Új hozzászólás Aktív témák

  • keopsz

    HÁZIGAZDA

    eleve mérhetetlen szkepszissel állok bármihez, amiről egy mexaladt programozó álmodik, legyen ő bármilyen furfangos figura, mint ez a márk gyerek.

    és nekem eleve elhibázottnak tűnik pl., h akkor ők (5en?..) menlo parkban jól összeülnek, majd bcnben jól tájékoztatnak, hiszen mindössze afrikát szeretnék fel(csa)tornázni a netre..

    azt gondolom ugyanis, h kizárólag ott tud a netes kontextus, mint olyan, érvényesülni, ahol ennek van normális beágyazottsága. kérdés nyilván: azzal, h jól odamennek, és megpróbálják beágyazni, az ez-e (lesz), vagy vmi más.

    abban pl. kapásból nem hiszek, h afrika en bloc vagy nem en bloc, ugyanaz a paradigma lenne, mint a nyugati világ (volt?). elhiszem, pali is említi, h afrika soxínű. oké, de itt konkrétan 5milliárd emberről beszél márk pajtás, amibe nyilván szeretne mindenkit beleérteni, akit csak megtalál a szent térerő.

    egy morbid példával: elég furi lenne látni, h mondjuk instagramra teszegetik ki az aides 12 évesek a képeiket, akik aztán 13 évesen már nem teszegetnek ki semmit sehová.

    "közösségi háló" egy teljesen más rendszerelvű közösségre is kivethető, persze, csak épp emögött tippre nagyon nem "nyugati" mentalitás van, ezt kéne előbb megérteni.

    az, h az internet milyen remek, mennyit lehet tanulni belőle/róla, az nyilván megjeleníthető, de a társadalmi hasznossága sztem itt kb. ki is merül, h nem kell pl. elavult könyvekből tanulni, mert ebook/tablet/digitális könyvtár, viszont az az "ökoszisztéma", amit a facebook is csapolgat, sztem eccerűen nincs meg arrafelé.

    és kritiqs tömeg nélkül nem tudom, mi értelme ennek az egésznek, az pedig, h pont a facebook lesz majd az ottani netes atomreaktor, számomra erősen kétséges.

    valamint, ha nem vmi öncélú gyarmatosítás-féle, hanem egy átgondolt, humánközpontú technológiai transzfer lenne a cél, hol van min. a fél informatikai iparág mögüle?

    a facebook a selfie mogulja, őszintén szólva nem értem ezt a szereptévesztést, hacsak az nem teszi érthetővé, h pandákon/jegesmedvéken segíteni már nem trendi annyira, a lóvé meg számolhatatlan. :F

    [ Szerkesztve ]

    cantante di sampietrini

Új hozzászólás Aktív témák