Új hozzászólás Aktív témák

  • buherton

    őstag

    A prof csak annyit kérdezett, hogy "tele van-e az edény?". A hallgatók mindig jól válaszoltak, mert az edényben mindig ott volt a levegő, vagyis az edény sosem volt üres.

    tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

  • Freiherr

    őstag

    Lehet itt töltögetni a poharat bármivel, jön a sors és szétlövi egy 7.62- sel

    XXX

  • Jack Hunter

    tag

    LOGOUT blog (1)

    Érdekes gondolatmenet.Szerintem kevesen vannak,akik ezen rugóznak, inkább mindennap húzzák az igát éhbérért,és örülnek neki,ha eljutnak egyszer egy évben valahová.Nem azon görcsölnek,hogy milyen minőségű és mennyiségű szórakozás, kikapcsolódás jut, örülnek annak,amit a gép dob. Errefelé nálunk vannak érdekes emberek, pölö szülővárosában járt oviba,isibe,itt talált munkát, itt került össze a feleségével,megörökölte a szülei házát,ledolgozott egy helyen 40-45 évet és az egyetlen hely ahová eljutott,az 30 kilométerrel odébb volt egy másik településen,ahol az esküvőjüket tartották. Ez is egy életforma, még ha szokatlannak tűnik is.
    Én úgy vagyok vele, hogy megpróbálom élvezni ami van,nem izgulok azon,ami lesz,és nem rágódom a múlton. Ha meg valamiért kizökkenek ebből a zónából,jöhet a sör... :D

    Csak nevess, ne vedd túl komolyan!

  • TheLázs

    csendes tag

    LOGOUT blog

    Mi családként ebből az életformából indultunk. Siófokon vasúti pályamester apuka, tanárnéni anyuka. Pénz, csak igazán ritkán. Abból néha elkóricáltunk Székesfehérvárig, ha valami "különleges igényünk" volt. Persze néha-néha Pécs, Miskolc a nagyszülők miatt.

    Apukám "unatkozott" a munkahelyén, mert addig reszelte az őt körülvevő folyamatokat, hogy keletkezett egy csomó szabadideje. Ezzel elvégzett egy egyetemet, majd 4-5 év múlva jött egy régi kollégától egy hívás, hogy a privátszektorban örülnének, ha kamatoztatná a megszerzett tudását, helyismeretét. Hirtelen saját használatú céges autó, 2x-es fizetés, tankolókártya szakadt rá a kis családunkra. Egy-két éven belül Budapesten találtam magam az egyetemen, ahová egyébként is készültem, csak így már ki is tudtuk fizetni az ezzel járó költségeket komoly önsanyargatás nélkül. A világ gyakorlatilag végtelenre tágult. Láttam valami kicsit Angliából és Olaszországból, Németországból, Ausztiából, Szlovéniából, Finnországból. Természetesen mivel tudom, honnan jöttem, egyedül az Anglia volt "teljes áras". Volt persze egy adag Kína is, mint munkahelyi út, de fiatal, tökös kollégával mentem, ami semmit nem vont le az értékéből, sőt.

    Mindezt úgy, hogy gyerekként még vacakul éreztük magunkat, mert a kis bolond 9-10 éves osztálytársak menőztek azzal, hogy milyen izgalmas és messzi országban voltak (a kedvencem utólag a csávó volt akik elmentek Egyiptomba, majd nem nézték meg a piramisokat...), a tanárnéni meg hülye fejjel adta alájuk a lovat. Ez anno. nagyon rosszul esett, ahogy az is, hogy nekünk nem voltak menő cuccaink, de utólag persze már mindegy, ezen nem múlt igazából semmi. Nem is volt érdemes ebben a társaságban "reprezentálni", sajnos senki nem maradt meg még csak beszélőviszonyban sem.

    Most Németországban dolgozom. Ehhez minden bizonnyal kellett, hogy kinyíljon nekem apránként a világ 2014-15-től, ahogyan az kinyílt.

    "Annyi mindenféléhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít” – Örkény István

  • Narxis

    nagyúr

    válasz Freiherr #2 üzenetére

    Ennyi, birom az ilyen filozofálgatásokat amik nyilván alapigazságokból indulnak ki de a lehetőségek, képességek mindig felülírják ezeket a nagy bölcseleteket.

    Thanos was right.

  • borg25

    senior tag

    LOGOUT blog (1)

    válasz buherton #1 üzenetére

    Végülis a levegőt is meglehet feleltetni a tett nélküli álmodozásnak. Aztán az alkohol azt is ki tudja szorítani az ember életéből…

    (#2) Freiherr:
    Azért nem mindegy, hogyha jön egy nehézség, és esetleg újra kell kezdeni, akkor mire emlékszel. Azok az emberek a boldogabbak, akik vissza tudnak emlékezni a boldog pillanataikra, és nem pedig azok akik csak akkor mikor épp megélik azt. Nekem például jól esik, hogy elmúlt 15 évben egy csomó fényképet csináltam, és háttérképnek mindig más jelenik meg, és emlékszem, hogy hmm milyen szépek voltak a Svájci hegyek, mennyit röhögtünk azon a nyaraláson, hogy éreztem magam mikor ez a kép készült.
    Ha meg arra gondolsz, hogy az élet egyszer úgy is véget fog érni, akkor megint csak nem mindegy, hogy a ma reggel hogy indult: Megint munka, ó, még csak csütörtök, hanem, ó, ma megyek moziba, oké, hogy álmos vagyok, de tegnap mégis milyen jó volt a Velencei tó, és megérte délután leugrani.

    (#3) Jack Hunter
    Pont azért jutott eszembe, mert elgondolkodtam rajta, hogy boldogabb lennék-e, ha többem van, és többet nyaraltam volna? Hogy nem biztos, hogy értéktelenebb lenne egy olyan életforma mikor valaki 30km-nél nem jut távolabb. Hogy a boldogság nincs a 31km-es hektókőhöz kötve.
    Hogy szerintem fontos, mikor az ember végiggondolja eddigi életét, akkor lássa, hogy ez nem olyan egyszerű, hogy azért nem vagyok boldog, mert nem jutottam messzebb.

  • Geri Bátyó

    őstag

    Ezekkel az életfilozófiákkal az a legnagyobb baj, hogy azt feltételezi, hogy mindenkinek ugyan az okoz örömet. Számtalan embert ismerek, aki nagyjából betartja ezt a fontossági sorrendet - hiszen mindenki szerint ez a boldogság kulcsa - és közben rohadtul boldogtalan és nem tudja, hogy mi a baj vele. Én is ilyen voltam, aztán változtattam az életemen és azóta minden rendben.
    De például nyaralásból is már teljesen mást választok, mint ami "elvárható". Voltam én is vízparton (tenger is, Balaton is, termálfürdő is) és városnézős nyaraláson is (Prága, Nürnberg) és persze jó volt, de mégsem tökéletes. Idén már 4. éve lesz, hogy ugyan oda megyek. Van ott is lehetőség kultúrprogramra (várak, múzeumok), de alapvetően kirándulgatok. Bográcsban, vagy grillen főzök, aztán kiülök a teraszra egy jó könyvvel és egy jó borral, időnként meg csak élvezem a kilátást és a nyugalmat. Ja és lehetőleg mindezt egyedül, bár van, hogy jön valaki 1-2 napra.

    "Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

  • totron

    addikt

    válasz Freiherr #2 üzenetére

    Kétségtelen, viszont ha nincs is mit szétlőni, akkor vagy csak igazán elveszett. Vagyis a tervek azért vannak, hogy legyen miktől eltérni.

    (#1) buherton, hülyét kapok a mindenbe beleerőltetett, modulálatlan és kötelező pozitivizmustól. Tini szint.

    (#3) Jack Hunter, szükségtelen az ambíció?

    (#6) borg25, nagyon emberfüggő, hogy hány km sugarú körben tudsz egész lenni és megérkezve lenni. Sőt, nincs is átjárás a két típus közt (30km vs. sokezer km)

    (#7) Geri Bátyó, Én is ilyen voltam, aztán változtattam az életemen és azóta minden rendben.
    Miken?

    [ Szerkesztve ]

  • totron

    addikt

    A "nincs időm" valakire/valamire pedig színtiszta eufemizmus, hányszor hallunk embereket felvállalva céljaikat, prioritásaikat? Szinte soha, helyette ki van találva az egységesen elfogadott közhely, önfelmentés. Másodkövetkezményként, technikailag persze előáll, így létező, de felnőtt ember nem használja örökös hivatkozási alapként.

    [ Szerkesztve ]

  • Geri Bátyó

    őstag

    válasz totron #8 üzenetére

    Elég sok. Kezdjük a családdal. Itt elsősorban az emberek arra gondolnak, hogy feleség, gyerek, vagy legalább egy tartós kapcsolat, amiből mindez kialakulhat. Nekem is ezt tolták a fejembe 40 éven keresztül, aztán kicsit gondolkodtam: Ha ez nekem nem jó, minek erőltetem? Úgyhogy 7. éve az agglegények gondtalan életét élem. Persze a jót is szokni kell, úgyhogy az első év azért kicsit szokatlan volt. Voltak korábban is hosszabb időszakok párkapcsolat nélkül, de teljesen más úgy, hogy "majd lesz valami", vagy úgy, hogy "a francnak sem hiányzik".

    A család nálam innentől fogva a szülők és testvérek, akikre korábban nagyon kevés időt tudtam szánni. Pláne, hogy eléggé remete géneket kaptam, tehát minden emberi kapcsolatokhoz rendelt energiámat a feleség/barátnő vitte el. Persze így sem kényeztetem el őket, ahogy azt a néhány barátomat sem, de mivel tudják, hogy ilyen vagyok, most nagyjából meg van az egyensúly.

    A munkám jellemzően kiszámíthatatlan. Van, hogy rengeteg, van, hogy semmi, vagy szinte semmi. Egy jó évvel a covid kitörése előtt volt egy lehetőségem, hogy egy haverommal összeálljak. Azóta home office van, amit már korábban is csináltam, de sajnos vissza kellett ülnöm irodába. Ez nekem sokkal kényelmesebb, főleg a kaotikus munkák miatt. Van, hogy heti hét napot melózok, de van, hogy egyet, viszont akármi van, nekem csak a határidőt kell tartanom és amúgy szabadon osztom be az időmet. Gond nélkül tudok nap közben ügyintézni, vagy bevásárolni olyan időpontban, amikor kevesebben vannak. Így rengeteg időt és idegzetet lehet spórolni.

    Az sem utolsó dolog, hogy szeretek főzni és kísérletezgetni, de ezt korábban nem tudtam kivitelezni, mert nem csak magamnak főztem. Most tudatosan vásárolok rengeteg extra összetevőt, amikre korábban nem is gondoltam volna és ezek felhasználása, próbálgatása egyértelmű örömforrás.

    "Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

Új hozzászólás Aktív témák