Új hozzászólás Aktív témák

  • #41079296

    törölt tag

    Sziasztok! Hatalmas tapasztalati tudástár gyűlt össze a fórumon, órákat olvastam. Köszönet mindenkinek. Jó lett volna előbb ráakadnom. Röviden. Négy éve szakadtam ki először L-V.discushernia. Hét hónapig próbálkoztak (tam) a konvencionális eszközökkel, mire ráakadtam az idegsebészemre Dr. Kiss Tibor (Szt. János Kh) aki Mr nélkül is megmondta ránézésre. MR, és azonnal műtét. Sajnos mint mondta öt hónap nyomás az idegen már maradandó fogyatékot eredményez. Ez így is lett a bal vádlim tizede a jobbnak. Azonban nem tudtam elfogadni hogy sántikálok, lementem a Margit szigeti gumicsíkra hat hónapra a műtét után és egy extra puha talpú cipőben megpróbálkoztam a kocogással. Rászoktam. Annyira hogy tavaly ősszel megvolt az első és gyanítom az utolsó maratonom a városi (Spar)futáson. Annyira megerősödtek a láb és hátizmok hogy elmúlt a sántikálás és gerinces fájdalmam nem volt. Kertes házba költöztünk. vetemény, felújítás stb. Idén tavaszon kertásás, trágyázás, cementeszsák, tégla. Meg sem fordult a fejemben hogy maraton után még vannak testi korlátaim. Májusban kezdődtek a fájások, augusztusra már sugárzott, mindkét lábba és három nap alatt, mindkét vádlimból elment az erő, gyakorlatilag nullára. Képtelen voltam egyensúlyozni. Csak a felső comb marad meg teljes mértékben, minden más izom kisebb nagyobb mértékben károsodott. Vizelet, széklet tartás semmi. Teljes ágyéki érzéketlenség, bőrön és funkcióban egyaránt. Okulva az előző esetből, azonnal csináltattam egy MR-t a saját költségemre soron kívül és ezzel kerestem meg Kiss doktort aki most már a Honvéd idegsebészetén volt. Augusztus 11.-én vett fel és aznap éjjel meg is műtött. Akkora volt a kiszakadt rész hogy a gerincvelőt bepréselte a csatornába. A műtét során kiszakadt a dura, ezért tíz napot kellett feküdnöm fejfájással az elfolyt agyvíz miatt. Innen Budakeszi Honvéd rehab és ott egy hónap. Most ott tartok, hogy az ágyéki érzékelés hála Istennek visszatért és a pelenka lekerült rólam. Ezt az élményt volt a legnehezebb feldolgoznom. A bal lábam jelentősen javult, a jobb alig. Olyan stroke-os tüneteket mutat. Lépéskor a lábujjaim reflexszerűen “bekarmolnak”. Annyi erő van most hogy biztosan tudok vezetni, pedálozni. Ez fontos volt mert közben a munkahelyem tett egy nehezen elkerülhető ajánlatot, az alkalmazásommal kapcsolatban, úgyhogy vissza kellet mennem dolgozni két hete. A fájdalmak a műtét óta megvannak. Reggel a legrosszabb, de a mozgás segít ezen. A tornát és a mozgást nagyon komolyan veszem. Lépcsőház a rehabon 183 lépcsőfok, lábsúlyokkal, séta a kertben. Mind az orvos mind a gyógytornász kiemelte ez akkor is kell ha fáj. Persze határok között. A most még idegi blokk alatt lévő izmokat itthon elektro stimulálom, hogy csökkentsem a sorvadást. Fontos tapasztalat az ágy. Amint elhagytam a rehabot és befeküdtem a saját ágyamba. Elviselhetetlen fájdalmak gyötörtek éjjelente és reggel. Furcsa de a kórházi matrac, a felemelt háttámla és a lukra kifeküdt rugó volt a nyerő, ezért ezt próbáltam itthon is. Dupla szivacs-matrac az ágyra, kispára a derék alá, támasztás a térdek alatt. Ha így is érzékeny akkor felteszem a lábam a 75 centis gumilabdára. Így fél óra után elmúlik a fájdalom. A frontra én is érzékeny vagyok, de többnyire el tudom viselni sirdalud, apranax, cataflan nélkül is. Tegnap este egy órát sétáltam budán a hegyen meredek le fől utcák. Ma reggel határozottan kisebb a fájdalom. A tornában a hyperhajlításokból, hasizomból csinálok sokat. A hátizom gerinctámasztása kulcskérdés. Ha lustulok és kihagyom a tornákat a fájdalom is visszatér. Jövő hónap elején, megpróbálkozom egy gravitációs gerincpaddal. Tegnap monda a sebészem hogy bátran, csak ne függőlegesen. FONTOS engem még nem vasaltak. Használja valamelyikőtök? Hosszú lett bocsánat. Jobbulást mindenkinek! Kitartást.

Új hozzászólás Aktív témák