Új hozzászólás Aktív témák

  • Polllen

    nagyúr

    válasz mrhitoshi #767 üzenetére

    Az élet értelme szerintem a család és a gyerekek. De egyáltalán nem mindegy, hogyan viszonyulunk egymáshoz és hogyan neveljünk a gyermekeink.

    Nem csak a 2x korosztály van meglőve. A hétvégén beszélgettem anyukámmal, 58 éves. Szóba került ez az új 10+10 millás támogatás. Azt mondta, ha most lenne 20 éves egy gyereket vállalna. A másodikat nagyon meggondolná, mert teljesen kiszámíthatatlan mit hoz a holnap. Nem érzi magát gazdaságilag biztonságban és szerinte hülye az aki, albérletbe gyereket vállal ma. Ha nincs meg a kellő tartalék, simán az utcára rakják. Régen az akkori rendszerben simán megtette amúgy. 3 szép száll fia van. Lakást csak akkor tudtak venni, amikor már én is megvoltam (a legkisebb). Igaz akkor úgy gondolták még, hogy mindig lesz munkájuk és fedél a fejük felett.

    A közelemben lévő harmincas csajócák között 3 csoport van kb. Az elsőnek van kb. 2 gyereke, háza, férje és nem tervez többet, mert nem tudná tartani az életszínvonalát. A második csoport érzi még ráér gyereket vállalni, mert max 1 v 2-t szeretne. Megvan hozzá a párja, de még kicsit építgetik a jövőjüket. A harmadik meg az, aki eddig nem talált olyan férfit, akivel merne közösen gyereket vállalni. Mert hát a női princípiumokról sok szó esik, de a férfiról nem. Arról, hogy mennyi balfasz pasi van, aki kb. pótmamát/cselédet keres, feleség helyett.

    Amúgy nagyon sokat számít, milyen közegben mozogsz. Pl. a vidéki ismerőseimnél sokkal nagyobb arányban van már 1 v 2 gyerek, mint a fővárosiaknál. A szingliség is inkább a fővárosban terjed.

    Ahhoz, hogy milyen az emberek jövő képe, annak is nagy szerepe van, hogy hogyan viszonyulunk egymáshoz, családhoz. A magyar társdalom mentális állapota nagyon rossz. És folyamatosan romlik. A mindenkori kormánynak nagy szerepe van ebben. Szóval itt egyáltalán nem elhanyagolható, hogy mit tekintünk követendő példának nőknél és férfiaknál.

    [ Szerkesztve ]

    "Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

Új hozzászólás Aktív témák