Új hozzászólás Aktív témák

  • íyxcvbnm,.

    újonc

    Sziasztok!

    Nemrég akadtam rá erre a fórumra, nagyon sok hasznos információt találtam. :) Egy olyan kérdésem lenne, hogy melyik intézménybe érdemes beutalót kérni a háziorvostól? Van Bp-en kettő (oiti.hu - Amerikai út és ogk.hu - Királyhágó út) illetve úgy tudom, hogy Kecskeméten is van egy Országos Gerincgyógyászati Központ, de sajnos a honlapját nem találom. Tavaly még ott tájékozódtam, lehet, hogy megszűnt? Nagyon fontos lenne, hogy jó kezekbe kerüljek, mivel a manuálterapeuta azt mondta, hogy nem vagyok gyógyítható, ennek általában tolószék és pelenka a vége, még kb. 2 évem van hátra. Ez tavaly volt, gondolhatjátok, igencsak sokkolóan hatott rám, ugyanis eddig azt hittem egészséges vagyok. Azóta nagyon sokat romlott az állapotom. Röviden: Kiderült, hogy az L5 csigolyám születésemtől fogva nincs rendesen összeforrva (jelzett spina bifida) ennek következtében le van csúszva a hasüreg irányába, a keresztcsontom pedig kifelé csúszott el. A köztük lévő porckorong már csak pár mm, teljesen le van lapulva. A doki szerint a tudomány mai állása szerint a porckorongot nem lehet visszanöveszteni, a csigolyát nem lehet összeforrasztani, az elcsúszás pedig csak ép porckorong esetén orvosolható, mivel porc nélkül hiába rakja a helyére, nincs ami megtartsa... Nagyon erős fájdalmaim vannak, már a nyaki gerinc is kezd tönkremenni, idegfájdalom a karomban, a térdem is elkezdett fájni, tehát az egész szervezetemet leamortizálta 1 éven belül... Nem tudom hová forduljak, már minden alternatív terápiát megpróbáltam amit lehetett. Olvastam tavaly a Kecskeméti honlapján, hogy létezik porckorong implantáció lumbális szakaszon is, de csak nagyon-nagyon indokolt esetben alkalmazzák. Vajon mi számít nekik indokoltnak...? Visszaolvasva a kommentjeiteket, látom, hogy még egy MRI vizsgálatot sem hajlandó a TB finanszírozni.Tudnátok ajánlani valakit erre a problémára? Nem szeretném megvárni a teljes leépülésemet.
    Köszönöm szépen! :)

Új hozzászólás Aktív témák