Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #41079296

    törölt tag

    Sziasztok! Hatalmas tapasztalati tudástár gyűlt össze a fórumon, órákat olvastam. Köszönet mindenkinek. Jó lett volna előbb ráakadnom. Röviden. Négy éve szakadtam ki először L-V.discushernia. Hét hónapig próbálkoztak (tam) a konvencionális eszközökkel, mire ráakadtam az idegsebészemre Dr. Kiss Tibor (Szt. János Kh) aki Mr nélkül is megmondta ránézésre. MR, és azonnal műtét. Sajnos mint mondta öt hónap nyomás az idegen már maradandó fogyatékot eredményez. Ez így is lett a bal vádlim tizede a jobbnak. Azonban nem tudtam elfogadni hogy sántikálok, lementem a Margit szigeti gumicsíkra hat hónapra a műtét után és egy extra puha talpú cipőben megpróbálkoztam a kocogással. Rászoktam. Annyira hogy tavaly ősszel megvolt az első és gyanítom az utolsó maratonom a városi (Spar)futáson. Annyira megerősödtek a láb és hátizmok hogy elmúlt a sántikálás és gerinces fájdalmam nem volt. Kertes házba költöztünk. vetemény, felújítás stb. Idén tavaszon kertásás, trágyázás, cementeszsák, tégla. Meg sem fordult a fejemben hogy maraton után még vannak testi korlátaim. Májusban kezdődtek a fájások, augusztusra már sugárzott, mindkét lábba és három nap alatt, mindkét vádlimból elment az erő, gyakorlatilag nullára. Képtelen voltam egyensúlyozni. Csak a felső comb marad meg teljes mértékben, minden más izom kisebb nagyobb mértékben károsodott. Vizelet, széklet tartás semmi. Teljes ágyéki érzéketlenség, bőrön és funkcióban egyaránt. Okulva az előző esetből, azonnal csináltattam egy MR-t a saját költségemre soron kívül és ezzel kerestem meg Kiss doktort aki most már a Honvéd idegsebészetén volt. Augusztus 11.-én vett fel és aznap éjjel meg is műtött. Akkora volt a kiszakadt rész hogy a gerincvelőt bepréselte a csatornába. A műtét során kiszakadt a dura, ezért tíz napot kellett feküdnöm fejfájással az elfolyt agyvíz miatt. Innen Budakeszi Honvéd rehab és ott egy hónap. Most ott tartok, hogy az ágyéki érzékelés hála Istennek visszatért és a pelenka lekerült rólam. Ezt az élményt volt a legnehezebb feldolgoznom. A bal lábam jelentősen javult, a jobb alig. Olyan stroke-os tüneteket mutat. Lépéskor a lábujjaim reflexszerűen “bekarmolnak”. Annyi erő van most hogy biztosan tudok vezetni, pedálozni. Ez fontos volt mert közben a munkahelyem tett egy nehezen elkerülhető ajánlatot, az alkalmazásommal kapcsolatban, úgyhogy vissza kellet mennem dolgozni két hete. A fájdalmak a műtét óta megvannak. Reggel a legrosszabb, de a mozgás segít ezen. A tornát és a mozgást nagyon komolyan veszem. Lépcsőház a rehabon 183 lépcsőfok, lábsúlyokkal, séta a kertben. Mind az orvos mind a gyógytornász kiemelte ez akkor is kell ha fáj. Persze határok között. A most még idegi blokk alatt lévő izmokat itthon elektro stimulálom, hogy csökkentsem a sorvadást. Fontos tapasztalat az ágy. Amint elhagytam a rehabot és befeküdtem a saját ágyamba. Elviselhetetlen fájdalmak gyötörtek éjjelente és reggel. Furcsa de a kórházi matrac, a felemelt háttámla és a lukra kifeküdt rugó volt a nyerő, ezért ezt próbáltam itthon is. Dupla szivacs-matrac az ágyra, kispára a derék alá, támasztás a térdek alatt. Ha így is érzékeny akkor felteszem a lábam a 75 centis gumilabdára. Így fél óra után elmúlik a fájdalom. A frontra én is érzékeny vagyok, de többnyire el tudom viselni sirdalud, apranax, cataflan nélkül is. Tegnap este egy órát sétáltam budán a hegyen meredek le fől utcák. Ma reggel határozottan kisebb a fájdalom. A tornában a hyperhajlításokból, hasizomból csinálok sokat. A hátizom gerinctámasztása kulcskérdés. Ha lustulok és kihagyom a tornákat a fájdalom is visszatér. Jövő hónap elején, megpróbálkozom egy gravitációs gerincpaddal. Tegnap monda a sebészem hogy bátran, csak ne függőlegesen. FONTOS engem még nem vasaltak. Használja valamelyikőtök? Hosszú lett bocsánat. Jobbulást mindenkinek! Kitartást.

  • #41079296

    törölt tag

    válasz enerdzsájzer #2049 üzenetére

    Szia! Köszönöm, igen a gépszíj okán a szélsőségeken tapasztalok. A padot torna után gondoltam minden esetben, átmozgatás és a feltolások után. A műtét előtt volt nálam egy kölcsönben, de nagyon nem jött be akkor. Most csak óvatosan.

  • #41079296

    törölt tag

    válasz Stieve #2054 üzenetére

    Szia! Veled vagyunk. Nekem nincs csavar de van mikor csak csillapítással tudom elviselni. A gyógytornászom is feladta, fél hogy bajt okoz nekem. Aztán egyszer csak enyhül, mint most is. Ilyenkor kicsit a parranoiám sem nyomaszt. Biztonság képen azért én elkezdtem félretenni egy önköltséges MR árát. Ha vacakolnának, legyen lapom amit az asztalra tehetek. Drukkolok hogy ne legyen komplikáció. Kitartást!

  • #41079296

    törölt tag

    válasz klari164 #2053 üzenetére

    Szia Klári! Nekem is együtt van a párna a derekam alatt és a térdhajlatban is. Így laptop is jobban kézre áll. :K . Nappali üzemmódban a hátam is alaposan feltámasztom, ügyelve hogy a farcsont ne billentse hátra a medencém. Ezt támasztja meg a derékpárna. De van hogy így is érzékeny. Akkor emelem a térdhajlat magasságot két párnára, vagy a gyógytornás nagy gumilabdára teszem a lábam. De az is sokat segített hogy az ágyra raktam egy majd később egy második szivacsmatracot. Így a farcsont besüpped és megmarad az optimálís ív az alsó gerincszakaszon. Nekem most nem megy az oldalfekvés mert fáj, de sokaknak segít ha a két comb között is van párna így a térdek közti távolság megegyezik a csípőével és nem veszíti azt.

  • #41079296

    törölt tag

    válasz nemethkitti #2069 üzenetére

    Szia! Az idegi fájdalom két okból lehetséges. A gerinccsatornából kilépő ideggyökök (bal-jobb) nyomás alatt van, vagy közvetlenűl a gerincvelőt nyomja középen. A pihenés, torna, mozgás hatására visszahúzódva, majd Kijöhet a sérv megint. Elképzelhető központi a sérved és hol egyik hol másik oldalon irritál jobban. Nekem először csak az ideget nyomta jobb oldalon, aztán a gerincvelőt is, de ekkor már mindkét oldalra sugárzott, front stb. határára hol egyik, hol másik oldalon, de alapjában mindkét oldalt irritálja. Nem zsibbad? A központi nyomás inkontinenciát is mutathat, mint nekem is. MR. Volt már?

  • #41079296

    törölt tag

    válasz nemethkitti #2071 üzenetére

    Amíg nem zsibbad, nincs bőr érzéketlenség és izomtúnus, erő vesztés addig el kell kerülni a műtétet. Olvashatod, küszködünk öléggé. Nem mondom hogy nincs tanítás a fájdalomban pl. az alázatot elég jól lehet gyakorolni mikor négykézláb eltorzult arccal kúszik az ember a wc-re bénán, mint a fóka. Aztán mire odaér az is bizonytalan hogy ottmitörténik. :W . Torna, minden nap, hátizom, hasizom. És a McKenzie tornából a feltolások csípőből. Fekvőtámasz, levegő max beszívás hasba, addíg míg feltolod magad. Csípő nem emelkedik. Fent lassan kifúj. Ilyenkor a csípő előre mozdul és ráfeszít a feltolásra. Mikor elfogyott a levegő akkor lassan leengeded. Ebből tízet, és ezt naponta nyolcszor tízszer, vagy óránként egész nap. Ha tompán fáj közben az még nem gond. Míg nem nyilal erősen. Ha ezt a gyakorlatot tudod csinálni akkor ez a legjobb arra hogy a sérvet visszakényszerítsd a helyére. Ha még nincs annyira kint hogy megtámassza a csigolyát. akkor fáj erősen, mert akkor az idegre is ráfeszül a feltolás. Ezt én napi szinten csinálom folyamatosan és vannak napok amikor abba kell hagynom. Rápihenek és pár nap után megint tudom csinálni. Nálam ez most tíz hetes műtét után, és a hegesedést igyekszem bent tartani a csigolya síkjában ezzel a gyakorlattal.
    Jobbulást.

  • #41079296

    törölt tag

    A műtét utáni napokban hetekben volt egy olyan jelenség hogy mindkét, vagy néha csak az egyik lábamban néhány percenkét úgy 3-10 impulzus szerű elég fájdalmas "jel sorozat" cikázik az egész lábamban. Azt figyeltem meg hogy éjjel kettő és a pirkadat között jellemzően. Korábban görcsbe is rántotta a lábam. Most az írás közben is annyira fáj hogy ne hagyjon aludni. Olyan mintha az idegen valamiféle tesztprogram futna. Legalábbis ilyesmi magyarázatot adtam magamnak. Most jellemzően a jobb lábam izmai vannak határozott idegi blokk alatt, tehát mintha a gyógytorna semmit sem érne, míg a bal határozottan javul, erősödik.

    Stieve! Nekem is volt ilyen. Volt hogy mozdulatra de teljesen nyugalmi, fájdalommentes állapotban is a merev csomós hátizom fájdalomba nyilalta az ideget. Két hete, azaz a műtét kilencedik hetén, szegény gyógytornászom is "feladta" mert annyira visszaestem hogy nem mert gyakorlatoztatni. Pedig nekem a medence feltolások, lábemelések 50-100-as ismétlésszámmal 1kg-os tépőzáras súllyal a lábamon mentek. Azóta beszéltem a sebészemmel. Ha nem elviselhetetlen és a készletemmel tudom csillapítani (Apranax, izomlazító és Sirdalud fájdalomcs.) akkor legyek türelmes. Most vannak napok amikor teljesen tünetmentes vagyok relatíve és gond nélkül csinálom a tornát meg a sétákat, de kiszámíthatatlanul vannak napok mikor teljesen képtelen vagyok tornázni. Így aztán időpontot sem tudok megbeszélni a gyógytornászommal. Csinálom magam. Azt figyeltem meg hogy ezek az idegi irritációk valahogy összefüggnek az időjárással, hold fázissal, de még a villámokkal is. Nah fél négy :C Lassan jön a napocska
    Jobbulást, Az első hat hét mindenképp kritikus idő. Nem lehet meggyőző állításokat kijelenteni.
    Nyugodt, fájdalommentes hétvégét mindnyájatoknak!

  • #41079296

    törölt tag

    válasz klari164 #2087 üzenetére

    Szia Remélem azóta vissza aludtál. Nekem úgy tűnik abbahagyta. Beengedem a hajnal fagyos illatát a szobába és szürcsölök mellé egy kávét az ágyban, attól visszaalszom biztosan. :R . Türelem játék ez a felépülés nagyon. Óriási a tapasztalat benne. Az átértékelés ideje. A kis lépéseké. A kis dolgok öröméé.
    Üdv
    Zoli

  • #41079296

    törölt tag

    válasz klari164 #2091 üzenetére

    Nekem is van kertem Klári. És mivel az előző műtétem óta vegetáriánus koszton vagyok, a kert az élet. Most hogy már tilos az ásó, átállok valamiféle mélymulcsos, permakultúrás kertművelésre. Azt mondják az a lustáknak való :F . Lassított felvétel vagyok én is. Van egy olyan sport ami igazán nekünk való.

    https://www.youtube.com/watch?v=Tcfzw0iGU3A

    Évekkel ezelőtt jártam egy ilyen edzésre, csak akkor még túlságosan izgága voltam. :)) . Azt gondoltam akkor még, hogy ez nem valami "pasis". Azóta sokat változott a világ. Ma már annak is örülök ha nem dőlök le a gumilabdáról.
    A sors megmutatja hogy változnunk kell. Alkalmazkodnunk a testi korlátainkhoz és azzal élni tovább.

    Békés Vasárnapot, gyógyulást!

  • #41079296

    törölt tag

    válasz Stieve #2105 üzenetére

    Szia!
    Én is visszaestem a műtét után és nagyon hajlamos vagyok túledzeni. A rehabot egyfajta edzőtábornak tekintettem. A napi egy órás gyógytornát végigcsináltam délután még egyszer, plusz egy órás séta a kertben, és este lábsúlyokkal másztam a lépcsőházat. Két hete miután vissza kellet mennem dolgozni olyan fájdalmaim lettek megint mint ami csak a műtét előtt volt. Az biztos hogy a megterhelések között nagyon fontos a fekvés, de nekem pl. a fekvés is fájdalmas ha sok. Reggel mikor felkelek vagy éjjel kimegyek a wc-re az fáj mindig. Aztán egy kevés séta vagy mozgás után enyhül, vagy akár megszűnik. De enyhít az is ha megtámasztott derékkal ülök egy keveset. Amikor egyszer a gyógytorna közben úgy belenyílalt a fájdalom hogy mozdulni sem bírtam, a tornász a hátamra fektetett. Egyenként felhúzta a lábaim, behajlítva a hasamhoz és ránehezedett. Azonnal megszűnt. Ez bejön úgy is ha magamra húzom a lábam az ágyban és pár percig tartom, leengednem aztán megint. Ha annyira fáj hogy nem megy egyszerre akkor váltva. Folyamatosan keresem a poziciót, változtatok mindenen. Ha csak pár percre enyhül akkor addíg és folyt. köv. Összeségében azért mondhatom hogy javul a helyzet csak piszok lassan. Én fájdalomra Sirdaludot szedek, izomlazítással együtt Apranax.
    Kitartás.

  • #41079296

    törölt tag

    válasz klari164 #2126 üzenetére

    Én igyekszem úgy tenni mintha semmi bajom nem lenne. A kertben molyoltam, meg a házon reszelgetek. Igyekszem minden nap egy órát sétálni. A gyógytornászom a gerinces protokoll rehabról most áttér a Meckenzie tornára. Azt mondja ha fáj az jobb mintha teljesen érzéketlen lenne. Van olyan hajlítás amivel irányítani lehet a varrasodást. !? Ez most tehát a jelszó. Mozogni akkor is ha fáj. A sok fekvéssel mindenesetre jobban fáj. Éjjel és reggel fáj leginkább. Ha erőt veszek magamon és mozgással indítom napot akkor vannak órák mikor teljesen elbízom magam. Az is érdekes hogy támasztott háttal is egészen fájdalommentesen elvagyok.
    Jobbulást mindenkinek, Jó hétvégét!

  • #41079296

    törölt tag

    válasz klari164 #2130 üzenetére

    Szia Klári!
    Most kétlaki életet él a családom. A kórház, rehab, gyógytorna miatt a szülői házban vendégeskedünk. Ez egy lakás Budán, de ha nem mehetnék ki sétálni, járatni magam, megbolondulnék. Ezekhez az "edzésekhez" ideális a János hegy környéke. Azonban amikor tehetem, a kertben vagyok a Csepel szigeten. Hogy ne kelljen kapálni, ásni többet. a veteményes egy részén áttérek a mélymulcsos talajkezelésre. A talaj könnyű, nem kötött ez esetben, nem terheli a derekat. A villa, ásóvilla az egyetlen amire szükség van. Nagyon fontosnak vélem hogy az önellátásom minél szélesebb legyen. Átélve a magatehetetlen, pelenkás időszakot, addig kell átalakítanom az életkörülményeimet amíg meg tudom tenni. Ki tudja? Jó esetben ez az állapot állandósul, de esélye van annak hogy nem állok meg a második műtéténél. Az eddigi tapasztalatom határozottan az hogy küldeni kell a jeleket, szükség van a lábakra a képességre hogy alkossak, tegyek, éljek. Felkelek, mozgok, járok. Ha megadom magam a fájdalomnak, onnan egyre nehezebb felállni. Az ágyban is lehet tornázni. Valójában addig fel sem tudok kelni amíg ott át nem mozgatom magam. Ma már megvolt egy másfél órás séta. Ma is tettem valamit. Egy lépéssel többet.

    Más. MA vendégségben voltunk és kipróbálhattam egy gerinc padot. 15 percet lógtam rajta olyan 40-45 fokban. Mikor visszafordultam talpra alig bírtam megállni egyesen annyira fájt. Aztán persze nem maradhattam ott a végtelenségig és lépkedtem a lakásban. 5-10 perc után aztán normalizálódott a szokásos tompa fájásba. Ugyanez van a fekvéssel is. A fekvésben és a lógásban a csigolyákon nincs akkor terhelés. Elvileg ilyenkor ugye a testnedvekből fel tud szívni porc, aztán mikor megint terhelem a felállással, valamiért fokozottan irritálja az ideget, ami a mozgással enyhül. Hogy ez a jelenség miképpen függ össze a hiányzó porcszakasz hegesedésével azt sem látom még át.

    Jobbulást, megint eltelt egy hét!

    A jövő héten kapok egy feleslegessé vált szobabicajt. Kiderül hogy képes vagyok-e tekerni. A jobb lábfejemmel még nem tudom megtartani a súlyom.

  • #41079296

    törölt tag

    válasz formasu #2153 üzenetére

    Sziasztok!
    Ilyet használok én is a vezetéshez. Jó érzés hogy ott van mögöttem, ha elbitangol oldalra, hiányérzetem van. Meg kell szokni hogy beszálláskor igazgatni kell a helyére. Csodálkozom hogy nem készült még olyan üléshuzat amibe ez bele van varrva.

  • #41079296

    törölt tag

    Sziasztok!

    Három hónap a műtét óta. A nyílallások deréktájon enyhülnek. Az éjjeli és a reggeli ágyból felkelések fájnak. A mozgásra enyhülnek. Mindkét talp külső fele a simításra már olyan égető érzést ad. Ez is érzéketlen volt. Bal vádli erősödik, de jelenleg a súlymegtartást tudja az emelést még nem. Lépéskor már egy kicsit rá tud nyomni az ellépéskor. Jobb vádlierő nulla. Bőr érzéketlenség masszívan a Jobb farpofa közepétől a térdhajlatig. Ez gyakorlatilag nem változott a műtét óta, Egyre többen csöpögtetik a megérzésüket hogy ez nem nagyon fog változni. Ugyanezen láb izom funkciói is erősen korlátozottak és szintén nem nagyon változik. Lépéskor a lábujjak reflexszerűen bekarmolnak. A gyógytornásszal odáig jutottunk hogy azt csináljam amit megtanultam. Fel is írtam le is rajzoltam pálcikaemberkékkel minden gyakorlatot. Ha kérdésem van csak akkor hívom. Ma elvitt egy Mckenzie tanfolyam keretében az előadás végén egy vizsgálatra, amit a Holland előadó szakember végzett. A diagnózis megegyezik a saját véleményemmel is az idegi blokkolás terén. Kérdéses hogy ez visszajön-e. Ő sem kecsegtetett nagy változással. Azt mondta ne adjam fel a futást. Rendkívül erős ingert jelent a nagy fizikai igénybevétel, és ez mindenképp esélyt ad az idegek regenerálódásához.
    A nyilalló fájdalmas nyilallásokra a következőket mondja. A fájdalomra az ember igyekszik többet feküdni olyan pózban amiben csökken a fájdalom. A műtét után a heggesedés, ebben a passzív állandó fekvő állapotban úgy néz ki mint a pamutgombolyag. A rostok nem struktúrában, szálirányban a csigolyával hanem összevissza gombolyagosan fejlődnek ki a kikanalazott porc és a perem helyén. Erre az a megoldás hogy a hajlításokkal fel kell szakítani és a folyamatos csigolya mozgás rendezi a szöveteket olyan struktúrába hogy ne tülemkedjen rá az idegre. Tehát most óránként előre hajlás, állásból vagy székből tízszer és egy hátrafeszítés. Ma csináltam először ezt reggel óta és határozottan enyhül a tünet. Könnyebben hajlik a gerinc. Jó érzés ez a mozgás. (Nem vagyok vasalva). Egy másik gyakorlatot is mutatott. Oldalt kell egy lépésre állni a falhoz. Alkart nekitámasztani oldalt a falhoz, csípőt megtámasztani a jobb tenyérrel és nyomni a fal felé. A csípőt mozdítani a fal felé és vissza az egyenesig. Ezt is tízszer. Ezek a gyakorlatok mobiliziláják a csigolyát. Kezdetkor fáj aztán a tizedik felé csökken. Azt mondja ha csak nem bénít a fájdalom, annak ellenére csinálni kell. Akkor lehet abbahagyni ezeket a hajlításokat ha elmúlt a fájdalom és a korlátolt mozgás. Azt is mondta hogyha ülő munkát végzek álljak fel időnként és hajlítsak hátra hogy a csigolyák a határolt szélső helyzetben egyensúlyban legyenek. Eddig jutottam a témában a mai nap. Terv? Megpróbálok alternatív megoldásokat keresni az idegregenerálódás gyorsítására. Akkupunktúrával próbálkozott valamelyikőtök? :F
    Jobbulás, békés hétvégét. Óvatosan a porszívózással. ;]

    [ Szerkesztve ]

  • #41079296

    törölt tag

    Boldog Újévet mindenkinek!
    Egy kissé behúzódtam a barlangomba. Befordulós, elmélkedő időszak ez a hidegben, sötétségben. Hatodik hónapos a műtétem L5, (csavar nélkül). Az ágyéki érzéketlenség kezelhető és csak nyomokban van némi hátrányom. Bőr és izomtónus érzéketlenség nagy súllyal jelenleg is fennáll, annak ellenére hogy nagyon kemény edzést csinálok. Napi három órát szánok mozgásra. Séta, szobabicajt, torna. A hegesedés okozta fájdalom, az egyéni mckenzie tornával, és a most már napi szintű vertikális gerincpados lógásokkal elviselhető. Az elv miszerint a hegesedés felszakítása és szálinyáros struktúrába rendezése, határozottan működik. Elkezdtem az életmód átalakítást az önnfenttartás terén. Nehezen tudok alkalmazkodni a munkavégzésem körülményeihez és gondolnom kell rá, mi lesz ha esetleg jön a harmadik műtét. A gerincproblémám lelki okait is rendezem. Több örömforrás, kevesebb nyomasztás, stressz. Bizakodó vagyok, hogy változó körülményekhez, tudok megfelelő választ adni, hogy az élet azért boldogan, harmónában kísérjen a halálig.
    Jobbulást, kitartást, reményt kívánok nektek.
    Szeretettel
    Zoli

  • #41079296

    törölt tag

    Természetesen a lógás, tilos csavarozva. Az egyéni mckenzie torna azt jelenti az esetemben, hogy decemberben egy tanfolyam keretében igen alaposan megvizsgált a Holland előadó, és a heggesedést azonosította fájdalomforrásként. Én is csinálom a szokásos tornát, de feltolás helyett hátrahajlást álló helyzetben valamint előre és oldalra A csigolya mozgatás a cél. Függőleges lógás közben tudok csak elfordulni, szintén a mobilizálás a cél. Ezután lefekvés vízszintesbe reggelig. Nekem úgy magyarázta hogy ha rögzítem a csigolya közti csontosodást a fájdalomban a sok fekvéssel akkor az sajnos fájni is fog. Vagy megtalálom azt a mozgást amivel csökken az idegi nyomás, vagy műteni kell. A csavarozás nem tudom milyen mozgást enged. Azt gondolom hogy a betegség mint olyan eleve a helytelen életmód következménye, tehát muszáj alkalmazkodni. Férjeknek, gyerekeknek, és legfőképp nekünk.Nőként különösen és igazságtalanul nagy a terhelés ezt abszolút megértem. De erre is kell egy választ adnia mindenkinek, még ha nehéz is. Én önállóságra tanítom a fiam, hogy mindent meg tudjon csinálni ami nekem kell. Lehet ez csúnya lesz, de kicsit önzővé kell válni. Az első műtétem előtt egy daganatot is azonosítottak, mint utóbb Kiderült csak Vérdaganat volt, de az is a gerincvelőre ad nyomást. Azt a bőjt, a Vega életmód és az anyagcsereintenzív élet eltüntette, de ezen túl mindent újra átgondoltam. A betegség, a tünet egy egy újabb kérdést vet fel, amikre adok egy választ, jót, rosszat, de a tétlenséget nem váltja ki még egy műtét. Az élet kegyetlenűl realista. Nekem ezek a gondolataim a saját betegségemet illetően.

  • #41079296

    törölt tag

    válasz Werkly #2287 üzenetére

    Szia. Az első műtétem előtt nekem sem akartak MR-t. Mire megcsinálták eltelt hat hónap és eltűnt a bal vádlim. A másodiknál sem akartak, de akkor már észnél voltam és kifizetem. Az MR másnapján megműtöttek. Ennek köszönhetem hogy nem marad rajtam a pelenka. Az csak diagnózis. Nem műtét és tisztábban látsz általa. Ha nincs extrém tüneted, hivatalos úton több hónap is lehet mire sorra jutsz. Végtagba sugárzásnál, izom funkció zavarnál szerintem kötelező, de fájdalom esetén sem árt, ha látod mi van.

  • #41079296

    törölt tag

    válasz biker #2666 üzenetére

    Szia!
    Timi35Szonja
    Azonnal csináltass Mr-t. Nem ijesztgetlek, de nekem ugyanígy kezdődött. Ha nincs ismerős akkor fizesd ki. 30-40E Ft. Derékfájás,ami lábra húzó, de érzésre nem lokalizálható pontosan, így érezheted alhasinak is. A zsibbadás hullámokban a lábujjig, először csak a jobb aztán bal is. Vizelet és széklettartási képtelenség és természetesen impotencia. A fájdalom erősödésével a vádlik teljes funkcióvesztése és a lábon több helyen izom funkció zavar bőr érzéketlenség. Mentő - neurológia ügyelet - egy hét szarakodás, aztán vitettem el magam és fizettem ki az MR-t. Az azonnal kiadott képi és szöveges szakvéleményt telefonon mondtam be az ezt megelőző gerincműtétemet végző orvosnak aki rögtön lefoglalta a műtőt és másnap éjjel megműtött.
    A sérvem nem csak az ideggyököt nyomta hanem a gerincvelőt is.
    Az idő tényező nagyon fontos. Ezt a nyomás 24 órán belül le kell szedni a gerincvelőről. Nekem ez kb.10 nap volt. 2014 Augusztus.
    Ma. A vádlikban alig van erő. A tartási problémák impotencia nagy részt megszűntek de figyelnem kell a felfázásra, mikor és mennyit iszom és reflex szerűen wc-től wc-ig gondolkozom. Az életminőségem alapjaiban változott meg. Szerintem ne vedd félvállról. Csak az MR képes tiszta képet adni az állapotodról, aztán lehet gondolkozni hogy kell-e műtét egyáltalán vagy elég ha szelíd megoldásokban gondolkozol.
    Vigyázz magadra, minden jót!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák