Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • enerdzsájzer

    tag

    válasz #41079296 #2047 üzenetére

    Helló!
    Na ez nem semmi. Téged is elkapott a gépszíj rendesen. Az nagyon szuper hogy talpra tudtál állni belőle, nem is akárhogy. :R
    Ha a doki azt mondta lehet, akkor próbáld meg. De ezt is csak óvatosan, fokozatosan, kis dőlésszöggel kezdve pár percre. Aztán figyeld a gerinced reakcióját és ennek megfelelően folytasd a továbbiakban. De azért kezdésnek nem ártana szakember felügyelete mellett kísérletezni, esetleg torna mellett, nehogy bemelegítés nélkül vágd magad 45 fokba fél órára. :) Bár nem denevérpadon, de voltam nyújtva, jó volt. Megéri a próbálkozást.
    Sok sikert és jó egészséget!!!

  • para2014

    csendes tag

    válasz #41079296 #2047 üzenetére

    Szia! Hát te is szépen be gyűjtötted a bajokat,de nagyon szépen javulsz csak így tovább :K A denevér padról vannak nagyon jó kis filmek sokat segítenek.Sajnos mire meg találtam rajtam már nem segített,de a sima sérveseknek igen!!! Gyogyuljál :K

  • klari164

    csendes tag

    válasz #41079296 #2047 üzenetére

    Szia! Te sem tétlenkedtél, sikerült bekerülni ebbe a táborba. Sajnos. :( Nagyon csalós dolog ez a gerinc betegség, mert miután túl vagy a műtéten és jobban vagy, elfelejted, hogy milyen sérülékenyek vagyunk. Úgy látom sokan belesétáltunk ebbe a csapdába. Sokszor hallom, ha már egyszer műtötték, soha nem lesz a régi. Mennyire igaz. Van 1-2 ismerősöm, akinek teljesen rendbe jött a dereka, de ezek a kivételes esetek közé tartoznak. Jóval többen vagyunk, akinek kiújul, vagy nem sikerül a műtét. Többen is írtátok már, hogy kispárnát tesztek a derekatok alá. Engem ma is 3 órakor ébresztett és fel kellett kelnem. Kifogom próbálni, ezt a párnás dolgot. Mit veszíthetek, legfeljebb nem segít. Nagyon remélem, hogy beválik Neked is a gerincpad, sok jót hallottam már róla. Nekem a munkatársaim közül is volt aki használta a padot. Nagyon dicsérte. Remélem Neked is csak jót tesz. Sok sikert kívánok!

  • klari164

    csendes tag

    válasz #41079296 #2057 üzenetére

    Szia! Igazad van a fekvést illetően, mindenkinek más jön be. Azért is jó ezt itt megbeszélni, mert így egymástól is sok információt gyűjthetünk be. Én tudok hason feküdni, de akkor az egyik lábamat a kinyújtott lábam sípcsontjához kell rakni. Se feljebb, se lentebb. Nekem nagyon nehezen megy az oldalra fordulás, ha háton fekszek, mert egyszerűen nem bírom megemelni a csípőmet. Nem beszélve az éjszakáról, mikor megpihen a derekam. Mikor ki kell menni WC-re, neki megyek mindennek, mert gyengék a lábaim, nem akarnak megtartani. Persze egy idő után "bejáródnak". De akkor meg olyan, mintha gömb alakú lenne a talpam, biztos ismerős érzés. Ráadásul, olyan mintha érezném a csavarokat, szúr, hasogat. Kellemetlen érzés. Na de majd csak gyógyulunk, ha lassan is.

  • nemethkitti

    csendes tag

    válasz #41079296 #2070 üzenetére

    Nem zsibbadok, MR megvolt már tavaly.Kb 1.5 éve barátkozom a kiújjult kiszakadt sérvemmel. :-) csak most nem tetszik h ezt csinálja.

  • nemethkitti

    csendes tag

    válasz #41079296 #2076 üzenetére

    Tudom miröl beszélsz az első maga volt a pokol :( de ez a sérvem más, lassan már 1.5 éve ki van szakadva és köszönöm egész jól vagyok. A műtétre igyekszem nem gondolni elzárkózunk tőle nagyon. Holnap kipròbàlom azt a gyakorlatot :-) bármire vevő vagyok. Neked is jobbulást!

  • klari164

    csendes tag

    válasz #41079296 #2086 üzenetére

    Szia! Akkor nagyon egy cipőben járok, mert először engem is 1 órakor ébresztett, de akkor még 50 perc múlva visszakínlódtam magam álomországba. Onnantól kezdve, mint nyúl a bokorban, már féltem De nem alaptalanul. 3 óra 20-kor már jött is az elmaradhatatlan fájdalom, hasogatás. Megfigyeltem, nálam ez 2-3 óra körül szokott lenni. Most egy kicsit megzavarodott, mert előtte és utána csinálta a fesztivált. Miért pont ez az időszak tetszik neki? Nekem pont fordítva van, a jobb javul, mert az is gyenge volt, de a bal, ami előtte is fájt, zsibbadt, most határozottan rosszabb. Azt se mondhatom, hogy nem mozgok, mert sokat mozgolódok, sokkal kevesebbet fekszek. Na és én is úgy voltam mint Stieve, műtét után 2-3 héttel kezdődtek el a bajok. Én is csinálgatom a gyógytornát, de néha olyan éles fájdalom löket jön, hogy azt hiszi az ember, fel se tud állni. Holnap leszek 2 hónapos, de még érdemi javulást, nem érzek, kivétel a jobb lábamat, de félő, hogy most megint az kapja a terhelést. Próbálok nem türelmetlen lenni, lelkileg feldolgozni, de ez nem úgy működik, egy örökmozgó egyénnél. Te elég sokat sportolsz, ahogy írod, még ha a gerinced végett is teszed, de most a Te írásodból is kiérezhető, hogy néha bizony fogy a türelem. Szerintem ezt nem kell szégyelleni, mert csak annak szégyen, aki bármiben is rájátszik. Szép napot kívánok Neked!

    Előbb figyeltem az időjárás jelentést, melegedni fog ai idő. Lehet, hogy a meleget is megérezzük, nem csak a hideget? :N

    [ Szerkesztve ]

  • klari164

    csendes tag

    válasz #41079296 #2089 üzenetére

    Szia! Én már ilyenkor nem bírok vissza aludni. Kijövök egy másik szobába, de itt puha az ágy és nem lehet elaludni rajta :) . Én is kávézok, legalább ennyi örömünk legyen.Az szent igaz, hogy türelem játék, de azt nem gondoltam, hogy ennyire nehéz lesz. Igen, az átértékelés is teljesen igaz! Nekem megszűnt a gyors munka, semmi nem sürgős, csak szépen lassan. Olyan lettem mint egy lassított film. De teszem a dolgom, bár dupla időbe telik, de nem érdekel, lényeg, hogy befejezzem amit elkezdtem. Olyan a kertem, mint egy kisebb dzsungel, de tudom, hogy nem bírom csinálni és nem érdekel. Pedig mindig nagyon adtam a kertemre, ne legyen benne fű, szép tiszta, rendezett legyen. Aki jön hozzám, tudja, hogy mi a bajom és csak legyintenek, mikor szabadkozok. De őszintén, tényleg nem érdekel, amit még nem tudok megcsinálni. Majd jövőre, ha eljutok odáig. De nagyon szeretnék! Pihizzél még, mert még mindig korán van. Szia: Klári.

  • klari164

    csendes tag

    válasz #41079296 #2094 üzenetére

    Tai Chi! :K Nekem az nagyon tetszik, tényleg nekünk való. Na igen, az ásót messzire dobd el. Én nem adtam fel, tavasszal szeretnék veteményezni. Szeretem nézni, mikor bújnak ki a kis növények és tudom, hogy az én munkám. Ősszel szoktuk felásatni a kertet, de most várunk márciusig, hogy mi lesz a derekammal. Én nagyon bízom benne, hogy tudok ültetni 1-2 dolgot és szöszöghetek a virágos kertemmel is. Nagyon akarom! Minden évben csinálom, így nagyon hiányozna. A hússal én se vagyok jó viszonyban, de ritkán megeszem. Néha kell, érzem, hogy kívánja a szervezet. Azt mondják, hogy jó egy húsmentes hónapot beiktatni, állítólag jó az ízületeknek. Egyfajta méregtelenítés. Magam részéről már próbáltam, de nem éreztem semmit, lehet, hogy azért, mert tényleg alig eszek húst. De megfőzöm, mert a család megölne. :DD . Kellemes estét kívánok!

  • klari164

    csendes tag

    válasz #41079296 #2128 üzenetére

    Szia Zoli! Látod,Te se bírod ki a kert nélkül. :DD Aki kertes házban él, az szerintem, már megszokta, hogy kint motyogjon. Nem fogok én se kapálni, gyomlálni, csak egy kis takarítás a gyümölcsfák körül. Nekem jót tesz, hogy ilyeneket csinálok, mert lelkileg is erősít és növeli bennem a tenni és gyógyulni akarást. Elég lesz a telet átvészelni "tétlenül". Engem mindig is a kert kapcsolt ki. Valahogy úgy alakult ki, hogy a férjem főz, én meg a kertet csinálom. 20 évig én főztem és 5 éve cseréltünk. Ő utálja a kertet, én meg vállaltam, hogy amit lehet és tudok megtermelek, és elteszem télire. A füvet is imádom nyírni. Tavaszra már vannak terveim, ezért télen szépen szeretnék helyrejönni.Ez is ismerős, hogy elbízza az ember magát, de szerintem ez is kell a gyógyuláshoz, mert hitet ad, még ha fáj is utána. De előbb-utóbb rendbe jövünk valamennyire. Nagyon szép vasárnapot kívánok.

  • graver40

    csendes tag

    válasz #41079296 #2132 üzenetére

    Futóka, hogy tudsz annyit gyalogolni? Le a kalappal. Én ma is jöttem be dolgozni, és ebben az utazásban vannak hosszabb, rövidebb gyaloglós szakaszok, a végén egy kb. 1 km-es séta. Mire ezen végigmegyek, a jobb lábam (ami zsibbad), rogyadozni kezd, egyre nehezebben tartja a súlyom, ahogy ránehezedek, mintha nem lenne a vádlimban erő. Nagyon zavaró, a végére már erősen sántítok miatta, ami ellen meg a bal oldalam kezd tiltakozni. Mivel vidéken élek, amúgy is rá vagyok kényszerítve a gyaloglásra, de valahogy nem akar javulni ez a helyzet, erősödni a jobb lábam. Lehet, hogy csak türelmetlen vagyok...
    Az életkörülmények átalakításán én is gondolkodom, de egyelőre nem látok rá sok esélyt. Sok mindenben kötöttek vagyunk, pedig van egy olyan érzésem, hogy ha jót akarok magamnak muszáj lesz lépni.
    Érdekes ez a tapasztalatod a denevérpaddal. Talán kisebb fokozattal kell előbb próbálkozni. Én magam még nem próbáltam, ez csak egy tipp.
    Jobbulást!

  • graver40

    csendes tag

    válasz #41079296 #2154 üzenetére

    Én azon csodálkozom, hogy tudják, milyen lenne pl. a jó szék, mégse olyanokat gyártanak, használnak a munkahelyeken, stb. Amikor már baj van, akkor jön rá az ember, és akkor keres megoldásokat.
    Köszi a linket, nem is olyan vészes árban.

    Ki hogy van?
    Nem tudom, mi jött rám megint, már reggel elég rendesen vizesednek a lábaim, a jobb erősebben zsibbad, mint szokott, és minden bajom lett. Vacak a közérzetem, munkába jövet meg kellett látogatnom egy nyilvános wc-t a pályaudvaron, azóta szédelgek, és vacak a közérzetem. :F Pedig még haza is kell jutni majd valahogy... De legalább nem fáj, ez is valami.
    Mindenkinek fájdalommentes napot kívánok!

  • klari164

    csendes tag

    válasz #41079296 #2167 üzenetére

    Szia! Nahát, Te aztán nem tétlenkedsz. De így is van rendjén. Nagyszerű dolog, hogy ilyen összeköttetésed van és megosztod a többiekkel. A torna az nagyon jó műtét után. Nálunk csak egy baj van, ebben a városban a fürdőben és a reumatológián, tehát 2 helyen is vannak gyógytornászok és mégis , hogy is fogalmazzam, olyan "puha, semmi" a gyógytorna. Nem sokat érő. Mikor másodszor műtöttek, az internetről töltöttem le Norbi tréninget, persze a kímélő típusúból és azt csináltam minden nap. Mikor harmadjára műtöttek szintén ezt a tréninget vettem elő és nyomtam. Persze nem ettől csúszott el a csigolya. :( Jó volt a mozgás és legalább tartottam a súlyomat. De most nem tudom, hogy mit kellene csinálnom, de ezt a tréninget egy ideig elvetettem.Nézelődtem a neten, próbálgatok egy-két tornát, de némelyik olyan kombináció, amiben nehezített gyakorlatok is vannak és azt persze nem bírom. Jó volna egy olyan torna összeállítás, amit végig lehetne csinálni és nem kellene pihenni addig, amíg a nehezebb részek vannak. Nem értem miért nem lehet a kórházakban venni pl. CD-én vagy DVD-én gyógytorna felvételeket? Én is rákérdeztem, mert van olyan kórház, ahol felkínálják, hogy vegyél. Nem mindegy, hogy mire műtöttek, ezt Te is jelzed, Így gondolom a gyakorlatokban is van eltérés. A porszívózásról csak annyit, hogy egyenes gerinccel és egy kézzel porszívózok és csak magam felé húzom. Sokkal lassabb, de legalább megtudom csinálni. Sok más egyéb házimunkát is át kell szervezni, mert nem szeretnék ötödjére is műtőasztalra kerülni. De a tétlenség az megőrjít. Nagyon szeretek tésztát csinálni és a héten már azt is csináltam. Persze van tészta nyújtóm. Ezeket mind sikernek élem meg és mikor nagyon szenvedek este, mindig arra gondolok, hogy egy lépést megint tettem előre. :K Kellemes hétvégét kívánok mindenkinek.

  • para2014

    csendes tag

    válasz #41079296 #2269 üzenetére

    Szia! Hát igen alkalmazkodni a betegséghez! Ezt így jó kimondani de...mi van akkor ha az élet nem alkalmazkodik! Vannak helyzetek amikor bár menyire is fáj muszáj menni és dolgozni! Mikor nem mondhatom a beteg gyereknek hogy ma nincs főt étel,vagy karácsony előtt tüdőgyulladása lett nem megyünk orvoshoz.Ez nem így működik!!Tudom a férfiaknak más (tisztelet a kivételnek!!)de egy anya betegen is anya,és első a gyerek! :K Az egyéni tornáról annyit,szerintem mindenki egyéni betegsége és állapota alapján tornáztatják.Irod hogy neked a hegesedésre,hát nem is tudom a sérv műtétem után én is tornáztam mégis nagyon le hegesedet most a csavarozáskor vették le.Az hogy a csavarok milyen mozgást engednek meg?Hát érdekes mozgása van az embernek! Hajlást,csavaró mozdulatot,még a cipő felvétele is külön koreográfia.Hát soha ne tud meg!!!

  • Werkly

    őstag

    válasz #41079296 #2291 üzenetére

    Szégyen azért a hazai orvosokra nézve, hogy félholtnak kell látszani, hogy bizonyos vizsgálatokra elküldjék az embert! Miért vonnak akkor TB-t. Ne vonják el az emberektől ezt az összeget és akkor privát pár nap alatt lezavarja akinek szükségeltetik! Én így látom ezt! :(( Állítólag a háziorvos is 1 vérvételt "írhat föl" egy évben mert ennyit finanszíroz a TB. Vicc! Na ezért hullanak az emberek ennyire mert már eleve el sem mennek szűrésekre sem mivel szinte lebeszélik őket mindenről! Elnézést ha témán kívűli de bizony így megy lássuk be!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák