a Visual Basicen felnőtt, ''klikk-klikk-klikk, enterspájz, done-típusú kattintgatós, makkoscipős-öltönyös programozók'' (by Tankó Péter :DDD). Az ilyen félművelt, magukat túlértékelő - mondjuk ki - idióták miatt van az a helyzet ma, hogy lassan egy 3 GHz-es processzor is kevés egy egyszerű irodai szoftvercsomagot is futtatni.

    Ahogyan én észrevettem, a generációm után pár évvel van egy óriási törés (perpillanat 31 éves vagyok), persze tisztelet a kivételnek. A különbséget én annak tudom be elsősorban, hogy a Microsoft kihozta a Windows 95-öt, majd elhitette mindenkivel, hogy a komputert úgy is lehet használni, hogy nem értesz hozzá. Ami a világ egyik legnagyobb hazugsága!

    Aki már Windowson nőtt föl és nem volt rákényszerítve kicsit sem arra a hardveres ''tunkolásra'', amit DOS alatt még muszáj volt, az enyhe késztetést sem érzett arra, hogy megtanulja, hogy mi van a ''motorháztető'' alatt. Úgy meg egy autót sem lehet hatékonyan használni, hogy az ember kicsit sem ismeri a belső működését (egy egyszerű példa: nem vált föl 1-esből soha :DDD).

    Visszatérve az előző témához: egy szoftveres igenis értsen valamennyire a programja alatt futó vashoz, de legalábbis legyen tisztában olyan dolgokkal, amik a hatékony és gyors programok megírásában segítik. Tanárnál pláne, az különösen nagy szégyen, ha ő nem ért hozzá (bár ismerjük a mondást: aki tudja, az csinálja, aki nem tudja, tanítja :DDD).

    ldm start-reconf primary

Új hozzászólás Aktív témák