Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • leviske

    veterán

    Sürgősen ki kéne adnia a Mozillának a FF4-et és nekik is át kéne állni a 6 hetes frissítésre. Más esetben izomból lenyomja őket a Google.

  • leviske

    veterán

    válasz WonderCSabo #17 üzenetére

    A 6 hetes frissítési periódus azért lenne jobb, mert a felhasználók kisebb adagokban, korábban megkaphatnák az újításokat.

    Tegyük fel, ha most csak annyit lépnénk előre a 3.6-ról, hogy a 4.0b7 szintjére gyorsul az indítás és az oldal betöltés, egész biztos, hogy nem csökkenő tendenciát mutatnának az adatok.

    Igazándiból a "nép" szemében a FF így is az IE-hez viszonyítva gyakori frissítései miatt tudott komoly nevet kivívni magának. Most a Google ugyanezt alkalmazza, csak rálicitált a Mozillára és a jelek szerint jól tette.

    Azt meg nem igazán értem, hogy hogy ne lennének rá képesek. Mennyivel másabb egy nagy projekten dolgozni, mint sok kicsit kidobálni, mikor épp elkészül. Nem mellesleg a gyakori frissítéseknek köszönhetően a Google jobban tud igazodni az aktuális trendekhez, gyorsabban tud reagálni egyes - újonnan felmerülő - felhasználói igényekre és ennek köszönhetően idővel a trendeket is Ő irányíthatja majd (bár ez már most kezd meglátszani).

  • leviske

    veterán

    (#40) F34R: A megjelenés tologatása pontosan annak köszönhető, hogy nem kis frissítési ciklusokban gondolkoznak. A jelenlegi frissítési rendszer miatt hever parlagon rengeteg kész, useful fejlesztés, arra várva, hogy a tőle akár teljesen független plusz funkciókkal kész legyenek a fejlesztők.

    (#44) Penge_4: Ki beszélt hetente érkező főverzióról? A Chrome marketingje rendkívül furán van megoldva, nem igazán értek egyet vele. Én a taktikájukra próbáltam felhívni a figyelmet. 6 hetente pár kisebb újítás, egy pár új funkció sokkal hatásosabb lehet, mint félévente, vagy 2 évente egy fő verzió, rengeteg változással.

    Szélsőséges példának ott az Internet Explorer fejlesztési ciklusa. A Microsoft ahelyett, hogy folyamatosan versenyben tudna maradni, kénytelen a több éves lemaradásait behozogatni és éppeh megérkezni a mezőnybe. Ez mennyivel kevésbé fejlesztői erő pocsékolás? Nem mellesleg a Chrome taktikáját úgy szidni, hogy közben a felhasználói tábor dinamikusan növekszik...

    (#51) WonderCSabo: Mikor fog a 3.6 a 4.0b7 szintjére gyorsulni? Ha a Mozilla nem akarna mindent egyszerre, akkor a 4.0 újításainak a nagy része már rég megjelenhetett volna. Jelenleg a felhasználók nagy része a 3.x-ekre hivatkozva tökre jogosan tartja tetű lassúnak a FF-ot, főképp a Chrome/Operához viszonyítva. Közben meg ott van a Mozilla kezében a megoldás, ami használatban még kellemesebb érzést is nyújt, mint a konkurencia.

    Azt meg megjegyezném, hogy számomra erősen kétséges, hogy ez a frissítési ciklus azon alapszik, hogy 6 hét alatt be kell fejezni a munkát. Itt inkább arról lehet szó, hogy azok a részek bekerülnek, amelyek már kész vannak, amelyek pedig még nincsenek készen, azok tolódnak tovább az 1-2-10 kiadással későbbi változatba. Szóval ez pont, hogy jelentősen fejlesztő barátabb megoldás, hiszen senki nem ül ott a székük mögött, kopogtatva a lábával, hogy már csak x napja maradt befejezni, hogy ne miatta csússzon a project.

    "Baromság, az Fx gyakori frissítéseiben csak bugfixek vannak, és ezek most is jönnek."

    Az Internet explorer 6>7>8 ciklus alatt hány Fx is jelent meg? Csak mert nekem úgy rémlik, hogy az új funkciókat kínáló változatok szempontjából nem 3 verzió / 9 év a rátája a Mozillának.

    MOD: Egyébként sebesség alatt konkrétan az indulásról beszélek, meg úgy egy az egyben a memóriaigényről. Az oldalak betöltési sebességében nem igazán éreztem különbséget a Chrome és Fx között, de annyira nem is figyeltem. Ilyen téren az Opera és a régebbi IE-k jobban le vannak maradva.

    [ Szerkesztve ]

  • leviske

    veterán

    (#94) WonderCSabo:

    Háháháááá! Direkt nem főverziót írtam, hanem "új funkciókat kínáló verzió"-t. :DDD Így meg már más a leányzó fekvése. A Microsoft a Service Pack-okkal észrevehető újításokat nem pakolt egyik IE-be sem, inkább csak a védelmet javították, ellenben a Fx átvezető verzióival.

    Azt meg ne mond, hogy egy teljes egészt képez fejlesztés szemponjából. Vannak funkciók, amik még annyira korai stádiumban vannak, hogy inkább bele sem pakolták egyelőre a bétákba, csak a prebétákba és vannak olyan megoldások, amik már több béta óta nem változtak. Megjegyzem, a 6 hetes frissítési ciklus -mint már írtam is- nem zárja ki a tesztelés és a biztonsági hibák kiszűrését, csak annyit jelent, hogyha egy adott feature használhatóvá válik, akkor meg lehet indítani a "most fogjuk kiadni, úgy ellenőrizzétek" időszakot. A Google ugyanezt teszi, ezért vannak olyanok, akik 9-es bétát használnak, miközben még csak most jött ki a 8.

    (#100) Penge_4:

    Amennyiben rám gondolsz ez alatt, nem vagyok Chrome fanboy, bár ma elkezdtem azt használni (nem zárom ki, hogy egy hét kérdése és már Opera 11-ről fogok nézelődni, úgyis tetszett a burgonyás Chrome fricskájuk).

    Akkor lenne a bugáradat velejárója a gyakoribb frissítésnek, ha 6 hetente nagyobb projecteket akarnának kidobálni együtt. Ez természetes, hogy nem megy. De például a sebességbeli optimalizáció (ez most a vesszőparipám) nem hiszem, hogy annyira rengeteg biztonsági kockázattal járna, hogy ne lehetne rá kiadni mondjuk a 3.8-as verziót.

    A Microsoft részéről véleményem szerint semmivel nem nagyobb dobás az IE9, mint a maga idején az IE8 és az IE7, a fő hibái pedig ugyanazok, mint a Chrome-nak. Én a 2012-ben debütáló böngészőjüket megvárom annak az eldöntésével, hogy tudnak-e, ha akarnak. Az IE9-el egyelőre "csak" szintre ugranak.

    A trendekkel meg nem tudsz mit csinálni. Minél több ember kapcsolódik a világhálóra, minél több érdeklődésikörű embert kell azonos termékkel megfogni, annál inkább kell adott termékeket egyszerűsíteni (lásd: iPhone és az okostelefon piac "forradalmasítása")

Új hozzászólás Aktív témák