Új hozzászólás Aktív témák

  • klari164

    csendes tag

    válasz graver40 #2179 üzenetére

    Szia Évi! Nekem a konyhán, szétnyithatós asztalom van. Mivel ketten maradtunk, kipróbáltam összecsukva, hogy elég-e kettőnknek? Elég és rászorít sütéskor, hogy ne pakoljak annyira szét, így nem kell hajolgatnom az asztal felett. Amit lehet ülve csinálok, pl.gyúrni, kenni,szeletelni, hajtogatni,stb. ülve is lehet, főleg, hogy rá van kényszerítve az ember. Sokat könnyíthetünk magunkon ha egy-két tevékenységet átszervezünk. Muszáj, mert néhány házimunka nehéz, a vasalás, porszívózás.Sorolhatnám. A mosogatás nem okoz gondot, mert alacsonyabb vagyok, de én a fejemmel támaszkodok a szekrényhez, így kényelmesebb. A fogmosás szintén rogyasztott térdekkel működik. Apró trükkök, de sokat könnyít a dolgokon. A konyhára vettem nyeles lapátot, amit viccesen, "rokkant lapátnak" nevezek és már itt is jobb a helyzet. Ezelőtt kinevettem volna ezeket a dolgokat, de ma már véresen komolyan veszem. Kímélem magamat, de azért csinálom is dolgomat. Két konyhánk van és én a kisebbikbe vonultam ki, mert ott nem kell annyit szaladgálni, mivel minden közelebb van. Oda a férjem csinált egy magasabb, hosszú asztalt, kényelmesebb főzni, berakni.A másik konyhában meg sütök és ott van az étkezőrész is. Így éljük a kis életünket, átszervezve sok mindent. Hévízre én is azért nem mentem el, mert magam nem akartam, pedig a műtét után lévő hatodik héten lehetett volna intézni. Valika írta, hogy Neki nagyon jó, ennek őszintén örülök. De egyedül rossz ilyen helyre menni, na és kb. 3 hét. Ahhoz messze van, hogy hétvégente haza járjon az ember, mert az igen költséges. Így én is itthon veszem fel a kezeléseket, szerencsére van gyógyfürdő, mozgásszervi betegségekre jó. Valahogy majd csak lesz, februárig talán jobban is leszek és jövőre mehetnék én is dolgozni. Kellemes hétvégét kívánok.

Új hozzászólás Aktív témák