Új hozzászólás Aktív témák
-
#65675776
törölt tag
Leginkább azért, mert mikor az átállás valójában elkezdődött még nem igazán volt olyan, hogy DVB-T2. 2010 előtt sehol sem álltak rá érdemben. Nem is nagyon tudtak, mert szabvánnyá is csak 2009-ben lépett elő. Mo-on a DVB-T átállás 2008-ban kezdődött. Az első tesztek pedig 1999-ben, a folyamatos sugárzás 2001-ben. Ekkor még öt év volt hátra addig, hogy egyáltalán elkezdjenek a DVB-T továbbfejlesztésével foglalkozni. Maga az átállás és az analog lekapcsolás lett csak félelémetes mértékben eltöketlenkedve, ezért tart csak ott nálunk az egész, ahol.
-
dabadab
titán
Mo-n a digitalis musorsugarzas mar azelott megkezdodott, hogy lett volna egyaltalan DVB-T2 (es mar amiatt is rengeteg fanyalgas ment annak idejen, hogy MPEG-4-et hasznalnak, nem pedig MPEG-2-t). Raadasul egyelore nincs is nagyon miert atallni DVB-T2-re, mivel nincs igazan kapacitashiany, legjobb tudomasom szerint a felhasznalhato 5 multiplexbol ketton van adas.
[ Szerkesztve ]
DRM is theft
-
dezz
nagyúr
Örülhetünk, hogy legalább Mpeg4-AVC alapú lett, nem Mpeg2. Ugyanis egyes szereplői a történetnek azért lobbiztak, hogy itt adhassák el a nyugatabbra feleslegessé vált Mpeg2 alapú eszközöket. (Az Mpeg4-AVC kb. 2x hatékonyabb, mint az Mpeg2, így azonos bitráta mellett jobb képminőséget biztosít. Vagy dupla annyi azonos képminőségű csatornát.)
(#20) Zealot80: Kitartás! 10 év múlva majd igazi turistalátványosság lesz az LCD-d! (Mint a régi UPC reklámban a telefonos 56K modemmel netezni próbáló úriember és kis családja, a megabites kábelmodem korában. )
Amúgy meg irány a szemészet, mert a tévénél távolabbi dolgokat homályosan látod, azért tűnik ott túl élesnek.
(#24) MaUser: Azért kellett volna az elavult megoldást használnia többszázezer családnak, mert néhányszáz már beszerzett Mpeg2 tuneres tévét? (Főleg, hogy náhányezer forintért pótolható.)
(#29) Balika911: Fizikai tényekről van szó. Az LCD natív kontrasztaránya legjobb esetben 5000:1, az OLED-é pedig kvázi végtelen. Kapcsolási ideje pedig nem milli-, hanem mikrosec-ekben mérhető.
(#63) junkpod: Ezt nem lehet így általánosítva kijelenteni.
(#68) Egy wide-gamutos kijelzőt nem lehet egyszerű kalibrációval sRGB-re kalibrálni (3D LUT kell hozzá és az azt felprogramozni képes szoftver). Magának a kijelzőnek tudnia kell szimulálni az sRGB színteret. De a legtöbb ilyen monitor és tévé tudja ezt. Telefonoknál viszont nem áldoznak rá erőforrást. (Bár ott úgy is megoldható lenne, hogy a vörös-zöld-kék OLED anyagba a másik két színből is kevernének, de úgy tűnik, nem tartják ezt fontosnak. Sőt, a színesebb kép többnyire vevőcsalogatóbb.)
[ Szerkesztve ]
Új hozzászólás Aktív témák
- Autós topik
- A gyerekem "tartalmat gyárt". Mit tegyek?
- Gaming notebook topik
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Milyen RAM-ot vegyek?
- Xiaomi Mi 9 - egy híján
- AMD Navi Radeon™ RX 6xxx sorozat
- Vodafone otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- "A homoszexualitás természetellenes" 😠
- Telekom otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- További aktív témák...
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest